Startliste for Kalundborg Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Kalundborg Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Kalundborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|
|
Arrangør |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2015 |
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
Nikolaj Li Nissen |
2006 |
0605AC |
SLAGELSE |
|
25m |
|
39 |
3 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
25m |
|
470 |
4 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
438 |
2 |
Thoke Thomsen |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
396 |
3 |
Gustav Petersen |
1996 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
426 |
4 |
Jonas Rask |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
79 |
5 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Valdemar Granic |
2006 |
0695AE |
ROSKILDE |
|
25m |
|
2 |
2 |
Frederik Hillers Bjaldby |
2005 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
433 |
3 |
David Stoklund |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
2:53.23 |
70 |
4 |
Kristian Mouridsen |
2002 |
0261AR |
NÆSTVED |
|
25m |
|
321 |
5 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
0541AI |
ROSKILDE |
|
25m |
|
107 |
6 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Felix Diem |
2005 |
0541AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:18.84 |
52 |
2 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:16.39 |
372 |
3 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:10.11 |
233 |
4 |
Thorbjørn Bjerrum |
2004 |
0495AN |
VEST |
|
25m |
2:11.11 |
242 |
5 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
0655AA |
VEST |
|
25m |
2:18.52 |
285 |
6 |
Sigurd Chistopher Vickery |
2005 |
0567AE |
VEST |
|
25m |
2:32.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Ditlev Queitsch |
2006 |
0671AB |
VEST |
|
25m |
2:05.27 |
348 |
2 |
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
0379AN |
TVS IF |
|
25m |
2:01.10 |
150 |
3 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:00.66 |
463 |
4 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:00.86 |
267 |
5 |
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
VEST |
|
25m |
2:04.80 |
282 |
6 |
Kristian S. Sørensen |
2005 |
0575AB |
VEST |
|
25m |
2:07.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
0311AL |
TVS IF |
|
25m |
1:57.86 |
3 |
2 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:54.00 |
277 |
3 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
1:52.81 |
89 |
4 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:53.69 |
324 |
5 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:56.33 |
238 |
6 |
Cassius Arbo Christensen |
2003 |
0343AO |
VEST |
|
25m |
2:00.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Benjamin Bodal |
2003 |
0385AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:51.16 |
40 |
2 |
Sammi Anker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:49.57 |
25 |
3 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
1:42.05 |
418 |
4 |
Joachim Mårtensen |
2004 |
0457AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:49.33 |
288 |
5 |
Affou Adlouni |
2002 |
0287AK |
ROSKILDE |
|
50m |
1:51.04 |
268 |
6 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:52.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Mikkel Lyngbye Nybroe |
2004 |
0469AA |
VEST |
|
25m |
1:41.62 |
459 |
2 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.05 |
231 |
3 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
25m |
1:37.44 |
413 |
4 |
Alexander Lind-Ellefsen |
2004 |
0475AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:40.64 |
260 |
5 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
25m |
1:41.53 |
158 |
6 |
Niels Marcus Pilgaard |
2003 |
0329AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:42.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
25m |
1:33.54 |
56 |
2 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.41 |
141 |
3 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.70 |
255 |
4 |
Martin Jacobsen |
2002 |
0267AL |
VEST |
|
25m |
1:31.23 |
27 |
5 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:33.00 |
129 |
6 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:36.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:29.67 |
15 |
2 |
Adar Benli |
2001 |
0143AR |
HERLEV |
|
25m |
1:29.09 |
171 |
3 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.45 |
234 |
4 |
Frederik Borg |
2000 |
0035AM |
VEST |
|
25m |
1:28.46 |
160 |
5 |
Lucas Reüter |
2002 |
0275AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:29.52 |
159 |
6 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:29.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Alexander Kragesand |
1999 |
9955AQ |
TVS IF |
|
25m |
1:26.45 |
236 |
2 |
Alessandro de Castro |
2002 |
|
VEST |
|
25m |
1:22.78 |
142 |
3 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.10 |
98 |
4 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
9871AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.44 |
357 |
5 |
Emil Mosegaard |
2001 |
0187AM |
TVS IF |
|
25m |
1:26.34 |
320 |
6 |
Johan Theis Møller |
2000 |
0023AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:28.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
25m |
1:16.87 |
95 |
2 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.40 |
439 |
3 |
Jonas Uglebjerg |
1997 |
9703AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.84 |
500 |
4 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.05 |
104 |
5 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.78 |
172 |
6 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:10.30 |
460 |
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:08.00 |
407 |
3 |
Sebastian H. Andersen |
1997 |
9739AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:06.54 |
61 |
4 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:06.67 |
405 |
5 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
9971AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.27 |
126 |
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.87 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK |
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|