Startliste for Arena Lyngby Open Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Lyngby Open 2015 Stadion |
|
Udskriftsdato |
23 januar 2015 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 januar 2015 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HELSINGØR |
|
50m |
48.52 |
55 |
3 |
Asta H Jensen |
2000 |
0058BA |
FR.VÆRK |
|
50m |
45.51 |
240 |
4 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
47.54 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Line Aunstrup |
2000 |
0064AM |
A6 |
|
50m |
42.31 |
56 |
2 |
Minella Jespersen |
1999 |
9908AW |
FR.VÆRK |
|
50m |
41.74 |
233 |
3 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
40.42 |
300 |
4 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
41.66 |
268 |
5 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
50m |
42.27 |
206 |
6 |
Bolette Mandrup Jensen |
2000 |
0046AR |
ROSKILDE |
|
50m |
42.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
50m |
40.13 |
208 |
2 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
39.89 |
16 |
3 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
39.74 |
68 |
4 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
GENTOFTE |
|
50m |
39.83 |
101 |
5 |
Mathilde Huberts |
2000 |
0002AM |
HELSINGØR |
|
50m |
40.06 |
102 |
6 |
Marta Kruse Johansen |
2000 |
0068AP |
HELSINGØR |
|
50m |
40.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Annabella B. Wammen |
2000 |
0096AM |
HILLERØD |
|
50m |
39.16 |
2 |
2 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
38.52 |
97 |
3 |
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
0004AM |
HELSINGØR |
|
50m |
38.48 |
188 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
38.50 |
191 |
5 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
38.56 |
144 |
6 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
50m |
39.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
38.38 |
193 |
2 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
38.20 |
235 |
3 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
50m |
38.08 |
1 |
4 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
38.17 |
58 |
5 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
50m |
38.28 |
26 |
6 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
BIRKERØD |
|
50m |
38.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
38.00 |
90 |
2 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
37.87 |
88 |
3 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
37.67 |
319 |
4 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
0008AB |
A6 |
|
50m |
37.87 |
187 |
5 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
50m |
38.00 |
179 |
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
38.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
50m |
37.36 |
104 |
2 |
Elisabeth Lyngfeldt |
1999 |
9968AG |
HELSINGØR |
|
50m |
37.19 |
192 |
3 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
37.00 |
116 |
4 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
50m |
37.14 |
177 |
5 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
37.23 |
79 |
6 |
Kamilla Larsen |
1996 |
9636AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
37.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
36.30 |
258 |
2 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
50m |
36.06 |
214 |
3 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
50m |
35.86 |
236 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
36.06 |
320 |
5 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
50m |
36.25 |
259 |
6 |
Linnea Kobel |
1996 |
AN4496 |
VARBERG |
|
50m |
36.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
35.47 |
129 |
2 |
Julie Leth-Petersen |
1997 |
9788AL |
HILLERØD |
|
50m |
34.95 |
310 |
3 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH/MK |
|
50m |
34.05 |
249 |
4 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
34.46 |
143 |
5 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
35.04 |
174 |
6 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
35.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH/MK |
|
50m |
35.43 |
61 |
2 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
GENTOFTE |
|
50m |
34.90 |
22 |
3 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
33.60 |
313 |
4 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
34.20 |
227 |
5 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
35.01 |
140 |
6 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
KØGE |
|
50m |
35.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
35.13 |
269 |
2 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
34.81 |
251 |
3 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
50m |
33.56 |
37 |
4 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
34.17 |
124 |
5 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
50m |
34.98 |
71 |
6 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
35.68 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|