Program for Ronneby Cup 2020
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
2:21.10 |
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
Guld |
3:10.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
3:25.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 3 |
|
Genomföra Regelrätt |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Penny Kennerwall |
|
Ronneby Simsällskap |
|
3:09.79 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
25m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
19.19 |
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Karlshamn Krafts Tidsjakt 1 |
2012-05-13 |
|
|
Guld |
28.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
31.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
14 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Siri Olofsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
17.02 |
|
Emil Lindquist |
2004 |
RONNEBY SS (SWE) |
KSK Tidsjakt Höst 2019 |
2019-10-19 |
|
|
Guld |
28.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
31.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
12 |
|
Erik Granetoft |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
32.40 |
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
Guld |
47.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
51.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
56.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
4 |
|
Alma Olofsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
39.27 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Hannah Kranstedt |
|
Ronneby Simsällskap |
|
44.76 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
16 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
19 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
20 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
29.40 |
|
Per Friberg |
1980 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
2000-01-01 |
|
|
Guld |
47.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
51.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
56.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
18 |
|
Adam Gustafsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
48.00 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Mohamad Albaloush |
|
Ronneby Simsällskap |
|
51.12 |
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:03.20 |
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
7 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
57.48 |
|
Robert Tollerud |
1971 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1990-01-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
25m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
14.93 |
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
Guld |
22.00 |
|
22s Pokal 2 |
|
Genomföra 25m Pokal 1 |
|
|
|
|
Silver |
25.00 |
|
25s Pokal 2 |
|
Genomföra 20m Pokal 1 |
|
|
|
|
Brons |
28.00 |
|
28s Pokal 2 |
|
Genomföra 15m Pokal 1 |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
8 |
|
Alva Mikonyte |
|
Ronneby Simsällskap |
|
22.39 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
20 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
|
Ronneby Simsällskap |
|
25.67 |
|
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
19 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Siri Olofsson |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
25m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
15.03 |
|
Elias Kromnow |
1999 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
Guld |
22.00 |
|
22s Pokal 2 |
|
Genomföra 25m Pokal 1 |
|
|
|
|
Silver |
25.00 |
|
25s Pokal 2 |
|
Genomföra 20m Pokal 1 |
|
|
|
|
Brons |
28.00 |
|
28s Pokal 2 |
|
Genomföra 15m Pokal 1 |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Mohamad Albaloush |
|
Ronneby Simsällskap |
|
22.25 |
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Erik Granetoft |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:07.04 |
|
Anne Kisberg |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1982-01-01 |
|
|
Guld |
1:25.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:35.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:45.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
8 |
|
Alva Mikonyte |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:31.31 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Elmina Svedberg |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:38.93 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:02.04 |
|
Thomas Masseck |
1961 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1980-01-01 |
|
|
Guld |
1:25.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:35.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:45.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Axel Persson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:34.31 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
8:29.65 |
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
11:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:07.98 |
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
Guld |
1:40.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:50.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 2 |
|
Genomföra Regelrätt |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
5 |
|
Disa Knutsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:14.30 |
|
|
|
|
2002 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:42.63 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
16 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
19 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
20 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:02.29 |
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
Guld |
1:40.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:50.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 2 |
|
Genomföra Regelrätt |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Axel Persson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:41.03 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
18 |
|
Adam Gustafsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:46.74 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
17 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:14.92 |
|
Elisabeth Wiklund |
1962 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1982-01-01 |
|
|
Guld |
1:35.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:45.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:55.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
4 |
|
Alma Olofsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:35.63 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Penny Kennerwall |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:37.28 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
8 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
1:05.47 |
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
Guld |
1:35.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:45.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:55.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Jacob Edlund |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:42.43 |
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
25m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
16.06 |
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
Guld |
26.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
29.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
14 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Siri Olofsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
25m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
16.94 |
|
Elias Kromnow |
1999 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-06 |
|
|
Guld |
26.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
29.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
12 |
|
Erik Granetoft |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
30.53 |
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
Guld |
40.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
46.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
53.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Engla Löfström |
|
Ronneby Simsällskap |
|
32.43 |
|
|
|
|
2003 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Disa Knutsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
32.69 |
|
|
|
|
2002 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
11 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
8 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
13 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
10 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
26.45 |
|
Robert Tollerud |
1971 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1991-01-01 |
|
|
Guld |
40.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
46.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
53.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Axel Persson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
45.24 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
2:30.11 |
|
Nina Setälä |
1984 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1999-01-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
4 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
3:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
2:18.92 |
|
Mats Hulting |
1966 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1987-01-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
37.48 |
|
Nina Setälä |
1984 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
2000-01-01 |
|
|
Guld |
51.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
55.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
58.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
5 |
|
Disa Knutsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
36.97 |
|
|
|
|
2002 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Hannah Kranstedt |
|
Ronneby Simsällskap |
|
51.36 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
16 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
14 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
20 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
19 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
15 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Elisia Johansson |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
30.96 |
|
Sverker Persson |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1993-01-01 |
|
|
Guld |
51.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
55.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
58.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
18 |
|
Adam Gustafsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
53.40 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Erik Granetoft |
|
Ronneby Simsällskap |
|
56.07 |
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Axel Persson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
17 |
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
17:52.01 |
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Engla Löfström |
2003 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
20:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
56.75 |
|
Kerstin Andersson |
1963 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1981-01-01 |
|
|
Guld |
1:15.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:25.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:35.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
7 |
|
Julia Andersson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:04.10 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Penny Kennerwall |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:09.84 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
8 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
53.55 |
|
Mats Hulting |
1966 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1987-01-01 |
|
|
Guld |
1:15.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
1:25.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
1:35.00 |
|
Pokal 3 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Axel Persson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
1:24.86 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
26.90 |
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1992-01-01 |
|
|
Guld |
41.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
45.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
49.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Engla Löfström |
|
Ronneby Simsällskap |
|
29.33 |
|
|
|
|
2003 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Julia Andersson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
30.01 |
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
10 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
13 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
16 |
|
Hala Albaloush |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
19 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
20 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Elisia Johansson |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
15 |
|
Ellie Arvidsson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
25.04 |
|
Mats Hulting |
1966 |
RONNEBY SS (SWE) |
|
1987-01-01 |
|
|
Guld |
41.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
45.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
49.00 |
|
Pokal 2 |
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
18 |
|
Adam Gustafsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
41.08 |
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Mohamad Albaloush |
|
Ronneby Simsällskap |
|
43.10 |
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Erik Granetoft |
2006 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
25m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
14.34 |
|
Sofie Karlsson |
2000 |
RONNEBY SS (SWE) |
Karlshamn Krafts Tidsjakt 1 |
2012-05-13 |
|
|
Guld |
23.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
26.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Siri Olofsson |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Engla Löfström |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2003 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronneby Cup Utmanaren 2020-09-26
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 26 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
25m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
RSS |
13.70 |
|
Elias Kromnow |
1999 |
RONNEBY SS (SWE) |
Tyringe Cup |
2012-10-07 |
|
|
Guld |
23.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Silver |
26.00 |
|
Pokal 1 |
|
|
|
|
|
|
Brons |
10:00.00 |
|
Pokal 1 |
|
Genomföra |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
12 |
|
Erik Granetoft |
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-26 09:36:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|