Program för Färsingadoppet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 17.00
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
15 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
14:10 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
Tage Tykesson |
2000 |
AW1900 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
107 |
4 |
Daniel Laursen |
2001 |
|
RØNNE |
|
50m |
|
162 |
5 |
Kacper Figas |
2000 |
AX8300 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Leonidas Athanasoulias |
2001 |
AS5701 |
SK RAN |
|
50m |
|
283 |
2 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
50m |
|
200 |
3 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
25m |
58.07 |
195 |
4 |
James Nguyen |
2001 |
AT2301 |
KSLS |
|
25m |
55.96 |
492 |
5 |
Mika Rademakers |
2001 |
0147AO |
TVS IF |
|
25m |
57.13 |
299 |
6 |
Amir Salameh |
2001 |
AS5501 |
SK RAN |
|
25m |
1:08.26 |
302 |
7 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
AQ0901 |
SK RAN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Marcus Olsson |
2001 |
AC6301 |
TRELLEBORG |
|
25m |
52.38 |
103 |
2 |
Karl Christiansen |
2000 |
0067AN |
RØNNE |
|
25m |
51.38 |
334 |
3 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
49.22 |
469 |
4 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
43.68 |
474 |
5 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
46.65 |
217 |
6 |
Elliot Jönsson |
2001 |
AO9701 |
SK LÖDDE |
|
25m |
49.58 |
294 |
7 |
Leonardo Nilsson |
2000 |
AS6900 |
SK RAN |
|
50m |
51.90 |
235 |
8 |
Måns Wiking |
2001 |
AT2501 |
SK LÖDDE |
|
25m |
55.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
295 |
1 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
25m |
41.39 |
262 |
2 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
25m |
39.68 |
236 |
3 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
SK LÖDDE |
|
25m |
37.22 |
462 |
4 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
34.70 |
434 |
5 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
TRELLEBORG |
|
50m |
35.43 |
207 |
6 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
25m |
39.48 |
336 |
7 |
Georg Emmanouilidis |
2000 |
AG2100 |
SK SYDSIM |
|
50m |
40.05 |
225 |
8 |
Sebastian Påhlsson |
2001 |
AE8901 |
SK LÖDDE |
|
25m |
41.41 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
14:10 |
|