Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 98
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:18 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
Gren 98, 50m Frisim Damer 14-15 |
Finaler (10) |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 27.85 2010-07-07 |
|
Beräknad start 15:56 |
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
Julia Voss |
2001 |
BR7401 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
36.41 |
400 |
4 |
Kajsa Johansson |
2000 |
BC1200 |
NKK |
|
25m |
36.00 |
558 |
5 |
Nora Johansson |
2001 |
AI1201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
36.02 |
59 |
6 |
Maria Skår |
2000 |
|
Fauske SK |
|
50m |
36.80 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
AJ8401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.95 |
105 |
2 |
Astrid Svedberg |
2001 |
AV5801 |
ELFSBORG |
|
25m |
33.56 |
638 |
3 |
Emelie Larsson |
2000 |
AY8600 |
SOLSTA |
|
25m |
33.44 |
136 |
4 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.33 |
108 |
5 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
25m |
33.39 |
246 |
6 |
Sophia Stickel |
2001 |
AY8601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
33.48 |
64 |
7 |
Emelie Sofie Olsen |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
33.83 |
258 |
8 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
AQ0201 |
KUNGÄLV |
|
25m |
35.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Matilda Mild |
2001 |
AK1401 |
ANDERSTORP |
|
50m |
33.08 |
394 |
2 |
Ebba Eriksson |
2000 |
AM1600 |
NKK |
|
25m |
32.67 |
641 |
3 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
32.46 |
91 |
4 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
25m |
32.24 |
608 |
5 |
Evelina Rydén |
2000 |
BM2400 |
ÖSA |
|
25m |
32.39 |
414 |
6 |
Ida Ullstrand |
2001 |
BG8601 |
NKK |
|
50m |
32.50 |
99 |
7 |
Hannah Lornell |
2000 |
AI3200 |
ELFSBORG |
|
25m |
32.95 |
238 |
8 |
Isabella Källén |
2001 |
BR6401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
33.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Fanny Klasson |
2001 |
AJ4401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
32.20 |
234 |
2 |
Anna Hamrin |
2000 |
BE3600 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
32.11 |
92 |
3 |
Alma Johansson |
2001 |
BE9401 |
ELFSBORG |
|
50m |
32.06 |
230 |
4 |
Lovisa Erlandsson |
2000 |
BN4200 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.61 |
543 |
5 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
31.73 |
348 |
6 |
Lisa Rydelius |
2001 |
AF8401 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
32.06 |
100 |
7 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
50m |
32.16 |
134 |
8 |
Alice Arberg |
2000 |
AK5600 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
32.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Andrea Rossi |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
31.55 |
261 |
2 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
25m |
31.51 |
279 |
3 |
Ida Frössberg |
2000 |
BF3800 |
LASS |
|
50m |
31.44 |
198 |
4 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
31.40 |
555 |
5 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.44 |
645 |
6 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
31.47 |
372 |
7 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
31.54 |
469 |
8 |
Malin Andreé |
2001 |
AN4201 |
SKK |
|
25m |
31.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
BE4601 |
ELFSBORG |
|
25m |
31.21 |
299 |
2 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
31.06 |
318 |
3 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
25m |
30.83 |
577 |
4 |
Ebba Bergström |
2000 |
AZ3200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
30.66 |
6 |
5 |
Lena Dyrkolbotn |
2000 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
30.67 |
380 |
6 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
25m |
30.87 |
1 |
7 |
Svea Andrine |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
31.10 |
182 |
8 |
Julia Rosebrink |
2000 |
AO1200 |
KARLSBORG |
|
25m |
31.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
344 |
1 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
30.51 |
67 |
2 |
Marit Aakre |
2000 |
|
Bergkam. |
|
50m |
30.33 |
317 |
3 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
30.32 |
2 |
4 |
Astri Brodtkorb-Lund |
2000 |
|
Rana SK |
|
50m |
30.16 |
536 |
5 |
Elsa Sellmo |
2000 |
AP1200 |
HVETLANDA |
|
50m |
30.22 |
86 |
6 |
Janka Deák |
2000 |
BF7400 |
ELFSBORG |
|
25m |
30.32 |
570 |
7 |
Ebba Vongheer |
2000 |
BG6600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
30.34 |
444 |
8 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
30.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
459 |
1 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
30.03 |
125 |
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
29.98 |
111 |
3 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
50m |
29.84 |
273 |
4 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
AS3800 |
LASS |
|
25m |
29.70 |
219 |
5 |
Sofia Bekken |
2001 |
AE6601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
29.84 |
655 |
6 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
29.94 |
609 |
7 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
29.99 |
70 |
8 |
Adna Drincic |
2001 |
AP5201 |
ALVESTA SS |
|
25m |
30.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
251 |
1 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
29.59 |
524 |
2 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
29.51 |
340 |
3 |
Elin Carlsson |
2001 |
AV0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
29.46 |
480 |
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
29.15 |
225 |
5 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
29.46 |
603 |
6 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
29.50 |
473 |
7 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
29.54 |
541 |
8 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
29.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
1 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
28.98 |
347 |
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
28.74 |
112 |
3 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
25m |
28.38 |
83 |
4 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
25m |
27.27 |
528 |
5 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
28.34 |
453 |
6 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
25m |
28.66 |
10 |
7 |
Ellen Fagermo |
2000 |
|
Narvik SK |
|
25m |
28.78 |
313 |
8 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
25m |
29.00 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:18 |
|