Startliste for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 1:12.68 | |
2 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 1:15.66 | |
3 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:15.75 | |
4 | 395 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 1:16.12 | |
5 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:16.39 | |
6 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 1:16.45 | |
7 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 1:16.58 | |
8 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 1:17.02 | |
9 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 1:17.25 | |
10 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 1:17.48 | |
11 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:18.91 | |
12 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 1:19.07 | |
13 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:19.19 | |
14 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:19.43 | |
15 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 1:19.60 | |
16 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:19.67 | |
17 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 1:19.78 | |
18 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 1:20.00 | |
19 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 1:20.39 | |
20 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:21.11 | |
21 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 1:21.14 | |
22 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 1:21.34 | |
23 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 1:21.40 | |
24 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 1:22.41 | |
25 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 1:22.82 | |
26 | 172 | Eriksen Helena Højsted | 2000 | HELSINGØR | 0004AM | 50 m | 1:23.44 | |
27 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 1:23.64 | |
28 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 1:25.17 | |
29 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 1:25.18 | |
30 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 1:27.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |