Program for NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 65
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
14:18 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 65, 100m Fjäril Herrar 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 1:01.03 2012-07-06 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
1 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:23.81 |
196 |
2 |
Tim Ekström Lundemo |
1999 |
AT8799 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:18.94 |
89 |
3 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.36 |
257 |
4 |
Albin Staaf |
2000 |
AO8700 |
LASS |
|
25m |
1:13.23 |
314 |
5 |
Oliver Einarsson |
2000 |
AO0300 |
MASS |
|
25m |
1:14.44 |
234 |
6 |
Anton Kilander |
1999 |
AS9399 |
LASS |
|
25m |
1:17.70 |
282 |
7 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:22.13 |
287 |
8 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:23.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
1 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.06 |
382 |
2 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
AA7300 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:09.89 |
478 |
3 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.26 |
121 |
4 |
Jesper Danielsson |
2000 |
AP2500 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:08.55 |
515 |
5 |
Elias Landström |
2000 |
AM5700 |
ÖSA |
|
25m |
1:09.15 |
24 |
6 |
Henrik Holmbek-Nilsen |
2000 |
|
Sandefjord |
|
25m |
1:09.43 |
202 |
7 |
Sixten Almén |
1999 |
AP7999 |
LASS |
|
25m |
1:09.93 |
123 |
8 |
Filip Egelrud |
2000 |
AC4900 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
6 |
1 |
Thomas Johansen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
1:07.03 |
466 |
2 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:06.03 |
429 |
3 |
Kalle Sandahl |
1999 |
AM8799 |
SKK |
|
25m |
1:03.59 |
219 |
4 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
25m |
1:02.39 |
179 |
5 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:03.12 |
92 |
6 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.58 |
156 |
7 |
Viktor Svan |
2000 |
AH0300 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.92 |
230 |
8 |
Daniel Karlsson |
2000 |
AW3100 |
LASS |
|
50m |
1:07.13 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:18 |
|