Startliste for Arena Lyngby Open Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Lyngby Open 2015 Stadion |
|
Udskriftsdato |
25 januar 2015 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
07:52 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 januar 2015 |
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Thor Friis Skifte |
1997 |
|
VAT CPH/MK |
|
50m |
2:46.29 |
222 |
2 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
9843AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:42.47 |
127 |
3 |
Victor Kjærsgaard |
1998 |
9861AF |
HILLERØD |
|
50m |
2:34.42 |
200 |
4 |
Kasper Kraft Mathiesen |
1998 |
9823AS |
OPNØR |
|
50m |
2:42.19 |
112 |
5 |
Thomas Vilmar |
1998 |
9811AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:45.51 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:33.10 |
14 |
2 |
Magnus Koch Sonnenborg |
1997 |
9715AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:29.66 |
152 |
3 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
50m |
2:28.85 |
272 |
4 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
9375AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:29.06 |
263 |
5 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
50m |
2:32.57 |
123 |
6 |
Philip Agerskov |
1998 |
9801AJ |
HILLERØD |
|
50m |
2:34.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
9871AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:28.36 |
41 |
2 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
9743AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:26.37 |
229 |
3 |
Bjørn Wismann |
1996 |
9637AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:25.38 |
148 |
4 |
Magnus Lundgren |
1996 |
9645AO |
KØGE |
|
50m |
2:25.47 |
207 |
5 |
Mads Johnbeck |
1997 |
9761AM |
ROSKILDE |
|
50m |
2:27.78 |
261 |
6 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
50m |
2:28.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Thomas Engdal |
1998 |
9849AQ |
HILLERØD |
|
50m |
2:24.19 |
164 |
2 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
2:23.86 |
195 |
3 |
Jakob Vodstrup |
1994 |
9403AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:22.22 |
162 |
4 |
Johannes E. Mariegaard |
1997 |
9743AF |
KVIK |
|
50m |
2:23.46 |
169 |
5 |
Gustav Palm-Henriksen |
1997 |
9741AC |
KVIK |
|
50m |
2:23.96 |
225 |
6 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
9761AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
2:24.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Mark H. Østermann |
1995 |
9577AF |
TRITON B |
|
50m |
2:21.82 |
40 |
2 |
Michael Petersen |
1994 |
9409AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:21.43 |
228 |
3 |
Rasmus Wegener |
1997 |
9727AC |
SLAGELSE |
|
50m |
2:19.65 |
159 |
4 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
50m |
2:20.09 |
34 |
5 |
Rasmus Larsen |
1997 |
9763AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:21.79 |
126 |
6 |
Søren Fritzbøger |
1996 |
9671AB |
HILLERØD |
|
50m |
2:22.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:18.99 |
270 |
2 |
Anders Juul Rasmussen |
1997 |
9715AG |
RINGSTED |
|
50m |
2:18.69 |
238 |
3 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
50m |
2:16.81 |
170 |
4 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
KVIK |
|
50m |
2:17.98 |
184 |
5 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
2:18.93 |
245 |
6 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
9581AC |
TRITON B |
|
50m |
2:19.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Nicolai Løwenstein |
1997 |
9713AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:16.50 |
203 |
2 |
Magnus Andersen |
1995 |
9565AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:16.26 |
175 |
3 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
50m |
2:15.75 |
18 |
4 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.06 |
265 |
5 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
50m |
2:16.39 |
302 |
6 |
Victor Drevskich |
1996 |
9631AE |
VAT CPH/MK |
|
50m |
2:16.74 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 1997-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Oliver Marcus Meng |
1997 |
9731AM |
KVIK |
|
50m |
2:15.65 |
83 |
2 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.84 |
287 |
3 |
Daniel Christian |
1998 |
9829AJ |
FARUM |
|
50m |
2:07.78 |
39 |
4 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
ESBJERG |
|
50m |
2:13.82 |
322 |
5 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
A6 |
|
50m |
2:15.01 |
42 |
6 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:15.87 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 1915-1996) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Andreas Borre Heltborg |
1996 |
9651AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:12.29 |
85 |
2 |
Lasse Pittioni |
1995 |
9577AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:10.65 |
168 |
3 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
2:08.42 |
142 |
4 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
50m |
2:09.21 |
31 |
5 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:10.68 |
247 |
6 |
Karim Møller |
1994 |
9451AA |
TRITON B |
|
50m |
2:12.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:52 |
|