Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 84
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
19:04 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 84, 50m Bröstsim Herrar 12-13 |
Finaler (5) |
12 - 13 år: Adam Albringer (1999) 35.17 2012-07-06 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
584 |
1 |
Elias Axelsson |
2002 |
AJ9102 |
LASS |
|
50m |
|
73 |
2 |
Bálint Deák |
2002 |
AG1902 |
ELFSBORG |
|
50m |
52.34 |
201 |
3 |
Freke Addenbrooke |
2001 |
AP8701 |
LASS |
|
50m |
51.76 |
45 |
4 |
Simon Nesbø |
2002 |
|
Lørenskog |
|
50m |
49.57 |
203 |
5 |
Måns Andersson |
2002 |
AH5102 |
LASS |
|
50m |
50.44 |
304 |
6 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
52.07 |
516 |
7 |
Melvin Larsson |
2002 |
AJ8302 |
ÖSA |
|
25m |
53.90 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
435 |
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
48.36 |
190 |
2 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
46.68 |
258 |
3 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
25m |
46.44 |
90 |
4 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
50m |
45.45 |
344 |
5 |
David Könemann |
2001 |
AD0101 |
NKK |
|
25m |
45.94 |
505 |
6 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
46.47 |
239 |
7 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
25m |
46.96 |
431 |
8 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
48.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Elias Kamstedt |
2001 |
AV6901 |
SKK |
|
25m |
45.02 |
246 |
2 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
50m |
44.42 |
184 |
3 |
Victor Krohn |
2002 |
AK0702 |
KARLSTAD |
|
25m |
44.19 |
433 |
4 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
43.70 |
415 |
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
43.95 |
337 |
6 |
Linus Hoffner |
2001 |
AR8101 |
NKK |
|
50m |
44.27 |
517 |
7 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
50m |
44.68 |
146 |
8 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
45.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
561 |
1 |
Andreas Thungren |
2002 |
AL1502 |
HK SIM |
|
25m |
43.59 |
248 |
2 |
Albert Oscarsson |
2001 |
AH0101 |
LASS |
|
25m |
41.90 |
546 |
3 |
Simon Clarito |
2002 |
AO8102 |
SOLSTA |
|
25m |
41.37 |
315 |
4 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
40.42 |
328 |
5 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
25m |
40.89 |
114 |
6 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
41.69 |
233 |
7 |
Naevid Kiasat |
2001 |
AF6501 |
LASS |
|
25m |
42.66 |
180 |
8 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
50m |
43.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
322 |
1 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
39.60 |
418 |
2 |
David Kågström |
2002 |
AC9702 |
SKK |
|
25m |
38.67 |
59 |
3 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
25m |
36.65 |
189 |
4 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
34.83 |
469 |
5 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
34.84 |
186 |
6 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
36.66 |
177 |
7 |
Ted Niklasson |
2001 |
AD4701 |
KARLSBORG |
|
25m |
39.50 |
544 |
8 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
BILLINGEN |
|
25m |
40.19 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:04 |
|