Startliste for Kronborg Open Lang 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Kronborg Open Lang 2015 |
|
Udskriftsdato |
21 februar 2015 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:58 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 februar 2015 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
363 |
2 |
Albert Karlsen |
2004 |
|
HERLEV |
|
50m |
|
340 |
3 |
Sigurd Chistopher Vickery |
2005 |
0567AE |
VEST |
|
50m |
|
148 |
4 |
Joanathan Nyegaard |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
2:09.51 |
301 |
5 |
Frederik Borg |
2000 |
0035AM |
VEST |
|
50m |
|
142 |
6 |
Emil Isaksen |
2005 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
|
300 |
7 |
Thorbjørn Bjerrum |
2004 |
|
VEST |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
325 |
2 |
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
VEST |
|
50m |
1:48.63 |
339 |
3 |
Kristian S. Sørensen |
2005 |
0575AB |
VEST |
|
50m |
1:47.87 |
144 |
4 |
Anton Larsen |
2005 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
1:46.90 |
356 |
5 |
Marius Grønholm |
2005 |
0525AF |
HERLEV |
|
50m |
1:47.23 |
307 |
6 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
0655AA |
VEST |
|
50m |
1:48.17 |
131 |
7 |
Frode Sejlø Andersen |
2004 |
0401AK |
ROSKILDE |
|
50m |
1:49.80 |
303 |
8 |
Cassius Arbo Christensen |
2003 |
0343AO |
VEST |
|
50m |
1:58.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
1 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
1:45.26 |
332 |
2 |
Ditlev Queitsch |
2006 |
0671AB |
VEST |
|
50m |
1:41.95 |
365 |
3 |
Sofus Krogh |
2003 |
0349AN |
HERLEV |
|
50m |
1:39.49 |
206 |
4 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
1:36.87 |
147 |
5 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:36.95 |
70 |
6 |
Elias Winther |
2003 |
0343AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:41.27 |
49 |
7 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:42.49 |
370 |
8 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
HERLEV |
|
50m |
1:46.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Niels Peter Lund |
2002 |
0213AO |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:32.15 |
244 |
2 |
Andreas Rasmussen |
2002 |
0267AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:30.86 |
137 |
3 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
50m |
1:28.82 |
269 |
4 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:26.81 |
135 |
5 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:28.29 |
352 |
6 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
1:30.51 |
358 |
7 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
50m |
1:31.85 |
326 |
8 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
50m |
1:36.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Sebastian Henning |
2005 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:26.32 |
231 |
2 |
Hector Jakobsen |
2002 |
|
HILLERØD |
|
50m |
1:25.05 |
355 |
3 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
50m |
1:23.14 |
304 |
4 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
50m |
1:22.38 |
55 |
5 |
Andreas Bank Hyldal |
2002 |
0235AO |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:22.88 |
194 |
6 |
Mark Tied |
2005 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:24.30 |
330 |
7 |
Mikkel Lyngbye Nybroe |
2004 |
0469AA |
VEST |
|
50m |
1:25.38 |
369 |
8 |
Kristian Moffett |
2003 |
0339AA |
HERLEV |
|
50m |
1:26.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
237 |
1 |
Gustav Larsen |
2003 |
0333AH |
HILLERØD |
|
50m |
1:21.54 |
108 |
2 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:20.63 |
228 |
3 |
Oscar Lykke Fischer |
2002 |
0295AP |
HILLERØD |
|
50m |
1:20.33 |
241 |
4 |
Noel Willem Pihl |
2002 |
0281AL |
HILLERØD |
|
50m |
1:19.70 |
123 |
5 |
Mads Rønn Olesen |
2002 |
0281AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:20.17 |
311 |
6 |
Frederik Helms |
2001 |
0171AL |
VEST |
|
50m |
1:20.42 |
289 |
7 |
Max Albertsen |
2003 |
0333AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:21.10 |
235 |
8 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
HILLERØD |
|
50m |
1:22.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
50m |
1:19.31 |
443 |
2 |
Matthæus Vàmosi |
2000 |
0015AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.92 |
408 |
3 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:17.59 |
267 |
4 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
50m |
1:17.19 |
312 |
5 |
Mikkel Hemmingsen |
2002 |
0283AK |
VEST |
|
50m |
1:17.41 |
404 |
6 |
Laurids Holme |
2000 |
0009AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:17.65 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
281 |
8 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:19.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Jannick Lind |
2001 |
0197AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.63 |
366 |
2 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
1:16.13 |
424 |
3 |
Kim Emil K. Petersen |
1999 |
9983AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:15.39 |
229 |
4 |
Christian Galsøe |
2002 |
0217AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.04 |
430 |
5 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:15.28 |
223 |
6 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.70 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
320 |
8 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
50m |
1:16.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Emil Tönshoff |
2000 |
0097AL |
HELSINGØR |
|
50m |
1:14.12 |
317 |
2 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
50m |
1:13.85 |
226 |
3 |
Sebastian Ejdesgaard |
2001 |
0181AO |
HILLERØD |
|
50m |
1:13.70 |
14 |
4 |
Daniel Kjær Jørgensen |
2001 |
0199AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.59 |
400 |
5 |
Johan Heilmann |
2000 |
0027AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:13.64 |
10 |
6 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.82 |
209 |
7 |
Oliver Klindt |
2000 |
0089AM |
FR.SUND |
|
50m |
1:13.96 |
214 |
8 |
Julius Mølgaard |
2002 |
0251AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:14.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Johan Bremer Holmgård |
2001 |
0123AP |
HELSINGØR |
|
50m |
1:12.47 |
433 |
2 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.97 |
399 |
3 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
0195AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.91 |
264 |
4 |
Oliver Grunnet |
2002 |
0201AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:11.47 |
425 |
5 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.60 |
25 |
6 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:11.95 |
224 |
7 |
Frederik Clausen |
2001 |
0141AN |
HILLERØD |
|
50m |
1:12.12 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.49 |
186 |
2 |
Max-Vincent Schenkluhn |
2001 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:10.31 |
278 |
3 |
Mathias Nørskov |
2001 |
0145AN |
SØLLERØD |
|
50m |
1:09.77 |
113 |
4 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:09.06 |
225 |
5 |
Christoffer Daugbjerg |
2001 |
0183AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.54 |
215 |
6 |
Lucas Skovsbo Ota |
2001 |
0129AO |
FR.SUND |
|
50m |
1:10.03 |
65 |
7 |
Mathias Persson |
2001 |
0107AM |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:10.40 |
392 |
8 |
Sander Andkjær Doberck |
2000 |
0013AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
50m |
1:08.09 |
126 |
2 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.78 |
127 |
3 |
Sebastian M. Staal |
2002 |
0211AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.41 |
116 |
4 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.10 |
52 |
5 |
Asbjørn Hammershøj |
2000 |
0077AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:07.13 |
125 |
6 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.73 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:06.69 |
432 |
2 |
William Schwab |
2000 |
0049AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.49 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
409 |
4 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.75 |
26 |
5 |
Max Ekelund |
2001 |
AJ4101 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:04.20 |
213 |
6 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:04.95 |
82 |
7 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.33 |
309 |
8 |
Marcus G. Gjettermann |
2001 |
0127AE |
VEST |
|
50m |
1:06.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Mikkel Steffensen |
1999 |
9933AH |
FR.SUND |
|
50m |
1:03.47 |
4 |
2 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:02.83 |
24 |
3 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:01.03 |
189 |
4 |
Lukas Schultze |
2001 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
59.38 |
158 |
5 |
Moritz Blanke |
2001 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:00.40 |
445 |
6 |
Thomas Vilmar |
1998 |
9811AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.58 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
117 |
8 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
59.25 |
219 |
2 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
57.99 |
156 |
3 |
Armando Isaac Sànchez |
1997 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
56.50 |
162 |
4 |
Fredrik Gaugg |
1996 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
53.11 |
171 |
5 |
Maurice Ingenrieth |
2000 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
56.33 |
212 |
6 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
50m |
57.67 |
29 |
7 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
58.75 |
190 |
8 |
Benjamin Schäfer |
2003 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
59.38 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 |
Udskriftsdato |
21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:58 |
|