Startliste for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag kl. 9.30
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
04 juli 2008 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
09:30 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Jonas Olczyk |
1994 |
9457AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:25.94 |
164 |
2 |
Mikkel Wagner |
1991 |
9163AD |
HERLEV |
|
50m |
2:24.60 |
133 |
3 |
Teiz Mølgaard |
1992 |
9201AE |
GREVE |
|
50m |
2:22.89 |
112 |
4 |
Sigurd Greve Dideriksen |
1992 |
9275AA |
GI40HERMES |
|
50m |
2:22.69 |
191 |
5 |
Lasse Sangild |
1990 |
9051AC |
HERNING |
|
50m |
2:22.73 |
201 |
6 |
Emil Skovfoged |
1992 |
9287AF |
AALBORG |
|
50m |
2:22.93 |
451 |
7 |
Henrik Kingo |
1991 |
9123AB |
SVENDBORG |
|
50m |
2:24.82 |
86 |
8 |
Jonathan Nielsen |
1991 |
9159AH |
FARUM |
|
50m |
2:27.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Patrik Leth Jørgensen |
1992 |
9277AE |
KVIK |
|
50m |
2:22.44 |
256 |
2 |
Emil Sainis |
1992 |
9207AC |
KVIK |
|
50m |
2:21.43 |
140 |
3 |
Ömer Faruk Benli |
1993 |
9317AI |
HELSINGØR |
|
50m |
2:21.15 |
283 |
4 |
Patrick Hesselberg |
1991 |
9177AE |
LAKSEN |
|
50m |
2:21.01 |
37 |
5 |
Andreas Olczyk |
1992 |
9293AI |
ALLERØD |
|
50m |
2:21.11 |
137 |
6 |
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
HSK |
|
50m |
2:21.30 |
524 |
7 |
Thomas Dahl Sørensen |
1992 |
9249AA |
TUNE |
|
50m |
2:22.13 |
244 |
8 |
Mikkel Hounsgaard |
1993 |
9323AG |
KVIK |
|
50m |
2:22.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Andreas Ortmann |
1991 |
9169AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:20.58 |
322 |
2 |
David Jakobsen |
1990 |
9013AD |
AGF |
|
50m |
2:20.18 |
479 |
3 |
Daniel Skaaning |
1993 |
9319AA |
STT |
|
50m |
2:19.81 |
127 |
4 |
Emil Cortes Andre |
1990 |
9075AD |
GREVE |
|
50m |
2:18.86 |
24 |
5 |
Marcus Bak |
1991 |
9199AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:19.70 |
276 |
6 |
Christian Paaske |
1992 |
9261AD |
KØGE |
|
50m |
2:20.11 |
339 |
7 |
Tobias Kragholm |
1992 |
9263AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.25 |
497 |
8 |
Frederik Højholt |
1990 |
9057AF |
SØLLERØD |
|
50m |
2:20.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Kenneth Nielsen |
1991 |
9173AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:18.72 |
202 |
2 |
Rasmus Dufour |
1993 |
9301AI |
HOLBÆK |
|
50m |
2:18.43 |
165 |
3 |
Tino Mandrup Vennike |
1990 |
9097AC |
HERLEV |
|
50m |
2:16.72 |
131 |
4 |
Andreas Mouritsen |
1992 |
9201AC |
GREVE |
|
50m |
2:16.07 |
406 |
5 |
Nicolai Andersen |
1990 |
9089AC |
RINGSTED |
|
50m |
2:16.40 |
292 |
6 |
Kristoffer Codam |
1990 |
9071AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:17.96 |
278 |
7 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
KØGE |
|
50m |
2:18.50 |
459 |
8 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
9259AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:18.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
558 |
1 |
Karsten Schütt |
1991 |
9103AA |
WEST SWIM |
|
50m |
2:15.52 |
355 |
2 |
Anders Blume |
1990 |
9071AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:14.34 |
249 |
3 |
Kristian Weber Larsen |
1990 |
9031AA |
KVIK |
|
50m |
2:13.15 |
260 |
4 |
Daniel Svendsen |
1990 |
9001AE |
KVIK |
|
50m |
2:10.09 |
52 |
5 |
Morten Klarskov |
1992 |
9229AB |
AIF |
|
50m |
2:12.67 |
82 |
6 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
2:13.57 |
302 |
7 |
Peter Skotte |
1991 |
9197AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:14.57 |
368 |
8 |
Simon Westh |
1990 |
9069AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:15.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Michael Schulz Andersen |
1987 |
8705AA |
AGF |
|
50m |
2:20.35 |
494 |
2 |
Patrick Christensen |
1985 |
8583AB |
SØLLERØD |
|
50m |
2:18.72 |
421 |
3 |
David Adelskov |
1987 |
8709AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:15.25 |
545 |
4 |
Chris Christensen |
1988 |
8839AB |
WEST SWIM |
|
50m |
2:05.65 |
489 |
5 |
Jon Thonesen |
1986 |
8669AA |
SK-SYD |
|
50m |
2:11.76 |
357 |
6 |
Thorbjørn H. Christensen |
1989 |
8907AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:17.31 |
17 |
7 |
Peter Sørensen |
1988 |
8885AA |
AALBORG |
|
50m |
2:18.90 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Julius Skaarup Schmidt |
1988 |
8871AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:20.12 |
262 |
2 |
Kristian Thomsen |
1987 |
8745AB |
KVIK |
|
50m |
2:17.51 |
422 |
3 |
Jesper Andersen |
1989 |
8961AD |
SILKEBORG |
|
50m |
2:14.01 |
544 |
4 |
Jacob Carstensen |
1978 |
7833AA |
WEST SWIM |
|
50m |
2:03.96 |
242 |
5 |
Tobias Urban Hansen |
1987 |
8785AB |
KVIK |
|
50m |
2:07.24 |
91 |
6 |
Rasmus Sefeld |
1989 |
8991AC |
FARUM |
|
50m |
2:15.75 |
488 |
7 |
Morten Rasmussen |
1989 |
8967AC |
SK-SYD |
|
50m |
2:18.78 |
148 |
8 |
Johnas Johansen |
1986 |
8681AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:21.17 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|