Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
02 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:46.44 |
43 |
2 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:45.15 |
1 |
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:45.02 |
25 |
4 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:43.86 |
35 |
5 |
Ditte Jensen |
2005 |
0508AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:44.67 |
206 |
6 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
0494AL |
GLADSAXE |
|
50m |
1:45.06 |
63 |
7 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:45.74 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:43.26 |
52 |
2 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:42.35 |
74 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:40.45 |
19 |
4 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.65 |
212 |
5 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:39.67 |
68 |
6 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:40.58 |
199 |
7 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:43.19 |
55 |
8 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:43.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Ronja Hove |
2005 |
0552AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.20 |
121 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
1:38.68 |
11 |
3 |
Carmen Bach Byrholt |
2004 |
0408AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:37.97 |
132 |
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
1:36.29 |
33 |
5 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:36.61 |
200 |
6 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:38.17 |
147 |
7 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
1:38.83 |
37 |
8 |
Rosa IL Wol Jensen |
2004 |
0486AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
A6 |
|
50m |
1:35.99 |
179 |
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:35.20 |
13 |
3 |
Nichole Juul Bømler |
2005 |
0548AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.26 |
28 |
4 |
Nora Hertel |
2003 |
0362AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.43 |
153 |
5 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
1:33.77 |
99 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:34.58 |
14 |
7 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:35.39 |
17 |
8 |
Anna Eliasen Dehlholm |
2004 |
0462AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:36.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:32.96 |
62 |
2 |
Emilie Schmidt-Lund |
2003 |
0368AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.78 |
102 |
3 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
50m |
1:32.37 |
30 |
4 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.09 |
103 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:32.22 |
80 |
6 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VORDINGB |
|
50m |
1:32.37 |
12 |
7 |
Maya Solvej H. Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.85 |
56 |
8 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
50m |
1:31.40 |
203 |
2 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:31.14 |
142 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
1:30.84 |
256 |
4 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:30.25 |
39 |
5 |
Rosemarie Koch |
2004 |
0416AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:30.46 |
143 |
6 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
A6 |
|
50m |
1:31.09 |
238 |
7 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:31.30 |
148 |
8 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
|
A6 |
|
50m |
1:31.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:28.72 |
130 |
2 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:27.94 |
144 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
1:26.57 |
82 |
4 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
50m |
1:25.77 |
184 |
5 |
Camilla Friis |
2001 |
0146AV |
GLADSAXE |
|
50m |
1:25.97 |
100 |
6 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:27.68 |
109 |
7 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:28.49 |
46 |
8 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:29.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.28 |
45 |
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:24.83 |
154 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
1:23.87 |
97 |
4 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:23.26 |
92 |
5 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:23.27 |
129 |
6 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
50m |
1:24.22 |
77 |
7 |
Anna-Louisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
50m |
1:25.27 |
67 |
8 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:20.76 |
189 |
2 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.14 |
31 |
3 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.76 |
175 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
1:11.54 |
89 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.29 |
115 |
6 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:17.66 |
157 |
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
50m |
1:19.36 |
167 |
8 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:22.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.48 |
15 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:18.92 |
250 |
3 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.48 |
155 |
4 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
1:10.86 |
178 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:14.26 |
168 |
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
1:16.64 |
255 |
7 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:19.22 |
176 |
8 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
1:22.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
1:20.24 |
108 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:18.72 |
248 |
3 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.05 |
240 |
4 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:08.64 |
118 |
5 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:13.35 |
213 |
6 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.40 |
84 |
7 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:19.21 |
79 |
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
1:21.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|