Startliste for DM-L & DMJ-L 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 6, 100m Butterfly Damer |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 409 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 1:00.54 | |
2 | 244 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 1:01.08 | |
3 | 243 | Juel Pernille | 1994 | TUNE | 9418AF | 50 m | 1:01.18 | |
4 | 502 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 1:02.06 | |
5 | 119 | Hvid Mathilde Pugholm | 1990 | AALBORG | 9054AD | 50 m | 1:02.15 | |
6 | 128 | Sørensen Isabella K. | 1994 | AALBORG | 9466AE | 50 m | 1:02.24 | |
7 | 416 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 1:02.28 | |
8 | 345 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 1:02.42 | |
9 | 202 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | ESBJERG | 9564AT | 50 m | 1:02.64 | |
10 | 172 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:02.90 | |
11 | 156 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 1:03.72 | |
12 | 498 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 1:03.73 | |
13 | 412 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 1:04.11 | |
14 | 389 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 1:04.59 | |
15 | 419 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 9662AN | 50 m | 1:04.74 | |
16 | 278 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 1:05.06 | |
17 | 319 | Dohn Helle | 1998 | HOLSTEBRO | 9884AI | 50 m | 1:05.07 | |
18 | 320 | Jensen Cecilie Ravn | 1994 | HOLSTEBRO | 9474AV | 50 m | 1:05.34 | |
19 | 542 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 1:05.52 | |
20 | 145 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | AGF | 9918AC | 50 m | 1:05.66 | |
21 | 418 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 1:05.70 | |
22 | 242 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 1:05.79 | |
23 | 281 | Jørgensen Eliana | 1993 | HERLEV | 9348AM | 50 m | 1:05.86 | |
24 | 420 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 1:05.90 | |
25 | 126 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 1:05.92 | |
26 | 519 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 1:06.14 | |
27 | 417 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 1:06.24 | |
28 | 118 | Hestbech Emma-Sofie | 1996 | AALBORG | 9694AD | 50 m | 1:06.28 | |
29 | 489 | Rasmussen Pernille | 1996 | S 68 | 9654AH | 50 m | 1:06.29 | |
30 | 160 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 1:06.35 | |
31 | 390 | Nissen Hannah Strunge | 1997 | KVIK | 9754AD | 50 m | 1:06.37 | |
32 | 301 | Sørensen Stinne | 1999 | HERNING | 9934AD | 50 m | 1:06.42 | |
33 | 343 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 1:06.42 | |
34 | 490 | Rasmussen Sofie | 1999 | S 68 | 9962AP | 50 m | 1:07.01 | |
35 | 264 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 1:07.40 | |
36 | 221 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 1:07.46 | |
37 | 321 | Jensen Merete Toft | 1999 | HOLSTEBRO | 9926AD | 50 m | 1:07.47 | |
38 | 317 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 1:07.67 | |
39 | 454 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 1:07.86 | |
40 | 173 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 1:08.37 | |
41 | 551 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:08.38 | |
42 | 157 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:08.51 | |
43 | 311 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 1:08.62 | |
44 | 424 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:08.63 | |
45 | 174 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 1:08.72 | |
46 | 544 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 1:09.00 | |
47 | 219 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:09.14 | |
48 | 483 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:09.28 | |
49 | 147 | Harrits Anna Sommer | 1999 | AGF | 9948AP | 50 m | 1:09.41 | |
50 | 377 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 50 m | 1:09.53 | |
51 | 430 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:09.53 | |
52 | 370 | Junge Laura Holm | 1998 | KALUNDBORG | 9838AD | 50 m | 1:09.64 | |
53 | 384 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 1:09.72 | |
54 | 222 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:10.13 | |
55 | 580 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 1:10.45 | |
56 | 425 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:10.58 | |
57 | 444 | Blendstrup Laura | 1999 | NEPTUN | 9922AG | 50 m | 1:11.02 | |
58 | 471 | Zachariassen Sofia | 1999 | OSLF | 9988AN | 50 m | 1:11.12 | |
59 | 248 | Franck Clara | 1999 | HSK | 9952AI | 50 m | 1:11.22 | |
60 | 342 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:11.48 | |
61 | 376 | Kusk Ida | 1999 | KOLDING | 9954AV | 50 m | 1:11.72 | |
62 | 423 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:12.02 | |
63 | 516 | Frydendal Frida | 1999 | SVENDBORG | 9952AL | 50 m | 1:12.08 | |
64 | 324 | Pedersen Anne Hjortsøe | 1999 | HOLSTEBRO | 9966AH | 50 m | 1:12.26 | |
65 | 439 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH-MK | 9948AJ | 50 m | 1:13.06 | |
66 | 598 | Flaskager Mette | 1999 | IKAST | 9902AR | 50 m | 1:15.26 | EFT |
67 | 261 | Feldmann Camilla | 1999 | HELSINGØR | 9972AH | 50 m | 1:17.53 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:50 |