Startliste for Ringsted Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
312 |
3 |
Amalie Østerlund |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
311 |
4 |
Cecilie Zachariassen |
2001 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
359 |
5 |
Emma Olsen |
2003 |
0318AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
|
182 |
2 |
Lilli Andersen |
2003 |
0348AT |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
111 |
3 |
Mikka Holm |
2003 |
0346AM |
HASLEV |
|
25m |
|
175 |
4 |
Mille Scheel |
2003 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
128 |
5 |
Anna Petersen |
2004 |
|
HASLEV |
|
25m |
|
177 |
6 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
229 |
7 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
|
309 |
8 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
631 |
1 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
50m |
2:20.28 |
372 |
2 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:56.05 |
357 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
1:52.01 |
395 |
4 |
Emilie Prahl Jagd |
2002 |
0216AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:48.58 |
246 |
5 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:48.65 |
334 |
6 |
Norie Glitten |
2002 |
0264AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:53.64 |
256 |
7 |
Sofie Høj Larsen |
2002 |
0276AP |
NAKSKOV |
|
25m |
2:03.94 |
344 |
8 |
Cecilie Kristiansen |
1990 |
9044AE |
RINGSTED |
|
25m |
3:05.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Sarah Kongsted Hansen |
2001 |
0134AT |
HASLEV |
|
25m |
1:46.81 |
397 |
2 |
Line Helene Jensen |
2001 |
0174AT |
SLAGELSE |
|
25m |
1:42.57 |
583 |
3 |
Marie Emilie Belmadani |
2000 |
0004AY |
TRITON B |
|
25m |
1:41.43 |
383 |
4 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:40.17 |
430 |
5 |
Celine Nordal Jacobsen |
2001 |
0188AZ |
SK-SYD |
|
25m |
1:41.04 |
600 |
6 |
Louise Holm |
1999 |
9908AS |
TRITON B |
|
25m |
1:41.95 |
547 |
7 |
Andrea Axelsen |
2000 |
|
VORDINGB |
|
25m |
1:44.45 |
291 |
8 |
Josefine M. Kristiansen |
2002 |
0212AV |
NÆSTVED |
|
25m |
1:47.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Nicoline Elmquist |
2002 |
0228AX |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:39.38 |
603 |
2 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:37.64 |
592 |
3 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
1:36.78 |
595 |
4 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
1:35.43 |
215 |
5 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:36.41 |
204 |
6 |
Astrid Marie Olsson |
1999 |
9902BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:36.89 |
307 |
7 |
Anne Sofie Simonsen |
2000 |
0016AW |
NÆSTVED |
|
25m |
1:38.54 |
618 |
8 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
0206AE |
TRITON B |
|
25m |
1:40.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Frida Munch Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
25m |
1:34.09 |
591 |
2 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
1:33.23 |
108 |
3 |
Iben Flytkjær-Hansen |
2001 |
0194AV |
HASLEV |
|
25m |
1:30.49 |
400 |
4 |
Daniella Thea Johansen |
2000 |
0048AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.97 |
145 |
5 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:30.37 |
13 |
6 |
Maike Kozelnik |
2002 |
292243 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:33.17 |
253 |
7 |
Julie Jørgensen |
1999 |
9996AX |
NAKSKOV |
|
50m |
1:34.00 |
369 |
8 |
Caroline Steffensen |
2000 |
0092AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:34.71 |
|
|
Heat 7 (10) (Årg. 2003-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
1 |
Amalie Nyhave Nielsen |
2004 |
0414AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:13.11 |
167 |
2 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:48.85 |
615 |
3 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
1:44.43 |
16 |
4 |
Ann-Kathrin Kuhlmann |
2004 |
319390 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:40.50 |
294 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:40.58 |
637 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:45.79 |
278 |
7 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:00.04 |
297 |
8 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
2:16.47 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Friederike Fass |
2002 |
292232 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:29.29 |
257 |
2 |
Sophia Lindegaard |
2001 |
0132AV |
NAKSKOV |
|
25m |
1:26.48 |
614 |
3 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
1:24.97 |
389 |
4 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:21.96 |
586 |
5 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:23.95 |
602 |
6 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
1:25.24 |
627 |
7 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:29.04 |
217 |
8 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:29.42 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.67 |
639 |
2 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
1:19.20 |
33 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:15.99 |
41 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:10.48 |
418 |
5 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.55 |
601 |
6 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
1:18.80 |
271 |
7 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
9912AI |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.44 |
23 |
8 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:25.86 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1901-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
606 |
1 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
25m |
1:24.35 |
378 |
2 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.21 |
392 |
3 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.25 |
628 |
4 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
25m |
1:10.73 |
358 |
5 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:14.04 |
20 |
6 |
Sophia Reck |
1996 |
256642 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:15.69 |
594 |
7 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
25m |
1:18.85 |
438 |
8 |
Trine Rübner-Petersen |
1997 |
9702AZ |
SK-SYD |
|
25m |
1:39.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|