Program för Ringsted Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
19 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:08 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
Mathilde Kiehn |
2001 |
0172AV |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
289 |
4 |
Miamaja Skytt Knudsen |
2003 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
309 |
5 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
|
210 |
2 |
Laura Rasmussen |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
330 |
3 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:25.05 |
268 |
4 |
Freja Arentsen |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:07.54 |
138 |
5 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:08.00 |
561 |
6 |
Freja Sxndergaard |
2004 |
|
VORDINGB |
|
25m |
|
361 |
7 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
365 |
1 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
50m |
1:57.30 |
166 |
2 |
Freja Makienok |
2002 |
0204AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:51.46 |
403 |
3 |
Emma Ahrenkiel Karløv |
2003 |
0352AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:46.42 |
431 |
4 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
0328AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:43.75 |
395 |
5 |
Emilie Prahl Jagd |
2002 |
0216AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:45.28 |
256 |
6 |
Sofie Høj Larsen |
2002 |
0276AP |
NAKSKOV |
|
25m |
1:47.33 |
287 |
7 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:53.87 |
631 |
8 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
50m |
1:57.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
359 |
1 |
Emma Olsen |
2003 |
0318AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:40.31 |
616 |
2 |
Victoria F. Mikkelsen |
2001 |
0102AQ |
TRITON B |
|
50m |
1:37.82 |
143 |
3 |
Celine Jul Borggaard |
2003 |
0328AT |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.42 |
357 |
4 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:36.29 |
179 |
5 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.32 |
276 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:37.46 |
65 |
7 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
STT |
|
25m |
1:39.01 |
262 |
8 |
Line Due Truelsen |
2002 |
0262AP |
NAKSKOV |
|
50m |
1:41.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
1:35.88 |
615 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:35.32 |
222 |
3 |
Isabella Berthelsen |
2002 |
0234AS |
KORSØR |
|
25m |
1:32.11 |
119 |
4 |
Maria Hjort Lodstrup |
2000 |
0086BA |
HASLEV |
|
25m |
1:30.24 |
121 |
5 |
Laura Mikkelsen |
2001 |
0176AE |
HASLEV |
|
25m |
1:31.93 |
419 |
6 |
Mathilde Rasmussen |
2002 |
0296AI |
SLAGELSE |
|
25m |
1:33.13 |
189 |
7 |
Julie Eirup |
2003 |
0394AT |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:35.77 |
626 |
8 |
Emma Nyborg-Vedsted |
1999 |
9934AP |
TRITON B |
|
50m |
1:35.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:29.67 |
295 |
2 |
Rikke Bæk Larsen |
2000 |
0064AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:28.09 |
591 |
3 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
1:27.88 |
129 |
4 |
Julie Dalgaard Petersen |
2000 |
0072BA |
HASLEV |
|
25m |
1:26.41 |
215 |
5 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:26.56 |
640 |
6 |
Ida Sund |
2000 |
0064AX |
TRITON B |
|
50m |
1:28.03 |
600 |
7 |
Louise Holm |
1999 |
9908AS |
TRITON B |
|
50m |
1:28.84 |
279 |
8 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:29.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.87 |
290 |
2 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.73 |
432 |
3 |
Rikke Thustrup Mortensen |
2000 |
0006AV |
SK-SYD |
|
25m |
1:22.44 |
595 |
4 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
1:22.27 |
201 |
5 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:22.31 |
345 |
6 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.46 |
603 |
7 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:25.72 |
328 |
8 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Juliane Løndahl Bjerre |
1999 |
9934AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.21 |
627 |
2 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:20.10 |
261 |
3 |
Gabriella Sjursen |
2000 |
0038AT |
NAKSKOV |
|
25m |
1:19.19 |
214 |
4 |
Caroline Strandberg |
1998 |
9884BB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.66 |
428 |
5 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
1:19.18 |
272 |
6 |
Emma Røhmer Christensen |
2000 |
0062AY |
NÆSTVED |
|
25m |
1:19.83 |
13 |
7 |
Maike Kozelnik |
2002 |
292243 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:20.27 |
559 |
8 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:22.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
641 |
1 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
25m |
1:17.55 |
70 |
2 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
25m |
1:15.97 |
400 |
3 |
Daniella Thea Johansen |
2000 |
0048AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.90 |
41 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:14.67 |
387 |
5 |
Maria Dollas |
1998 |
9846AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.83 |
607 |
6 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
50m |
1:15.28 |
35 |
7 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:17.11 |
233 |
8 |
Lærke Sandholdt Jensen |
2000 |
0054AU |
KORSØR |
|
25m |
1:18.17 |
|
|
Heat 10 (13) (Årg. 2003-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.81 |
82 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
1:29.55 |
86 |
3 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
1:24.99 |
413 |
4 |
Mathilde M Mosegaard |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:20.98 |
74 |
5 |
Marceline Lermark |
2003 |
0346AF |
STT |
|
25m |
1:24.97 |
22 |
6 |
Amelie Ritter |
2003 |
315370 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:27.25 |
11 |
7 |
Leena Hennes |
2003 |
309525 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:31.55 |
45 |
8 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
1:32.57 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
642 |
1 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
50m |
1:19.40 |
241 |
2 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:17.89 |
135 |
3 |
Noa Andersen |
2001 |
0154AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.08 |
154 |
4 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:11.46 |
25 |
5 |
Charlotte-Christin Sander |
2001 |
243683 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:12.25 |
245 |
6 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:17.50 |
638 |
7 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
1:18.35 |
140 |
8 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.51 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
418 |
1 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:12.03 |
33 |
2 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:09.58 |
12 |
3 |
Gina Elisa Koop |
2000 |
256647 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:08.08 |
622 |
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
50m |
1:06.06 |
613 |
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
25m |
1:06.15 |
36 |
6 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:09.47 |
601 |
7 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
1:11.53 |
248 |
8 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:12.05 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1901-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
25m |
1:09.75 |
623 |
2 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
1:07.39 |
219 |
3 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.79 |
606 |
4 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
1:04.14 |
17 |
5 |
Josefiné Mayer |
1997 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:05.08 |
590 |
6 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
1:06.28 |
163 |
7 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:08.92 |
425 |
8 |
Ida Bzorek |
1997 |
9742AT |
SK-SYD |
|
25m |
1:14.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
19 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:08 |
|