Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (15) |
Sponsor: NIKE |
Nathalie Lindborg (91), Foreningen Trelleborg - 0.55.84 (2009) |
|
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
AGF |
|
50m |
|
629 |
4 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
|
627 |
5 |
Tiina Soukka |
1996 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Vivi Nguyen |
2001 |
0162BC |
FREM |
|
50m |
1:19.01 |
392 |
2 |
Freja Plannthin Mogensen |
1999 |
9968BD |
AUNING |
|
50m |
1:18.90 |
168 |
3 |
Katrine Risbjerg Hansen |
2001 |
0104AU |
BOV |
|
50m |
1:16.40 |
531 |
4 |
Anne Sunesen |
2001 |
0114AZ |
VIBORG |
|
50m |
1:14.76 |
49 |
5 |
Frederikke Honore |
2001 |
0134AQ |
OSLF |
|
50m |
1:15.41 |
386 |
6 |
Freja Bang Christensen |
2001 |
0104BB |
AUNING |
|
50m |
1:17.23 |
518 |
7 |
Helene Levring |
2001 |
0132AY |
VIBORG |
|
50m |
1:18.94 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
DELTA |
|
50m |
1:13.46 |
38 |
2 |
Anne Hazell Brink |
1999 |
9956AF |
OSLF |
|
50m |
1:13.08 |
320 |
3 |
Janni S Hansen |
2001 |
0114AT |
DELTA |
|
50m |
1:12.68 |
315 |
4 |
Charlotte Bisgaard |
2001 |
0134AE |
DELTA |
|
50m |
1:12.03 |
488 |
5 |
Liv Persson |
2001 |
0148AF |
FREM |
|
50m |
1:12.35 |
473 |
6 |
Emma Lykke Kallesøe |
1999 |
9956AJ |
FREM |
|
50m |
1:12.88 |
324 |
7 |
SIF Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
50m |
1:13.21 |
93 |
8 |
Marianne Petersen |
1998 |
9846AP |
OSK |
|
50m |
1:14.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Signe Juul Grønning |
2001 |
0132AM |
OSK |
|
50m |
1:11.60 |
45 |
2 |
Melissa Damsgaard |
2001 |
0136AX |
OSLF |
|
50m |
1:09.78 |
218 |
3 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
1:09.56 |
619 |
4 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
1:08.74 |
570 |
5 |
Laura Buur Rasmussen |
2001 |
0168AQ |
ODDER |
|
50m |
1:08.81 |
499 |
6 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
0112AY |
VIBORG |
|
50m |
1:09.58 |
175 |
7 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
ISHØJ |
|
50m |
1:10.32 |
70 |
8 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
OSK |
|
50m |
1:12.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
525 |
1 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
0064BA |
VIBORG |
|
50m |
1:08.52 |
535 |
2 |
Karoline Vasegaard |
2001 |
0128AM |
VIBORG |
|
50m |
1:08.33 |
151 |
3 |
Freja Winkler |
2001 |
0188AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:08.15 |
179 |
4 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
TUNE |
|
50m |
1:07.56 |
384 |
5 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
1:07.84 |
187 |
6 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
50m |
1:08.31 |
391 |
7 |
Emma Uhrenfeldt Jensen |
2000 |
0014BE |
AUNING |
|
50m |
1:08.45 |
216 |
8 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
9918AZ |
AGF |
|
50m |
1:08.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
468 |
1 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
9906AF |
FREM |
|
50m |
1:06.63 |
484 |
2 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
50m |
1:06.42 |
553 |
3 |
Liv Hingeberg |
2001 |
0154AK |
ODDER |
|
50m |
1:06.19 |
222 |
4 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
50m |
1:06.00 |
142 |
5 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:06.04 |
528 |
6 |
Christie Prøhl |
1998 |
9872AW |
VIBORG |
|
50m |
1:06.25 |
156 |
7 |
Kamilla Larsen |
1996 |
9636AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.57 |
573 |
8 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
9854BB |
ODDER |
|
50m |
1:07.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.80 |
76 |
2 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
50m |
1:05.75 |
125 |
3 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.68 |
267 |
4 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.45 |
318 |
5 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
9978AP |
DELTA |
|
50m |
1:05.67 |
449 |
6 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.71 |
138 |
7 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
0196AH |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.75 |
127 |
8 |
Julie Henriksen |
2000 |
0082AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.21 |
514 |
2 |
Ida Kristensen |
1998 |
9856AX |
VIBORG |
|
50m |
1:05.07 |
32 |
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:05.00 |
626 |
4 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:04.67 |
233 |
5 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
0004AZ |
AGF |
|
50m |
1:04.87 |
298 |
6 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.01 |
174 |
7 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
ISHØJ |
|
50m |
1:05.12 |
265 |
8 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
OSK |
|
50m |
1:04.32 |
16 |
2 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
50m |
1:04.08 |
441 |
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.97 |
252 |
4 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
50m |
1:03.41 |
400 |
5 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TEMPO |
|
50m |
1:03.65 |
192 |
6 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
50m |
1:04.06 |
177 |
7 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
1:04.21 |
614 |
8 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:04.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
612 |
1 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:02.96 |
356 |
2 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
50m |
1:02.75 |
264 |
3 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.71 |
159 |
4 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.42 |
13 |
5 |
Line Sloth Holm |
2001 |
0198AO |
AALBORG |
|
50m |
1:02.61 |
73 |
6 |
Isabella Drest |
1999 |
9968AO |
OSK |
|
50m |
1:02.72 |
77 |
7 |
SIF Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
1:02.85 |
56 |
8 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
0192AG |
OSLF |
|
50m |
1:03.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
1:02.37 |
286 |
2 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:01.97 |
293 |
3 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.93 |
132 |
4 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:01.60 |
337 |
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:01.63 |
362 |
6 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.96 |
452 |
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.00 |
83 |
8 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
1:02.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
1:01.46 |
330 |
2 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:01.27 |
124 |
3 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:00.96 |
137 |
4 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:00.89 |
355 |
5 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.91 |
65 |
6 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
1:01.11 |
349 |
7 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.32 |
290 |
8 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.50 |
157 |
2 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
59.74 |
379 |
3 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
59.05 |
136 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
50m |
58.11 |
292 |
5 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
58.78 |
94 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
59.45 |
164 |
7 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.39 |
115 |
8 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:00.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.45 |
134 |
2 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
ESBJERG |
|
50m |
59.58 |
237 |
3 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
58.88 |
380 |
4 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
58.01 |
141 |
5 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
58.74 |
296 |
6 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
59.22 |
551 |
7 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
1:00.13 |
448 |
8 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:00.44 |
219 |
2 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
59.58 |
622 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
58.81 |
295 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
57.09 |
451 |
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
58.59 |
443 |
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
59.14 |
510 |
7 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
VIBORG |
|
50m |
1:00.09 |
454 |
8 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.53 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|