Startliste for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Vest Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro IF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 10:03 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Anders Nedergaard Jensen |
2002 |
0233AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:37.44 |
267 |
2 |
Christian Johannesen |
2003 |
0343AH |
HORSENS |
|
25m |
1:30.68 |
250 |
3 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:30.29 |
151 |
4 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
OSLF |
|
25m |
1:30.41 |
152 |
5 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
OSK |
|
25m |
1:30.72 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Carl Brøchner |
2002 |
0287AH |
AGF |
|
25m |
1:29.65 |
188 |
2 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
0217AH |
TRITON V |
|
25m |
1:28.78 |
21 |
3 |
Christian Ottosen |
2002 |
0261AC |
AGF |
|
25m |
1:26.40 |
61 |
4 |
Simon Hermansen |
2002 |
0289AE |
HEI |
|
25m |
1:26.67 |
177 |
5 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
TEMPO |
|
25m |
1:29.11 |
19 |
6 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
25m |
1:30.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
0111AC |
RINGE |
|
25m |
1:25.82 |
11 |
2 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
25m |
1:25.26 |
117 |
3 |
Oliver Salby |
2001 |
0117AQ |
OPNØR |
|
25m |
1:25.20 |
87 |
4 |
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
KOLDING |
|
25m |
1:25.22 |
203 |
5 |
Rasmus Kvorning Mikkelsen |
2002 |
0283AL |
TRITON V |
|
25m |
1:25.29 |
191 |
6 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
TRITON V |
|
25m |
1:26.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
AALBORG |
|
25m |
1:24.97 |
26 |
2 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:24.77 |
108 |
3 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
0191AG |
NYBORG |
|
25m |
1:23.43 |
110 |
4 |
Mingus Okkerholm |
2002 |
0201AQ |
NYBORG |
|
25m |
1:24.68 |
181 |
5 |
Christian Hovmark |
2001 |
0155AF |
THISTED |
|
25m |
1:24.96 |
120 |
6 |
Markus Simonsen |
2001 |
0121AC |
RINGE |
|
25m |
1:25.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
25m |
1:23.11 |
18 |
2 |
Casper Krohn |
2001 |
0119AM |
AGF |
|
25m |
1:22.38 |
137 |
3 |
Malthe Levisen |
2001 |
0143AF |
SMUT |
|
25m |
1:21.19 |
204 |
4 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
TRITON V |
|
25m |
1:21.63 |
133 |
5 |
Jacob Lund |
2001 |
0189AP |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:22.90 |
37 |
6 |
Anders Eenberg |
2001 |
0177AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Rasmus Sander Berggreen |
2001 |
0117AJ |
IKAST |
|
25m |
1:20.21 |
5 |
2 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
0163AL |
AGF |
|
25m |
1:20.07 |
211 |
3 |
Johan Nielsen |
2001 |
0109AM |
VIBORG |
|
25m |
1:19.45 |
129 |
4 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:19.65 |
42 |
5 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.16 |
265 |
6 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
0117AF |
HORSENS |
|
25m |
1:20.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
TRITON V |
|
25m |
1:18.38 |
16 |
2 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
25m |
1:17.04 |
171 |
3 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:16.73 |
212 |
4 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
25m |
1:16.96 |
102 |
5 |
Alexander Stær |
2001 |
0185AC |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:18.25 |
238 |
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:18.63 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2002-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
1:22.74 |
130 |
2 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:21.62 |
63 |
3 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
0285AK |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:19.21 |
173 |
4 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:21.37 |
226 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
1:22.14 |
36 |
6 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.29 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
25m |
1:15.22 |
166 |
2 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
25m |
1:15.12 |
251 |
3 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:07.93 |
252 |
4 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:10.16 |
145 |
5 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
25m |
1:15.20 |
142 |
6 |
Anders Thingstrup Mehlsen |
2001 |
0101AG |
HERNING |
|
25m |
1:16.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|