Startliste for Öppna Nationella Ålandssimmet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Original | Anmtid | Status |
1 | 88 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 1:03.25 | 1:03.25 | |
2 | 73 | Voiko Oskar | 2002 | ÅSK | 02A964 | 25 m | 1:15.35 | 1:15.35 | |
3 | 72 | Werdi Jesper | 2001 | ÅSK | 01A888 | 50 m | 1:18.94 | 1:18.94 | |
4 | 89 | Wickström Linus | 2003 | DANDERYD | AK8303 | 25 m | 1:19.71 | 1:19.71 | |
5 | 39 | Korpinen Leevi | 2001 | ÅSK | 01A491 | 25 m | 1:20.05 | 1:20.05 | |
6 | 10 | Höglund Tim | 1998 | IFÅ | 98B311 | 25 m | 1:21.08 | 1:21.08 | |
7 | 35 | Kallio Samu Petteri | 2002 | ÅSK | 02A516 | 25 m | 1:22.14 | 1:22.14 | |
8 | 95 | Persson Simon | 2003 | KK KARPEN | AA1703 | 25 m | 1:22.64 | 1:22.64 | |
9 | 32 | Juven Janne | 2001 | ÅSK | 01A319 | 25 m | 1:24.73 | 1:24.73 | |
10 | 44 | Leinonen Viktor | 2001 | ÅSK | 01A341 | 25 m | 1:27.44 | 1:27.44 | |
11 | 51 | Meltovaara Frans | 2000 | ÅSK | 00A771 | 25 m | 1:28.55 | 1:28.55 | |
12 | 79 | Arvidsson Oskar | 2002 | DANDERYD | AN5902 | 25 m | 1:29.20 | 1:29.20 | |
13 | 63 | Rouhiainen Leevi | 2002 | ÅSK | 02A742 | 50 m | 1:31.42 | 1:31.42 | |
14 | 11 | Josefsson Max | 2000 | IFÅ | 00B282 | 25 m | 1:33.93 | 1:33.93 | |
15 | 80 | Arvidsson Wilhelm | 2005 | DANDERYD | AC3705 | 25 m | 1:34.91 | 1:34.91 | |
16 | 40 | Kunttila Tatu | 2003 | ÅSK | 03A443 | 50 m | 1:35.20 | 1:35.20 | |
17 | 77 | Amilon Oscar | 2002 | DANDERYD | AH6102 | 25 m | 1:36.27 | 1:36.27 | |
18 | 93 | Persson Anton | 2006 | KK KARPEN | AA2106 | 25 m | 1:39.94 | 1:39.94 | |
19 | 87 | Sundström Curstedt Johan | 2002 | DANDERYD | AT3902 | 25 m | 1:41.90 | 1:41.90 | |
20 | 42 | Laine Elias | 2003 | ÅSK | 03A465 | 50 m | 1:47.38 | 1:47.38 | |
21 | 70 | Vainio Konsta | 2005 | ÅSK | 05A299 | 50 m | 1:49.94 | 1:49.94 | |
22 | 60 | Puutio Aaro | 2003 | ÅSK | 03A834 | 25 m | 1:51.79 | 1:51.79 | |
23 | 2 | Blomberg Elliot Hans Åke | 2003 | IFÅ | 03A941 | 50 m | 1:53.48 | 1:53.48 | |
24 | 45 | Leo Casper | 2004 | ÅSK | 04A635 | 50 m | 1:57.87 | 1:57.87 | |
25 | 53 | Mäenpää Eero | 2005 | ÅSK | 05A377 | 50 m | 2:06.74 | 2:06.74 | |
26 | 62 | Rekola Rasmus | 2004 | ÅSK | 04A638 | 50 m | 2:11.23 | 2:11.23 | |
27 | 34 | Kallio Jami Jesper | 2004 | ÅSK | 04A613 | 50 m | 2:16.71 | 2:16.71 | |
28 | 26 | Arnell Eemeli | 2005 | ÅSK | 05A327 | 50 m | 2:20.67 | 2:20.67 | |
29 | 47 | Linderborg Aarni | 2005 | ÅSK | 05A268 | 50 m | 2:26.68 | 2:26.68 | |
30 | 12 | Kalvik Rasmus | 2004 | IFÅ | 04A904 | 25 m | |||
31 | 17 | Mattsson Alexander | 2003 | IFÅ | 03A981 | 25 m | |||
32 | 48 | Lundström Niklas | 2004 | ÅSK | 04A795 | 25 m | |||
33 | 59 | Pakomäki Lauri-pekka | 2006 | ÅSK | 06A235 | 25 m | |||
34 | 64 | Sandblom Frans | 2006 | ÅSK | 06A101 | 25 m | |||
35 | 71 | Valdolin Veeti | 2005 | ÅSK | 05A284 | 25 m | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 20:41 |