Program för Ringsted Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
26_S
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
# |
Nr. |
Navn |
Født |
Klub |
Licens |
Bassin |
Anmtid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
310 |
Nielsen Martin |
1996 |
NAKSKOV |
9653AB |
25 m |
53.70 |
|
2 |
626 |
Großmann Lars Andre |
1997 |
SCHWERIN |
178776 |
25 m |
53.74 |
|
3 |
820 |
Hansen Claus |
1995 |
RINGSTED |
9593AP |
25 m |
54.51 |
|
4 |
299 |
Holm Mads |
1998 |
NAKSKOV |
9837AC |
25 m |
54.54 |
|
5 |
515 |
Andersen Tobias |
1998 |
TRITON B |
9853AF |
25 m |
54.65 |
|
6 |
493 |
Rasmussen Marius |
1999 |
SK-SYD |
9937AL |
25 m |
54.83 |
|
7 |
244 |
Andersen Mikkel H. |
1991 |
KALUNDBORG |
9109AB |
25 m |
55.09 |
|
8 |
177 |
Jacobsen Oliver |
1997 |
HVIDOVRE |
9781AQ |
25 m |
55.68 |
|
9 |
43 |
Wentorf Johan |
1999 |
FR.SUND |
9939AH |
25 m |
55.72 |
|
10 |
162 |
Borch Mikkel Samsøe |
1997 |
HVIDOVRE |
9771AD |
25 m |
55.81 |
|
11 |
483 |
Gram-Lange Jonas |
1999 |
SK-SYD |
9971AD |
25 m |
55.81 |
|
12 |
245 |
Andersen Oliver H. |
1999 |
KALUNDBORG |
9971AA |
25 m |
55.99 |
|
13 |
194 |
Rappenborg Marcus |
1999 |
HVIDOVRE |
9959AP |
25 m |
56.00 |
|
14 |
462 |
Larsen Rasmus B. |
1997 |
SLAGELSE |
9761AJ |
25 m |
56.10 |
|
15 |
531 |
Gustafson Lukas |
1999 |
TRITON B |
9991AA |
25 m |
56.20 |
|
16 |
572 |
Sparholt Niels Paulli |
2000 |
TRITON B |
0027AF |
25 m |
56.23 |
|
17 |
187 |
Møller-Jensen Mikkel |
1995 |
HVIDOVRE |
9559AD |
25 m |
56.24 |
|
18 |
120 |
Bruhn Mads Lünell |
1998 |
HERLUFSHOL |
9871AQ |
25 m |
56.69 |
|
19 |
528 |
Friland Jacob |
1999 |
TRITON B |
9985AB |
25 m |
57.00 |
|
20 |
815 |
Grandjean Victor |
2001 |
RINGSTED |
0107AF |
25 m |
57.01 |
|
21 |
37 |
Larsen Victor |
1998 |
FR.SUND |
9889AM |
25 m |
57.07 |
|
22 |
514 |
Andersen Emil |
1992 |
TRITON B |
9273AH |
25 m |
57.21 |
|
23 |
855 |
Szokody Martin |
1999 |
RINGSTED |
9915AN |
25 m |
57.74 |
|
24 |
269 |
Zachariassen Emil |
1997 |
KALUNDBORG |
9753AN |
25 m |
57.86 |
|
25 |
277 |
Hansen Matthias |
2001 |
KORSØR |
0191AH |
25 m |
58.11 |
|
26 |
222 |
Sölvi Nielsen, Kári |
2000 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
58.25 |
|
27 |
200 |
Ulrich Mikkel |
1998 |
HVIDOVRE |
9869AE |
25 m |
58.28 |
|
28 |
30 |
Ballerini André Goldberg |
1999 |
FR.SUND |
9955AI |
25 m |
58.33 |
|
29 |
36 |
Larsen Oliver |
2000 |
FR.SUND |
0093AS |
25 m |
58.37 |
|
30 |
124 |
Hansen Nicolai Yung |
2000 |
HERLUFSHOL |
0011AN |
25 m |
58.51 |
|
31 |
850 |
Schytte Daniel |
2000 |
RINGSTED |
0067AM |
25 m |
58.71 |
|
32 |
566 |
Rishøj Mads |
1999 |
TRITON B |
9943AN |
25 m |
58.72 |
|
33 |
130 |
Løhr Magnus |
2001 |
HERLUFSHOL |
0173AJ |
25 m |
58.83 |
|
34 |
513 |
Aasberg Magnus |
2001 |
TRITON B |
0143AG |
25 m |
59.24 |
|
35 |
717 |
Olsen Andreas E. |
1998 |
HASLEV |
9823AK |
25 m |
59.28 |
|
36 |
832 |
Møller Frederik |
2002 |
RINGSTED |
0263AL |
25 m |
59.73 |
|
37 |
53 |
Crone Christian |
2001 |
GLADSAXE |
0147AB |
25 m |
59.85 |
|
38 |
573 |
Stjernholm Gustav |
2002 |
TRITON B |
0215AD |
25 m |
1:00.00 |
|
39 |
117 |
Brander Marco |
1996 |
HERLUFSHOL |
9655AL |
25 m |
1:00.02 |
|
40 |
459 |
Kokholm Oscar Fischer |
2000 |
SLAGELSE |
0059AD |
25 m |
1:00.08 |
|
41 |
623 |
Deutsch Steffen |
1998 |
SCHWERIN |
210800 |
25 m |
1:00.12 |
|
42 |
452 |
Jensen Jonathan Kock |
2001 |
SLAGELSE |
0193AE |
25 m |
1:00.41 |
|
43 |
857 |
Sørensen Casper Ramsdahl |
2000 |
RINGSTED |
0013AU |
25 m |
1:00.71 |
|
44 |
581 |
Wenk Daniel Berg |
2000 |
TRITON B |
0099AB |
25 m |
1:00.74 |
|
45 |
629 |
Krüger Tim |
2000 |
SCHWERIN |
239145 |
25 m |
1:00.82 |
|
46 |
271 |
Frandsen Anders Dam |
2000 |
KORSØR |
0051AN |
25 m |
1:01.75 |
|
47 |
296 |
Hansen Valdemar Piihl |
2001 |
NAKSKOV |
0177AI |
25 m |
1:01.88 |
|
48 |
455 |
Jensen Rasmus Aavang |
1998 |
SLAGELSE |
9843AH |
25 m |
1:02.27 |
|
49 |
834 |
Nielsen Anders |
2001 |
RINGSTED |
0123AF |
25 m |
1:02.28 |
|
50 |
620 |
Böckmann Hanno |
2003 |
SCHWERIN |
307703 |
25 m |
1:02.38 |
|
51 |
311 |
Pedersen Nikolai Pagh |
2002 |
NAKSKOV |
0235AB |
25 m |
1:02.67 |
|
52 |
309 |
Madsen Magnus |
2000 |
NAKSKOV |
0011AM |
25 m |
1:02.83 |
|
53 |
647 |
Töpfer Luke |
1999 |
SCHWERIN |
261850 |
25 m |
1:03.02 |
|
54 |
359 |
Maar Lauge Bastian |
2001 |
NÆSTVED |
0159AP |
25 m |
1:03.22 |
|
55 |
445 |
Cantby August Schade |
2002 |
SLAGELSE |
0211AG |
25 m |
1:04.55 |
|
56 |
537 |
Hjelm Mikkel |
2003 |
TRITON B |
0375AG |
25 m |
1:04.62 |
|
57 |
202 |
Windahl Magnus |
2000 |
HVIDOVRE |
0061AH |
25 m |
1:04.69 |
|
58 |
139 |
Nissen Gustav |
2001 |
HERLUFSHOL |
0177AM |
25 m |
1:04.71 |
|
59 |
79 |
Vårdal Oskar |
2001 |
GLADSAXE |
0135AL |
25 m |
1:04.97 |
|
60 |
198 |
Skousen Anders |
2002 |
HVIDOVRE |
0215AB |
25 m |
1:05.19 |
|
61 |
707 |
Jørgensen Frederik Birch |
2001 |
HASLEV |
0119AL |
25 m |
1:05.21 |
|
62 |
720 |
Schmidt Rasmus Lynge |
2000 |
HASLEV |
0071AP |
25 m |
1:05.42 |
|
63 |
618 |
Austinat Armin |
2003 |
SCHWERIN |
311305 |
25 m |
1:06.56 |
|
64 |
521 |
Brandt Lasse Darlem |
2003 |
TRITON B |
0379AH |
25 m |
1:06.91 |
|
65 |
481 |
Aner Mathias |
2001 |
SK-SYD |
0111AF |
25 m |
1:07.64 |
|
66 |
361 |
Notkin Gustav |
1999 |
NÆSTVED |
9961AK |
25 m |
1:08.29 |
|
67 |
252 |
Mortensen Mikkel |
2003 |
KALUNDBORG |
0329AI |
25 m |
1:08.42 |
|
68 |
611 |
Nielse Andreas Østergaard |
1997 |
VORDINGB |
9795AR |
25 m |
1:08.55 |
|
69 |
718 |
Pedersen Jeppe Woetmann |
2000 |
HASLEV |
0007AQ |
25 m |
1:08.62 |
|
70 |
75 |
Steenberg Oliver |
2002 |
GLADSAXE |
0225AE |
25 m |
1:08.69 |
|
71 |
363 |
Pedersen Lucas Jul |
2003 |
NÆSTVED |
0387AJ |
25 m |
1:08.75 |
|
72 |
625 |
Göttmann Marc Amon |
2003 |
SCHWERIN |
307699 |
25 m |
1:08.81 |
|
73 |
545 |
Kvistbo Emil |
1999 |
TRITON B |
9953AK |
25 m |
1:08.92 |
|
74 |
486 |
Hovmand Ole |
2003 |
SK-SYD |
0345AH |
25 m |
1:08.93 |
|
75 |
640 |
Romberg Ian |
2001 |
SCHWERIN |
310345 |
25 m |
1:09.21 |
|
76 |
35 |
Klindt Oliver |
2000 |
FR.SUND |
0089AM |
25 m |
1:09.81 |
|
77 |
807 |
Bodal Benjamin |
2003 |
RINGSTED |
0385AF |
25 m |
1:10.03 |
|
78 |
619 |
Becker Karl |
2002 |
SCHWERIN |
289406 |
25 m |
1:10.23 |
|
79 |
339 |
Franck Harald |
2003 |
NÆSTVED |
0345AK |
25 m |
1:10.35 |
|
80 |
463 |
Larsen Tobias Daniel |
2001 |
SLAGELSE |
0139AH |
25 m |
1:10.48 |
|
81 |
544 |
Johannesen Kasper Francke |
2003 |
TRITON B |
0377AE |
25 m |
1:11.30 |
|
82 |
632 |
Kuhlmann Mark |
2003 |
SCHWERIN |
311307 |
25 m |
1:11.30 |
|
83 |
288 |
Rought Elias |
2003 |
KORSØR |
0359AF |
25 m |
1:11.53 |
|
84 |
77 |
Sumberg Mark |
2002 |
GLADSAXE |
0289AH |
25 m |
1:12.52 |
|
85 |
179 |
Jensen Mathias Berner |
2002 |
HVIDOVRE |
0247AL |
25 m |
1:12.79 |
|
86 |
209 |
Atli Pálsson, Jónas |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:12.80 |
|
87 |
307 |
Madsen Gustav T |
2001 |
NAKSKOV |
0149AO |
25 m |
1:13.31 |
|
88 |
808 |
Carstensen Emil |
2002 |
RINGSTED |
0253AF |
25 m |
1:13.35 |
|
89 |
287 |
Quist Nicolai |
2003 |
KORSØR |
0381AI |
25 m |
1:13.44 |
|
90 |
703 |
Hansen Frederik Kongstad |
2001 |
HASLEV |
0169AL |
25 m |
1:13.68 |
|
91 |
325 |
Andersen Matti |
2001 |
NÆSTVED |
0197AR |
25 m |
1:13.78 |
|
92 |
138 |
Nissen Alfred |
2002 |
HERLUFSHOL |
0279AQ |
25 m |
1:13.81 |
|
93 |
469 |
Nielsen Andreas M |
2005 |
SLAGELSE |
0505AA |
25 m |
1:14.43 |
|
94 |
831 |
Mortensen Joakim |
2002 |
RINGSTED |
0271AH |
25 m |
1:14.66 |
|
95 |
300 |
Jensen Christoffer |
2002 |
NAKSKOV |
0209AE |
25 m |
1:15.16 |
|
96 |
580 |
Waterval Silas |
2004 |
TRITON B |
0491AF |
25 m |
1:15.47 |
|
97 |
232 |
Daði Björnsson, |
2004 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:15.75 |
|
98 |
38 |
Lind Mads |
2002 |
FR.SUND |
0255AI |
25 m |
1:16.15 |
|
99 |
700 |
Flytkjær-Hansen Holger |
2004 |
HASLEV |
0479AE |
25 m |
1:16.22 |
|
100 |
816 |
Gravlund Magnus |
2002 |
RINGSTED |
0257AQ |
25 m |
1:17.33 |
|
101 |
257 |
Petersen Frederik Scheby |
2004 |
KALUNDBORG |
0491AH |
25 m |
1:18.03 |
|
102 |
616 |
Ringer Mikkel |
2001 |
VORDINGB |
0175AR |
25 m |
1:18.25 |
|
103 |
449 |
Hansen Lauritz Tanderup |
2003 |
SLAGELSE |
0325AA |
25 m |
1:18.55 |
|
104 |
46 |
Brandt Mark |
2002 |
GLADSAXE |
0299AR |
25 m |
1:19.49 |
|
105 |
466 |
Mir Daniel |
2003 |
SLAGELSE |
0349AJ |
25 m |
1:19.49 |
|
106 |
465 |
Madsen Casper |
2004 |
SLAGELSE |
0461AC |
25 m |
1:19.63 |
|
107 |
698 |
Eibye Viktor |
2001 |
HASLEV |
0175AS |
25 m |
1:19.77 |
|
108 |
218 |
Snær Hilmarsson, Dagur |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:20.08 |
|
109 |
251 |
Lorentsen Lucas |
2004 |
KALUNDBORG |
0407AI |
25 m |
1:20.18 |
|
110 |
165 |
Cleemann Oscar |
2003 |
HVIDOVRE |
0349AH |
25 m |
1:20.29 |
|
111 |
354 |
Lorentzen Rasmus |
2001 |
NÆSTVED |
0125AC |
25 m |
1:20.41 |
|
112 |
305 |
Lindberg Tobias |
2003 |
NAKSKOV |
0397AI |
25 m |
1:20.72 |
|
113 |
34 |
Kleffel Mathias |
2002 |
FR.SUND |
0237AL |
25 m |
1:21.23 |
|
114 |
344 |
Hansen Jacob Meisner |
2003 |
NÆSTVED |
0323AK |
25 m |
1:21.32 |
|
115 |
333 |
Clausen Mathias |
2002 |
NÆSTVED |
0237AO |
25 m |
1:21.58 |
|
116 |
214 |
Ingi Egilsson, Daníel |
2000 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:21.64 |
|
117 |
210 |
Karl Maier, Júlíus |
2002 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:21.79 |
|
118 |
113 |
Ankersen Mathias |
2004 |
HERLUFSHOL |
0405AC |
25 m |
1:22.14 |
|
119 |
562 |
Nørskov Mathias Toft |
2003 |
TRITON B |
0361AL |
25 m |
1:22.81 |
|
120 |
563 |
Pedersen Gustav |
2004 |
TRITON B |
0497AF |
25 m |
1:23.02 |
|
121 |
438 |
Andersen Joachim L |
2003 |
SLAGELSE |
0385AK |
25 m |
1:23.31 |
|
122 |
294 |
Grænge Lucas |
2004 |
NAKSKOV |
0479AH |
25 m |
1:24.14 |
|
123 |
227 |
Fre Hálfdánarsson, Birnir |
2006 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:24.31 |
|
124 |
847 |
Sahlberg Oliver Hostrup |
2003 |
RINGSTED |
0395AJ |
25 m |
1:24.97 |
|
125 |
356 |
Mouridsen Kristian |
2002 |
NÆSTVED |
0261AR |
25 m |
1:25.07 |
|
126 |
217 |
Andri Stefánsson, |
2004 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:25.11 |
|
127 |
702 |
Hansen Christopher Vejlbo |
2005 |
HASLEV |
0581AH |
25 m |
1:25.62 |
|
128 |
193 |
Pontoppidan Xander |
2003 |
HVIDOVRE |
0353AD |
25 m |
1:25.66 |
|
129 |
226 |
Hrafn Sigþórsson, Veigar |
2005 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:26.17 |
|
130 |
175 |
Hoelgaard Marius Kjær |
2004 |
HVIDOVRE |
0445AD |
25 m |
1:29.16 |
|
131 |
853 |
Stærmose Jakob |
2005 |
RINGSTED |
0583AD |
25 m |
1:29.20 |
|
132 |
182 |
Kusk Kasper |
2003 |
HVIDOVRE |
0327AD |
25 m |
1:29.38 |
|
133 |
818 |
Guul Magnus |
2005 |
RINGSTED |
|
25 m |
1:30.14 |
|
134 |
50 |
Christensen Jonas Reimer |
2003 |
GLADSAXE |
0319AD |
25 m |
1:30.75 |
|
135 |
696 |
Dahrup Jonas P. |
2004 |
HASLEV |
0469AD |
25 m |
1:31.51 |
|
136 |
829 |
Lykke Silas |
2003 |
RINGSTED |
|
25 m |
1:32.67 |
|
137 |
583 |
Yldiz Elias |
2005 |
TRITON B |
0591AC |
25 m |
1:32.92 |
|
138 |
817 |
Grøn-Henriksen Joakim |
2004 |
RINGSTED |
0405AG |
25 m |
1:35.40 |
|
139 |
338 |
Foged Malthe |
2005 |
NÆSTVED |
0587AF |
25 m |
1:35.58 |
|
140 |
494 |
Rasmussen Stefan |
2004 |
SK-SYD |
0449AM |
25 m |
1:35.59 |
|
141 |
336 |
Dyhr-Rasmussen Lauritz |
2005 |
NÆSTVED |
|
25 m |
1:36.16 |
|
142 |
490 |
Kurtzmann Laurids Isling |
2002 |
SK-SYD |
0253AS |
25 m |
1:36.29 |
|
143 |
234 |
Hilmir Lunddal Rúnarsson, |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:36.59 |
|
144 |
283 |
Nielsen Noah Vester |
2004 |
KORSØR |
0439AL |
25 m |
1:41.21 |
|
145 |
822 |
Kiliç Emre Emil Tømmerby |
2004 |
RINGSTED |
0495AJ |
25 m |
1:41.64 |
|
146 |
157 |
Aunsholm Bertram T. |
2004 |
HVIDOVRE |
0499AJ |
25 m |
1:41.94 |
|
147 |
114 |
Artmann Marcus |
2002 |
HERLUFSHOL |
0277AQ |
25 m |
1:42.62 |
|
148 |
843 |
Petersen Tobias Askhøj |
2005 |
RINGSTED |
0531AB |
25 m |
1:45.17 |
|
149 |
228 |
Dagur Einarsson, Snorri |
2005 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:47.27 |
|
150 |
522 |
Clement Gustav |
2003 |
TRITON B |
0371AN |
25 m |
1:49.65 |
|
151 |
810 |
Diem Felix |
2005 |
RINGSTED |
0541AH |
25 m |
1:52.30 |
|
152 |
845 |
Rasmussen Kristian Slott |
2004 |
RINGSTED |
0425AK |
25 m |
1:53.61 |
|
153 |
552 |
Mantyvuo Oscar |
2004 |
TRITON B |
0415AJ |
25 m |
1:58.02 |
|
154 |
518 |
Brandelev Bertram Grøn |
2004 |
TRITON B |
0423AI |
25 m |
2:04.53 |
|
155 |
549 |
Løgager Frederik Taubert |
2004 |
TRITON B |
0467AH |
25 m |
|
|
156 |
564 |
Rindum Philip |
2005 |
TRITON B |
0535AC |
25 m |
|
|
157 |
722 |
Thystrup Albert U. |
2003 |
HASLEV |
|
25 m |
|
|
158 |
867 |
Sørensen Niels R. E. |
1999 |
HASLEV |
9977AK |
25 m |
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|