Startliste for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 10.00
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Vest Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro IF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:24.54 |
243 |
3 |
Jonas L. Werther |
2002 |
0205AC |
AALBORG |
|
25m |
1:20.90 |
78 |
4 |
Nicki Kjellerup Andersen |
2002 |
0213AB |
IKAST |
|
25m |
1:24.14 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
0235AD |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:20.74 |
248 |
2 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
0279AJ |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:17.59 |
54 |
3 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
25m |
1:17.06 |
8 |
4 |
Carl Brøchner |
2002 |
0287AH |
AGF |
|
25m |
1:17.47 |
21 |
5 |
Christian Ottosen |
2002 |
0261AC |
AGF |
|
25m |
1:17.79 |
72 |
6 |
Mads Mazur Pedersen |
2002 |
0203AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:20.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Casper Brinch |
2002 |
0209AI |
TEMPO |
|
25m |
1:15.96 |
173 |
2 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:15.81 |
114 |
3 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
25m |
1:15.13 |
161 |
4 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
OSK |
|
25m |
1:15.52 |
271 |
5 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
25m |
1:15.89 |
107 |
6 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
NYBORG |
|
25m |
1:16.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.12 |
6 |
2 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
25m |
1:13.87 |
112 |
3 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
0141AB |
ODDER |
|
25m |
1:13.46 |
261 |
4 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:13.49 |
76 |
5 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
25m |
1:14.08 |
188 |
6 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
0217AH |
TRITON V |
|
25m |
1:14.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.08 |
126 |
2 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
25m |
1:12.94 |
211 |
3 |
Johan Nielsen |
2001 |
0109AM |
VIBORG |
|
25m |
1:12.04 |
155 |
4 |
Emil Jøhnk Tramm |
2002 |
0223AA |
OSK |
|
25m |
1:12.59 |
29 |
5 |
Oliver Veile |
2001 |
0141AD |
DURUP |
|
25m |
1:13.04 |
154 |
6 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
OSK |
|
25m |
1:13.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Rasmus Sander Berggreen |
2001 |
0117AJ |
IKAST |
|
25m |
1:11.68 |
56 |
2 |
Benjamin Peruchon |
2001 |
0195AL |
HSK |
|
25m |
1:11.45 |
28 |
3 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
25m |
1:11.21 |
252 |
4 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:11.29 |
166 |
5 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
25m |
1:11.56 |
235 |
6 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
AALBORG |
|
25m |
1:12.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:11.03 |
172 |
2 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:10.65 |
40 |
3 |
Mads Frydenholm |
2001 |
0187AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.13 |
120 |
4 |
Markus Simonsen |
2001 |
0121AC |
RINGE |
|
25m |
1:10.50 |
129 |
5 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:10.70 |
204 |
6 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
TRITON V |
|
25m |
1:11.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Benjamin Rohde |
2001 |
0191AJ |
TEMPO |
|
25m |
1:08.61 |
241 |
2 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.01 |
95 |
3 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
1:07.60 |
208 |
4 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
TRITON V |
|
25m |
1:07.70 |
212 |
5 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
25m |
1:08.32 |
209 |
6 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
25m |
1:08.67 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2002-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Jakob Tietgen |
2002 |
0245AD |
FREM |
|
25m |
1:10.51 |
182 |
2 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
1:08.34 |
14 |
3 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
25m |
1:05.62 |
213 |
4 |
Mathias Pedersen |
2002 |
0233AG |
VIBORG |
|
25m |
1:08.07 |
226 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
1:10.27 |
168 |
6 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
1:10.78 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
1:07.40 |
16 |
2 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
25m |
1:06.84 |
145 |
3 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
25m |
1:03.52 |
62 |
4 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
HOBRO |
|
25m |
1:06.53 |
153 |
5 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
25m |
1:06.86 |
34 |
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|