2023-06-01   05:06:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för LH-Games 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag EM

23_S
Gren 23, 100m Frisim Herrar 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
17 r och ldre 
175  Hansen Fredrik  1992  SS IDEN  AR0192  25 m  51.69   
124  Nilsson Oskar  1997  HS  AH4597  25 m  53.56   
119  Mller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  54.97   
84  Hesslevik Jacob  1997  HS  AE6997  25 m  55.69   
48  Christerson Per  1995  SK HAJEN  AG3995  25 m  55.81   
408  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  25 m  55.92   
436  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  25 m  56.80   
472  Nilsson Erik  1996  SK SYDSIM  AL7996  25 m  57.17   
558  Henriksson Filip  1998  VELLINGE-N  AW9398  25 m  57.26   
10  44  Tangvald Mns  1995  GTEBORG  AN3595  25 m  57.50   
11  362  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  25 m  57.54   
12  293  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  57.90   
13  428  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  57.94   
14  439  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  58.20   
15  15  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  59.07   
16  213  Lundin Filip  1997  KLIPPAN  AN3397  25 m  59.29   
17  405  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  59.44   
18  427  Pettersson Simon  1998  POSEIDON  AH7198  25 m  59.86   
19  325  Mrtensson Elias  1997  SK LDDE  AV6997  25 m  1:02.01   
20  365  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  25 m  1:02.41   
21  39  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  25 m  1:03.37   
22  624  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  1:06.21   
23  209  Henriksson Kevin  1998  KLIPPAN  AS0198  25 m  1:09.63   
15 - 16 r 
521  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  56.37   
462  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  25 m  56.43   
138  Rasmusson Oskar  1999  HS  AK2799  25 m  56.84   
268  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  57.77   
192  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  25 m  58.59   
719  Ravndal Magnus  1999  STAVANGER    50 m  58.61   
212  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  25 m  58.62   
457  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  25 m  59.25   
79  Eriksson Filip  1999  HS  AL2199  25 m  59.84   
10  438  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  25 m  1:00.12   
11  355  Hagerstrm Tim  1999  MKK  AH8799  25 m  1:00.41   
12  215  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  1:00.65   
13  708  Monslaup Sondre Lea  1999  STAVANGER    50 m  1:01.21   
14  Valdar Anders  2000  Porsgrunn    50 m  1:01.35   
15  189  Carlsson Viktor  2000  KARLSKRONA  AB4300  25 m  1:01.86   
16  334  Ranevi Tobias  1999  SK LDDE  AK7999  25 m  1:02.02   
17  627  Gustafsson Hans  2000  LMHULT  AS5900  25 m  1:02.38   
18  190  Eringstam Tobias  1999  KARLSKRONA  AP8599  25 m  1:04.07   
19  294  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  1:04.73   
20  319  Larsson Elliot  2000  SK LDDE  AF3300  25 m  1:04.79   
21  707  Monslaup Andreas Lea  1999  STAVANGER    50 m  1:05.70   
22  476  Sihln Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  25 m  1:07.35   
23  544  Orre Sandstrm Filip  1999  UME SS  AJ4199  25 m  1:07.59   
24  626  Stoltz Martin  2000  YSTADS SS  AR4900  25 m  1:07.84   
25  366  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  25 m  1:09.45   
26  697  Fevang Paul  2000  STAVANGER    50 m  1:10.14   
27  67  Bjredal-Hjort Hugo  2000  HS  AV5900  25 m  1:12.80   
28  407  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  25 m  1:13.97   
29  205  Aadli Casper  2000  KLIPPAN  AX8900  25 m  1:15.55   
13 - 14 r 
118  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  1:01.17   
351  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  1:02.96   
134  Philipsson Eriksson Andr  2001  HS  AH1501  25 m  1:03.43   
308  Brinkhagen Tim  2001  SK LDDE  AC9901  25 m  1:03.56   
54  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  1:03.63   
616  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:03.69   
311  Hangrd Ian  2002  SK LDDE  AB5302  25 m  1:03.82   
686  Ajmi Sebastian  2001  STAVANGER    50 m  1:03.98   
344  Wergeland Nils  2002  SK LDDE  AE4902  25 m  1:04.00   
10  147  Stlbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  1:04.28   
11  372  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  1:04.43   
12  33  Veiberg Henrik  2001  Lambertset    50 m  1:04.60   
13  702  Hovin Magnus Geijer  2001  STAVANGER    50 m  1:04.60   
14  111  Lindn Isac  2001  HS  AK7901  50 m  1:04.61   
15  461  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:04.95   
16  615  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  1:05.64   
17  80  Giambalvo Alessio  2001  HS  AR4701  50 m  1:05.83   
18  590  Hansson Eric  2002  VSBY SS  AD0302  25 m  1:06.10   
19  23  Hajdarpasic Benjamin  2002  Lambertset    50 m  1:07.62   
20  580  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:07.64   
21  597  Melinder Martin  2001  VSBY SS  AG1301  50 m  1:07.87   
22  507  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:07.90   
23  18  Nesb Simon  2002  Lrenskog    50 m  1:07.96   
24  387  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  1:08.02   
25  415  Hrestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  1:08.31   
26  738  Torgers Kristian Hillesy  2002  STAVANGER    50 m  1:08.38   
27  352  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  1:08.70   
28  235  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  25 m  1:09.18   
29  222  Dahlberg Tobias  2001  KSLS  AK0101  25 m  1:09.92   
30  142  Sandstrm David  2002  HS  AN5102  25 m  1:10.02  RES 
31  737  Thorsen Sebastian  2001  STAVANGER    50 m  1:10.36  RES 
32  637  Grnborg Oscar  2002  NGELHOLM  AH8102  25 m  1:10.70  RES 
11 - 12 r 
187  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:02.18   
323  Miderbck Lukas  2003  SK LDDE  AC5903  25 m  1:04.32   
385  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  1:06.80   
115  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  1:08.01   
148  Sderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  1:08.84   
22  Fouilloux-Iaquinta Sebastien  2003  Lambertset    50 m  1:09.08   
24  Kristensen Elias  2003  Lambertset    50 m  1:09.32   
578  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  1:09.35   
431  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  1:10.10   
10  584  rmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  1:10.65   
11  653  Stokholm Gustaf  2004  NGELHOLM  AD8504  25 m  1:11.48   
12  726  Sigvaldsen yvind Jr.  2004  STAVANGER    50 m  1:11.48   
13  474  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  1:11.54   
14  452  Lindstrm Magnus  2004  SKELLEFTE  AA4104  25 m  1:12.77   
15  718  Pettersen Stian Alexander  2003  STAVANGER    50 m  1:12.92   
16  541  Luthman Felix  2004  UME SS  AB4104  25 m  1:13.16   
17  557  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  1:13.71   
18  673  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  1:15.25   
19  27  Lui Yuk Pooi Oscar  2003  Lambertset    50 m  1:15.51   
20  230  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  25 m  1:17.75   
21  539  Hallgren Linus  2003  UME SS  AE2703  25 m  1:18.00   
22  430  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  50 m  1:18.06   
23  271  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:18.13   
24  169  Huasson Anthon  2004  HRS SS  AO2304  25 m  1:18.20   
25  513  Olofsson David  2004  SK TRITON  AJ9104  25 m  1:18.26   
26  69  Cederholm Filip  2003  HS  AI0303  25 m  1:18.36   
27  94  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  1:18.58  RES 
28  393  Wange Axel  2003  SK NEPTUN  AK4103  25 m  1:18.84  RES 
29  137  Rasmusson Olle  2003  HS  AI5303  25 m  1:18.88  RES 
10 r och yngre 
149  Tjrnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  1:20.18   
444  Bevrus Oscar  2006  S 71  AA9306  25 m  1:29.18   
300  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS  AA5106  25 m  1:29.67   
569  Larsson Olof  2005  VELLINGE-N  AB4505  25 m  1:31.02   
492  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:35.19   
170  Huasson Benjamin  2007  HRS SS  AA5707  25 m  1:43.96   
469  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  50 m  1:48.21   
635  Berg Elias  2005  NGELHOLM  AF6905  25 m  1:53.44   
477  Sklderud Hugo  2006  SK SYDSIM  AB7706  50 m  1:53.55   
10  478  Svensson Karl  2006  SK SYDSIM  AB6706  50 m  2:04.08   
11  330  Paulsson Aron  2006  SK LDDE  AB3306  50 m     
12  343  Wergeland Axel  2006  SK LDDE  AC5506  50 m     
13  374  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  19:16 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner