Startliste for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 1:03.87 | |
2 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 1:03.98 | |
3 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:04.54 | |
4 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 1:04.70 | |
5 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:05.12 | |
6 | 205 | Abdulkadir Yasmin Saud | 1994 | HERLEV | 9476AE | 50 m | 1:05.30 | |
7 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 1:05.71 | |
8 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 1:06.13 | |
9 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:06.50 | |
10 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 1:07.06 | |
11 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:07.19 | |
12 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 1:07.30 | |
13 | 157 | Øhrstrøm Caroline | 1995 | GLADSAXE | 9598AG | 50 m | 1:07.64 | |
14 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:07.88 | |
15 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 1:08.15 | |
16 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 1:08.37 | |
17 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 1:08.44 | |
18 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:08.51 | |
19 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:08.65 | |
20 | 210 | Christensen Michelle Icka | 1995 | HERLEV | 9594AK | 50 m | 1:08.73 | |
21 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 1:08.80 | |
22 | 302 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 1:08.98 | |
23 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 1:09.25 | |
24 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 1:09.42 | |
25 | 349 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 50 m | 1:09.47 | |
26 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 1:09.60 | |
27 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 1:09.65 | |
28 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:09.65 | |
29 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:09.81 | |
30 | 151 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 1:09.95 | |
31 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 1:09.99 | |
32 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 1:10.11 | |
33 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:10.50 | |
34 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 1:10.51 | |
35 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 1:11.05 | |
36 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:11.30 | |
37 | 375 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 1:11.42 | |
38 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:11.46 | |
39 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:11.63 | |
40 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 1:11.64 | |
41 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 1:12.13 | |
42 | 175 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 1:12.21 | |
43 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 1:12.27 | |
44 | 201 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 1:12.71 | |
45 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:13.22 | |
46 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:13.35 | |
47 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 1:13.77 | |
48 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 1:13.81 | |
49 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:14.05 | |
50 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:14.32 | |
51 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 1:14.37 | |
52 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:14.78 | |
53 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 1:14.84 | |
54 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 1:14.87 | |
55 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 1:15.51 | |
56 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 1:16.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |