Program för Falkenberg Race 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Falkenberg Race 2014 |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
07:20 |
|
|
Arrangör |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Herrar |
Finaler (17) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
501 |
1 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
FALKENBERG |
|
50m |
|
190 |
2 |
Rasmus Ripa |
2002 |
AT0502 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
186 |
3 |
Oskar Ovik |
2003 |
AM3703 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:57.50 |
197 |
4 |
Axel Wahlbeck |
2004 |
AH4504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:45.40 |
162 |
5 |
Axel Gröndahl |
2004 |
AH8304 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:50.21 |
364 |
6 |
Michal Szczesniak |
2002 |
AD9902 |
SK STIMMET |
|
25m |
2:04.66 |
433 |
7 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
50m |
|
359 |
8 |
Simon Johansson |
2003 |
AA9903 |
SK STIMMET |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
1 |
David Djuric |
2002 |
AS4302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:39.87 |
153 |
2 |
Marcus Bjering |
2002 |
AS1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:36.84 |
201 |
3 |
Lukas Waide |
2004 |
AC3904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.70 |
184 |
4 |
Lucas Nilsson |
2003 |
AM2703 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.80 |
157 |
5 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:32.36 |
163 |
6 |
Nils Gröndahl |
2004 |
AH7304 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:35.22 |
193 |
7 |
William Silversten |
2003 |
AN3703 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:39.58 |
180 |
8 |
Lucas Lundvall |
2002 |
AS6302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:44.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.03 |
427 |
2 |
Elias Hedberg |
2001 |
AR3101 |
VARBERG |
|
25m |
1:29.83 |
502 |
3 |
David Polyushkin |
2002 |
AL9902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:27.12 |
156 |
4 |
Nam Do |
2001 |
AQ2901 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:26.22 |
448 |
5 |
Philip Solberg |
2000 |
AY1100 |
VARBERG |
|
25m |
1:26.62 |
356 |
6 |
Simon Gunnarsson |
2002 |
AJ2102 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:27.35 |
450 |
7 |
Alex Tudt |
2002 |
AQ2902 |
VARBERG |
|
25m |
1:30.16 |
519 |
8 |
Edward Björkman |
2002 |
AS2302 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:31.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
189 |
1 |
Momir Reljanovic |
2002 |
AS8302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.64 |
267 |
2 |
Rickard Pettersson |
1998 |
AS2998 |
S 77 |
|
25m |
1:22.77 |
133 |
3 |
Noah Gustafsson |
2000 |
AT9700 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:21.69 |
51 |
4 |
Eric Jigrup |
2000 |
AU7700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.34 |
495 |
5 |
Martin Ettberger |
2001 |
AT8101 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:21.42 |
154 |
6 |
Ludwig Bjärudd |
2001 |
AQ3901 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:22.13 |
199 |
7 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.51 |
194 |
8 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:25.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Ludvig Sohlberg |
1999 |
AD5199 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:20.51 |
422 |
2 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
VARBERG |
|
25m |
1:18.51 |
244 |
3 |
Felix Schiöler |
2001 |
AI1901 |
MASS |
|
25m |
1:14.64 |
487 |
4 |
Dennis Andersson |
2001 |
AU0701 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:14.26 |
499 |
5 |
Jonathan Karlsson |
1999 |
AP2399 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:14.35 |
269 |
6 |
Alfred Thäng |
2001 |
AN9701 |
S 77 |
|
25m |
1:18.10 |
414 |
7 |
Filip Brink |
2001 |
AK0301 |
VARBERG |
|
25m |
1:18.97 |
171 |
8 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:21.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
439 |
1 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.82 |
248 |
2 |
Emil Tiger |
2000 |
AO4300 |
MASS |
|
25m |
1:11.19 |
225 |
3 |
Leo Iséni |
2001 |
AE6301 |
MASS |
|
25m |
1:10.82 |
442 |
4 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
1:10.43 |
394 |
5 |
Balint Kis |
2001 |
AU3701 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:10.46 |
261 |
6 |
Hugo Bergman |
1999 |
AJ6599 |
S 77 |
|
25m |
1:11.16 |
97 |
7 |
Pontus Hake |
2001 |
AS8501 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:12.12 |
365 |
8 |
Carl Uddgren |
2001 |
AB1701 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:13.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
322 |
1 |
Viktor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.64 |
212 |
2 |
Fredrick Castillo Karlsson |
1999 |
AW2599 |
MASS |
|
25m |
1:09.51 |
416 |
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.35 |
420 |
4 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
AG7501 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.32 |
482 |
5 |
Noah Svensson |
1999 |
AA7199 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:09.33 |
377 |
6 |
David Manea |
1999 |
AQ8199 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:09.44 |
311 |
7 |
Alexander Berglund |
2000 |
AO4900 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.61 |
125 |
8 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:10.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
413 |
1 |
Erik Brink |
1999 |
AR6399 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.11 |
90 |
2 |
August Bremander |
1999 |
AR6199 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:08.64 |
56 |
3 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:08.11 |
218 |
4 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
1:06.82 |
469 |
5 |
Johan Persson |
1998 |
AG8598 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:07.91 |
60 |
6 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:08.57 |
406 |
7 |
Daniel Andersson |
1999 |
AK5399 |
VARBERG |
|
25m |
1:08.93 |
392 |
8 |
Hampus Johannesson |
2000 |
AM6300 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:09.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
326 |
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:06.24 |
310 |
2 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR8300 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.27 |
247 |
3 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
25m |
1:04.93 |
110 |
4 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:04.39 |
390 |
5 |
Jesper Eriksson |
1999 |
AO5799 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:04.61 |
91 |
6 |
Alexander Ekman |
1999 |
AN5599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:04.97 |
112 |
7 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
AG4999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:05.53 |
383 |
8 |
Karl Wallenberg |
1998 |
AT0998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:06.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:04.26 |
492 |
2 |
Anton Berglund |
1995 |
AX2195 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:04.03 |
462 |
3 |
Filip Henriksson |
1998 |
AW9398 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:03.89 |
372 |
4 |
Cristian de Andrade |
1996 |
AT6796 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.32 |
46 |
5 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:03.60 |
70 |
6 |
Sean Jentz |
1996 |
AP7996 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:03.91 |
44 |
7 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:04.25 |
89 |
8 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
AP1799 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:04.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Gustav Johansson |
1999 |
AK3399 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:03.02 |
337 |
2 |
Fredrik Voigt |
1998 |
AK9198 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:02.08 |
33 |
3 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:01.71 |
375 |
4 |
Viktor Jändel |
1996 |
AV6196 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:00.53 |
108 |
5 |
Max Karlsson |
1999 |
AG2999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:01.39 |
144 |
6 |
Robert Sjöberg |
1998 |
AU8798 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:01.84 |
330 |
7 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:02.44 |
488 |
8 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:03.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Ludvig Hazard |
1995 |
AN9595 |
MASS |
|
50m |
59.78 |
320 |
2 |
David Holm-Reise |
1997 |
AI2397 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
59.64 |
75 |
3 |
Alexander Lundgren |
1997 |
AG9997 |
KALMAR SS |
|
25m |
58.88 |
329 |
4 |
Daniel Ojaste |
1994 |
AT8794 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
58.11 |
258 |
5 |
Jacob Alexandersson |
1995 |
AX7395 |
S 77 |
|
25m |
58.64 |
132 |
6 |
Fredrik Emanuelsson |
1999 |
AN3199 |
KUNGÄLV |
|
25m |
59.55 |
211 |
7 |
Pär Börjeson |
1998 |
AC6798 |
MASS |
|
25m |
59.76 |
233 |
8 |
Alfred Löfgren |
1998 |
AS9798 |
MASS |
|
25m |
1:00.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
336 |
1 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
AN8197 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
57.98 |
105 |
2 |
Anton Johansson |
1996 |
AJ5996 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
57.30 |
191 |
3 |
Fredrik Schriever-Abeln |
1971 |
AA2771 |
SK LAXEN |
|
25m |
56.83 |
213 |
4 |
Julian Cöster |
1995 |
AM7395 |
MASS |
|
50m |
55.87 |
315 |
5 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
AK5797 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
56.68 |
139 |
6 |
Tobias Josefsson |
1997 |
AT7397 |
KUNGÄLV |
|
25m |
57.02 |
129 |
7 |
Daniel Andersson |
1997 |
AQ7197 |
KUNGÄLV |
|
25m |
57.70 |
166 |
8 |
Göran Gustavsson |
1968 |
AA4368 |
SK LAXEN |
|
25m |
58.04 |
|
|
Heat 14 (17) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
357 |
1 |
David Hultberg |
2002 |
AJ1102 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:20.14 |
107 |
2 |
Isac Johansson |
2002 |
AL7302 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:11.86 |
471 |
3 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:06.36 |
378 |
4 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.48 |
480 |
5 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:05.99 |
200 |
6 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.05 |
361 |
7 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:16.97 |
505 |
8 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:21.07 |
|
|
Heat 15 (17) (13 - 14 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Filip Johansson |
2000 |
AJ0300 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:03.19 |
111 |
2 |
Elias Lidberg |
2000 |
AR1300 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:02.99 |
238 |
3 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
25m |
1:00.71 |
506 |
4 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
25m |
57.57 |
67 |
5 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:00.52 |
251 |
6 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
25m |
1:00.87 |
479 |
7 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:03.06 |
376 |
8 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.24 |
|
|
Heat 16 (17) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
321 |
1 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
59.23 |
77 |
2 |
Jacob Olsson |
1998 |
AG3598 |
KALMAR SS |
|
25m |
57.33 |
210 |
3 |
Oscar Brohammer |
1998 |
AG9998 |
MASS |
|
25m |
56.63 |
240 |
4 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
54.91 |
229 |
5 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
55.85 |
126 |
6 |
Oskar Örne |
1999 |
AG6999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
57.24 |
438 |
7 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
25m |
59.01 |
300 |
8 |
Pontus Staudinger |
1998 |
AA6798 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
59.26 |
|
|
Heat 17 (17) (17 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
449 |
1 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
25m |
55.20 |
223 |
2 |
Filip Holmqvist |
1994 |
AL8594 |
MASS |
|
50m |
53.81 |
47 |
3 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
52.33 |
103 |
4 |
Viktor Hörndahl |
1995 |
AT5395 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
51.94 |
143 |
5 |
Sebastian Pettersson |
1994 |
AG0794 |
KUNGÄLV |
|
25m |
52.09 |
135 |
6 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
25m |
52.57 |
142 |
7 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
25m |
54.07 |
446 |
8 |
Robin Sandgren |
1997 |
AW3997 |
VARBERG |
|
25m |
55.41 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
07:20 |
|