Program för DM/JDM SKÅNESIM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
DM/JDM |
|
Utskriftsdatum |
07 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:44 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (4) |
Beräknad start 18:13 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
225 |
2 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:34.79 |
221 |
3 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
25m |
2:31.30 |
119 |
4 |
Alexander Hedre |
1999 |
AJ9799 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:30.12 |
314 |
5 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:30.32 |
181 |
6 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
25m |
2:32.69 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Jasper Sjöberg |
1999 |
AE8399 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:29.04 |
89 |
3 |
Mattias Carlbrand |
1994 |
AS6794 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:24.42 |
17 |
4 |
Gustav Arvidsson |
1998 |
AP2798 |
HS |
|
25m |
2:23.55 |
81 |
5 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
50m |
2:23.64 |
159 |
6 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
50m |
2:28.48 |
313 |
7 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:29.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
296 |
2 |
Filip Christiansson |
1999 |
AO6199 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:21.38 |
103 |
3 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:18.15 |
193 |
4 |
Gustav Östlund |
1997 |
AM8797 |
POSEIDON |
|
25m |
2:17.97 |
146 |
5 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
AG3595 |
MKK |
|
50m |
2:18.05 |
8 |
6 |
Marcus Henriksson |
1997 |
AQ1797 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:21.23 |
345 |
7 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
25m |
2:22.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
188 |
2 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
25m |
2:16.82 |
236 |
3 |
Jonas Andersson |
1996 |
AE2396 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:14.48 |
300 |
4 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
AR5393 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:09.47 |
347 |
5 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
AB4198 |
SK TRITON |
|
25m |
2:12.87 |
111 |
6 |
David Schön Svensson |
1993 |
AD8993 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:14.93 |
63 |
7 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:17.46 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
07 juni 2014 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
14:44 |
|