2021-07-28   05:30:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 9.30

39_S
Lb 39, 50m Frisvmning Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 22.47 2007-11-30 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 23.89 2003-06-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
60  Andkjr Jakob  1985  VI39  8559AA  50 m  22.47   
575  Lang Flori  1983  USTER    50 m  22.80   
583  Kutscher Poul Alexander  1977  URUGUAY    50 m  22.98   
297  Kristensen Jesper  1982  LYNGBY  8283AA  50 m  23.69   
10  Jensen Simon Snderup  1988  AALBORG  8875AC  50 m  23.75   
430  Poulsen Michael  1981  SILKEBORG  8197AA  50 m  23.89   
489  Thonesen Jon  1986  SK-SYD  8669AA  50 m  23.91   
341  Linnet Otto  1988  GENTOFTE  8867AB  50 m  24.05   
527  Kilen Anders  1975  U.S.G  7531AA  50 m  24.15   
10  278  Stevnsborg Bjarke  1990  KGE  9061AA  50 m  24.15   
11  85  Nielsen Daniel  1986  FARUM  8675AB  50 m  24.32   
12  263  Wrmer Frederik  1990  KVIK  9043AB  50 m  24.36   
13  423  Axelsen Kre  1989  SILKEBORG  8921AD  50 m  24.36   
14  538  Erlendsson Stefan  1988  VI39  8883AC  50 m  24.38   
15  48  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERD  8431AA  50 m  24.53   
16  355  Blume Anders  1990  GLADSAXE  9071AA  50 m  24.55   
17  293  Hansen Martin Hersom  1986  LYNGBY  8685AA  50 m  24.64   
18  89  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  24.67   
19  91  Sefeld Rasmus  1989  FARUM  8991AC  50 m  24.75   
20  200  Westh Alexander  1982  HILLERD  8273AA  50 m  24.75   
21  540  Skov Casper  1989  VI39  8945AD  50 m  24.77   
22  260  Svendsen Daniel  1990  KVIK  9001AE  50 m  24.80   
23  162  Rasmussen Mads Sune  1990  HERLEV  9047AD  50 m  24.85   
24  175  Hansen Kim  1987  HERNING  8777AA  50 m  24.91   
25  307  Trff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  50 m  24.91   
26  316  Arent Ruben  1989  AGF  8983AC  50 m  24.92   
27  290  Bruun Mikkel  1987  LYNGBY  8781AC  50 m  24.92   
28  180  Iversen Casper  1991  HERNING  9121AB  50 m  25.00   
29  146  Helmig Laust  1986  HELSINGR  8663AA  50 m  25.00   
30  357  Christensen Thorbjrn H.  1989  GLADSAXE  8907AC  50 m  25.02   
31  561  Srensen Rasmus Schmidt  1992  WEST SWIM  9281AD  50 m  25.04   
32  274  Mller Nikolaj Kirketerp  1990  KGE  9039AC  50 m  25.05   
33  302  Skotte Peter  1991  LYNGBY  9197AD  50 m  25.05   
34  220  Lagoni Brian  1985  HORSENS  8555AA  50 m  25.07   
35  544  Carstensen Jacob  1978  WEST SWIM  7833AA  50 m  25.12   
36  46  Lianee Thomas  1985  BIRKERD  8593AA  50 m  25.14   
37  58  Seistrup Johan  1989  DELTA SWIM  8957AE  50 m  25.18   
38  68  Rud Jon  1986  WEST SWIM  8657AA  50 m  25.19   
39  Gordon Palle  1987  AALBORG  8795AB  50 m  25.22   
40  395  Khler Morten  1991  OSK  9199AD  50 m  25.24   
41  211  Dreyer Philip  1990  HOLSTEBRO  9053AD  50 m  25.29   
42  165  Vennike Tino Mandrup  1990  HERLEV  9097AC  50 m  25.33   
43  558  Schtt Karsten  1991  WEST SWIM  9103AA  50 m  25.33   
44  387  Jensen Tobias T.  1988  NYBORG  8813AC  50 m  25.33   
45  431  Riemenschneider Morten  1989  SILKEBORG  8909AA  50 m  25.34   
46  460  Hansen Steffan  1990  ST ESBJERG  9081AC  50 m  25.35   
47  330  Andersen Mathias  1991  GENTOFTE  9163AF  50 m  25.39   
48  556  Saugstrup Martin  1992  WEST SWIM  9243AB  50 m  25.39   
49  498  Johannesen Magnus K.  1987  SLLERD  8745AA  50 m  25.44   
50  501  Mortensen Jakob Vinkler  1987  SLLERD  8761AB  50 m  25.45   
51  120  Srensen Jonas  1990  GSK  9023AA  50 m  25.45   
52  51  Jensen Andreas Hallberg  1992  AIF  9217AF  50 m  25.47   
53  410  Srensen Mads  1987  RINGSTED  8713AB  50 m  25.47   
54  Halkjr Daniel Svane  1991  AALBORG  9121AC  50 m  25.48   
55  102  Ritzau Christian  1990  FR.SUND  9067AA  50 m  25.51   
56  406  Andersen Nicolai  1990  RINGSTED  9089AC  50 m  25.53   
57  308  Knudsen Jakob Bjerre  1990  LYSENG  9033AD  50 m  25.56   
58  386  Rasch Michael  1985  NYBORG  8593AB  50 m  25.60   
59  427  Kinnerup Dennis  1988  SILKEBORG  8855AB  50 m  25.65   
60  82  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  25.70   
61  328  Skrbk Simon  1990  AGF  9025AC  50 m  25.76   
62  403  Kristensen Tonni  1992  SKIVE  9207AE  50 m  25.81   
63  384  Linddal Kasper  1986  NYBORG  8619AA  50 m  25.82   
64  283  Hesselberg Patrick  1991  LAKSEN  9177AE  50 m  25.90   
65  388  Pedersen Mathias T.  1989  NYBORG  8917AC  50 m  25.94   
66  279  Warm Christian  1992  KGE  9289AF  50 m  25.96   
67  52  Klarskov Morten  1992  AIF  9229AB  50 m  25.98   
68  31  Ortmann Andreas  1991  ALLERD  9169AC  50 m  26.00   
69  195  Hansen Rasmus Stendorph  1990  HERNING  9055AE  50 m  26.01   
70  134  Srensen Niels Wissing  1993  GREVE  9391AC  50 m  26.02   
71  409  Nielsen Kenneth  1991  RINGSTED  9173AF  50 m  26.03   
72  201  Skovfoged Emil  1992  AALBORG  9287AF  50 m  26.06   
73  373  Liltorp Claus  1991  IKAST  9191AA  50 m  26.08   
74  504  Andersen Mads  1990  SNDERBORG  9079AE  50 m  26.12   
75  176  Hansen Mathias  1993  HERNING  9313AI  50 m  26.13   
76  225  Berthelin Mikkel  1990  JYLLINGE  9077AA  50 m  26.16   
77  38  Olczyk Jonas  1994  ALLERD  9457AA  50 m  26.20   
78  459  Hansen Peter Lund  1992  ST ESBJERG  9259AG  50 m  26.21   
79  248  Jrgensen Patrik Leth  1992  KVIK  9277AE  50 m  26.22   
80  364  Schultz Ulrik Rosenkvist  1992  GLADSAXE  9251AH  50 m  26.23   
81  167  Abildgaard Jens Glent  1991  HERNING  9117AE  50 m  26.26   
82  339  Kragholm Tobias  1992  GENTOFTE  9263AD  50 m  26.27   
83  451  Kingo Henrik  1991  SVENDBORG  9123AB  50 m  26.27   
84  217  Bygballe Mads  1991  HORSENS  9177AC  50 m  26.28   
85  304  Steenberg Thomas  1994  LYNGBY  9403AE  50 m  26.28   
86  580  Rasmussen Bjarke  1992  JYLLINGE  9261AH  50 m  26.51   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner