Startliste for Borås Speedo Meet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Borås Speedo Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
26 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
18:58 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg och Speedo |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (7) |
Sponsor: Swedbank Sjuhärad |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
360 |
3 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
387 |
4 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:37.64 |
610 |
5 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
50m |
1:42.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
519 |
2 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
50m |
1:36.06 |
354 |
3 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:29.82 |
582 |
4 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:25.03 |
605 |
5 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
50m |
1:28.97 |
395 |
6 |
Klas Sandgren |
2002 |
AG4902 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:34.62 |
529 |
7 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
50m |
1:36.99 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
505 |
1 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
50m |
1:21.23 |
509 |
2 |
Gustav Forssell |
2003 |
AL3503 |
S 02 |
|
50m |
1:20.52 |
650 |
3 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:18.05 |
455 |
4 |
Sebastian Brulls |
2001 |
AK8501 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:16.10 |
398 |
5 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:17.42 |
526 |
6 |
Sebastian Johansson |
2002 |
AF7102 |
SK 1970 |
|
50m |
1:19.15 |
515 |
7 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
50m |
1:20.60 |
516 |
8 |
Carl-Ruben Sjulander |
2001 |
AK2701 |
S 02 |
|
50m |
1:21.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
379 |
1 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:13.44 |
663 |
2 |
Edwin Larsson |
2001 |
AB3501 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:12.83 |
648 |
3 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.19 |
432 |
4 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:10.93 |
684 |
5 |
Jakob Persson |
1999 |
AF7199 |
SK NJORD |
|
50m |
1:11.03 |
659 |
6 |
Jakob Josephson |
2002 |
AN8102 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.94 |
559 |
7 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.14 |
579 |
8 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:15.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
501 |
1 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
S 02 |
|
50m |
1:09.81 |
487 |
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
50m |
1:09.50 |
435 |
3 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.11 |
568 |
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.61 |
631 |
5 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
50m |
1:08.97 |
626 |
6 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
ÖSA |
|
50m |
1:09.31 |
439 |
7 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.75 |
389 |
8 |
Elliot Olsson |
1999 |
AD2799 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:10.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
669 |
1 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:08.16 |
358 |
2 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:08.02 |
658 |
3 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:07.68 |
576 |
4 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.71 |
565 |
5 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.87 |
381 |
6 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.86 |
546 |
7 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:08.03 |
482 |
8 |
Alfred Löfgren |
1998 |
AS9798 |
MASS |
|
50m |
1:08.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
445 |
1 |
David Larsson |
1996 |
AH7196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:04.63 |
632 |
2 |
Isak Meding |
1998 |
AP2198 |
ÖSA |
|
50m |
1:03.33 |
351 |
3 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:02.60 |
638 |
4 |
Victor Zetterman |
1995 |
AY4195 |
ÖSA |
|
50m |
1:01.87 |
664 |
5 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:02.51 |
390 |
6 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:03.04 |
629 |
7 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
ÖSA |
|
50m |
1:03.80 |
653 |
8 |
Rick Cuperus |
1999 |
AV2599 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:05.18 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
26 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
18:58 |
|