Program för DM/JDM & UGP 3 (50m) 2015 VSSF
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
DM/JDM & UGP3 50m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
13:10 |
|
|
Arrangör |
SK Elfsborg & VSSF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (11) |
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 53.69 2004-04-04 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1552 |
1 |
Olle Wising |
2003 |
AH1903 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
1440 |
2 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
1592 |
3 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
1405 |
4 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:41.63 |
1495 |
5 |
Felix Kinnander |
2004 |
AI6504 |
MASS |
|
50m |
1:48.68 |
1447 |
6 |
Eric Johansson |
2004 |
AJ2104 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
1532 |
7 |
William Larsson |
1999 |
AU4999 |
SK 1970 |
|
50m |
|
1382 |
8 |
Bálint Deák |
2002 |
AG1902 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1481 |
1 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
50m |
1:38.08 |
1510 |
2 |
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
MASS |
|
50m |
1:37.03 |
1513 |
3 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
50m |
1:33.75 |
1589 |
4 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:32.85 |
1574 |
5 |
Jakob Josephson |
2002 |
AN8102 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:33.32 |
1514 |
6 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
50m |
1:34.21 |
1392 |
7 |
Klas Sandgren |
2002 |
AG4902 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:37.70 |
1587 |
8 |
Martin Ettberger |
2001 |
AT8101 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:40.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1418 |
1 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:30.45 |
1555 |
2 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
50m |
1:29.02 |
1562 |
3 |
Jacob Persson |
1999 |
AF7199 |
VARBERG |
|
50m |
1:24.98 |
1543 |
4 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:23.69 |
1568 |
5 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:24.76 |
1497 |
6 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
50m |
1:25.08 |
1404 |
7 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:29.75 |
1586 |
8 |
Dennis Andersson |
2001 |
AU0701 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:30.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1069 |
1 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:22.53 |
1391 |
2 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:19.63 |
1542 |
3 |
Daniel Öhman |
2002 |
AL9302 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:18.93 |
1126 |
4 |
Ludvig Sohlberg |
1999 |
AD5199 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:18.61 |
1124 |
5 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:18.93 |
1429 |
6 |
Jesper Lövgren |
1999 |
AL4999 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:19.12 |
1450 |
7 |
Kevin Norlin |
2000 |
AV3700 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:21.28 |
1438 |
8 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:23.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1167 |
1 |
Rickard Thillman |
1997 |
AS3597 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:18.55 |
1540 |
2 |
Herbert Grahn |
2001 |
AJ0901 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:16.00 |
1383 |
3 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:15.16 |
1120 |
4 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.96 |
1424 |
5 |
Nicolas Söderberg |
2001 |
AK6701 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:14.97 |
1311 |
6 |
Daniel Andersson |
1999 |
AK5399 |
VARBERG |
|
50m |
1:15.25 |
1571 |
7 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:18.14 |
1211 |
8 |
Harald Eriksson |
2000 |
AO3700 |
MASS |
|
50m |
1:18.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1364 |
1 |
Jesper Simonsson |
2000 |
AN5900 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:13.66 |
1480 |
2 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
50m |
1:12.58 |
1384 |
3 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:11.64 |
1453 |
4 |
Max Sandgren |
1999 |
AR7399 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:11.38 |
1321 |
5 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
50m |
1:11.57 |
1361 |
6 |
Albin Robertsson |
1998 |
AF1398 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.98 |
1128 |
7 |
Pontus Staudinger |
1998 |
AA6798 |
KARLSBORG |
|
50m |
1:12.78 |
1350 |
8 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:13.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1174 |
1 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.25 |
1081 |
2 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:09.12 |
1208 |
3 |
Oliver Einarsson |
2000 |
AO0300 |
MASS |
|
50m |
1:09.03 |
1246 |
4 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
50m |
1:07.51 |
1140 |
5 |
Max Karlsson |
1999 |
AG2999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:08.28 |
1192 |
6 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:09.04 |
1179 |
7 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.09 |
1290 |
8 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:10.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1118 |
1 |
Måns Tangvald |
1995 |
AN3595 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.02 |
1146 |
2 |
Niklas Sandberg |
1995 |
AQ1195 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:05.84 |
1343 |
3 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:05.63 |
1098 |
4 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:04.63 |
1315 |
5 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
1:05.37 |
1323 |
6 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
50m |
1:05.69 |
1348 |
7 |
Navid Fageeh |
1997 |
AS2797 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:06.20 |
1241 |
8 |
Jacob Alexandersson |
1995 |
AX7395 |
S 77 |
|
50m |
1:07.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1347 |
1 |
Victor Engqvist |
1997 |
AN1997 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:04.37 |
1173 |
2 |
Max Ackerman |
1995 |
AN8195 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:04.21 |
1144 |
3 |
Jeremy Peter |
1988 |
AQ5988 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:03.81 |
1163 |
4 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:02.65 |
1119 |
5 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:02.78 |
1242 |
6 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
AL7597 |
S 77 |
|
50m |
1:04.14 |
1086 |
7 |
William Reinholdsson |
1997 |
AP8597 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:04.32 |
1403 |
8 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:04.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1183 |
1 |
Joakim Löfgren |
1992 |
AK8592 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:01.93 |
1356 |
2 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:00.87 |
1229 |
3 |
Edvin Qvirist |
1995 |
AC6995 |
MASS |
|
50m |
59.93 |
1342 |
4 |
Ossian Arvidsson |
1992 |
AK3592 |
UDDEVALLA |
|
50m |
58.80 |
1189 |
5 |
John Olsson |
1995 |
AG0795 |
SK LAXEN |
|
50m |
59.27 |
1207 |
6 |
Julian Cöster |
1995 |
AM7395 |
MASS |
|
50m |
1:00.14 |
1176 |
7 |
Mikael Blum |
1995 |
AC0595 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:01.12 |
1184 |
8 |
Nikola Mackic |
1999 |
AF6199 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:02.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1223 |
1 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
58.22 |
1193 |
2 |
Teodor Widerberg |
1998 |
AG0398 |
SK LAXEN |
|
50m |
57.45 |
1344 |
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
UDDEVALLA |
|
50m |
57.07 |
1351 |
4 |
Jesper Jonsson |
1993 |
AS9393 |
UDDEVALLA |
|
50m |
54.26 |
1277 |
5 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
56.18 |
1203 |
6 |
Joachim Bratt |
1995 |
AE6395 |
MASS |
|
50m |
57.20 |
1143 |
7 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
57.49 |
1366 |
8 |
Kalle Svensson |
1997 |
AB4797 |
UDDEVALLA |
|
50m |
58.49 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
13:10 |
|