Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
07 december 2014 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
08:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 december 2014 |
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 13:42 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
Frida Lind |
2004 |
0416AH |
NORD |
|
25m |
42.60 |
118 |
3 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
OSK |
|
25m |
40.65 |
133 |
4 |
Astrid Hassing |
2004 |
0494AM |
SØHESTEN |
|
25m |
40.78 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
25m |
39.07 |
99 |
3 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
LYSENG |
|
25m |
37.79 |
120 |
4 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
OSK |
|
25m |
37.80 |
145 |
5 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
39.93 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
36.92 |
16 |
2 |
Michelle Mølby |
2004 |
0484AH |
ESBJERG |
|
25m |
35.74 |
108 |
3 |
Christine Krogh |
2003 |
0376AH |
OSLF |
|
25m |
34.71 |
13 |
4 |
Maria Guldager Jensen |
2004 |
0422AA |
ESBJERG |
|
25m |
35.63 |
141 |
5 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
TEMPO |
|
25m |
36.50 |
162 |
6 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
TRITON V |
|
25m |
37.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Amalie Kristensen |
2003 |
0304AK |
HERNING |
|
25m |
34.58 |
192 |
2 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
34.30 |
184 |
3 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
25m |
34.03 |
211 |
4 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
25m |
34.13 |
153 |
5 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
34.46 |
128 |
6 |
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
S 68 |
|
25m |
34.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Solvej Kofoed Lund |
2003 |
0384AF |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
33.62 |
56 |
2 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
25m |
33.25 |
197 |
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
32.49 |
82 |
4 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
|
HOLSTEBRO |
|
25m |
33.18 |
104 |
5 |
Anna T. Nielsen |
2003 |
0334AO |
NORD |
|
25m |
33.39 |
182 |
6 |
Amalie Kanstrup |
2003 |
0326AM |
VIBORG |
|
25m |
34.00 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
TRITON V |
|
25m |
35.04 |
6 |
2 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
34.90 |
45 |
3 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
25m |
34.52 |
30 |
4 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
25m |
34.87 |
11 |
5 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
34.93 |
97 |
6 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
35.46 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
25m |
31.55 |
158 |
2 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
TRITON V |
|
25m |
31.29 |
204 |
3 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
30.75 |
170 |
4 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
TRITON V |
|
25m |
31.19 |
71 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HERNING |
|
25m |
31.55 |
91 |
6 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
25m |
32.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF |
Udskriftstidspunkt |
08:51 |
|