Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
347 |
2 |
Thomas Jørgensen |
2005 |
0543AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:55.01 |
171 |
3 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
1:49.03 |
366 |
4 |
Asbjørn Rosenbohm |
2004 |
0405AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:52.52 |
186 |
5 |
Altin Misimi |
2002 |
|
HERLEV |
|
25m |
2:05.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:47.80 |
344 |
2 |
Tobias Stenderup Jensen |
2005 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
1:45.37 |
394 |
3 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:38.16 |
238 |
4 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.51 |
176 |
5 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
25m |
1:47.16 |
170 |
6 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:48.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:35.68 |
210 |
2 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
1:31.81 |
91 |
3 |
Mads Emil B. Carstensen |
2001 |
0143AO |
VEST |
|
25m |
1:31.35 |
236 |
4 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.63 |
201 |
5 |
Max Albrecten |
2003 |
0333AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:33.93 |
187 |
6 |
Kristian Moffett |
2003 |
0339AA |
HERLEV |
|
25m |
1:37.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.01 |
207 |
2 |
Oliver Grunnet |
2002 |
0201AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:28.87 |
359 |
3 |
Alexander Platzer |
2002 |
0235AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.14 |
96 |
4 |
Frederik Helms |
2001 |
0171AL |
VEST |
|
25m |
1:28.39 |
377 |
5 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.94 |
363 |
6 |
Valdemar Witt Qvist |
2003 |
0395AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:30.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:25.28 |
222 |
2 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:21.56 |
95 |
3 |
Marcus G. Gjettermann |
2001 |
0127AE |
VEST |
|
25m |
1:19.60 |
365 |
4 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.01 |
110 |
5 |
Sebastian Sonne-Schmidt |
2003 |
0387AB |
VEST |
|
25m |
1:24.85 |
223 |
6 |
Nicholas S. Bjerregaard |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.03 |
174 |
2 |
Philip Hansen |
2001 |
0143AM |
HERLEV |
|
25m |
1:17.78 |
99 |
3 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
25m |
1:17.46 |
154 |
4 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.70 |
129 |
5 |
William Garred |
1999 |
9907AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.19 |
172 |
6 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
25m |
1:19.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Alfred Steensen |
2001 |
0117AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.35 |
370 |
2 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.77 |
146 |
3 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.85 |
90 |
4 |
Andreas Brink-Frerup |
2001 |
0139AE |
VEST |
|
25m |
1:15.32 |
124 |
5 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.33 |
227 |
6 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:12.60 |
234 |
2 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.24 |
62 |
3 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.71 |
330 |
4 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.02 |
137 |
5 |
Frederik Lund |
2000 |
0083AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.30 |
150 |
6 |
Valdemar Taul |
2001 |
0105AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Lucas Dybendal Maack |
1999 |
9923AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.56 |
69 |
2 |
Christoffer Drejer Mikkel |
1999 |
9967AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.82 |
56 |
3 |
Albert Frydensberg |
2001 |
0133AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.47 |
94 |
4 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
25m |
1:10.56 |
63 |
5 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.54 |
233 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Lucas Strøbæk |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.32 |
195 |
2 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
1:10.05 |
76 |
3 |
William Simonsen |
2000 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:07.98 |
152 |
4 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.40 |
342 |
5 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.29 |
369 |
6 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Christopher Toftel Larsen |
2000 |
0035AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.56 |
130 |
2 |
Walther Hagemann |
1999 |
9907AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.77 |
142 |
3 |
Jens Christian Norus |
2000 |
0053AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.39 |
202 |
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:06.41 |
61 |
5 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.10 |
47 |
6 |
Mads Møller Bjørnskov |
2001 |
0173AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.20 |
88 |
2 |
Kenneth Abcell |
1998 |
9817AE |
VEST |
|
25m |
1:02.04 |
153 |
3 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.08 |
49 |
4 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.49 |
57 |
5 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.22 |
279 |
6 |
Mads Thorenfeldt Poulsen |
1999 |
9965AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
1:05.13 |
209 |
2 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:02.02 |
114 |
3 |
Martin W. Wifstrand |
1998 |
9883AH |
VEST |
|
25m |
57.80 |
181 |
4 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:00.40 |
148 |
5 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.62 |
70 |
6 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
1:04.92 |
136 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.39 |
273 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
55.12 |
54 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.34 |
92 |
5 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
25m |
1:02.34 |
113 |
6 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
1:05.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|