Program för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
25 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
14:53 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
374 |
3 |
David Forsblad |
2002 |
AU3302 |
UPSALA S |
|
50m |
|
496 |
4 |
Elliot Blomberg |
2003 |
03A941 |
IFÅ |
|
25m |
1:38.94 |
366 |
5 |
John Carlsson |
2001 |
AN1101 |
UPSALA S |
|
25m |
1:39.39 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Viktor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:34.95 |
390 |
2 |
Elias Holst |
2002 |
AO9302 |
UPSALA S |
|
25m |
1:31.36 |
445 |
3 |
Noel Wallin |
2001 |
AE1301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:28.33 |
396 |
4 |
Alexander Karlsson |
2002 |
AQ4102 |
UPSALA S |
|
25m |
1:23.39 |
425 |
5 |
Andreas Savin |
2003 |
AG9503 |
UPSALA S |
|
25m |
1:23.49 |
444 |
6 |
Max Wallin |
2001 |
AE0301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:30.04 |
382 |
7 |
Jesper Hallbert |
2000 |
AT2700 |
UPSALA S |
|
25m |
1:32.72 |
361 |
8 |
Markus Brenning |
2005 |
AD4105 |
UPSALA S |
|
25m |
1:37.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
441 |
1 |
Mikael Waks |
2001 |
AT9901 |
UPSALA S |
|
25m |
1:18.13 |
414 |
2 |
Karl Nordström |
2001 |
AN1301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.36 |
89 |
3 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:17.22 |
383 |
4 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
UPSALA S |
|
25m |
1:16.67 |
32 |
5 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:17.18 |
392 |
6 |
Tomas Högman |
2000 |
AS4300 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.35 |
44 |
7 |
Joel Nordström |
2001 |
AR8701 |
GIMO SS |
|
25m |
1:17.87 |
423 |
8 |
Attila Razifar |
2001 |
AN6301 |
UPSALA S |
|
50m |
1:23.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
1 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.68 |
6 |
2 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:13.89 |
265 |
3 |
Tim Lundwall |
2001 |
AP7301 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:12.54 |
275 |
4 |
Elias Törnqvist |
1999 |
AL8999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.70 |
261 |
5 |
Shane Falk |
2002 |
AP8502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.94 |
34 |
6 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.51 |
35 |
7 |
Ricky Ton |
2000 |
AS9700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.27 |
19 |
8 |
Gustav Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
1:16.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
251 |
1 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
1:10.44 |
417 |
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
1:09.79 |
264 |
3 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.11 |
77 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:08.51 |
443 |
5 |
Loke Wallin |
1999 |
AD6399 |
UPSALA S |
|
25m |
1:08.65 |
505 |
6 |
Tim Höglund |
1998 |
98B311 |
IFÅ |
|
25m |
1:09.32 |
41 |
7 |
Daniel Engman |
2001 |
AD8501 |
GIMO SS |
|
25m |
1:10.39 |
25 |
8 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:10.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
1 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:07.14 |
283 |
2 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.67 |
480 |
3 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
1:05.18 |
273 |
4 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.32 |
484 |
5 |
Pontus Thor |
1999 |
AL2999 |
SS04 |
|
25m |
1:04.66 |
386 |
6 |
Axel Henriksson |
1999 |
AA3799 |
UPSALA S |
|
25m |
1:05.36 |
371 |
7 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
UPSALA S |
|
25m |
1:05.77 |
431 |
8 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
1:07.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Olle Hennert |
1999 |
AS1999 |
SS04 |
|
25m |
1:04.19 |
1 |
2 |
Samuel Sved |
1998 |
AQ1398 |
AVESTA SS |
|
25m |
1:03.26 |
326 |
3 |
Oliver Simic |
1998 |
AY0198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.37 |
8 |
4 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
AJ5500 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:02.07 |
313 |
5 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
AU7900 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.15 |
471 |
6 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
1:03.00 |
403 |
7 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
25m |
1:03.33 |
297 |
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
501 |
1 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
1:01.73 |
394 |
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
UPSALA S |
|
25m |
1:01.13 |
292 |
3 |
Daniel Coleman |
2000 |
AP0700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:00.17 |
96 |
4 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
59.92 |
266 |
5 |
Oscar Norman |
1999 |
AK5599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
59.96 |
66 |
6 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:00.92 |
349 |
7 |
Alexander Almasi |
2000 |
AB0300 |
UPSALA S |
|
25m |
1:01.73 |
63 |
8 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:02.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
1 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
59.26 |
288 |
2 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
58.44 |
335 |
3 |
William Åberg |
1997 |
AF1597 |
TÄBY SIM |
|
50m |
57.77 |
286 |
4 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.00 |
249 |
5 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
57.25 |
322 |
6 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.90 |
58 |
7 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
58.54 |
301 |
8 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
1 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
56.56 |
68 |
2 |
Alfred Lindén |
1997 |
AN6797 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
56.03 |
333 |
3 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
TÄBY SIM |
|
25m |
55.21 |
299 |
4 |
Shervin Ghahestani |
1997 |
AP5997 |
TÄBY SIM |
|
25m |
52.81 |
436 |
5 |
Edmon Torosyan |
1997 |
AY4997 |
UPSALA S |
|
25m |
54.30 |
278 |
6 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
55.40 |
502 |
7 |
Jonas Fellman |
1999 |
99B052 |
IFÅ |
|
25m |
56.36 |
76 |
8 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
56.96 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
14:53 |
|