Startliste for Harboe Water Games 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2015 |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (23) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
270 |
2 |
Silas Lykke |
2003 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
280 |
3 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
229 |
4 |
Valdemar Granic |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
232 |
2 |
Frederik Isaksen |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
24 |
3 |
Bertram Geisler Knudsen |
2004 |
0411AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
21 |
4 |
Nichlas Jørgensen |
2004 |
0439AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
25 |
5 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
497 |
1 |
David Stoklund |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
73 |
2 |
Linus Albrektsen |
2006 |
|
HILLERØD |
|
25m |
2:05.02 |
231 |
3 |
Emil Isaksen |
2005 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:54.01 |
257 |
4 |
Felix Diem |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
2:02.32 |
313 |
5 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
|
237 |
6 |
Aske Kobberø |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Tobias Askhøj Petersen |
2005 |
0531AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:51.88 |
81 |
2 |
Johan Galsøe |
2005 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:49.82 |
266 |
3 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:46.68 |
212 |
4 |
Victor Trasbo |
2002 |
0207AR |
NYBORG |
|
25m |
1:47.10 |
261 |
5 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:50.75 |
247 |
6 |
Joanathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
50m |
1:53.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Gustav Jacobsen |
2005 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:46.18 |
444 |
2 |
Noah Vester Nielsen |
2004 |
0439AL |
KORSØR |
|
25m |
1:45.77 |
222 |
3 |
Pelle Colmorten |
2004 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:44.24 |
264 |
4 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:45.67 |
118 |
5 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:45.86 |
186 |
6 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:46.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Noah Olsson |
2003 |
|
KORSØR |
|
25m |
1:42.01 |
120 |
2 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:38.73 |
494 |
3 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:38.55 |
236 |
4 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:38.61 |
250 |
5 |
Lukas Pedersen |
2003 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:39.88 |
100 |
6 |
Louie Uldall |
2005 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:42.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:35.33 |
246 |
2 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:32.07 |
116 |
3 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:30.42 |
263 |
4 |
Magnus Gravlund |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:30.70 |
487 |
5 |
Joachim Mårtensen |
2004 |
0457AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.64 |
119 |
6 |
Julius Rix Melchiorsen |
2004 |
0455AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:37.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:28.57 |
28 |
2 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:25.00 |
382 |
3 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
50m |
1:24.41 |
466 |
4 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:24.49 |
383 |
5 |
Gustav Pedersen |
2004 |
0497AF |
TRITON B |
|
25m |
1:26.55 |
153 |
6 |
Sammi Anker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
50m |
1:30.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Magnus Dreistrup Baunkjær |
2003 |
0365AG |
ROSKILDE |
|
25m |
1:23.54 |
114 |
2 |
Joachim Lanzky Otto |
2001 |
0117AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:21.95 |
65 |
3 |
Kristian Moffett |
2003 |
0339AA |
HERLEV |
|
25m |
1:21.06 |
74 |
4 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
0563AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:21.85 |
115 |
5 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:22.65 |
56 |
6 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
25m |
1:24.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Niklas Dobel |
2004 |
|
KVIK |
|
25m |
1:19.35 |
98 |
2 |
Noel Willem Pihl |
2002 |
0281AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:18.10 |
405 |
3 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
50m |
1:17.84 |
493 |
4 |
Frederik Scheby Petersen |
2004 |
0491AH |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.03 |
32 |
5 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
0337AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.19 |
323 |
6 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:20.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Nicolai Graff |
2001 |
0161AO |
NYBORG |
|
25m |
1:17.48 |
424 |
2 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
50m |
1:16.50 |
50 |
3 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
25m |
1:16.12 |
404 |
4 |
Gustav Chappel |
2002 |
0237AH |
KVIK |
|
50m |
1:16.49 |
86 |
5 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:16.87 |
511 |
6 |
Jacob Ellekær |
2002 |
0215AN |
HOLBÆK |
|
25m |
1:17.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
1:15.50 |
377 |
2 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
0377AE |
TRITON B |
|
50m |
1:14.81 |
62 |
3 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
1:14.53 |
113 |
4 |
Filip Bruhn |
2003 |
0391AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:14.78 |
152 |
5 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
50m |
1:15.34 |
420 |
6 |
Andreas Zastrow Nygaard |
2003 |
0377AB |
KVIK |
|
50m |
1:16.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.54 |
431 |
2 |
Valentin Wahl |
2003 |
0355AC |
KVIK |
|
50m |
1:12.58 |
521 |
3 |
Alexander E. Pedersen |
2002 |
0255AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:12.23 |
182 |
4 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:12.50 |
448 |
5 |
Nicolai Quist |
2003 |
0381AI |
KORSØR |
|
25m |
1:13.44 |
305 |
6 |
Marcus Ipsen |
2002 |
0251AN |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Lukas Majvig Andersen |
2003 |
0309AC |
KVIK |
|
25m |
1:11.93 |
318 |
2 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.09 |
200 |
3 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
0191AG |
NYBORG |
|
25m |
1:10.72 |
112 |
4 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:10.91 |
235 |
5 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
50m |
1:11.18 |
409 |
6 |
Arthur Hansen |
2002 |
0281AD |
KVIK |
|
25m |
1:11.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
414 |
1 |
Lucas Sirek Larsen |
2002 |
0295AC |
KVIK |
|
25m |
1:10.37 |
486 |
2 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.16 |
64 |
3 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:09.85 |
255 |
4 |
Benjamin Bodal |
2003 |
0385AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:10.03 |
5 |
5 |
Niels Christian Hansen |
2001 |
|
KORAL |
|
25m |
1:10.30 |
472 |
6 |
Rasmus Løwenstein |
2001 |
0169AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:10.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Emil Kvistbo |
1999 |
9953AK |
TRITON B |
|
25m |
1:09.36 |
54 |
2 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
25m |
1:08.88 |
13 |
3 |
Emil B. Nielsen |
1999 |
9907AT |
KORAL |
|
25m |
1:08.30 |
26 |
4 |
Rasmus Modin |
2002 |
0295AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:08.37 |
203 |
5 |
Jonas Nibe Klit |
1994 |
9461AQ |
NYBORG |
|
25m |
1:09.15 |
432 |
6 |
Rasmus Warberg |
2004 |
0477AA |
KVIK |
|
50m |
1:09.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Johan Heilmann |
2000 |
0027AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:08.19 |
52 |
2 |
Adar Benli |
2001 |
0143AR |
HERLEV |
|
25m |
1:07.69 |
378 |
3 |
Daniel Johansen |
2000 |
0023AC |
TRITON B |
|
25m |
1:07.42 |
43 |
4 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:07.68 |
77 |
5 |
Christoffer Daugbjerg |
2001 |
0183AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:07.94 |
180 |
6 |
Gustav Notkin |
1999 |
9961AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:07.11 |
23 |
2 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:06.65 |
55 |
3 |
Philip Hansen |
2001 |
0143AM |
HERLEV |
|
25m |
1:06.43 |
391 |
4 |
Mathias Persson |
2001 |
0107AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:06.62 |
136 |
5 |
Tobias Hufeldt |
2001 |
0169AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:06.99 |
526 |
6 |
Gorm Topp Tholle |
2001 |
0151AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:07.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Nikolai Hynkemejer Maaløe |
1999 |
9957AM |
NYBORG |
|
25m |
1:06.27 |
535 |
2 |
William Kristiansen |
2001 |
0129AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:05.49 |
381 |
3 |
Jens Gustav Nielson |
1999 |
9971AK |
TRITON B |
|
25m |
1:04.41 |
137 |
4 |
Magnus Windahl |
2000 |
0061AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.69 |
477 |
5 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:06.24 |
36 |
6 |
Magnus Kingo Sørensen |
1999 |
9929AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:06.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.31 |
274 |
2 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.34 |
419 |
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
1:02.13 |
311 |
4 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
9843AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:02.27 |
16 |
5 |
Alexander Roe |
1997 |
9711AT |
KORAL |
|
25m |
1:02.80 |
197 |
6 |
Nicolai Andersen |
1998 |
9837AF |
NYBORG |
|
25m |
1:03.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Oscar Fischer Kokholm |
2000 |
0059AD |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.83 |
307 |
2 |
Jonathan Kock Jensen |
2001 |
0193AE |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.42 |
291 |
3 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
0013AU |
RINGSTED |
|
25m |
1:01.07 |
107 |
4 |
Tim Damsgaard |
1994 |
9495AR |
HORSENS |
|
25m |
1:01.18 |
243 |
5 |
Johan Theis Møller |
2000 |
0023AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:01.51 |
272 |
6 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
286 |
1 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.21 |
6 |
2 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
KORAL |
|
25m |
59.94 |
20 |
3 |
Andreas Ingvordsen |
1996 |
9649AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
58.99 |
427 |
4 |
Gustav Sidenius |
2001 |
0103AI |
KVIK |
|
25m |
59.40 |
399 |
5 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
1:00.09 |
439 |
6 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
1:01.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
58.45 |
412 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
57.08 |
190 |
3 |
Sebastian Vang |
1991 |
9163AA |
NÆSTVED |
|
25m |
54.61 |
142 |
4 |
Kristian Svenstrup |
1998 |
9899AA |
KØGE |
|
25m |
57.04 |
507 |
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
HOLBÆK |
|
25m |
58.20 |
502 |
6 |
Joakim Palmqvist |
1999 |
9941AI |
ROSKILDE |
|
25m |
58.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|