Ohjelma Vattenfall Swim Cup 2013 Morning SD
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Startlist Event 6
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2013 (SD) |
|
Print Date |
09 May 2013 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
13:09 |
|
|
Organizer |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
10 May 2013 |
|
|
|
|
Event 6, 100m Medley Men |
Heats (15) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
792 |
1 |
Emil Christensen |
1998 |
9879AT |
JARL |
|
25m |
1:36.80 |
410 |
2 |
Hakob Hakopian |
1998 |
AM3398 |
KSLS |
|
25m |
1:29.79 |
671 |
3 |
Mads Hald |
1996 |
9689AR |
AARS |
|
25m |
1:27.63 |
1158 |
4 |
Philipp Schulze |
1997 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
1:27.33 |
669 |
5 |
William Andersen |
1994 |
9457AR |
AARS |
|
25m |
1:26.93 |
376 |
6 |
Gor Galunz |
1996 |
306513 |
PREETZER |
|
25m |
1:27.02 |
984 |
7 |
Moritz Löbentrau |
1996 |
334962 |
SV SEEVTAL |
|
25m |
1:27.43 |
1271 |
8 |
Andreas Rask Sørensen |
1998 |
9939AR |
AARS |
|
25m |
1:27.74 |
388 |
9 |
Steffen Trog |
1997 |
306264 |
PREETZER |
|
25m |
1:35.59 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
606 |
1 |
Mathias Edvardsen |
1998 |
9869AH |
NAKSKOV |
|
25m |
1:24.82 |
429 |
2 |
Maximilian Jahnke |
1998 |
AS2198 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
1:23.42 |
436 |
3 |
Christoph Schröter |
1997 |
189836 |
SVR HALLE |
|
25m |
1:21.90 |
1278 |
4 |
Alexander Woeschka |
1987 |
|
WESTSACH12 |
|
25m |
1:21.73 |
435 |
5 |
Patrick Schröter |
1997 |
189835 |
SVR HALLE |
|
25m |
1:21.01 |
1168 |
6 |
Matthias Goldbach |
1997 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
1:21.64 |
998 |
7 |
Frederick van der Weck |
1998 |
264325 |
SV SEEVTAL |
|
25m |
1:21.81 |
953 |
8 |
Thomas Fairchild Olsen |
1997 |
9739AS |
TÅRNBORG . |
|
25m |
1:22.03 |
31 |
9 |
Bartho Broeke |
1998 |
199803773 |
WALLSTROOM |
|
25m |
1:24.26 |
563 |
10 |
Jonas Spangaard |
1997 |
9767AP |
PINGVINEN |
|
25m |
1:26.44 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
804 |
1 |
Mikkel Sandberg Andersen |
1998 |
9801AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.46 |
1151 |
2 |
Alexander Dolling |
1992 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
1:20.00 |
863 |
3 |
Nicolai Bruun Thomsen |
1997 |
9753AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.48 |
1286 |
4 |
Felix Jahnke |
1998 |
AF9598 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
1:18.88 |
1043 |
5 |
Florian Laukner |
1996 |
|
WESTSACH2 |
|
25m |
1:18.05 |
439 |
6 |
Lukas König |
1997 |
256071 |
SVR HALLE |
|
25m |
1:18.76 |
728 |
7 |
Theis Vibskov Kristensen |
1998 |
9885AO |
SVENDBORG |
|
25m |
1:19.21 |
989 |
8 |
Niklas Schütte |
1996 |
165187 |
SV SEEVTAL |
|
25m |
1:19.54 |
397 |
9 |
Arvid Lundgren |
1997 |
AX5597 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:20.43 |
939 |
10 |
Marcus Dam Enkebølle |
1998 |
9859AQ |
TÅRNBORG . |
|
25m |
1:20.77 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
315 |
1 |
Philip Broberg |
1994 |
AM0194 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:17.90 |
948 |
2 |
Jacob Hunsballe |
1997 |
9707AP |
TÅRNBORG . |
|
25m |
1:17.44 |
1049 |
3 |
Michael Herpich |
1995 |
|
WESTSACH2 |
|
25m |
1:17.10 |
202 |
4 |
Julian Wolf |
1997 |
234459 |
FRANKFURT |
|
25m |
1:16.72 |
1149 |
5 |
Lukas Reuter |
1997 |
|
WESTSACH11 |
|
25m |
1:16.61 |
198 |
6 |
Julian Thomas |
1997 |
234458 |
FRANKFURT |
|
25m |
1:16.72 |
98 |
7 |
Gabriel Turan |
1998 |
289026 |
BERLINER |
|
25m |
1:16.77 |
35 |
8 |
Aron Keemers |
1998 |
199802283 |
WALLSTROOM |
|
25m |
1:17.42 |
849 |
9 |
Anes Jahic |
1998 |
9893AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:17.82 |
1223 |
10 |
Samu Kallio |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
1:18.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
386 |
1 |
Linus-Alexander Storm |
1996 |
214682 |
PREETZER |
|
25m |
1:16.00 |
676 |
2 |
Finn Møller Nielsen |
1994 |
9417AL |
AARS |
|
25m |
1:15.75 |
775 |
3 |
Henrik Postlind |
1998 |
AO2998 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.61 |
310 |
4 |
Gilbert Erlandsson |
1995 |
AG6995 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:15.36 |
950 |
5 |
Adam Jørgensen |
1997 |
9785AP |
TÅRNBORG . |
|
25m |
1:15.14 |
1281 |
6 |
Fabian Newald |
1997 |
|
WESTSACH12 |
|
25m |
1:15.15 |
165 |
7 |
Lukas Rammelt |
1997 |
237894 |
KSV BERLIN |
|
25m |
1:15.41 |
285 |
8 |
Sverre van Brink |
1998 |
AJ6798 |
OSBY SS |
|
25m |
1:15.63 |
976 |
9 |
Fin Conje |
1996 |
177746 |
SV SEEVTAL |
|
25m |
1:15.92 |
1061 |
10 |
Richard Maywald |
1998 |
|
WESTSACH3 |
|
25m |
1:16.32 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
839 |
1 |
Simon Maahn Christensen |
1997 |
9759AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.65 |
487 |
2 |
Nico Faßhauer |
1998 |
222097 |
SSV HALLE |
|
25m |
1:14.43 |
101 |
3 |
Nic Wetzel |
1998 |
244767 |
BERLINER |
|
25m |
1:14.16 |
806 |
4 |
Anders Bjørn Fries |
1996 |
9689AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.01 |
1127 |
5 |
Pit Zimmermann |
1997 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
1:14.00 |
1150 |
6 |
Johannes Wagner |
1996 |
|
WESTSACH11 |
|
25m |
1:14.00 |
796 |
7 |
Dennis Madsen |
1997 |
9795AO |
JARL |
|
25m |
1:14.09 |
33 |
8 |
Dirk Haalen |
1997 |
199702537 |
WALLSTROOM |
|
25m |
1:14.20 |
823 |
9 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.55 |
781 |
10 |
Daniel Swahn |
1995 |
AW7995 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.04 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
585 |
1 |
Kasper Levring Andersen |
1998 |
9819AS |
VIBORG |
|
25m |
1:13.26 |
826 |
2 |
Christian Kaul |
1998 |
9859AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.18 |
1247 |
3 |
Chris Rösler |
1990 |
88085 |
FRANKFURT |
|
25m |
1:13.00 |
456 |
4 |
Frederik Linck |
1997 |
9727AK |
GRINDSTED |
|
25m |
1:12.64 |
840 |
5 |
Ian Cumming |
1995 |
9547AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.98 |
1267 |
6 |
Artur Manuilovich |
1998 |
256364 |
ROSTOCK |
|
25m |
1:12.00 |
593 |
7 |
Martin S. Jespersen |
1997 |
9717AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:12.65 |
662 |
8 |
Kim Møller Nielsen |
1992 |
9217AA |
AARS |
|
25m |
1:13.04 |
394 |
9 |
Mikael Frost |
1993 |
AS5393 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:13.21 |
578 |
10 |
Ulf Petzoldt |
1967 |
084848 |
POTSDAMER |
|
25m |
1:13.51 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1081 |
1 |
Franz Schönecker |
1995 |
|
WESTSACH4 |
|
25m |
1:11.75 |
1143 |
2 |
Bjarne Holfeld |
1997 |
|
WESTSACH9 |
|
25m |
1:11.69 |
396 |
3 |
Jesper Kaudern |
1997 |
AN4997 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:11.26 |
314 |
4 |
Gustav Josterud |
1994 |
AL9994 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:11.14 |
834 |
5 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
9743AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.65 |
832 |
6 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.66 |
660 |
7 |
Alexander Jensen |
1995 |
9563AQ |
AARS |
|
25m |
1:11.18 |
30 |
8 |
Wilko Blaauw |
1998 |
199801513 |
WALLSTROOM |
|
25m |
1:11.34 |
427 |
9 |
Fabian Garin |
1996 |
AS5396 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
1:11.74 |
53 |
10 |
Henning Janßen |
1998 |
213786 |
MECKELFELD |
|
25m |
1:11.92 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
562 |
1 |
Kristian Skjødt |
1994 |
9421AB |
PINGVINEN |
|
25m |
1:10.43 |
292 |
2 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
25m |
1:09.99 |
540 |
3 |
Claus S. Jensen |
1990 |
9013AC |
PINGVINEN |
|
25m |
1:09.63 |
390 |
4 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:09.34 |
489 |
5 |
Alexander Reppin |
1997 |
209446 |
SSV HALLE |
|
25m |
1:09.10 |
879 |
6 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
9657AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.31 |
447 |
7 |
Mikkel Boisen |
1997 |
9783AJ |
GRINDSTED |
|
25m |
1:09.62 |
824 |
8 |
Kristian Hermiz |
1998 |
9803AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.76 |
245 |
9 |
Johannes Schröder |
1997 |
196247 |
ROSTOCK |
|
25m |
1:10.00 |
708 |
10 |
Henrik Sjödin |
1998 |
AB0798 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.44 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1192 |
1 |
Henri Hellström |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
1:08.95 |
60 |
2 |
Kevin Rohde |
1995 |
195881 |
MECKELFELD |
|
25m |
1:08.60 |
461 |
3 |
Teddi Rasmussen |
1996 |
9693AE |
GRINDSTED |
|
25m |
1:07.96 |
111 |
4 |
Paul Ehmke |
1996 |
153119 |
HAMBURG |
|
25m |
1:07.30 |
828 |
5 |
Rasmus Larsen |
1997 |
9763AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.27 |
663 |
6 |
Nikolaj Rasmussen |
1993 |
9373AM |
AARS |
|
25m |
1:07.28 |
470 |
7 |
Mirco Czienskowski |
1995 |
161166 |
DELMEN SV |
|
25m |
1:07.49 |
757 |
8 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:08.54 |
607 |
9 |
Tobias Edvardsen |
1995 |
9581AA |
NAKSKOV |
|
25m |
1:08.95 |
1230 |
10 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
1:09.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
313 |
1 |
Oliver Gustafsson |
1997 |
AD4197 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:06.59 |
1167 |
2 |
Christopher Schulze |
1992 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
1:06.54 |
661 |
3 |
Benjamin Beirholm Larsen |
1995 |
9533AQ |
AARS |
|
25m |
1:06.50 |
208 |
4 |
Benjamin Bürger |
1998 |
191865 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:06.25 |
1226 |
5 |
Simo Laiho |
1993 |
|
RaisU |
|
25m |
1:06.11 |
166 |
6 |
Franz Schmidt |
1997 |
210652 |
KSV BERLIN |
|
25m |
1:06.16 |
218 |
7 |
Niklas Heese |
1995 |
162861 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:06.36 |
455 |
8 |
Frederik Knudsen |
1997 |
9743AH |
GRINDSTED |
|
25m |
1:06.51 |
148 |
9 |
Björn Janßen |
1995 |
163290 |
KSV BERLIN |
|
25m |
1:06.56 |
1086 |
10 |
Martin Schmidt |
1988 |
|
WESTSACH5 |
|
25m |
1:07.06 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1126 |
1 |
Max Zimmermann |
1995 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
1:06.00 |
1125 |
2 |
Marcus Bischoff |
1995 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
1:05.87 |
1080 |
3 |
Lennard Günther |
1995 |
|
WESTSACH4 |
|
25m |
1:05.29 |
835 |
4 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.70 |
471 |
5 |
Marc Hoffstedt |
1997 |
237263 |
DELMEN SV |
|
25m |
1:04.50 |
1079 |
6 |
Gabriel Stolze |
1993 |
|
WESTSACH4 |
|
25m |
1:04.67 |
870 |
7 |
Jacob Lindeman Holm |
1994 |
9499AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.88 |
755 |
8 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
AF7396 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:05.82 |
611 |
9 |
Mads Hansen |
1995 |
9539AK |
NAKSKOV |
|
25m |
1:05.95 |
1201 |
10 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
1:06.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
833 |
1 |
Michael Petersen |
1994 |
9409AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.23 |
322 |
2 |
Markus Tasche |
1984 |
122965 |
HANNOVER |
|
25m |
1:01.50 |
323 |
3 |
Marc Wewstaedt |
1990 |
119426 |
HANNOVER |
|
25m |
1:00.30 |
774 |
4 |
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
VÄSBY SS |
|
25m |
58.60 |
877 |
5 |
Karsten Schütt |
1991 |
9103AA |
ESBJERG |
|
25m |
57.80 |
1228 |
6 |
Tatu Peltonen |
1989 |
|
RaisU |
|
25m |
58.42 |
872 |
7 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
ESBJERG |
|
25m |
59.39 |
460 |
8 |
Christian Rasmussen |
1993 |
9325AK |
GRINDSTED |
|
25m |
1:00.77 |
788 |
9 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
AG4595 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.31 |
1185 |
10 |
Aleksi Kiikko |
1991 |
|
RaisU |
|
25m |
1:04.03 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1171 |
1 |
Jan-Hendrik Lesny |
1994 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
1:03.01 |
318 |
2 |
Torsten Lippmann |
1992 |
144847 |
HANNOVER |
|
25m |
1:01.50 |
89 |
3 |
Felix Radny |
1989 |
221481 |
BERLINER |
|
25m |
1:00.21 |
871 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
ESBJERG |
|
25m |
58.50 |
874 |
5 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
9449AD |
ESBJERG |
|
25m |
56.88 |
93 |
6 |
André Schäfer |
1990 |
207702 |
BERLINER |
|
25m |
58.16 |
758 |
7 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
25m |
59.09 |
773 |
8 |
Alexander Ozerov |
1996 |
AS0396 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:00.68 |
784 |
9 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.30 |
594 |
10 |
Lasse Kammer |
1995 |
9593AH |
VIBORG |
|
25m |
1:03.76 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
875 |
1 |
Martin Sander Pedersen |
1992 |
9269AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.55 |
105 |
2 |
Anand Zedevijn |
1996 |
163492 |
BERLINER |
|
25m |
1:00.99 |
876 |
3 |
Morten Lundby Pedersen |
1994 |
9421AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.01 |
873 |
4 |
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
ESBJERG |
|
25m |
58.45 |
328 |
5 |
Chris Christensen |
1988 |
8839AB |
HOLSTEBRO |
|
25m |
54.55 |
714 |
6 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
25m |
58.11 |
317 |
7 |
Nils Frese |
1984 |
185051 |
HANNOVER |
|
25m |
58.70 |
348 |
8 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:00.42 |
1189 |
9 |
Eetu Soini |
1996 |
|
RaisU |
|
25m |
1:01.75 |
869 |
10 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
9259AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.25 |
Generated by WinGrodan 1.21.01 |
Print Date |
09 May 2013 |
Licensed to: Esbjerg Svømmeklub |
Print Time |
13:09 |
|