Program for Stockholm Paragames 2015
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
9_S
# |
ID |
Namn |
Född |
Förening |
Funktionsnedsättning |
Bassäng |
Anmtid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
134 |
Mohammed Assila |
1989 |
MAROCKO |
S13 |
50 m |
56.41 |
|
2 |
31 |
Kalina Andrei |
1987 |
EKRAN |
S9 |
50 m |
59.00 |
|
3 |
5 |
Nyrén Ludvig |
1997 |
SÄFFLE SS |
S10 |
50 m |
59.17 |
|
4 |
95 |
Nord Andreas |
1991 |
OSBY SS |
S14 |
50 m |
1:00.61 |
|
5 |
46 |
Andersson Jesper |
1996 |
DEJE SS |
S14 |
50 m |
1:04.46 |
|
6 |
61 |
Steinwall Joel |
1996 |
SKELLEFTE |
S10 |
50 m |
1:04.73 |
|
7 |
1 |
Karlsson Sebastian |
1993 |
KARLSKRONA |
S14 |
50 m |
1:04.95 |
|
8 |
30 |
Sidnin Mikhail |
1989 |
EKRAN |
S8 |
50 m |
1:05.00 |
|
9 |
56 |
Ljungberg Gustav |
1991 |
NJURUNDA |
S14 |
50 m |
1:05.81 |
|
10 |
62 |
Lindström Kristoffer |
1996 |
SKELLEFTE |
S10 |
50 m |
1:06.60 |
|
11 |
94 |
Wei Yoong Chung |
1995 |
MALAYSIA |
S14 |
50 m |
1:06.78 |
|
12 |
22 |
Sjölander Jacob |
1986 |
SOLENS IF |
S14 |
50 m |
1:08.92 |
|
13 |
16 |
Orre-Sandström Filip |
1999 |
UMEÅ SS |
S10 |
50 m |
1:09.61 |
|
14 |
93 |
Ak Jaranding Julius |
1985 |
MALAYSIA |
S13 |
50 m |
1:10.41 |
|
15 |
138 |
Axling Fredrik |
1963 |
DOLPHINS |
S9 |
50 m |
1:11.65 |
EFT |
16 |
70 |
Daggert Anton |
1993 |
ÖSA |
S14 |
50 m |
1:12.00 |
|
17 |
67 |
Natunen Mikael |
1992 |
FINLAND |
S7 |
50 m |
1:13.02 |
|
18 |
83 |
Andersson Niklas |
1988 |
MASS |
S7 |
50 m |
1:14.68 |
|
19 |
4 |
Klasson Tobias |
2000 |
SÄFFLE SS |
S14 |
50 m |
1:15.72 |
|
20 |
131 |
Romele Giuseppe |
1992 |
ACQUARIO |
|
50 m |
1:16.80 |
EFT |
21 |
82 |
Olli Eje |
1999 |
MASS |
S9 |
50 m |
1:18.10 |
|
22 |
52 |
Claëson Fabian |
2002 |
SS DELFIN |
S8 |
50 m |
1:19.32 |
|
23 |
14 |
Johansson Niklas |
1996 |
SOLSTA |
S14 |
50 m |
1:20.53 |
|
24 |
132 |
Dinar Hicham |
1978 |
MAROCKO |
S9 |
50 m |
1:23.56 |
|
25 |
23 |
Renlund Teo |
1997 |
SOLENS IF |
S14 |
50 m |
1:23.57 |
|
26 |
123 |
Hannus Johan |
1988 |
SPÅRVÄGEN |
S14 |
50 m |
1:25.00 |
|
27 |
65 |
Håkansson Samuel |
2000 |
RONNEBY SS |
K4 |
50 m |
1:26.76 |
|
28 |
58 |
Forsman Karl |
1996 |
SK ÄGIR |
S6 |
50 m |
1:26.84 |
|
29 |
81 |
Waldstam Erik |
1998 |
MASS |
S9 |
50 m |
1:27.62 |
|
30 |
127 |
Rönnbäck Ludwig |
1999 |
LULEÅ SS |
K1 |
50 m |
1:27.67 |
|
31 |
24 |
Renlund Mattias |
2001 |
SOLENS IF |
K4 |
50 m |
1:30.15 |
|
32 |
90 |
Ak Siga Jamery |
1986 |
MALAYSIA |
S5 |
50 m |
1:31.94 |
|
33 |
41 |
Marcelin Ossomba Yves |
1988 |
CAMEROON |
S9 |
50 m |
1:46.12 |
|
34 |
124 |
Antoshkin Pavel |
1996 |
RYAZAN |
S6 |
50 m |
1:48.70 |
|
35 |
66 |
Söderling William |
1999 |
FINLAND |
S6 |
50 m |
2:00.81 |
|
36 |
126 |
Hassan Josef |
2000 |
LULEÅ SS |
S7 |
50 m |
2:01.15 |
|
37 |
114 |
Erkus Björn |
1992 |
NACKA HIF |
S5 |
50 m |
2:05.76 |
|
38 |
15 |
Hastö-Hardin Anton |
1999 |
SOLSTA |
S7 |
50 m |
2:10.46 |
|
39 |
42 |
Gervais Baha Louis |
1983 |
CAMEROON |
S4 |
50 m |
2:36.18 |
|
40 |
111 |
Hafvström Casper |
1989 |
NACKA HIF |
S4 |
50 m |
2:55.07 |
|
41 |
113 |
Lundgren Linus |
2004 |
NACKA HIF |
K2 |
50 m |
3:00.75 |
|
42 |
49 |
Skoglund Ludvig |
2002 |
DEJE SS |
K2 |
50 m |
3:51.56 |
|
43 |
47 |
Swensson Gustav |
1999 |
DEJE SS |
K1 |
50 m |
4:45.26 |
|
44 |
2 |
Borgsten Jesper |
2002 |
KROKOM HIF |
K4 |
50 m |
|
|
45 |
63 |
Engström Alexander |
2001 |
SKELLEFTE |
K1 |
50 m |
|
|
46 |
69 |
Oscarsson Albin |
1991 |
ÖSA |
S6 |
50 m |
|
|
47 |
80 |
Bengtsson William |
1999 |
MASS |
K4 |
50 m |
|
|
48 |
86 |
Andersson David |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
S14 |
50 m |
|
|
49 |
112 |
Boisen Robin |
1999 |
NACKA HIF |
S5 |
50 m |
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
31 oktober 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
07:56 |
|