Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 104
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:04 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 104, 50m Frisim Herrar 11 o Y |
Finaler (3) |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 30.14 2003-07-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
1 |
Gustav Fahlström |
2005 |
AC1305 |
MOTALA SS |
|
25m |
50.59 |
353 |
2 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
42.25 |
481 |
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
39.71 |
568 |
4 |
Erik Ankarling |
2004 |
AG4104 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
39.10 |
206 |
5 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
50m |
39.14 |
69 |
6 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
39.83 |
240 |
7 |
Robin Lundqvist |
2005 |
AC4505 |
LASS |
|
50m |
47.32 |
573 |
8 |
Elias Fahlstedt |
2003 |
AR9103 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Kristian Aziz |
2003 |
AH2503 |
LASS |
|
25m |
38.37 |
308 |
2 |
Lukas Lundberg |
2004 |
AD0104 |
MOTALA SS |
|
25m |
37.79 |
318 |
3 |
Elliot Iséni |
2003 |
AF1103 |
MASS |
|
25m |
37.58 |
129 |
4 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
36.76 |
316 |
5 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
25m |
37.43 |
217 |
6 |
Filip Gidlöf |
2003 |
AB9303 |
LASS |
|
25m |
37.62 |
107 |
7 |
Gustav Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
50m |
38.20 |
320 |
8 |
Viggo Petersson |
2003 |
AF3103 |
MASS |
|
25m |
38.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
497 |
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.80 |
577 |
2 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
35.08 |
321 |
3 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
25m |
33.98 |
387 |
4 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
S 71 |
|
25m |
29.71 |
265 |
5 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
25m |
32.89 |
449 |
6 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
34.68 |
209 |
7 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
25m |
35.13 |
187 |
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
35.95 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:04 |
|