Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Odder |
|
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Mads Frydenholm |
2001 |
0187AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.93 |
27 |
2 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
0033AF |
BSK08 |
|
25m |
1:08.59 |
46 |
3 |
Esben Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
GRINDSTED |
|
25m |
1:07.78 |
121 |
4 |
Kenan Kaya |
2001 |
0135AD |
ODDER |
|
25m |
1:07.84 |
200 |
5 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
25m |
1:08.82 |
189 |
6 |
August Sparre Hangel |
2001 |
0101AM |
TRITON V |
|
25m |
1:12.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
0141AB |
ODDER |
|
25m |
1:07.42 |
233 |
2 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:07.30 |
37 |
3 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.10 |
224 |
4 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:07.30 |
236 |
5 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:07.35 |
159 |
6 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
1:07.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
25m |
1:07.10 |
77 |
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
1:07.00 |
104 |
3 |
Lukas Kristensen |
2000 |
0053AL |
LYSENG |
|
25m |
1:06.69 |
29 |
4 |
Kristoffer L Madsen |
2001 |
0181AK |
DELTA |
|
25m |
1:06.81 |
26 |
5 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
BSK08 |
|
25m |
1:07.09 |
175 |
6 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
1:07.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Mike Boldsen |
2000 |
0039AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:06.55 |
134 |
2 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:05.95 |
86 |
3 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
0017AF |
HORSENS |
|
25m |
1:05.30 |
194 |
4 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
TRITON V |
|
25m |
1:05.52 |
164 |
5 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:06.16 |
105 |
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
25m |
1:06.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Oliver Mølby |
2001 |
|
ESBJERG |
|
25m |
1:05.28 |
53 |
2 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
25m |
1:05.11 |
237 |
3 |
Alexander Stær |
2001 |
0185AC |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:04.80 |
152 |
4 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
25m |
1:04.93 |
28 |
5 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
25m |
1:05.28 |
186 |
6 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
TRITON V |
|
25m |
1:05.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Mathias Dalsgaard |
2000 |
0037AL |
HORSENS |
|
25m |
1:04.23 |
24 |
2 |
Lukas Kranker |
2000 |
0035AO |
BSK08 |
|
25m |
1:03.83 |
45 |
3 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
0009AP |
FREM |
|
25m |
1:03.58 |
157 |
4 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
STRUER |
|
25m |
1:03.60 |
54 |
5 |
Lucas Christoffersen |
2000 |
0051AI |
HERNING |
|
25m |
1:04.16 |
64 |
6 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
HOBRO |
|
25m |
1:04.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
25m |
1:03.51 |
220 |
2 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
25m |
1:03.06 |
72 |
3 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:02.29 |
149 |
4 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
25m |
1:02.43 |
204 |
5 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
0095AR |
VIBORG |
|
25m |
1:03.21 |
16 |
6 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AUNING |
|
25m |
1:03.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Andrej Jessen |
2000 |
0001AN |
THISTED |
|
25m |
1:01.62 |
191 |
2 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
25m |
1:00.94 |
118 |
3 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
59.59 |
129 |
4 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
0027AB |
RINGE |
|
25m |
1:00.14 |
228 |
5 |
Søren Wolf |
2000 |
0077AL |
IHF |
|
25m |
1:01.45 |
229 |
6 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
0061AJ |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:01.65 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
1:04.07 |
60 |
2 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
25m |
1:03.33 |
150 |
3 |
Jacob de Lisser |
2001 |
0119AB |
OSK |
|
25m |
1:01.73 |
138 |
4 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
SMUT |
|
25m |
1:02.91 |
36 |
5 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.39 |
10 |
6 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
25m |
1:04.31 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
59.05 |
151 |
2 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
0043AN |
OSK |
|
25m |
57.61 |
100 |
3 |
Matthias Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
25m |
57.02 |
190 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
25m |
57.32 |
87 |
5 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
58.01 |
143 |
6 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
25m |
59.38 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Odder IGF |
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|