Startliste for Harboe Water Games 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2015 |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
218 |
2 |
Siena Bækgaard |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
252 |
3 |
Tilde Schyth |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
492 |
4 |
Sofie Nørgaard |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Signe Liebgen |
2005 |
0544AI |
SLAGELSE |
|
25m |
|
281 |
2 |
Malene Reynolds |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
401 |
3 |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
0406AK |
KVIK |
|
25m |
|
436 |
4 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
0472AK |
KORSØR |
|
25m |
|
167 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
0428AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
|
496 |
2 |
Alba Seneca |
2005 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
430 |
3 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
|
415 |
4 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
0408AQ |
KVIK |
|
25m |
|
162 |
5 |
Marie Donstrup |
2004 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
68 |
6 |
Clara Prehn |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
498 |
1 |
Maria Stoklund |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
230 |
2 |
Andrea Houlind |
2005 |
0536AM |
ROSKILDE |
|
25m |
|
422 |
3 |
Clara Guldager Olsen |
2004 |
0434AQ |
KVIK |
|
25m |
|
285 |
4 |
Christine Schytte |
2004 |
0472AN |
RINGSTED |
|
25m |
|
184 |
5 |
Line Aarkrogh Steen |
2001 |
0124AZ |
NÆSTVED |
|
25m |
|
284 |
6 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Alberte Schilling |
2003 |
|
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
183 |
2 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:06.54 |
520 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:58.29 |
386 |
4 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
50m |
2:01.04 |
446 |
5 |
Maja Nykjær |
2003 |
|
KORSØR |
|
25m |
|
489 |
6 |
Sille Møller |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
25m |
1:55.98 |
524 |
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:55.19 |
254 |
3 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:52.11 |
83 |
4 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:53.65 |
527 |
5 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:55.26 |
467 |
6 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:57.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:45.59 |
227 |
2 |
Caroline Gerlach |
2002 |
0228BA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:40.89 |
385 |
3 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
50m |
1:40.15 |
282 |
4 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:40.65 |
133 |
5 |
Arwen Nybo |
2004 |
0476AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:44.46 |
244 |
6 |
Julie Nelkop |
2004 |
0452AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:47.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
508 |
1 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:39.11 |
426 |
2 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
1:37.53 |
275 |
3 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:35.73 |
450 |
4 |
Amalie Voss Sørensen |
2001 |
0174BA |
KORSØR |
|
25m |
1:36.78 |
130 |
5 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
0388AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:37.55 |
297 |
6 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
SLAGELSE |
|
50m |
1:39.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Mette Foldager Donstrup |
1999 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:33.52 |
482 |
2 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.04 |
512 |
3 |
Anna Foverskov |
2002 |
0204AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:31.09 |
124 |
4 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:31.39 |
376 |
5 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
50m |
1:33.08 |
127 |
6 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:35.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Selma Kobberø |
2004 |
0466AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.52 |
402 |
2 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
50m |
1:29.21 |
122 |
3 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:28.82 |
129 |
4 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:28.88 |
380 |
5 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
0206AE |
TRITON B |
|
50m |
1:30.23 |
49 |
6 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:31.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Line With Nielsen |
2002 |
0214AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.59 |
413 |
2 |
Rosa Hallas Kierkegaard |
2003 |
0314AE |
KVIK |
|
25m |
1:26.62 |
123 |
3 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:25.65 |
213 |
4 |
Camilla Vestergaard |
2000 |
0078AF |
NYBORG |
|
25m |
1:26.07 |
290 |
5 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.48 |
164 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:28.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
1:23.64 |
500 |
2 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.08 |
169 |
3 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.06 |
428 |
4 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:23.05 |
17 |
5 |
Nina Lodberg Sparre |
2001 |
0172AW |
KORAL |
|
25m |
1:23.18 |
417 |
6 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
1:24.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
50m |
1:19.98 |
387 |
2 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
50m |
1:19.53 |
418 |
3 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
1:19.03 |
442 |
4 |
Lærke Sandholdt Jensen |
2000 |
0054AU |
KORSØR |
|
25m |
1:19.21 |
268 |
5 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:19.55 |
400 |
6 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
1:20.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.84 |
288 |
2 |
Emilie Steffensen |
1997 |
9798AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.78 |
300 |
3 |
Maria Dollas |
1998 |
9846AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.67 |
452 |
4 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:16.32 |
403 |
5 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
1:17.08 |
11 |
6 |
Julie Martinussen |
2000 |
0068BB |
KORAL |
|
25m |
1:18.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
0082BB |
HORSENS |
|
25m |
1:12.99 |
220 |
2 |
Josefine Boisen |
1996 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.49 |
504 |
3 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:09.49 |
94 |
4 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:12.26 |
38 |
5 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.84 |
481 |
6 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|