Program för Handelsbanken Farum Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Farum Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
25 april 2014 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 april 2014 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (17) |
Verdensrekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.54 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
|
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Karoline Kristiansen |
2004 |
0468AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:02.76 |
29 |
2 |
Laura Bjerregaard Withen |
2004 |
|
FR.VÆRK |
|
50m |
55.00 |
39 |
3 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
51.40 |
30 |
4 |
Amanda Christensen |
2004 |
0452AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
54.50 |
47 |
5 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
|
FR.VÆRK |
|
50m |
58.25 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
50m |
49.24 |
203 |
2 |
Sofie Høj Larsen |
2002 |
0276AP |
NAKSKOV |
|
50m |
45.09 |
224 |
3 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
RINGSTED |
|
50m |
44.24 |
230 |
4 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
50m |
45.00 |
237 |
5 |
Amalie Nyhave Nielsen |
2004 |
0414AJ |
RINGSTED |
|
50m |
47.73 |
43 |
6 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
|
FR.VÆRK |
|
50m |
51.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Celine Nordal Jacobsen |
2001 |
0188AZ |
SK-SYD |
|
50m |
41.85 |
46 |
2 |
Rikke Taul Thomsen |
2002 |
0206AS |
FR.VÆRK |
|
50m |
40.17 |
121 |
3 |
Line With Nielsen |
2002 |
0214AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
39.92 |
249 |
4 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
40.00 |
236 |
5 |
Olivia L. Møller |
2004 |
|
RINGSTED |
|
50m |
41.05 |
212 |
6 |
Line Due Truelsen |
2002 |
0262AP |
NAKSKOV |
|
50m |
42.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
39.03 |
40 |
2 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
FR.VÆRK |
|
50m |
38.77 |
82 |
3 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
50m |
37.55 |
31 |
4 |
Anna Louise Elmgreen |
2001 |
0176AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
37.82 |
281 |
5 |
Sol Gamborg |
2002 |
0238AV |
SK-SYD |
|
50m |
38.95 |
286 |
6 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
0328AC |
SK-SYD |
|
50m |
39.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Julie K Madsen |
2001 |
0154AN |
NAKSKOV |
|
50m |
36.90 |
75 |
2 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
50m |
36.76 |
48 |
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
36.34 |
126 |
4 |
Nicole Vaabengaard |
2002 |
0238AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
36.42 |
32 |
5 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
50m |
36.83 |
42 |
6 |
Camilla Gram Nilsson |
2002 |
0264AP |
FR.VÆRK |
|
50m |
37.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Frida Munch Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
50m |
35.67 |
97 |
2 |
Sofie Voss Thorsen |
2000 |
0032AP |
HELSINGE |
|
50m |
35.49 |
171 |
3 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
50m |
34.49 |
33 |
4 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
35.36 |
114 |
5 |
Jasmin Hillerup |
2001 |
0136AV |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.60 |
102 |
6 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
50m |
34.29 |
187 |
2 |
Elvira Wolff-Sneedorff |
2001 |
0156AJ |
LYNGBY |
|
50m |
34.06 |
139 |
3 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
50m |
33.43 |
294 |
4 |
Simone Thorsen |
1998 |
9868AN |
SK-SYD |
|
50m |
33.51 |
287 |
5 |
Rikke Thustrup Mortensen |
2000 |
0006AV |
SK-SYD |
|
50m |
34.17 |
106 |
6 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Louise Albrechtsen |
1998 |
9894AH |
FR.VÆRK |
|
50m |
33.09 |
41 |
2 |
Lærke Skov Nielsen |
2001 |
0112AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
33.04 |
361 |
3 |
Julie Ludvig |
2001 |
0124AR |
HOLBÆK |
|
50m |
32.84 |
280 |
4 |
Ida Bzorek |
1997 |
9742AT |
SK-SYD |
|
50m |
32.98 |
195 |
5 |
Majken Lillegaard Hansen |
1998 |
9868AQ |
NAKSKOV |
|
50m |
33.04 |
201 |
6 |
Julie Jørgensen |
1999 |
9996AX |
NAKSKOV |
|
50m |
33.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
32.73 |
344 |
2 |
Julia Ström |
1997 |
BR4497 |
TRELLEBORG |
|
50m |
32.55 |
36 |
3 |
Minella Jespersen |
1999 |
9908AW |
FR.VÆRK |
|
50m |
32.48 |
343 |
4 |
Julia Schubert |
1997 |
BE4897 |
TRELLEBORG |
|
50m |
32.49 |
365 |
5 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
32.68 |
164 |
6 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
50m |
32.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
TRELLEBORG |
|
50m |
32.17 |
211 |
2 |
Gabriella Sjursen |
2000 |
0038AT |
NAKSKOV |
|
50m |
31.99 |
348 |
3 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
31.53 |
84 |
4 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
31.57 |
10 |
5 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
32.01 |
158 |
6 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
32.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Kristina Louise Molberg |
2000 |
0016AX |
GLADSAXE |
|
50m |
31.41 |
135 |
2 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
31.16 |
181 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
31.03 |
16 |
4 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
31.09 |
28 |
5 |
Katrine Maria Arnkjær |
1999 |
9942AW |
FR.VÆRK |
|
50m |
31.23 |
232 |
6 |
Celina Langtoft |
1999 |
9948AK |
RINGSTED |
|
50m |
31.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Alexsandra Maric |
1997 |
9704AW |
NAKSKOV |
|
50m |
30.77 |
77 |
2 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
50m |
30.69 |
185 |
3 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
LYNGBY |
|
50m |
30.57 |
172 |
4 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
50m |
30.59 |
340 |
5 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
30.69 |
136 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
31.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.46 |
329 |
2 |
Ida Enehov |
1999 |
AC8899 |
TRELLEBORG |
|
50m |
30.38 |
174 |
3 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
30.31 |
161 |
4 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
30.32 |
363 |
5 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
30.40 |
140 |
6 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
9964AU |
LYNGBY |
|
50m |
30.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
30.26 |
374 |
2 |
Laura Weinreich |
1998 |
9818AA |
HOLBÆK |
|
50m |
30.24 |
186 |
3 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
50m |
30.09 |
110 |
4 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.12 |
283 |
5 |
Rikke Henningsen |
1997 |
9748AS |
SK-SYD |
|
50m |
30.25 |
233 |
6 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
9886AQ |
RINGSTED |
|
50m |
30.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
29.68 |
122 |
2 |
Ida Pedersen |
1998 |
9866AH |
HERLUFSHOL |
|
50m |
28.89 |
78 |
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
27.78 |
325 |
4 |
Tove Andersson |
1995 |
AC0695 |
TRELLEBORG |
|
50m |
28.43 |
133 |
5 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
29.52 |
213 |
6 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
30.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
29.66 |
165 |
2 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
50m |
28.63 |
145 |
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
27.49 |
175 |
4 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
28.41 |
328 |
5 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
AD5496 |
TRELLEBORG |
|
50m |
28.95 |
334 |
6 |
Josefine Johnsson |
1996 |
AL7296 |
TRELLEBORG |
|
50m |
29.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
50m |
29.57 |
336 |
2 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
28.46 |
157 |
3 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
26.77 |
116 |
4 |
Didde Karstensen |
1996 |
9654AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
27.91 |
18 |
5 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
50m |
28.94 |
240 |
6 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
29.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 april 2014 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|