Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 49
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
14:18 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Felicia Smedbäck |
2000 |
BL6600 |
LASS |
|
25m |
1:04.88 |
93 |
2 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.51 |
149 |
3 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.80 |
447 |
4 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:03.72 |
574 |
5 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
AY6899 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:03.72 |
428 |
6 |
Hanna Reithner |
2000 |
AJ7400 |
SKK |
|
25m |
1:04.35 |
423 |
7 |
Ebba Martin |
2000 |
AH4200 |
SKK |
|
25m |
1:04.60 |
284 |
8 |
Maja Jansson |
2000 |
AQ3200 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:05.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
8 |
1 |
Nora-Kristine Rasmussen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
1:03.53 |
294 |
2 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:03.37 |
154 |
3 |
Angelica Stark |
1999 |
AA7699 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.31 |
291 |
4 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:03.03 |
41 |
5 |
Cecilie Klingenberg |
2000 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
1:03.04 |
363 |
6 |
Sara Thunholm |
1999 |
AF4899 |
NKK |
|
25m |
1:03.36 |
419 |
7 |
Moa Lindahl |
1999 |
AM1699 |
SKK |
|
25m |
1:03.46 |
71 |
8 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:03.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
425 |
1 |
Sofia Näslund |
1999 |
AZ5299 |
SKK |
|
25m |
1:02.86 |
86 |
2 |
Emelie Melin |
2000 |
AK9600 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:02.37 |
400 |
3 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:01.60 |
147 |
4 |
Antonia Prior |
1999 |
AB2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:01.23 |
417 |
5 |
Alma Karlson |
1999 |
AH8299 |
SKK |
|
25m |
1:01.25 |
569 |
6 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:01.79 |
288 |
7 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:02.51 |
375 |
8 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:03.01 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:18 |
|