Program för Vest Senior/Junior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
400m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
Helsinki (FIN) |
15-07-2010 |
|
|
DR |
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev |
London (GBR) |
29-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
227 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
136 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
4:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
4:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
196 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
4:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
284 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
354 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
295 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
5:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
302 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
370 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
4:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
58 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
4:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
328 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
4:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
211 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
4:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
362 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
114 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
38 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
4:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
DR |
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
283 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
385 |
|
Camille Lily Mei Cheng |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
15 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
258 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
371 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
354 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
163 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
155 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
227 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
68 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
365 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
71 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
29 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
197 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
276 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
390 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
96 |
|
Anna Rosendahl Bach |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.31 |
|
|
|
45 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
29.33 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
29.37 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
29.48 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
264 |
|
Maria Møberg Nielsen |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
29.50 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
94 |
|
Mille Dahl Lindholm |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
29.58 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
388 |
|
Karoline Hellesøe |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
29.68 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
386 |
|
Signe Jensen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
29.75 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
159 |
|
Cecilie Batz |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
29.91 |
|
|
|
2003 |
DEN |
|
53 |
118 |
|
Anja Kisielewicz |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
30.00 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
330 |
|
Julie Guldmann Møller |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
30.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
213 |
|
Freja Lucassen |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
30.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
33 |
|
Sarah Lyse Søe |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
30.03 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
57 |
122 |
|
Sille Holm-Nissen |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
30.06 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
5 |
|
Emma Kidmose Hansen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
30.13 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
30.25 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
327 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
30.31 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
61 |
383 |
|
Camilla Bitz Witt |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
33.20 |
|
S9 |
|
2003 |
DEN |
|
62 |
298 |
|
Emilie Beckmann |
|
|
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
|
|
1997 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj (DEN) |
29-03-2013 |
|
|
DR |
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
188 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
120 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
277 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
360 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
246 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
80 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
314 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
70 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
58 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
90 |
|
Oskar Allerslev |
2002 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
162 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
26.20 |
|
|
|
45 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
26.22 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
26.24 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
47 |
285 |
|
Kristian Kjær |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
26.32 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
268 |
|
Emil Jaworski |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
26.42 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
49 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
26.42 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
50 |
176 |
|
Villads Seneca |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
26.46 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
191 |
|
Søren Have |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
26.47 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
52 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
26.50 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
26.66 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
26.67 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
55 |
37 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
26.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
324 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
26.69 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
156 |
|
Carl Clausen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
26.87 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
58 |
328 |
|
Søren Winther Hald |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
26.87 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
59 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
26.91 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
60 |
211 |
|
Elmer Oosterhof |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
26.92 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
61 |
201 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.16 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
62 |
56 |
|
Christian N. Christensen |
|
|
Kolding SK |
|
27.26 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
63 |
341 |
|
Kristian Svenstrup |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
27.27 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
64 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
27.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
65 |
23 |
|
Julius Schier |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
27.61 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
66 |
193 |
|
Daniel Marcus Le |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.65 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
31.70 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
20-08-2019 |
|
|
DR |
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
273 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
183 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
181 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
167 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
271 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
359 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
71 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
259 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
92 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
41 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
247 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
155 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
326 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
289 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
174 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
269 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
196 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
279 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
73 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
61 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
95 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
118 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
38.12 |
|
|
|
45 |
257 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
38.22 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
104 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
38.22 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
293 |
|
Ida Hovmark |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
38.24 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
38.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
275 |
|
Selma Nygreen Sakic |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
38.33 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
1 |
|
Astrid O. Thomassen |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
38.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
66 |
|
Filippa Juul Jensen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
39.09 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
358 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
|
|
Swim Team Odense |
|
41.62 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely (HUN) |
08-07-2016 |
|
|
DR |
27.08 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
290 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
178 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
91 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
26 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
314 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
282 |
|
Christian Hovmark |
2001 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
117 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
161 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
50 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
249 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
139 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
169 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.76 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
89 |
|
Mads Lund |
2002 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
102 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
199 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
361 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
65 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
261 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
34.19 |
|
|
|
45 |
113 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
|
|
Aarhus Swim - HEI |
|
34.25 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
132 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
34.28 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
34.46 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
100 |
|
Christian Balslev |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
34.58 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
129 |
|
Elias Alminde Pedersen |
|
|
HGF Svømning |
|
35.32 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
98 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
|
|
HOG-Hinnerup |
|
35.43 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
42 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
35.50 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
127 |
|
Esben Frimand |
|
|
HGF Svømning |
|
35.61 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
375 |
|
Vilmer Damgaard |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
35.69 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
119 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
36.21 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
DR |
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
283 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
112 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
338 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
81 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
194 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
363 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
276 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
343 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
259 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
20 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
186 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
166 |
|
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
327 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
47 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
29 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
67 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
111 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
54 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
34 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
96 |
|
Anna Rosendahl Bach |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
330 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
262 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
Swim Team Neptun |
DEN |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
284 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
49 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
33.86 |
|
|
|
45 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
|
|
Swim Team Odense |
|
33.86 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
344 |
|
Natasha Do Jespersen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
34.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
93 |
|
Laura Mikkelsen |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
34.14 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
68 |
|
Frida Gode Agersbæk |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
34.15 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
63 |
|
Simone Trekær Klausen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
34.49 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
12 |
|
Paula Lindberg |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
34.51 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
213 |
|
Freja Lucassen |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
34.77 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
264 |
|
Maria Møberg Nielsen |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
35.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
26.29 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
DR |
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj (DEN) |
15-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
277 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
176 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
367 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
46 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
156 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
27 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
188 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
39 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
370 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
314 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
149 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
110 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
25 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
198 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
193 |
|
Daniel Marcus Le |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
341 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
31.85 |
|
|
|
45 |
53 |
|
Mads Schelde Jensen |
|
|
Kolding SK |
|
31.99 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
DR |
25.24 |
|
Jeanette Ottesen Gray |
1987 |
Lyngby |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
298 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
130 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
283 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
385 |
|
Camille Lily Mei Cheng |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
112 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
371 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
DEN |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
345 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
363 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
170 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
15 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
155 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
67 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
49 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
144 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
258 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
103 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
194 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
44 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
197 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
271 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
47 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.47 |
|
|
|
45 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
31.52 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
134 |
|
Millie Møller |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
31.63 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
240 |
|
Amalie Kirkegaard |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
31.64 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
31.96 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
31.99 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
293 |
|
Ida Hovmark |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
32.01 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
51 |
288 |
|
Therese Baird |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
32.06 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
150 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
32.22 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
128 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
|
|
HGF Svømning |
|
32.23 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
32.26 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
55 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
32.29 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
56 |
386 |
|
Signe Jensen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
32.44 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
23.58 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
DR |
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
290 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
246 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
120 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
91 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
360 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
146 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
70 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
162 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
169 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.32 |
|
|
|
45 |
7 |
|
Kasper Hansen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
28.35 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
46 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
28.62 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
39 |
|
Frederik Nielsen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
28.65 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
133 |
|
Alexander Drachmann |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
28.66 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
49 |
317 |
|
Mads Drechsler |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
28.67 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
50 |
361 |
|
Ludvig L. Møller |
|
|
Swim Team Odense |
|
28.84 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
28.86 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
149 |
|
Oskar Foss |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
28.87 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
23 |
|
Julius Schier |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
28.89 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
28.91 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
201 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
29.03 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
56 |
341 |
|
Kristian Svenstrup |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
29.08 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
57 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.32 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
267 |
|
Christian Andersen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
29.51 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
59 |
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
29.56 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
60 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
29.78 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
30.01 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
62 |
99 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
30.89 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
63 |
384 |
|
Jakob Heeb |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
34.65 |
|
S9 |
|
2001 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4X200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
8:28.49 |
|
Sigma |
|
|
Esbjerg (DEN) |
28-03-2010 |
|
|
DR |
8:08.65 |
|
Sigma NS |
|
Sigma NS |
Esbjerg (DEN) |
08-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
253 |
|
Aalborg Damer 1 |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
254 |
|
Aalborg Damer 2 |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
204 |
|
AGF Damer 1 |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
8:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
84 |
|
SwimHorsens 1 |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
8:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
379 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2003 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
297 |
|
Thisted Piger 1 |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
30 |
|
RSK Piger |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
9:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
Kolding piger |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
9:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
86 |
|
SwimHorsens 2 |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
381 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
380 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
10:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4X200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
7:37.66 |
|
VAT |
|
|
Bellahøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
DR |
7:25.76 |
|
Elite Svøm Esbjerg |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
331 |
|
Vejle 1 |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
7:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
251 |
|
Aalborg Herrer 1 |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
7:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
158 |
|
Esbjerg 1 |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
7:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
207 |
|
AGF Herrer 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
7:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
252 |
|
Aalborg Herrer 2 |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
7:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
RSK Herrer |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
7:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
296 |
|
Thisted Drenge 1 |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
332 |
|
Vejle 2 |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
85 |
|
SwimHorsens 1 |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
8:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
13 |
|
SSK1 Herrer |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
8:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
208 |
|
AGF Herrer 2 |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
8:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
333 |
|
Vejle 3 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
378 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2001 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Kolding Drenge |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
8:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
348 |
|
VS |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
8:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Nyborg Drenge |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
9:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:42.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
4:48.17 |
|
Katrine BUKH Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
26-05-2017 |
|
|
DR |
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
5:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
5:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
5:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
5:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
5:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
5:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
243 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
5:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
5:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
5:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
250 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
4:48.17 |
|
Katrine BUKH Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
26-05-2017 |
|
|
DR |
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
5:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
5:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
5:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
5:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
5:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
5:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
243 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
5:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
5:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
5:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
250 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
|
Geneve (SUI) |
20-07-1995 |
|
|
DR |
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Taastrup (DEN) |
07-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
4:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:54.46 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
5:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
5:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
5:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
|
Geneve (SUI) |
20-07-1995 |
|
|
DR |
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Taastrup (DEN) |
07-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
4:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:54.46 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
5:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
5:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
5:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
DR |
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1084 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
280 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
233 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
136 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
227 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
196 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
365 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
258 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
354 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
284 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
94 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
295 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
390 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
269 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:24.33 |
|
|
|
45 |
264 |
|
Maria Møberg Nielsen |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
2:24.65 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
2:26.30 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
150 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
2:26.49 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
33 |
|
Sarah Lyse Søe |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
2:34.56 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
DR |
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1084 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
280 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
233 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
136 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
227 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
196 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
365 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
258 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
354 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
284 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
94 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
295 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
390 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
269 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:24.33 |
|
|
|
45 |
264 |
|
Maria Møberg Nielsen |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
2:24.65 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
2:26.30 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
150 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
2:26.49 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
33 |
|
Sarah Lyse Søe |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
2:34.56 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
370 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
58 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
39 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
133 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
211 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
37 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
191 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:09.21 |
|
|
|
45 |
193 |
|
Daniel Marcus Le |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
2:10.24 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
2:10.68 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
2:11.03 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
292 |
|
William Jensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
2:11.40 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
49 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
2:11.53 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
2:11.86 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
38 |
|
Oskar Mühring |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
2:12.15 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
324 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
2:12.49 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
268 |
|
Emil Jaworski |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
2:13.87 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
54 |
56 |
|
Christian N. Christensen |
|
|
Kolding SK |
|
2:15.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
129 |
|
Elias Alminde Pedersen |
|
|
HGF Svømning |
|
2:17.24 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
362 |
|
Magnus Tranekjer |
|
|
Swim Team Odense |
|
2:18.37 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
57 |
53 |
|
Mads Schelde Jensen |
|
|
Kolding SK |
|
2:22.00 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
384 |
|
Jakob Heeb |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
2:48.24 |
|
S9 |
|
2001 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
370 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
58 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
39 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
133 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
211 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
37 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
191 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:09.21 |
|
|
|
45 |
193 |
|
Daniel Marcus Le |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
2:10.24 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
2:10.68 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
2:11.03 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
292 |
|
William Jensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
2:11.40 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
49 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
2:11.53 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
2:11.86 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
38 |
|
Oskar Mühring |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
2:12.15 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
324 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
2:12.49 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
268 |
|
Emil Jaworski |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
2:13.87 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
54 |
56 |
|
Christian N. Christensen |
|
|
Kolding SK |
|
2:15.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
129 |
|
Elias Alminde Pedersen |
|
|
HGF Svømning |
|
2:17.24 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
362 |
|
Magnus Tranekjer |
|
|
Swim Team Odense |
|
2:18.37 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
57 |
53 |
|
Mads Schelde Jensen |
|
|
Kolding SK |
|
2:22.00 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
384 |
|
Jakob Heeb |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
2:48.24 |
|
S9 |
|
2001 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
DR |
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
283 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
112 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
194 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
338 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
363 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
20 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
343 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
327 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
259 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
306 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
111 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
29 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
47 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
163 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
276 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
166 |
|
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
144 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
186 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
54 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
93 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
67 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
344 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
68 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:13.39 |
|
|
|
45 |
170 |
|
Sophie Møller Madsen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:13.99 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
46 |
63 |
|
Simone Trekær Klausen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:14.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
34 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:14.21 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
330 |
|
Julie Guldmann Møller |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:14.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
388 |
|
Karoline Hellesøe |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:16.41 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
262 |
|
Maja Brøndum |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:16.55 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
12 |
|
Paula Lindberg |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:17.38 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
5 |
|
Emma Kidmose Hansen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:18.68 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
103 |
|
Alma Munk Haugaard |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
1:19.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
383 |
|
Camilla Bitz Witt |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:28.18 |
|
S9 |
|
2003 |
DEN |
|
55 |
382 |
|
Amalie Vinther |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:36.45 |
|
S8 |
|
1995 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
DR |
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
283 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
112 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
194 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
338 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
363 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
20 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
343 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
327 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
259 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
306 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
111 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
29 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
47 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
163 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
276 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
166 |
|
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
144 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
186 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
54 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
93 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
67 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
344 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
68 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:13.39 |
|
|
|
45 |
170 |
|
Sophie Møller Madsen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:13.99 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
46 |
63 |
|
Simone Trekær Klausen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:14.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
34 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:14.21 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
330 |
|
Julie Guldmann Møller |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
1:14.32 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
388 |
|
Karoline Hellesøe |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:16.41 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
262 |
|
Maja Brøndum |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:16.55 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
12 |
|
Paula Lindberg |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:17.38 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
5 |
|
Emma Kidmose Hansen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:18.68 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
103 |
|
Alma Munk Haugaard |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
1:19.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
383 |
|
Camilla Bitz Witt |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:28.18 |
|
S9 |
|
2003 |
DEN |
|
55 |
382 |
|
Amalie Vinther |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:36.45 |
|
S8 |
|
1995 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
DR |
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis (USA) |
31-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
367 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
277 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
176 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
178 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
156 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
114 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
246 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
110 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
198 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
25 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
30-06-2011 |
|
|
DR |
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis (USA) |
31-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
367 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
277 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
176 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
178 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
156 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
114 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
246 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
110 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
198 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
25 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, (ISR) |
29-06-2017 |
|
|
DR |
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
Rom (ITA) |
29-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
240 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
122 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, (ISR) |
29-06-2017 |
|
|
DR |
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
West Swim |
Rom (ITA) |
29-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
240 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
122 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:00.90 |
|
Oliver Søgaard-Anderse |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
DR |
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
27 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
70 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
267 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
99 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
42 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:00.90 |
|
Oliver Søgaard-Anderse |
2003 |
|
Taastrup (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
DR |
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan (RUS) |
04-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
27 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
70 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
267 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
99 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
42 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
355 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
273 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
183 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
181 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
359 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
326 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
167 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
247 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
71 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
159 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
279 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
41 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
289 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
92 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
386 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
73 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
104 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
96 |
|
Anna Rosendahl Bach |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:21.52 |
|
|
|
45 |
275 |
|
Selma Nygreen Sakic |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:22.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:22.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:23.18 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
61 |
|
Celia Chili Christensen |
|
|
Aarhus Swim - IHF |
|
1:23.62 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
95 |
|
Silje Drechsler |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:23.85 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
1 |
|
Astrid O. Thomassen |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
1:23.95 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
66 |
|
Filippa Juul Jensen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:24.46 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
257 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:25.48 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
44 |
|
Sofia Gad |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:26.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
358 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
|
|
Swim Team Odense |
|
1:28.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
355 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
273 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
183 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
181 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
359 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
326 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
167 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
247 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
71 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
159 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
279 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
41 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
289 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
92 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
386 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
73 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
104 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
96 |
|
Anna Rosendahl Bach |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:21.52 |
|
|
|
45 |
275 |
|
Selma Nygreen Sakic |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:22.20 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:22.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:23.18 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
61 |
|
Celia Chili Christensen |
|
|
Aarhus Swim - IHF |
|
1:23.62 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
49 |
95 |
|
Silje Drechsler |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:23.85 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
1 |
|
Astrid O. Thomassen |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
1:23.95 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
51 |
66 |
|
Filippa Juul Jensen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:24.46 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
257 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:25.48 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
53 |
44 |
|
Sofia Gad |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:26.27 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
54 |
358 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
|
|
Swim Team Odense |
|
1:28.21 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
DR |
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
290 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
178 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
26 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
314 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
117 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
249 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
139 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
169 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
161 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
102 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
282 |
|
Christian Hovmark |
2001 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:12.42 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
199 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
113 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
361 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
100 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:14.28 |
|
|
|
45 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
1:15.06 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
65 |
|
Daniel Landbo |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:15.23 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
47 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:15.54 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
261 |
|
Christian Stoltenborg |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:15.73 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
49 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:15.99 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
50 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:16.20 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
51 |
176 |
|
Villads Seneca |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:16.75 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:17.27 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
98 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
|
|
HOG-Hinnerup |
|
1:18.15 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
119 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:18.17 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:18.22 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
127 |
|
Esben Frimand |
|
|
HGF Svømning |
|
1:19.17 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
375 |
|
Vilmer Damgaard |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:21.91 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
90 |
|
Oskar Allerslev |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2002 |
DEN |
|
59 |
89 |
|
Mads Lund |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2002 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
DR |
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
290 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
178 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
26 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
314 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
117 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
249 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
139 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
169 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
161 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
102 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
282 |
|
Christian Hovmark |
2001 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:12.42 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
199 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
113 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
361 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
100 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:14.28 |
|
|
|
45 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
1:15.06 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
65 |
|
Daniel Landbo |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:15.23 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
47 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:15.54 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
261 |
|
Christian Stoltenborg |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:15.73 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
49 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:15.99 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
50 |
346 |
|
Tobias Jakobsen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:16.20 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
51 |
176 |
|
Villads Seneca |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:16.75 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:17.27 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
98 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
|
|
HOG-Hinnerup |
|
1:18.15 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
119 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:18.17 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:18.22 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
127 |
|
Esben Frimand |
|
|
HGF Svømning |
|
1:19.17 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
375 |
|
Vilmer Damgaard |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:21.91 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
58 |
90 |
|
Oskar Allerslev |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2002 |
DEN |
|
59 |
89 |
|
Mads Lund |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2002 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
03-07-2004 |
|
|
DR |
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
17:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
17:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
18:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
18:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
19:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
19:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
20:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
03-07-2004 |
|
|
DR |
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
17:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
17:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
18:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
18:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
19:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
19:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
20:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
7:57.50 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
07-07-2018 |
|
|
DR |
7:48.74 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
302 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
8:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:07.18 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
9:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
328 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
9:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
7:57.50 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
07-07-2018 |
|
|
DR |
7:48.74 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Gwangju (KOR) |
23-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
302 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
8:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:07.18 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
9:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
328 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
9:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4X100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
3:54.30 |
|
Køge |
|
|
Bellahøj (DEN) |
26-06-2011 |
|
|
DR |
3:45.16 |
|
Sigma NS |
|
Sigma NS |
Esbjerg (DEN) |
11-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
253 |
|
Aalborg Damer 1 |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
335 |
|
Vejle 1 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
157 |
|
Esbjerg 1 |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
254 |
|
Aalborg Damer 2 |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
84 |
|
SwimHorsens 1 |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
204 |
|
AGF Damer 1 |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
30 |
|
RSK Piger |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
372 |
|
STO 1 |
1997 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
HSK1 |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
297 |
|
Thisted Piger 1 |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
379 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2003 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Aalborg Damer 3 |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
86 |
|
SwimHorsens 2 |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
205 |
|
AGF Damer 2 |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
59 |
|
Kolding piger |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
4:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
171 |
|
Fredericia 1 |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
4:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
347 |
|
VS |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
4:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
256 |
|
Aalborg Damer 4 |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
381 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
336 |
|
Vejle 2 |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
263 |
|
STN 1 |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
4:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
87 |
|
SwimHorsens 3 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
380 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
108 |
|
HSK Piger |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
4:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
14 |
|
SSK1 piger |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
97 |
|
HSC piger |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4X100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
3:29.09 |
|
VAT |
|
|
Bellahøj (DEN) |
25-06-2011 |
|
|
DR |
3:20.97 |
|
Farum Guns |
|
|
Bellahøj (DEN) |
04-07-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
331 |
|
Vejle 1 |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
207 |
|
AGF Herrer 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
158 |
|
Esbjerg 1 |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
251 |
|
Aalborg Herrer 1 |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
332 |
|
Vejle 2 |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
85 |
|
SwimHorsens 1 |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
296 |
|
Thisted Drenge 1 |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
RSK Herrer |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
3:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
373 |
|
STO 1 |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
208 |
|
AGF Herrer 2 |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
252 |
|
Aalborg Herrer 2 |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
172 |
|
Fredericia 1 |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
333 |
|
Vejle 3 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
13 |
|
SSK1 Herrer |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
3:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
334 |
|
Vejle 4 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
348 |
|
VS |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
43 |
|
Nyborg Drenge |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
3:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
378 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2001 |
Aarhus Swim |
DEN |
3:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
209 |
|
AGF Herrer 3 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
60 |
|
Kolding Drenge |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
4:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
107 |
|
HSK Drenge |
2001 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
4:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 11:43.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
28-05-2017 |
|
|
DR |
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
259 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
247 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
243 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
284 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
2:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
345 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
250 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
174 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
2:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
28-05-2017 |
|
|
DR |
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
124 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
259 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
247 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
116 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
243 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
284 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
2:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
345 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
250 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
174 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
2:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
DR |
2:00.69 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.96 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
58 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
249 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
292 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
113 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
129 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
2:35.97 |
|
|
|
45 |
119 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
2:37.03 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
133 |
|
Alexander Drachmann |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
28-06-2011 |
|
|
DR |
2:00.69 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm (SWE) |
15-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
309 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.96 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
58 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
249 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
292 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
113 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
129 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
2:35.97 |
|
|
|
45 |
119 |
|
David Hansen Hobolth |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
2:37.03 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
133 |
|
Alexander Drachmann |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
DR |
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe |
Budapest (HUN) |
17-02-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
280 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
233 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
385 |
|
Camille Lily Mei Cheng |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
141 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
136 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
311 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
342 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
227 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
363 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
183 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
196 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
258 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
371 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
197 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
365 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
68 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
354 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:02.49 |
|
EFT |
|
45 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.01 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
46 |
343 |
|
Louise Houe Andersen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:03.06 |
|
|
|
2003 |
DEN |
|
47 |
94 |
|
Mille Dahl Lindholm |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:03.11 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.31 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:03.51 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
163 |
|
Karoline Kristensen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:03.52 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
51 |
276 |
|
Nikoline Michaelsen |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:03.68 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
284 |
|
Katrine Bager |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:03.81 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:03.82 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
41 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:03.88 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
55 |
239 |
|
Luanna Russo |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.90 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
155 |
|
Karoline R. Frederiksen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:04.14 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
386 |
|
Signe Jensen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:04.40 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:04.57 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:04.69 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
390 |
|
Anna Mai Andersen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:04.77 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:05.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:05.13 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
118 |
|
Anja Kisielewicz |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:05.31 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
186 |
|
Sofia Ingeberg |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:05.64 |
|
|
|
2002 |
DEN |
|
65 |
269 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:06.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
66 |
173 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
1:06.52 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
67 |
167 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:06.58 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
213 |
|
Freja Lucassen |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
1:06.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
388 |
|
Karoline Hellesøe |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:06.84 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:06.89 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
150 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
295 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:07.17 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
166 |
|
Mathilde Linnet Nørgaard |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:07.55 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
33 |
|
Sarah Lyse Søe |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:07.61 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Emma Kidmose Hansen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:08.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
262 |
|
Maja Brøndum |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:08.44 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
257 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:09.94 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
382 |
|
Amalie Vinther |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:10.10 |
|
S8 |
|
1995 |
DEN |
|
|
|
|
|
79 |
383 |
|
Camilla Bitz Witt |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:12.21 |
|
S9 |
|
2003 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
DR |
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe |
Budapest (HUN) |
17-02-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
280 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
233 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
385 |
|
Camille Lily Mei Cheng |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
36 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
141 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
136 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
123 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
82 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
311 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
77 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
342 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
142 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
227 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
363 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
183 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
196 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
258 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
371 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
197 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
365 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
68 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
354 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:02.49 |
|
EFT |
|
45 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.01 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
46 |
343 |
|
Louise Houe Andersen |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:03.06 |
|
|
|
2003 |
DEN |
|
47 |
94 |
|
Mille Dahl Lindholm |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:03.11 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
48 |
241 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.31 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
74 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:03.51 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
163 |
|
Karoline Kristensen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:03.52 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
51 |
276 |
|
Nikoline Michaelsen |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
1:03.68 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
52 |
284 |
|
Katrine Bager |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:03.81 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
1:03.82 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
41 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:03.88 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
55 |
239 |
|
Luanna Russo |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.90 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
56 |
155 |
|
Karoline R. Frederiksen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:04.14 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
386 |
|
Signe Jensen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:04.40 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
58 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:04.57 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
59 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:04.69 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
60 |
390 |
|
Anna Mai Andersen |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:04.77 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
61 |
45 |
|
Emilie Winum Andersen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:05.01 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
62 |
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:05.13 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
63 |
118 |
|
Anja Kisielewicz |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:05.31 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
64 |
186 |
|
Sofia Ingeberg |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:05.64 |
|
|
|
2002 |
DEN |
|
65 |
269 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
1:06.39 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
66 |
173 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
1:06.52 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
67 |
167 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:06.58 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
68 |
213 |
|
Freja Lucassen |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
1:06.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
69 |
388 |
|
Karoline Hellesøe |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:06.84 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:06.89 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
150 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.12 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
295 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:07.17 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
166 |
|
Mathilde Linnet Nørgaard |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:07.55 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
33 |
|
Sarah Lyse Søe |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
1:07.61 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Emma Kidmose Hansen |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:08.42 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
262 |
|
Maja Brøndum |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:08.44 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
257 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:09.94 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
382 |
|
Amalie Vinther |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:10.10 |
|
S8 |
|
1995 |
DEN |
|
|
|
|
|
79 |
383 |
|
Camilla Bitz Witt |
|
|
Fredericia Svømmeklub |
|
1:12.21 |
|
S9 |
|
2003 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan (POL) |
11-07-2013 |
|
|
DR |
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus (DEN) |
07-07-2007 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
62 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
370 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
277 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
360 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
26 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
191 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
37 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.17 |
|
|
|
45 |
268 |
|
Emil Jaworski |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
58.21 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
46 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
58.24 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
47 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
58.51 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
324 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
58.76 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
193 |
|
Daniel Marcus Le |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
59.43 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
199 |
|
Kasper Petersen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
59.47 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
56 |
|
Christian N. Christensen |
|
|
Kolding SK |
|
59.66 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
38 |
|
Oskar Mühring |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:01.00 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
261 |
|
Christian Stoltenborg |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:04.07 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
54 |
375 |
|
Vilmer Damgaard |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:07.13 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
384 |
|
Jakob Heeb |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:11.53 |
|
S9 |
|
2001 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan (POL) |
11-07-2013 |
|
|
DR |
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus (DEN) |
07-07-2007 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
62 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
370 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
DEN |
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
245 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
277 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
360 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
26 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
9 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
315 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
337 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
191 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
37 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.17 |
|
|
|
45 |
268 |
|
Emil Jaworski |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
58.21 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
46 |
185 |
|
Frederik Gadegaard |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
58.24 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
47 |
387 |
|
Silas Åkerlind |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
58.51 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
324 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
58.76 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
193 |
|
Daniel Marcus Le |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
59.43 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
199 |
|
Kasper Petersen |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
59.47 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
56 |
|
Christian N. Christensen |
|
|
Kolding SK |
|
59.66 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
38 |
|
Oskar Mühring |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:01.00 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
261 |
|
Christian Stoltenborg |
|
|
Swim Team Neptun |
|
1:04.07 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
54 |
375 |
|
Vilmer Damgaard |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:07.13 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
55 |
384 |
|
Jakob Heeb |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:11.53 |
|
S9 |
|
2001 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
DR |
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
283 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
222 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
112 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
307 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
239 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
237 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
136 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
20 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
194 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
338 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
29 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
49 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
54 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
306 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
47 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
305 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
327 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
111 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
242 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
250 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
93 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
34 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
DR |
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
140 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
177 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
367 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
215 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
46 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
192 |
|
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
22 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
78 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
39 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
281 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
114 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
156 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
248 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
147 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
35 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
110 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
115 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
176 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
198 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
DR |
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngy |
Berlin (GDR) |
22-08-2014 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
298 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
130 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
345 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
144 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
49 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
81 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
240 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
243 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
173 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
293 |
|
Ida Hovmark |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
197 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
170 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
128 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
44 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
103 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
45 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:14.54 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
122 |
|
Sille Holm-Nissen |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:14.59 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
12 |
|
Paula Lindberg |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:17.74 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
61 |
|
Celia Chili Christensen |
|
|
Aarhus Swim - IHF |
|
1:18.76 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
DR |
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngy |
Berlin (GDR) |
22-08-2014 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
298 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
130 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
218 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
154 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
217 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
228 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
316 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
226 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
236 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
310 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
368 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
52 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
224 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
11 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
345 |
|
Selma Skipper |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
135 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
366 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
144 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
350 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
182 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
101 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
49 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
81 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
240 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
175 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
238 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
202 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
243 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
288 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
173 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
293 |
|
Ida Hovmark |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
197 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
170 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
51 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
64 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
128 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
19 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
44 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
103 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
45 |
349 |
|
Frida Damm Thorsell |
|
|
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
1:14.54 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
46 |
122 |
|
Sille Holm-Nissen |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
1:14.59 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
47 |
12 |
|
Paula Lindberg |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:17.74 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
61 |
|
Celia Chili Christensen |
|
|
Aarhus Swim - IHF |
|
1:18.76 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
52.95 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku (AZE) |
26-07-2019 |
|
|
DR |
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
246 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
120 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
27 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
146 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
162 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
45 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:05.51 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
42 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:05.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
201 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:05.85 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:06.12 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
132 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:06.41 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
1:06.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
25 |
|
Tobias Damsgaard |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:07.05 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
149 |
|
Oskar Foss |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.29 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
99 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
1:08.30 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
292 |
|
William Jensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:09.53 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
55 |
53 |
|
Mads Schelde Jensen |
|
|
Kolding SK |
|
1:09.81 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
52.95 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku (AZE) |
26-07-2019 |
|
|
DR |
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
76 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
312 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
145 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
364 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
28 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
231 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
246 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
138 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
232 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
143 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
229 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
339 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
219 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
120 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
287 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
291 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
318 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
27 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
168 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
165 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
313 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
357 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
146 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
285 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
152 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
55 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
214 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
72 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
376 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
23 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
151 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
162 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
303 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
45 |
377 |
|
Mathias Ø. Barslev |
|
|
Aabybro Svømmeklub |
|
1:05.51 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
46 |
42 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:05.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
47 |
201 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:05.85 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
48 |
153 |
|
Jonas Mathiasen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:06.12 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
49 |
132 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:06.41 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
50 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
1:06.67 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
51 |
25 |
|
Tobias Damsgaard |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:07.05 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
52 |
149 |
|
Oskar Foss |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.29 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
99 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
1:08.30 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
54 |
292 |
|
William Jensen |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:09.53 |
|
|
|
2005 |
DEN |
|
55 |
53 |
|
Mads Schelde Jensen |
|
|
Kolding SK |
|
1:09.81 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow (GBR) |
06-08-2018 |
|
|
DR |
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
355 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
323 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
340 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
225 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
148 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
230 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
181 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
235 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
326 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
69 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
359 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
17 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
109 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
247 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
48 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
174 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
353 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
104 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
159 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
134 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
73 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
289 |
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
92 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
8 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
71 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
155 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
304 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
279 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
DEN |
2:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
66 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
358 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
95 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
3:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
275 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
DR |
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
290 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
178 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
180 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
26 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
351 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
317 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
244 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
286 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
10 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
308 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
265 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
164 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
274 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
102 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
161 |
|
Jakob Kristensen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
113 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
117 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
169 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
199 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
391 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:40.50 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
361 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
127 |
|
Esben Frimand |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
2:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
89 |
|
Mads Lund |
2002 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Jamor (POR) |
16-07-2004 |
|
|
DR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
9:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
9:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
9:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
9:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
11:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Jamor (POR) |
16-07-2004 |
|
|
DR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Allerød |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
223 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
300 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
221 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
352 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
9:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
9:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
9:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
DEN |
9:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
11:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
15:10.88 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
05-07-2018 |
|
|
DR |
14:47.75 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Gwangju (KOR) |
27-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
302 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
15:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
15:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
16:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
17:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
17:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
17:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
328 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
18:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
362 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
18:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
15:10.88 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
05-07-2018 |
|
|
DR |
14:47.75 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Gwangju (KOR) |
27-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
302 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
15:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
299 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
15:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
220 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
16:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
319 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
389 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
17:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
17:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
325 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
321 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
17:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
17:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
328 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
18:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
362 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
18:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4X100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
4:16.18 |
|
KVIK |
|
|
Bellahøj (DEN) |
06-07-2017 |
|
|
DR |
4:08.11 |
|
Aalborg |
|
Aalborg |
Odense (DEN) |
05-07-2014 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
253 |
|
Aalborg Damer 1 |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
157 |
|
Esbjerg 1 |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
335 |
|
Vejle 1 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
204 |
|
AGF Damer 1 |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
254 |
|
Aalborg Damer 2 |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
372 |
|
STO 1 |
1997 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
84 |
|
SwimHorsens 1 |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
347 |
|
VS |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
4:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
30 |
|
RSK Piger |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
379 |
|
Aarhus swim damer 1 |
2003 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
255 |
|
Aalborg Damer 3 |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
336 |
|
Vejle 2 |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
256 |
|
Aalborg Damer 4 |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
297 |
|
Thisted Piger 1 |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
205 |
|
AGF Damer 2 |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
381 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
125 |
|
HSK1 |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
86 |
|
SwimHorsens 2 |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
171 |
|
Fredericia 1 |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
4:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
380 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
87 |
|
SwimHorsens 3 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
97 |
|
HSC piger |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
263 |
|
STN 1 |
2004 |
Swim Team Neptun |
DEN |
4:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
14 |
|
SSK1 piger |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Senior-Junior langbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4X100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
3:51.80 |
|
A6 |
|
|
Esbjerg (DEN) |
15-07-2012 |
|
|
DR |
3:42.08 |
|
Farum Guns |
|
|
Bellahøj (DEN) |
08-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
207 |
|
AGF Herrer 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
331 |
|
Vejle 1 |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
158 |
|
Esbjerg 1 |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
85 |
|
SwimHorsens 1 |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
251 |
|
Aalborg Herrer 1 |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
RSK Herrer |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
3:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
332 |
|
Vejle 2 |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
296 |
|
Thisted Drenge 1 |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
252 |
|
Aalborg Herrer 2 |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
208 |
|
AGF Herrer 2 |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
172 |
|
Fredericia 1 |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
4:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
13 |
|
SSK1 Herrer |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
333 |
|
Vejle 3 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
334 |
|
Vejle 4 |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
43 |
|
Nyborg Drenge |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
4:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
378 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
2001 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
348 |
|
VS |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
4:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
209 |
|
AGF Herrer 3 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 19:36.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|