Program för DM/JDM 2015 (25m), Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 17/10
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
DM/JDM-kortbana 2015 |
|
Utskriftsdatum |
17 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
09:30 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Norrtälje |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 oktober 2015 |
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (3) |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:10.06 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Johan Johansson 2:11.21 2009-12-13 |
SR: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20 |
|
Heat 1 (3) |
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.44 |
2:42.44 |
2 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.63 |
2:41.63 |
3 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:40.31 |
2:40.31 |
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
2:35.18 |
2:35.18 |
5 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
2:35.69 |
2:35.69 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:40.59 |
2:40.59 |
7 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
2:41.76 |
2:41.76 |
8 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:12.88 |
2:12.88 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Robin Cederqvist |
1989 |
AM8589 |
WISBY SS |
|
25m |
2:33.42 |
2:33.42 |
2 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.39 |
2:31.39 |
3 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:27.43 |
2:27.43 |
4 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:26.33 |
2:26.33 |
5 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:26.61 |
2:26.61 |
6 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:27.71 |
2:27.71 |
7 |
Filip Antlöv |
1998 |
AE5998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:31.64 |
2:31.64 |
8 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
AM3397 |
WISBY SS |
|
25m |
2:33.55 |
2:33.55 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:24.45 |
2:24.45 |
2 |
Andreas Fürst |
1990 |
AE1990 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.50 |
2:23.50 |
3 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:16.76 |
2:16.76 |
4 |
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:13.50 |
2:13.50 |
5 |
Patric Ridell |
1993 |
AJ7393 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:15.20 |
2:15.20 |
6 |
Johan Dahlgren |
1986 |
AB4986 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:22.45 |
2:22.45 |
7 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:24.39 |
2:24.39 |
8 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:24.55 |
2:24.55 |
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
17 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
09:30 |
|