Program för Glasriket Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Glasriket Cup |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
09:06 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 mars 2014 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Po A-B |
Finaler (6) |
Sponsor: Bergdala Studioglas |
Glasriket Cup Rekord |
Klass A Mattias Carlbrand - Karlskrona SS - 1.00.99 - 2010 |
Klass B Adam Paulsson - SK Elfsborg - 1.07.16 - 2009 |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
304 |
3 |
Bilal Gadajev |
2001 |
AV0901 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
|
11 |
4 |
Erik Ebbesen |
2001 |
AK6901 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:46.55 |
310 |
5 |
Anton Hjelmberg |
2001 |
AR1701 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:55.71 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
198 |
2 |
Filip Vukovic |
2001 |
AN9901 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:39.27 |
219 |
3 |
Melvin Sihlén |
2000 |
AV8100 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:35.82 |
293 |
4 |
Benjamin Crnalic |
2000 |
AV2900 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:32.82 |
292 |
5 |
Alen Crnalic |
2000 |
AV0900 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:35.53 |
129 |
6 |
Arvid Johansson |
2001 |
AQ8501 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:37.27 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Gustav Widerström |
2000 |
AR3300 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:32.77 |
52 |
2 |
Aron Svensson |
2001 |
AK2901 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:31.22 |
146 |
3 |
Jesper Arlehall |
2001 |
AA8501 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:29.93 |
205 |
4 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:29.23 |
238 |
5 |
Oskar Löfsved |
1999 |
AK2599 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:29.88 |
337 |
6 |
Linus Wernersson |
2001 |
AP9101 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:30.39 |
70 |
7 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:32.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Willy Bai |
1999 |
AU0199 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:24.65 |
162 |
2 |
Gustav Vallbo |
1999 |
AV4399 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:22.33 |
118 |
3 |
Simon Ljungbeck |
2000 |
AK2700 |
SS IDEN |
|
25m |
1:19.96 |
84 |
4 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:18.53 |
261 |
5 |
Jesper Jönsson |
2000 |
AP2900 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:19.48 |
135 |
6 |
Frank Raunio |
2000 |
AA3700 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:20.08 |
287 |
7 |
Bertil Björn |
2001 |
AI0301 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:24.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:18.49 |
150 |
2 |
Viktor Carlsson |
2000 |
AB4300 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:18.00 |
272 |
3 |
Felix Öberg |
2001 |
AS9301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:14.44 |
160 |
4 |
Alexander Ström |
1998 |
AF7998 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:12.92 |
326 |
5 |
Gabriel Olastuen |
1999 |
AR4399 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:13.36 |
113 |
6 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
SS IDEN |
|
25m |
1:16.02 |
267 |
7 |
Ademir Silic |
1998 |
AS0798 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:18.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
361 |
1 |
Hans Gustafsson |
2000 |
AS5900 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:12.58 |
265 |
2 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:09.99 |
112 |
3 |
Alexander Dahlén |
1999 |
AI4399 |
SS IDEN |
|
25m |
1:08.23 |
318 |
4 |
Daniel Jonsson |
1999 |
AF8599 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:02.51 |
22 |
5 |
Garri Svensson |
2000 |
AL4300 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:07.34 |
286 |
6 |
Johan Bergwall |
1999 |
AO4599 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:09.09 |
307 |
7 |
Erik Halldin |
1998 |
AG5198 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:11.83 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2014 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:06 |
|