Ohjelma NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 4/7 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12-13 |
Finaler (3) |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 1:10.52 2013-07-05 |
12 - 13 år: Tilda Öhman 1:10.52 2013-07-05 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:20.40 |
142 |
2 |
Thyra Melander |
2001 |
AJ7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:19.22 |
347 |
3 |
Ella Lindroth |
2001 |
AE1201 |
NKK |
|
25m |
1:18.45 |
110 |
4 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
1:18.13 |
579 |
5 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:18.21 |
267 |
6 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
1:18.50 |
228 |
7 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
1:20.00 |
508 |
8 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
1:20.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
499 |
1 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.54 |
496 |
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.27 |
278 |
3 |
Elin Carlsson |
2001 |
AV0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:17.18 |
312 |
4 |
Amanda Alvekrans |
2001 |
AI7401 |
MASS |
|
25m |
1:16.72 |
542 |
5 |
Vera Emanuelsson Fransson |
2001 |
AB7401 |
BILLINGEN |
|
25m |
1:16.79 |
260 |
6 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
1:17.27 |
115 |
7 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:17.41 |
424 |
8 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
25m |
1:17.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
576 |
1 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:16.07 |
572 |
2 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:15.73 |
77 |
3 |
Linda Fredriksson |
2002 |
AA4802 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.34 |
489 |
4 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:13.64 |
136 |
5 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:14.91 |
339 |
6 |
Josefine Härdelin |
2001 |
AF4601 |
NKK |
|
25m |
1:15.64 |
554 |
7 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
1:15.94 |
409 |
8 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
1:16.69 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:07 |
|