Program för Speedo Open 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1, Fredag kväll
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Speedo Open 2014 |
|
Utskriftsdatum |
23 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
14:10 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar |
Finaler (10) |
Sponsor: Göteborgstryckeriet |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
410 |
1 |
Martin Persson |
1992 |
AC2792 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
26.00 |
153 |
2 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
AO4902 |
MASS |
|
50m |
|
89 |
3 |
Einar Rättgård |
2000 |
AQ4500 |
GÖTEBORG |
|
50m |
50.43 |
19 |
4 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
45.64 |
59 |
5 |
Philip Zasowski |
2002 |
AM5302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
46.09 |
41 |
6 |
Alexander Hedar |
2003 |
AL9503 |
GÖTEBORG |
|
50m |
53.01 |
200 |
7 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
132 |
1 |
Mathias Johansson |
2001 |
AQ5101 |
KUNGÄLV |
|
50m |
45.44 |
35 |
2 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
44.61 |
75 |
3 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.28 |
298 |
4 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
40.52 |
370 |
5 |
Iver Strand |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
41.64 |
96 |
6 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
44.19 |
253 |
7 |
Alfred Thäng |
2001 |
AN9701 |
S 77 |
|
50m |
45.12 |
391 |
8 |
Sigurd Munkeby |
2001 |
|
Kolbotn IL |
|
50m |
45.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
50m |
39.55 |
341 |
2 |
Didrik Backen |
2001 |
|
Asker SK |
|
50m |
39.25 |
154 |
3 |
Fredrick Castillo Karlsson |
1999 |
AW2599 |
MASS |
|
50m |
39.05 |
194 |
4 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
50m |
37.88 |
93 |
5 |
Samuel Sjögren |
1999 |
AJ2399 |
GÖTEBORG |
|
50m |
37.92 |
364 |
6 |
Kristian Fisketjøn Nilsen |
2001 |
|
Asker SK |
|
50m |
39.17 |
30 |
7 |
Love Emilsson |
2000 |
AS2900 |
GÖTEBORG |
|
50m |
39.42 |
408 |
8 |
Kevin Tan |
2002 |
AD1102 |
MASS |
|
50m |
39.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
359 |
1 |
Sander Klev |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
37.65 |
125 |
2 |
Benjamin Gabrielsson |
1999 |
AN1199 |
KUNGÄLV |
|
50m |
37.25 |
182 |
3 |
Leo Iséni |
2001 |
AE6301 |
MASS |
|
50m |
36.84 |
238 |
4 |
Elias Engström |
2001 |
AB0501 |
NJURUNDA |
|
50m |
36.48 |
350 |
5 |
Jonatan Løve Frantzen |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
36.72 |
56 |
6 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
37.11 |
249 |
7 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
50m |
37.25 |
362 |
8 |
Magnus Brandt Lågøyr |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
37.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
35.94 |
213 |
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
50m |
35.39 |
278 |
3 |
Love Starrin |
2001 |
AK9101 |
SUNDSVALL |
|
50m |
34.52 |
243 |
4 |
Rasmus Ulin |
2000 |
AD1700 |
NJURUNDA |
|
50m |
33.86 |
365 |
5 |
Andreas Hovland Nordang |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
33.87 |
305 |
6 |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
AK4999 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
34.76 |
100 |
7 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
35.62 |
248 |
8 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
AJ5599 |
S 77 |
|
50m |
36.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Oliver Einarsson |
2000 |
AO0300 |
MASS |
|
50m |
33.43 |
297 |
2 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
AG6199 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
32.64 |
235 |
3 |
Johan Björklund |
1999 |
AE7199 |
NJURUNDA |
|
50m |
32.24 |
296 |
4 |
Anton Klasson |
1998 |
AK0398 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
32.01 |
1 |
5 |
Rickard Thillman |
1997 |
AS3597 |
ALE |
|
50m |
32.23 |
201 |
6 |
Daniel Någård |
2001 |
AE0701 |
MASS |
|
50m |
32.37 |
68 |
7 |
Simon Kärrsjö |
1998 |
AQ4398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
33.11 |
272 |
8 |
Tor Nicolaisen |
1999 |
AF8999 |
SUNDSVALL |
|
50m |
33.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
368 |
1 |
Oliver Næss Olsen |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
31.96 |
197 |
2 |
Alfred Löfgren |
1998 |
AS9798 |
MASS |
|
50m |
31.63 |
131 |
3 |
Filip Johansson |
2000 |
AJ0300 |
KUNGÄLV |
|
50m |
31.08 |
91 |
4 |
Nils Selin |
1997 |
AP1997 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.39 |
138 |
5 |
Robert Sjöberg |
1998 |
AU8798 |
KUNGÄLV |
|
50m |
30.96 |
237 |
6 |
Emil Borgström |
1997 |
AJ1797 |
NJURUNDA |
|
50m |
31.13 |
219 |
7 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
50m |
31.72 |
66 |
8 |
Tom Kristofferson |
1998 |
AN5398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.57 |
347 |
2 |
Mario Choy |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
29.40 |
207 |
3 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
50m |
28.88 |
283 |
4 |
Jakob Westrin |
1996 |
AC1796 |
SUNDSVALL |
|
50m |
28.59 |
234 |
5 |
Erik Björklund |
1998 |
AA2598 |
NJURUNDA |
|
50m |
28.87 |
246 |
6 |
Jacob Alexandersson |
1995 |
AX7395 |
S 77 |
|
50m |
29.25 |
69 |
7 |
Mikael Lagging |
1995 |
AM8395 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.57 |
405 |
8 |
Ørjan Monsen |
1992 |
|
Bryne SK |
|
50m |
29.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Carl Rogne |
1996 |
AC9796 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
28.30 |
323 |
2 |
Thomas Birkkjær |
1996 |
9629AG |
AALBORG |
|
50m |
28.17 |
353 |
3 |
Christian Manum Hagby |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
27.91 |
99 |
4 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
27.85 |
325 |
5 |
Marcus Brandborg |
1997 |
9713AL |
AALBORG |
|
50m |
27.86 |
247 |
6 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
AL7597 |
S 77 |
|
50m |
27.94 |
352 |
7 |
Andreas Manum Hagby |
1995 |
|
Asker SK |
|
50m |
28.27 |
334 |
8 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
28.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
78 |
1 |
Gustav Olander |
1994 |
AO6794 |
GÖTEBORG |
|
50m |
27.41 |
354 |
2 |
Marcus Heggtveit Løvø |
1996 |
|
Asker SK |
|
50m |
27.12 |
344 |
3 |
Andreas Bergman |
1993 |
|
Asker SK |
|
50m |
26.64 |
336 |
4 |
Sebastian Strandberg |
1994 |
9481AG |
AALBORG |
|
50m |
25.34 |
7 |
5 |
Alexander Kotevski |
1994 |
AI8994 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
26.21 |
155 |
6 |
Julian Cöster |
1995 |
AM7395 |
MASS |
|
50m |
26.65 |
198 |
7 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
27.28 |
8 |
8 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
27.76 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
23 maj 2014 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
14:10 |
|