Program for DM, 25m, 2021
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4x100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
319 |
|
Väsby Simsällskap |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
279 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
87 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
224 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
175 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
280 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
4:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
157 |
|
Spårvägen Simförening |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
360 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
122 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
281 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
4:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
20 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
363 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4x100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
93 |
|
Simklubben Neptun |
1986 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
158 |
|
Spårvägen Simförening |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
378 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
3:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
94 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1992 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
324 |
|
Väsby Simsällskap |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
361 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
283 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
325 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
226 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
326 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
25 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
284 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
362 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
269 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
169 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
65 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
273 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
183 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
146 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
370 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
313 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
238 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
261 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
305 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
170 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
230 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
154 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
75 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
217 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
42 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
47 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
306 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
291 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
297 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
147 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
274 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
218 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
182 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
85 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
156 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
149 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
265 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
290 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:36.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
151 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:36.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
271 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
2:36.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
382 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:58.93 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
2 |
296 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
311 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
305 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
304 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
14 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
12 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
142 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
288 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
245 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
15 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
136 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
74 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
260 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
215 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
276 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:21.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
366 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:22.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:31.92 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
27 |
381 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
380 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:03.30 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
4:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
155 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:08.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
303 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
310 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
371 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
4:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
229 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
4:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
16 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:15.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
30 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
4:16.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:17.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
264 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
151 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
258 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
4:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
210 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
4:30.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
259 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
4:33.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
133 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:35.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
211 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
60 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
103 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
181 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
247 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
235 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
187 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
217 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
366 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
277 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
251 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
194 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
102 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
33.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
273 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
33.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
219 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
33.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
37.33 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
21 |
381 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
309 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
307 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
212 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
188 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
82 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
232 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
275 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
301 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:18.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:19.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
269 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
27.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
67 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
66 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
214 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
28.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
146 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
236 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
262 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
164 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
213 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
311 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
148 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
268 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
313 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
63 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
195 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
77 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
103 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
30.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
169 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
256 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
239 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
370 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
261 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
30.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
231 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
30.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
59 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
340 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
209 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
143 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
110 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
260 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
30.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
230 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
196 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
245 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
7 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
380 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
40.91 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
55 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
104 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
57 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
42 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
145 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
338 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
41 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
149 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
306 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
315 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
45 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
298 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
295 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
307 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
26.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
303 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
299 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
85 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
265 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
201 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
272 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
27.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
83 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
294 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
130 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
27.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
84 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
155 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
27.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
289 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
28.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
65 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
16:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
168 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
17:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
70 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
18:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
18:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
14 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
18:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
18:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
267 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
18:47.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
79 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
18:53.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4x100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
93 |
|
Simklubben Neptun |
1986 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1992 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
378 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
3:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
324 |
|
Väsby Simsällskap |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
159 |
|
Spårvägen Simförening |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
327 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
1990 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
283 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
361 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
225 |
|
Södertörns Simsällskap |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
326 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
362 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
284 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
4:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
25 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4x100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
227 |
|
Södertörns Simsällskap |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
279 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
4:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
176 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
319 |
|
Väsby Simsällskap |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
88 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
157 |
|
Spårvägen Simförening |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
359 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
280 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
4:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
281 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
4:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
242 |
|
Tyresö Simsällskap |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
4:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
121 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
21 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
126 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
22 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 2 |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
364 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
155 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
299 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
303 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
232 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
312 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
310 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
30 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
229 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
369 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
16 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
210 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
10 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
184 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
151 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
153 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:06.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
264 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:06.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
253 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:07.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
84 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:07.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
269 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
164 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
181 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
213 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
198 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
214 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
313 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
148 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
230 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
262 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
77 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
256 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:08.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
260 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
195 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
231 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:08.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
78 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
245 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
53 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
306 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
106 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
46 |
|
Niklas Tour |
1989 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
301 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
129 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
291 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
274 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
147 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
149 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
218 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
259 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
182 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
297 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
265 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
156 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
314 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
290 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
28 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
338 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
308 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
65 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
305 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:17.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
68 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
261 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
101 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
5:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
73 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
51 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
315 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
298 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
57.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
57 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
303 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
105 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
201 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
310 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
272 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
218 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
155 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
294 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:00.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
382 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
59.82 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
2 |
211 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
214 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
305 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
198 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
209 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
168 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
296 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
142 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
277 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
247 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
251 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
254 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
146 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:12.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:19.74 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
21 |
381 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
54 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.59 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
2 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
275 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
104 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
298 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
212 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
205 |
|
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
369 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
376 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
29.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
81 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
107 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
29.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
220 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
183 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
342 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
101 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
268 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
250 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
34.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
273 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
252 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
237 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
230 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
238 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
267 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
74 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
249 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
143 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
111 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
186 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
263 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
36.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
57 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
45 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
299 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
291 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
85 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
307 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
216 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
343 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
265 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
139 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
188 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
210 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
16 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
16:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
151 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
17:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
258 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
17:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
144 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
17:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
264 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
17:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4x200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
319 |
|
Väsby Simsällskap |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
8:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
89 |
|
Simklubben Neptun |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
8:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
90 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
8:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
175 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
8:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
279 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
8:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
280 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
9:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
24 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 2 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4x200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
93 |
|
Simklubben Neptun |
1986 |
Simklubben Neptun |
SWE |
7:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
328 |
|
Väsby Simsällskap |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
7:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
329 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
7:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
361 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
8:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
282 |
|
Täby Sim |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
8:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
362 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
8:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
296 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
61 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
101 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
304 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
311 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
14 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:43.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
262 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
4:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
11 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
288 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
276 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
4:57.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
368 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
299 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
369 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
155 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
306 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
375 |
|
Victor Wågström |
1994 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
212 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
139 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
104 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
137 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
303 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
229 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
275 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
291 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
295 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
216 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
258 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
312 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
188 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
105 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
84 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
234 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
206 |
|
Henry Plavans |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
10 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
145 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
55.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
371 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
55.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
301 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
253 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
203 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
314 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
184 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
129 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
310 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
208 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
16 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
202 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
153 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
56.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
40 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
58.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
205 |
|
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
58.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
246 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
58.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
220 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:28.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
197 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
169 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
73 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
183 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
68 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
199 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
244 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
252 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
230 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
15 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:52.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
263 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
315 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
298 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
201 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
51 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:14.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
382 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:09.68 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
2 |
308 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
211 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
305 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
198 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
209 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
168 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
277 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
254 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
366 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:33.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:52.72 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
4:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
297 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
201 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
372 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
4:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
259 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
4:57.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
30 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
4:57.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
210 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
5:02.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
308 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
273 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
305 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
154 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
214 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:28.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
370 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
313 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
148 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
304 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
15 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
261 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
75 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
64 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
74 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
79 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
275 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
369 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
212 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
307 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
232 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
301 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
107 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
188 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
81 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
10 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
67 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
269 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
191 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
213 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
268 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
169 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
296 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
66 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
214 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
170 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
266 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
SWE |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
236 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
245 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
238 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
28.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
235 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
167 |
|
Marlena Jawaid |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
196 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
186 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
261 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
249 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
108 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
256 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
248 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
141 |
|
Linnea Zetterlund |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
74 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
136 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
276 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
267 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
194 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
370 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
75 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
29.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
215 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.09 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
42 |
380 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
38.81 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4x50m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
95 |
|
Simklubben Neptun |
1983 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Simklubben Neptun lag 3 |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
94 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1992 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
378 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
330 |
|
Väsby Simsällskap |
1990 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
331 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
361 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
283 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
226 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
362 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
284 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4x50m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
176 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
279 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
359 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
91 |
|
Simklubben Neptun |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
322 |
|
Väsby Simsällskap |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
280 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
2:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Södertälje Simsällskap |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
224 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
243 |
|
Tyresö Simsällskap |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
122 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
281 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
2:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
20 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
4x100m Frisim Mixed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
334 |
|
Väsby Simsällskap |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
285 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
335 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
336 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
287 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
3:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
383 |
|
SK Neptun Mix |
2000 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
45 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
138 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
315 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
307 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
212 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
291 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
210 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
218 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
201 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
310 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
272 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
156 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:22.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
10 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:23.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
67 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
211 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
382 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
57.19 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
4 |
213 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
296 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
269 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
58.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
60 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
268 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
59 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
69 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
198 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
103 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
238 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
304 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
267 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
108 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
196 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
181 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
276 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
236 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
245 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
136 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
166 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
187 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
193 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
288 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
14 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
194 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
79 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
266 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
74 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
75 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
78 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
248 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
11 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
167 |
|
Marlena Jawaid |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
247 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
239 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
219 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
251 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.70 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
52 |
380 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:23.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
43 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
56 |
|
Petter Stymne |
1983 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
162 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
299 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
369 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
57 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
155 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
338 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
27 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
24.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
149 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
106 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
104 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
275 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
139 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
51 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
291 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
137 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
204 |
|
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
208 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
258 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
298 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
253 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
303 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
234 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
30 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
152 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
84 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
293 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
171 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
250 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
370 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
183 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
197 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
237 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
367 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
273 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
73 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
304 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
252 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
261 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
199 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
244 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
267 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
377 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
263 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
68 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:20.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
50 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
8:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
16 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
13 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
9:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
144 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
9:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
44 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
9:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
264 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
9:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
229 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
9:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
63 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
255 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
313 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
262 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
230 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
11 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:33.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
53 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
52 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
42 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
302 |
|
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
46 |
|
Niklas Tour |
1989 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
106 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
47 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
338 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
293 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
147 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
216 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
259 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
297 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
295 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
218 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
274 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
301 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
314 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
265 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
149 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
SWE |
9:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
168 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
9:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
101 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
9:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
311 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:57.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
68 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
9:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
10:03.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4x50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
99 |
|
Simklubben Neptun lag 3 |
1983 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
97 |
|
Simklubben Neptun |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1986 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
328 |
|
Väsby Simsällskap |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
282 |
|
Täby Sim |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
226 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
331 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
39 |
|
Lidingö Simklubb |
2002 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
365 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
26 |
|
Järfälla Simsällskap |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4x50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
279 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
91 |
|
Simklubben Neptun |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
319 |
|
Väsby Simsällskap |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
92 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
224 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
359 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
280 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
243 |
|
Tyresö Simsällskap |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
123 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
281 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
20 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
175 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:55.80 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
22 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 2 |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
126 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|