Startliste for DM-L & DMJ-L 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2014 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juli 2014 |
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.54 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
516 |
3 |
Frida Frydendal |
1999 |
9952AL |
SVENDBORG |
|
50m |
30.92 |
314 |
4 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
50m |
30.07 |
477 |
5 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
50m |
30.34 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
579 |
1 |
Laura Cebula |
1997 |
9722AT |
VIBORG |
|
50m |
29.99 |
486 |
2 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
29.25 |
530 |
3 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
9864AX |
THISTED |
|
50m |
29.13 |
580 |
4 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
50m |
29.05 |
222 |
5 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
50m |
29.12 |
159 |
6 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
50m |
29.24 |
448 |
7 |
Celina G Winther |
1999 |
9938AU |
NEPTUN |
|
50m |
29.54 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
50m |
28.94 |
221 |
2 |
Emma Gaardsted Andersen |
1998 |
9896AV |
FR.SUND |
|
50m |
28.79 |
487 |
3 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
ROSKILDE |
|
50m |
28.77 |
418 |
4 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
28.74 |
464 |
5 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
28.76 |
522 |
6 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
9966AW |
SØNDERBORG |
|
50m |
28.78 |
241 |
7 |
Kathrine Barrett |
1996 |
9688AF |
GREVE |
|
50m |
28.92 |
406 |
8 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
50m |
29.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Julie Pavon Friis |
1999 |
9978AL |
AGF |
|
50m |
28.66 |
451 |
2 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
28.57 |
264 |
3 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
50m |
28.52 |
362 |
4 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.50 |
189 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
Berns |
|
50m |
28.51 |
592 |
6 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
50m |
28.53 |
203 |
7 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
28.66 |
539 |
8 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
28.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
28.40 |
426 |
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
28.23 |
339 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.18 |
361 |
4 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.15 |
354 |
5 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.17 |
149 |
6 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
28.19 |
157 |
7 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
28.37 |
192 |
8 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
DELTA |
|
50m |
28.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
27.82 |
118 |
2 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
50m |
27.65 |
389 |
3 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
27.26 |
422 |
4 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
26.77 |
172 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
27.15 |
232 |
6 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
50m |
27.35 |
238 |
7 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
27.69 |
423 |
8 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
28.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HILLERØD |
|
50m |
27.78 |
281 |
2 |
Eliana Jørgensen |
1993 |
9348AM |
HERLEV |
|
50m |
27.50 |
233 |
3 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
27.25 |
3 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
50m |
25.79 |
154 |
5 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
AGF |
|
50m |
26.95 |
548 |
6 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
27.34 |
540 |
7 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
27.67 |
359 |
8 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
27.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
1 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
50m |
27.71 |
202 |
2 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
50m |
27.46 |
283 |
3 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
HERLEV |
|
50m |
27.17 |
122 |
4 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
50m |
25.38 |
237 |
5 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
50m |
26.89 |
141 |
6 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
27.30 |
498 |
7 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
27.67 |
489 |
8 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
S 68 |
|
50m |
27.87 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
03 juli 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|