Ohjelma Borås Speedo Meet
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Borås Speedo Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
26 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
18:58 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg och Speedo |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
Sponsor: Terry&Friends |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
469 |
3 |
Rickard Thillman |
1997 |
AS3597 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
625 |
4 |
Dennis Finnström |
1995 |
AP9195 |
ÖSA |
|
50m |
|
458 |
5 |
Benjamin Gabrielsson |
1999 |
AN1199 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
360 |
2 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
455 |
3 |
Sebastian Brulls |
2001 |
AK8501 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
463 |
4 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
453 |
5 |
Daniel Andersson |
1997 |
AQ7197 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
626 |
6 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
ÖSA |
|
50m |
|
437 |
7 |
Miro Torola |
1995 |
BD1195 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
468 |
1 |
Robert Sjöberg |
1998 |
AU8798 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
519 |
2 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
50m |
2:49.08 |
614 |
3 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
50m |
2:42.54 |
509 |
4 |
Gustav Forssell |
2003 |
AL3503 |
S 02 |
|
50m |
2:40.15 |
399 |
5 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:41.56 |
460 |
6 |
Noah Gustafsson |
2000 |
AT9700 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:48.25 |
387 |
7 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
50m |
3:16.93 |
456 |
8 |
Aksel Dagberg |
2000 |
AX7500 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
529 |
1 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
50m |
2:34.64 |
528 |
2 |
Simon Kivistö |
1998 |
AS7798 |
SK 1970 |
|
50m |
2:33.49 |
520 |
3 |
Felix W.Persson |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
50m |
2:27.86 |
393 |
4 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:25.70 |
559 |
5 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:27.72 |
505 |
6 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
50m |
2:29.33 |
582 |
7 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:34.48 |
364 |
8 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:35.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
398 |
1 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:23.50 |
573 |
2 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:23.10 |
363 |
3 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:20.59 |
671 |
4 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
AR0500 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:19.52 |
585 |
5 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:19.66 |
565 |
6 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:22.13 |
650 |
7 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:23.35 |
663 |
8 |
Edwin Larsson |
2001 |
AB3501 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:24.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
613 |
1 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
50m |
2:18.87 |
631 |
2 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
50m |
2:17.70 |
596 |
3 |
Hampus Johannesson |
2000 |
AM6300 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:14.48 |
546 |
4 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:13.53 |
648 |
5 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:13.69 |
512 |
6 |
Karl Hallström |
2000 |
AG9100 |
S 02 |
|
50m |
2:16.62 |
549 |
7 |
Daniel Öhman |
2002 |
AL9302 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:18.65 |
593 |
8 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
AY5702 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:19.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
477 |
1 |
Harald Eriksson |
2000 |
AO3700 |
MASS |
|
50m |
2:11.51 |
654 |
2 |
Victor Engqvist |
1997 |
AN1997 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:10.68 |
572 |
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:08.82 |
576 |
4 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:08.12 |
653 |
5 |
Rick Cuperus |
1999 |
AV2599 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:08.48 |
389 |
6 |
Elliot Olsson |
1999 |
AD2799 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:09.66 |
611 |
7 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
50m |
2:11.03 |
583 |
8 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:11.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
358 |
1 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:07.80 |
375 |
2 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:06.72 |
484 |
3 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
2:06.03 |
394 |
4 |
William Reinholdsson |
1997 |
AP8597 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:05.01 |
649 |
5 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:05.99 |
464 |
6 |
Tobias Josefsson |
1997 |
AT7397 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:06.67 |
485 |
7 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
50m |
2:07.53 |
482 |
8 |
Alfred Löfgren |
1998 |
AS9798 |
MASS |
|
50m |
2:07.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
406 |
1 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:03.64 |
617 |
2 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
2:01.28 |
577 |
3 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:00.31 |
390 |
4 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:57.90 |
619 |
5 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:59.90 |
517 |
6 |
Johannes Sköld |
1996 |
AE0196 |
S 02 |
|
50m |
2:00.68 |
466 |
7 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:01.93 |
457 |
8 |
Fredrik Emanuelsson |
1999 |
AN3199 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:04.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
510 |
1 |
Elias Gausel |
1996 |
AE1196 |
S 02 |
|
50m |
1:57.81 |
479 |
2 |
Christopher Jedel |
1995 |
AG7995 |
MASS |
|
50m |
1:56.21 |
444 |
3 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:53.94 |
475 |
4 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
1:50.24 |
392 |
5 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:50.27 |
621 |
6 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:55.55 |
462 |
7 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:57.38 |
600 |
8 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:57.86 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
26 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
18:58 |
|