Startliste for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 4:25.74 | |
2 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:26.14 | |
3 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 4:32.33 | |
4 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 4:34.51 | |
5 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 4:36.32 | |
6 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 4:36.40 | |
7 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 4:37.13 | |
8 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 4:37.51 | |
9 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:37.86 | |
10 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 4:40.31 | |
11 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 4:40.42 | |
12 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 4:41.18 | |
13 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 4:41.28 | |
14 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 4:41.42 | |
15 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 4:42.54 | |
16 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 4:43.33 | |
17 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 4:45.15 | |
18 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 4:45.19 | |
19 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 4:45.76 | |
20 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 4:46.35 | |
21 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 4:47.07 | |
22 | 295 | Wolsted Isabella | 1998 | FR.SUND | 9862AL | 50 m | 4:47.19 | |
23 | 88 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 4:47.23 | |
24 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 4:47.35 | |
25 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 4:47.84 | |
26 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 4:47.86 | |
27 | 346 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 50 m | 4:48.27 | |
28 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 4:49.53 | |
29 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 4:50.08 | |
30 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 4:51.63 | |
31 | 360 | Irgang-Dahlin Amalie | 1999 | ISHØJ | 9914AJ | 50 m | 4:51.80 | |
32 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 4:53.40 | |
33 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 4:53.67 | |
34 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 4:53.88 | |
35 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 4:54.01 | |
36 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 4:54.07 | |
37 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 4:54.14 | |
38 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 4:57.06 | |
39 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 4:57.32 | |
40 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 4:57.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 4:16.34 | |
2 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 4:17.00 | |
3 | 369 | Huss-Hansen Mathilde | 1994 | HOVEDSTAD | 9488AF | 50 m | 4:19.32 | |
4 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 4:20.16 | |
5 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 4:22.73 | |
6 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 4:25.74 | |
7 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:26.14 | |
8 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 4:27.01 | |
9 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 4:31.20 | |
10 | 340 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 4:31.79 | |
11 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 4:32.33 | |
12 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 4:34.51 | |
13 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 4:34.73 | |
14 | 46 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 4:34.78 | |
15 | 324 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 4:35.08 | |
16 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 4:36.32 | |
17 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 4:36.40 | |
18 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 4:37.13 | |
19 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 4:37.51 | |
20 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:37.86 | |
21 | 380 | Delani Louise | 1984 | HOVEDSTAD | 8414AA | 50 m | 4:38.28 | |
22 | 50 | Jessen Louise Møller | 1997 | TRITON B | 9704AE | 50 m | 4:39.45 | |
23 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 4:40.31 | |
24 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 4:40.42 | |
25 | 141 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 4:40.49 | |
26 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 4:40.77 | |
27 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 4:40.88 | |
28 | 140 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | GLADSAXE | 9674AA | 50 m | 4:40.99 | |
29 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 4:41.18 | |
30 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 4:41.28 | |
31 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 4:41.42 | |
32 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 4:42.54 | |
33 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 4:43.33 | |
34 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 4:45.15 | |
35 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 4:45.19 | |
36 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 4:45.76 | |
37 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 4:46.35 | |
38 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 4:47.07 | |
39 | 295 | Wolsted Isabella | 1998 | FR.SUND | 9862AL | 50 m | 4:47.19 | |
40 | 88 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 4:47.23 | |
41 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 4:47.35 | |
42 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 4:47.84 | |
43 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 4:47.86 | |
44 | 346 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 50 m | 4:48.27 | |
45 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 4:49.53 | |
46 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 4:50.08 | |
47 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 4:51.63 | |
48 | 360 | Irgang-Dahlin Amalie | 1999 | ISHØJ | 9914AJ | 50 m | 4:51.80 | |
49 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 4:53.40 | |
50 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 4:53.67 | |
51 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 4:53.88 | |
52 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 4:54.01 | |
53 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 4:54.07 | |
54 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 4:54.14 | |
55 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 4:57.06 | |
56 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 4:57.32 | |
57 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 4:57.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 4:06.90 | |
2 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 4:09.62 | |
3 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 4:09.93 | |
4 | 162 | Mårtensson Andreas | 1997 | JYLLINGE | 9751AE | 50 m | 4:10.13 | |
5 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 4:11.57 | |
6 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 4:12.59 | |
7 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:12.70 | |
8 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 4:12.77 | |
9 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:13.52 | |
10 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:16.08 | |
11 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:16.20 | |
12 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 4:16.33 | |
13 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 4:18.02 | |
14 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 4:18.21 | |
15 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 4:19.53 | |
16 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 4:19.98 | |
17 | 286 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 4:20.86 | |
18 | 345 | Jensen Anders Aaboe | 1997 | ALLERØD | 9779AB | 50 m | 4:21.99 | |
19 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:23.16 | |
20 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 4:23.60 | |
21 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 4:23.89 | |
22 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 4:23.92 | |
23 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:25.05 | |
24 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 4:25.18 | |
25 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 4:25.46 | |
26 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 4:26.25 | |
27 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 4:26.34 | |
28 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 4:26.53 | |
29 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 4:26.90 | |
30 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 4:27.26 | |
31 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 4:29.14 | |
32 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 4:29.67 | |
33 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 4:29.84 | |
34 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 4:30.44 | |
35 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 4:32.57 | |
36 | 176 | Lilleøre Oskar | 1998 | HELSINGØR | 9893AK | 50 m | 4:33.06 | |
37 | 393 | Højme Daniel | 1997 | HOVEDSTAD | 9775AM | 50 m | 4:33.13 | |
38 | 95 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 4:33.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 3:52.32 | |
2 | 17 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 3:53.25 | |
3 | 221 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | HERLEV | 9591AA | 50 m | 4:02.93 | |
4 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:06.71 | |
5 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 4:06.90 | |
6 | 222 | Røssel Christian | 1995 | HERLEV | 9525AN | 50 m | 4:09.22 | |
7 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 4:09.62 | |
8 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 4:09.93 | |
9 | 162 | Mårtensson Andreas | 1997 | JYLLINGE | 9751AE | 50 m | 4:10.13 | |
10 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 4:10.48 | |
11 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 4:11.57 | |
12 | 383 | Vitten Kasper | 1995 | HOVEDSTAD | 9529AA | 50 m | 4:11.63 | |
13 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 4:12.59 | |
14 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:12.70 | |
15 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 4:12.77 | |
16 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:13.52 | |
17 | 215 | Johansen Mikkel | 1994 | HERLEV | 9473AB | 50 m | 4:13.59 | |
18 | 10 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 4:14.24 | |
19 | 342 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 50 m | 4:15.90 | |
20 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:16.08 | |
21 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:16.20 | |
22 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 4:16.33 | |
23 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 4:18.02 | |
24 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 4:18.21 | |
25 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 4:19.53 | |
26 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 4:19.98 | |
27 | 286 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 4:20.86 | |
28 | 5 | Edvardsen Tobias | 1995 | NAKSKOV | 9581AA | 50 m | 4:21.27 | |
29 | 345 | Jensen Anders Aaboe | 1997 | ALLERØD | 9779AB | 50 m | 4:21.99 | |
30 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:23.16 | |
31 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 4:23.60 | |
32 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 4:23.89 | |
33 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 4:23.92 | |
34 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:25.05 | |
35 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 4:25.18 | |
36 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 4:25.46 | |
37 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 4:26.25 | |
38 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 4:26.34 | |
39 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 4:26.53 | |
40 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 4:26.90 | |
41 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 4:27.26 | |
42 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 4:29.14 | |
43 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 4:29.67 | |
44 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 4:29.84 | |
45 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 4:30.44 | |
46 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 4:32.57 | |
47 | 176 | Lilleøre Oskar | 1998 | HELSINGØR | 9893AK | 50 m | 4:33.06 | |
48 | 393 | Højme Daniel | 1997 | HOVEDSTAD | 9775AM | 50 m | 4:33.13 | |
49 | 95 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 4:33.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 26.50 | |
2 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 26.77 | |
3 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 27.78 | |
4 | 69 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 28.15 | |
5 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 28.23 | |
6 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 28.34 | |
7 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 28.36 | |
8 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 28.37 | |
9 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 28.41 | |
10 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 28.41 | |
11 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 28.55 | |
12 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 28.56 | |
13 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 28.61 | |
14 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 28.79 | |
15 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 28.83 | |
16 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 28.83 | |
17 | 260 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 28.89 | |
18 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 28.94 | |
19 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 28.96 | |
20 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 29.10 | |
21 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 29.10 | |
22 | 11 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 29.25 | |
23 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 29.29 | |
24 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 29.39 | |
25 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 29.51 | |
26 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 29.55 | |
27 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 29.68 | |
28 | 88 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 29.92 | |
29 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 30.32 | |
30 | 73 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 30.67 | |
31 | 401 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 31.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | LYNGBY | 8728AB | 50 m | 24.54 | |
2 | 15 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 25.01 | |
3 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 26.01 | |
4 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 26.20 | |
5 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 26.50 | |
6 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 26.68 | |
7 | 216 | Juel Pernille | 1994 | HERLEV | 9418AF | 50 m | 26.71 | |
8 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 26.77 | |
9 | 142 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 27.39 | |
10 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 27.49 | |
11 | 218 | Madsen Maria | 1995 | HERLEV | 9524AC | 50 m | 27.52 | |
12 | 372 | Fixdahl Anna | 1997 | HOVEDSTAD | 9726AW | 50 m | 27.77 | |
13 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 27.78 | |
14 | 111 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 27.89 | |
15 | 258 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 50 m | 27.91 | |
16 | 302 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 27.91 | |
17 | 155 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 28.00 | |
18 | 350 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 28.13 | |
19 | 69 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 28.15 | |
20 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 28.15 | |
21 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 28.23 | |
22 | 291 | Bankowska Adriana Natalia | 1997 | FR.SUND | 9738AY | 50 m | 28.26 | |
23 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 28.34 | |
24 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 28.36 | |
25 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 28.37 | |
26 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 28.41 | |
27 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 28.41 | |
28 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 28.55 | |
29 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 28.56 | |
30 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 28.61 | |
31 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 28.79 | |
32 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 28.83 | |
33 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 28.83 | |
34 | 253 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 50 m | 28.88 | |
35 | 260 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 28.89 | |
36 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 28.94 | |
37 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 28.96 | |
38 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 29.10 | |
39 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 29.10 | |
40 | 11 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 29.25 | |
41 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 29.29 | |
42 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 29.39 | |
43 | 380 | Delani Louise | 1984 | HOVEDSTAD | 8414AA | 50 m | 29.44 | |
44 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 29.51 | |
45 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 29.55 | |
46 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 29.68 | |
47 | 88 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 29.92 | |
48 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 30.32 | |
49 | 73 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 30.67 | |
50 | 401 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 31.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 24.05 | |
2 | 385 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 24.64 | |
3 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 24.72 | |
4 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 24.84 | |
5 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 24.87 | |
6 | 120 | Kempff-Andersen Sebastian | 1996 | HILLERØD | 9647AB | 50 m | 25.11 | |
7 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 25.13 | |
8 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 25.16 | |
9 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 25.48 | |
10 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 25.63 | |
11 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 25.64 | |
12 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 25.69 | |
13 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 25.77 | |
14 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 25.78 | |
15 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 25.78 | |
16 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 25.78 | |
17 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 25.81 | |
18 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 25.85 | |
19 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 25.85 | |
20 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 25.87 | |
21 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 26.00 | |
22 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 26.06 | |
23 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 26.12 | |
24 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 26.16 | |
25 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 26.19 | |
26 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 26.23 | |
27 | 365 | Jensen Victor Hardenberg | 1997 | TUNE | 9741AE | 50 m | 26.26 | |
28 | 256 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 50 m | 26.57 | |
29 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 26.58 | |
30 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 26.59 | |
31 | 170 | Binau-Uldal Bertil | 1998 | HELSINGØR | 9889AK | 50 m | 26.60 | |
32 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 26.61 | |
33 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 26.70 | |
34 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 26.73 | |
35 | 13 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 26.75 | |
36 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 26.76 | |
37 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 26.90 | |
38 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 26.94 | |
39 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 26.95 | |
40 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 26.96 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 226 | Westermann Magnus | 1995 | HERLEV | 9541AA | 50 m | 23.70 | |
2 | 344 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 23.76 | |
3 | 182 | Vestergaard Lasse | 1991 | HELSINGØR | 9133AG | 50 m | 23.85 | |
4 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 24.01 | |
5 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 24.05 | |
6 | 224 | Steenberg Thomas | 1994 | HERLEV | 9403AE | 50 m | 24.13 | |
7 | 329 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 24.30 | |
8 | 186 | Vang Oliver | 1994 | NÆSTVED | 9411AD | 50 m | 24.31 | |
9 | 334 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 24.51 | |
10 | 385 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 24.64 | |
11 | 347 | Olczyk Jonas | 1994 | ALLERØD | 9457AA | 50 m | 24.69 | |
12 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 24.72 | |
13 | 85 | Willén Ulrik Peter | 1995 | SØLLERØD | 9517AJ | 50 m | 24.74 | |
14 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 24.84 | |
15 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 24.87 | |
16 | 91 | Kristensen Joachim Blach | 1995 | SLAGELSE | 9589AJ | 50 m | 24.90 | |
17 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 24.97 | |
18 | 74 | Rahe Rasmus Birkelund | 1994 | HØRSHOLM | 9443AO | 50 m | 24.99 | |
19 | 106 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 24.99 | |
20 | 250 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 25.02 | |
21 | 3 | Jensen Jacob | 1995 | VORDINGB | 9599AE | 50 m | 25.06 | |
22 | 32 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 25.08 | |
23 | 120 | Kempff-Andersen Sebastian | 1996 | HILLERØD | 9647AB | 50 m | 25.11 | |
24 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 25.13 | |
25 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 25.16 | |
26 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 25.48 | |
27 | 14 | Rasmussen Yannick | 1995 | ROSKILDE | 9565AH | 50 m | 25.58 | |
28 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 25.59 | |
29 | 119 | Gerlach Andreas | 1995 | HILLERØD | 9527AK | 50 m | 25.63 | |
30 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 25.63 | |
31 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 25.64 | |
32 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 25.69 | |
33 | 280 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 25.70 | |
34 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 25.77 | |
35 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 25.78 | |
36 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 25.78 | |
37 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 25.78 | |
38 | 237 | Garne Asbjørn | 1995 | GENTOFTE | 9563AD | 50 m | 25.79 | |
39 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 25.81 | |
40 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 25.85 | |
41 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 25.85 | |
42 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 25.87 | |
43 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 25.94 | |
44 | 187 | Vang Sebastian | 1991 | NÆSTVED | 9163AA | 50 m | 25.98 | |
45 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 26.00 | |
46 | 180 | Nyeland Rasmus Ejby | 1995 | HELSINGØR | 9561AD | 50 m | 26.03 | |
47 | 4 | Sandbirk Andreas | 1995 | VORDINGB | 9547AN | 50 m | 26.06 | |
48 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 26.06 | |
49 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 26.12 | |
50 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 26.16 | |
51 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 26.19 | |
52 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 26.23 | |
53 | 365 | Jensen Victor Hardenberg | 1997 | TUNE | 9741AE | 50 m | 26.26 | |
54 | 256 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 50 m | 26.57 | |
55 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 26.58 | |
56 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 26.59 | |
57 | 170 | Binau-Uldal Bertil | 1998 | HELSINGØR | 9889AK | 50 m | 26.60 | |
58 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 26.61 | |
59 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 26.70 | |
60 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 26.73 | |
61 | 13 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 26.75 | |
62 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 26.76 | |
63 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 26.90 | |
64 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 26.94 | |
65 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 26.95 | |
66 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 26.96 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 28.09 | |
2 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 29.51 | |
3 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 29.87 | |
4 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 29.91 | |
5 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 29.94 | |
6 | 378 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 29.98 | |
7 | 181 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 29.99 | |
8 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 30.00 | |
9 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 30.09 | |
10 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 30.37 | |
11 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 30.64 | |
12 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 30.73 | |
13 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 30.79 | |
14 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 30.98 | |
15 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 30.99 | |
16 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 31.01 | |
17 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 31.11 | |
18 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 31.19 | |
19 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 31.24 | |
20 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 31.52 | |
21 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 31.69 | |
22 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 31.74 | |
23 | 125 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 31.81 | |
24 | 173 | Feldmann Camilla | 1999 | HELSINGØR | 9972AH | 50 m | 31.84 | |
25 | 1 | Hansen Nana | 2000 | VORDINGB | 0048AJ | 50 m | 32.01 | |
26 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 32.15 | |
27 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 32.15 | |
28 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 32.28 | |
29 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 32.30 | |
30 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 32.42 | |
31 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 32.45 | |
32 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 32.54 | |
33 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 34.91 | |
34 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 35.18 | |
35 | 11 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 37.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | LYNGBY | 8728AB | 50 m | 25.24 | |
2 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 27.38 | |
3 | 216 | Juel Pernille | 1994 | HERLEV | 9418AF | 50 m | 27.57 | |
4 | 15 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 27.77 | |
5 | 377 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 28.01 | |
6 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 28.09 | |
7 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 28.14 | |
8 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 28.32 | |
9 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 28.76 | |
10 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 29.26 | |
11 | 350 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 29.44 | |
12 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 29.51 | |
13 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 29.57 | |
14 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 29.59 | |
15 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 29.87 | |
16 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 29.91 | |
17 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 29.92 | |
18 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 29.94 | |
19 | 378 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 29.98 | |
20 | 181 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 29.99 | |
21 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 30.00 | |
22 | 210 | Christensen Michelle Icka | 1995 | HERLEV | 9594AK | 50 m | 30.05 | |
23 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 30.09 | |
24 | 61 | Riget Louise G. | 1995 | TRITON B | 9584AB | 50 m | 30.10 | |
25 | 111 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 30.11 | |
26 | 308 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 50 m | 30.26 | ||
27 | 155 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 30.27 | |
28 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 30.37 | |
29 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 30.64 | |
30 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 30.73 | |
31 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 30.79 | |
32 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 30.98 | |
33 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 30.99 | |
34 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 31.01 | |
35 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 31.11 | |
36 | 12 | Friis Simone | 1991 | ROSKILDE | 9156AG | 50 m | 31.17 | |
37 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 31.19 | |
38 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 31.24 | |
39 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 31.52 | |
40 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 31.69 | |
41 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 31.74 | |
42 | 125 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 31.81 | |
43 | 173 | Feldmann Camilla | 1999 | HELSINGØR | 9972AH | 50 m | 31.84 | |
44 | 1 | Hansen Nana | 2000 | VORDINGB | 0048AJ | 50 m | 32.01 | |
45 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 32.15 | |
46 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 32.15 | |
47 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 32.28 | |
48 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 32.30 | |
49 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 32.42 | |
50 | 121 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 32.43 | |
51 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 32.45 | |
52 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 32.54 | |
53 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 34.91 | |
54 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 35.18 | |
55 | 11 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 37.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 25.95 | |
2 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 26.13 | |
3 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 26.60 | |
4 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 26.70 | |
5 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 27.26 | |
6 | 333 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 27.35 | |
7 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 27.48 | |
8 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 27.79 | |
9 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 28.02 | |
10 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 28.15 | |
11 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 28.24 | |
12 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 28.24 | |
13 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 28.46 | |
14 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 28.59 | |
15 | 391 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 28.59 | |
16 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 28.60 | |
17 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 28.66 | |
18 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 28.90 | |
19 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 28.92 | |
20 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 29.04 | |
21 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 29.07 | |
22 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 29.12 | |
23 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 29.14 | |
24 | 62 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 29.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 54 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 25.68 | |
2 | 220 | Olesen Marcus | 1995 | HERLEV | 9531AC | 50 m | 25.71 | |
3 | 225 | Sørensen Jonas | 1990 | HERLEV | 9023AA | 50 m | 25.73 | |
4 | 74 | Rahe Rasmus Birkelund | 1994 | HØRSHOLM | 9443AO | 50 m | 25.93 | |
5 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 25.95 | |
6 | 182 | Vestergaard Lasse | 1991 | HELSINGØR | 9133AG | 50 m | 26.03 | |
7 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 26.13 | |
8 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 26.25 | |
9 | 197 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 26.29 | |
10 | 347 | Olczyk Jonas | 1994 | ALLERØD | 9457AA | 50 m | 26.36 | |
11 | 283 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 26.57 | |
12 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 26.60 | |
13 | 332 | Sagrista Joel Subirana | 1993 | BIRKERØD | 9345AO | 50 m | 26.61 | |
14 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 26.70 | |
15 | 100 | Bjerregaard Mark | 1994 | HVIDOVRE | 9495AD | 50 m | 26.81 | |
16 | 180 | Nyeland Rasmus Ejby | 1995 | HELSINGØR | 9561AD | 50 m | 26.81 | |
17 | 312 | Träff Jens Peter | 1988 | LYNGBY | 8877AC | 50 m | 26.89 | |
18 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 26.96 | |
19 | 250 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 27.17 | |
20 | 409 | Schäfer Bjarke | 1993 | U.S.G | 9305AB | 50 m | 27.17 | |
21 | 10 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 27.19 | |
22 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 27.21 | |
23 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 27.26 | |
24 | 333 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 27.35 | |
25 | 4 | Sandbirk Andreas | 1995 | VORDINGB | 9547AN | 50 m | 27.37 | |
26 | 24 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 27.37 | |
27 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 27.48 | |
28 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 27.79 | |
29 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 28.02 | |
30 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 28.15 | |
31 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 28.24 | |
32 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 28.24 | |
33 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 28.46 | |
34 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 28.59 | |
35 | 391 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 28.59 | |
36 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 28.60 | |
37 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 28.66 | |
38 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 28.90 | |
39 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 28.92 | |
40 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 29.04 | |
41 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 29.07 | |
42 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 29.12 | |
43 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 29.14 | |
44 | 62 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 29.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 29.84 | |
2 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 31.14 | |
3 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 31.25 | |
4 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 31.53 | |
5 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 31.66 | |
6 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 31.69 | |
7 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 32.24 | |
8 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 32.37 | |
9 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 32.40 | |
10 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 32.44 | |
11 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 32.64 | |
12 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 32.68 | |
13 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 32.68 | |
14 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 32.70 | |
15 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 32.71 | |
16 | 375 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 32.89 | |
17 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 32.97 | |
18 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 33.03 | |
19 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 33.22 | |
20 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 33.37 | |
21 | 201 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 33.40 | |
22 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 33.41 | |
23 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 33.77 | |
24 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 33.94 | |
25 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 33.98 | |
26 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 34.03 | |
27 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 34.04 | |
28 | 399 | Hansen Laura Rimmer | 1998 | HOVEDSTAD | 9858AK | 50 m | 34.11 | |
29 | 175 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 34.13 | |
30 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 34.38 | |
31 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 34.39 | |
32 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 34.45 | |
33 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 34.64 | |
34 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 34.93 | |
35 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 35.11 | |
36 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 35.25 | |
37 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 35.30 | |
38 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 35.44 | |
39 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 35.46 | |
40 | 418 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH/MK | 9948AJ | 50 m | 35.46 | |
41 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 35.56 | |
42 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 35.57 | |
43 | 257 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 35.61 | |
44 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 36.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 29.84 | |
2 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 30.34 | |
3 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 30.39 | |
4 | 205 | Abdulkadir Yasmin Saud | 1994 | HERLEV | 9476AE | 50 m | 30.46 | |
5 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 30.54 | |
6 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 31.14 | |
7 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 31.25 | |
8 | 42 | Edill Christina Hvid | 1995 | TRITON B | 9546AC | 50 m | 31.40 | |
9 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 31.40 | |
10 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 31.53 | |
11 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 31.65 | |
12 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 31.66 | |
13 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 31.69 | |
14 | 157 | Øhrstrøm Caroline | 1995 | GLADSAXE | 9598AG | 50 m | 32.11 | |
15 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 32.24 | |
16 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 32.37 | |
17 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 32.40 | |
18 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 32.44 | |
19 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 32.50 | |
20 | 302 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 32.54 | |
21 | 210 | Christensen Michelle Icka | 1995 | HERLEV | 9594AK | 50 m | 32.63 | |
22 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 32.64 | |
23 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 32.68 | |
24 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 32.68 | |
25 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 32.70 | |
26 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 32.71 | |
27 | 307 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 32.75 | |
28 | 375 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 32.89 | |
29 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 32.97 | |
30 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 33.03 | |
31 | 377 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 33.21 | |
32 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 33.22 | |
33 | 349 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 50 m | 33.26 | |
34 | 362 | Barrett Kathrine | 1996 | GREVE | 9688AF | 50 m | 33.27 | |
35 | 151 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 33.34 | |
36 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 33.34 | |
37 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 33.37 | |
38 | 201 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 33.40 | |
39 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 33.41 | |
40 | 253 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 50 m | 33.63 | |
41 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 33.77 | |
42 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 33.94 | |
43 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 33.98 | |
44 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 34.03 | |
45 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 34.04 | |
46 | 399 | Hansen Laura Rimmer | 1998 | HOVEDSTAD | 9858AK | 50 m | 34.11 | |
47 | 175 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 34.13 | |
48 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 34.38 | |
49 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 34.39 | |
50 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 34.45 | |
51 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 34.64 | |
52 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 34.93 | |
53 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 35.11 | |
54 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 35.25 | |
55 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 35.30 | |
56 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 35.44 | |
57 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 35.46 | |
58 | 418 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH/MK | 9948AJ | 50 m | 35.46 | |
59 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 35.56 | |
60 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 35.57 | |
61 | 257 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 35.61 | |
62 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 36.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 27.70 | |
2 | 388 | Petersen Morten Børre | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 28.36 | |
3 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 28.65 | |
4 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 28.90 | |
5 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 29.28 | |
6 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 29.44 | |
7 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 29.47 | |
8 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 29.48 | |
9 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 30.06 | |
10 | 44 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 30.12 | |
11 | 348 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 30.23 | |
12 | 198 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 30.39 | |
13 | 204 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 30.70 | |
14 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 31.12 | |
15 | 252 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 32.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 344 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 25.56 | |
2 | 420 | Jensen Anders | 1987 | VI39 | 8709AA | 50 m | 26.56 | |
3 | 182 | Vestergaard Lasse | 1991 | HELSINGØR | 9133AG | 50 m | 26.81 | |
4 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 27.26 | |
5 | 193 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 27.45 | |
6 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 27.70 | |
7 | 74 | Rahe Rasmus Birkelund | 1994 | HØRSHOLM | 9443AO | 50 m | 27.99 | |
8 | 119 | Gerlach Andreas | 1995 | HILLERØD | 9527AK | 50 m | 28.05 | |
9 | 388 | Petersen Morten Børre | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 28.36 | |
10 | 312 | Träff Jens Peter | 1988 | LYNGBY | 8877AC | 50 m | 28.41 | |
11 | 220 | Olesen Marcus | 1995 | HERLEV | 9531AC | 50 m | 28.60 | |
12 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 28.65 | |
13 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 28.90 | |
14 | 180 | Nyeland Rasmus Ejby | 1995 | HELSINGØR | 9561AD | 50 m | 29.16 | |
15 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 29.28 | |
16 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 29.34 | |
17 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 29.44 | |
18 | 187 | Vang Sebastian | 1991 | NÆSTVED | 9163AA | 50 m | 29.44 | |
19 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 29.47 | |
20 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 29.48 | |
21 | 66 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 29.55 | |
22 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 30.06 | |
23 | 44 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 30.12 | |
24 | 348 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 30.23 | |
25 | 198 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 30.39 | |
26 | 204 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 30.70 | |
27 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 31.12 | |
28 | 252 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 32.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 371 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 34.34 | |
2 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 34.45 | |
3 | 395 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 35.06 | |
4 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 35.27 | |
5 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 35.48 | |
6 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 35.59 | |
7 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 35.59 | |
8 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 35.67 | |
9 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 35.97 | |
10 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 36.06 | |
11 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 36.20 | |
12 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 36.46 | |
13 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 36.56 | |
14 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 36.62 | |
15 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 36.74 | |
16 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 37.04 | |
17 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 37.18 | |
18 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 37.37 | |
19 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 37.51 | |
20 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 37.62 | |
21 | 80 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 37.64 | |
22 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 37.90 | |
23 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 38.82 | |
24 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 40.64 | |
25 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 42.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 30.57 | |
2 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 32.44 | |
3 | 212 | Holten Cecilie | 1996 | HERLEV | 9608AF | 50 m | 33.17 | |
4 | 60 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 33.94 | |
5 | 371 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 34.34 | |
6 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 34.45 | |
7 | 421 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 34.74 | |
8 | 323 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 34.75 | |
9 | 61 | Riget Louise G. | 1995 | TRITON B | 9584AB | 50 m | 34.91 | |
10 | 122 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 34.95 | |
11 | 395 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 35.06 | |
12 | 374 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 35.11 | |
13 | 117 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 50 m | 35.24 | |
14 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 35.27 | |
15 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 35.48 | |
16 | 284 | Marker-Pedersen Nikoline | 1996 | VEST | 9686AC | 50 m | 35.52 | |
17 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 35.59 | |
18 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 35.59 | |
19 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 35.67 | |
20 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 35.81 | |
21 | 287 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 35.89 | |
22 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 35.97 | |
23 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 36.06 | |
24 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 36.11 | |
25 | 372 | Fixdahl Anna | 1997 | HOVEDSTAD | 9726AW | 50 m | 36.13 | |
26 | 123 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 36.18 | |
27 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 36.20 | |
28 | 99 | Bak Julie | 1997 | HVIDOVRE | 9782AJ | 50 m | 36.22 | |
29 | 12 | Friis Simone | 1991 | ROSKILDE | 9156AG | 50 m | 36.26 | |
30 | 121 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 36.31 | |
31 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 36.46 | |
32 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 36.56 | |
33 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 36.62 | |
34 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 36.74 | |
35 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 37.04 | |
36 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 37.18 | |
37 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 37.37 | |
38 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 37.51 | |
39 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 37.62 | |
40 | 80 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 37.64 | |
41 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 37.90 | |
42 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 38.82 | |
43 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 40.64 | |
44 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 42.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 30.10 | |
2 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 30.73 | |
3 | 208 | Brændholt Mathias | 1996 | HERLEV | 9683AN | 50 m | 31.41 | |
4 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 31.44 | |
5 | 390 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 31.64 | |
6 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 32.21 | |
7 | 416 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH/MK | 9653AR | 50 m | 32.26 | |
8 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 32.45 | |
9 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 32.87 | |
10 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 33.06 | |
11 | 281 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 33.58 | |
12 | 288 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 33.79 | |
13 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 34.00 | |
14 | 400 | Holdrup Mathias | 1999 | HOVEDSTAD | 9991AF | 50 m | 34.10 | |
15 | 202 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 34.25 | |
16 | 75 | Schiøtz Philip | 1999 | HØRSHOLM | 9965AF | 50 m | 37.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 113 | Andersen Mathias | 1991 | HILLERØD | 9163AF | 50 m | 28.89 | |
2 | 197 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 29.14 | |
3 | 408 | Christensen Christian | 1991 | U.S.G | 9181AB | 50 m | 29.84 | |
4 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 30.10 | |
5 | 312 | Träff Jens Peter | 1988 | LYNGBY | 8877AC | 50 m | 30.44 | |
6 | 347 | Olczyk Jonas | 1994 | ALLERØD | 9457AA | 50 m | 30.53 | |
7 | 285 | Mirkovic Oliver | 1993 | VEST | 9379AH | 50 m | 30.71 | |
8 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 30.73 | |
9 | 223 | Schmidt Julius Skaarup | 1988 | HERLEV | 8871AA | 50 m | 30.81 | |
10 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 31.06 | |
11 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 31.35 | |
12 | 208 | Brændholt Mathias | 1996 | HERLEV | 9683AN | 50 m | 31.41 | |
13 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 31.44 | |
14 | 390 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 31.64 | |
15 | 14 | Rasmussen Yannick | 1995 | ROSKILDE | 9565AH | 50 m | 32.20 | |
16 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 32.21 | |
17 | 416 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH/MK | 9653AR | 50 m | 32.26 | |
18 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 32.45 | |
19 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 32.87 | |
20 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 33.06 | |
21 | 38 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 33.39 | |
22 | 281 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 33.58 | |
23 | 288 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 33.79 | |
24 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 34.00 | |
25 | 400 | Holdrup Mathias | 1999 | HOVEDSTAD | 9991AF | 50 m | 34.10 | |
26 | 202 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 34.25 | |
27 | 75 | Schiøtz Philip | 1999 | HØRSHOLM | 9965AF | 50 m | 37.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 355 | Sigma Damer A | 0 | SIGMA | 50 m | 8:20.00 | ||
2 | 231 | Herlev Supergirls | 1994 | HERLEV | 50 m | 8:25.69 | ||
3 | 297 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 8:35.00 | ||
4 | 368 | Hovedstad Damer 1 | 1994 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:35.40 | ||
5 | 356 | Sigma Damer B | 0 | SIGMA | 50 m | 8:40.00 | ||
6 | 35 | Triton Damer | 1995 | TRITON B | 50 m | 8:45.79 | ||
7 | 68 | Hørsholm Damer | 0 | HØRSHOLM | 50 m | 8:55.00 | ||
8 | 228 | Charlies Angels | 1994 | HERLEV | 50 m | 8:55.69 | ||
9 | 379 | Hovedstad Damer 2 | 1984 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:00.90 | ||
10 | 97 | Stv-1 Damer | 0 | STV | 50 m | 9:05.00 | ||
11 | 305 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 9:07.00 | ||
12 | 423 | Vat Damer | 0 | VAT CPH | 50 m | 9:11.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 357 | Sigma Herrer A | 0 | SIGMA | 50 m | 7:40.00 | ||
2 | 230 | Herlev Piranhas | 1995 | HERLEV | 50 m | 7:40.69 | ||
3 | 229 | Herlev Fitnisser | 0 | HERLEV | 50 m | 8:00.69 | ||
4 | 309 | Lyngby Herrer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 8:02.00 | ||
5 | 358 | Sigma Herrer B | 0 | SIGMA | 50 m | 8:04.00 | ||
6 | 36 | Triton Herrer | 1994 | TRITON B | 50 m | 8:05.79 | ||
7 | 381 | Hovedstad Herrer 1 | 1995 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:15.60 | ||
8 | 392 | Hovedstad Herrer 2 | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:42.20 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 2:05.00 | |
2 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:08.37 | |
3 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 2:10.15 | |
4 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 2:11.19 | |
5 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:12.83 | |
6 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 2:13.81 | |
7 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 2:13.93 | |
8 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 2:13.99 | |
9 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:14.00 | |
10 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 2:14.21 | |
11 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:14.28 | |
12 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 2:15.00 | |
13 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 2:15.03 | |
14 | 260 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 2:15.21 | |
15 | 69 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 2:15.28 | |
16 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:15.30 | |
17 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 2:15.42 | |
18 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 2:15.57 | |
19 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:15.64 | |
20 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:15.95 | |
21 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 2:16.36 | |
22 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 2:16.40 | |
23 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 2:17.58 | |
24 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:18.06 | |
25 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 2:18.62 | |
26 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 2:18.71 | |
27 | 346 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 50 m | 2:18.91 | |
28 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:19.07 | |
29 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 2:19.09 | |
30 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 2:19.19 | |
31 | 295 | Wolsted Isabella | 1998 | FR.SUND | 9862AL | 50 m | 2:19.31 | |
32 | 88 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 2:19.34 | |
33 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:19.55 | |
34 | 401 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 2:19.68 | |
35 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 2:19.97 | |
36 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 2:20.47 | |
37 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:20.48 | |
38 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 2:20.49 | |
39 | 418 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH/MK | 9948AJ | 50 m | 2:23.66 | |
40 | 73 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 2:23.98 | |
41 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 2:27.45 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 15 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 1:59.71 | |
2 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 2:02.49 | |
3 | 20 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | LYNGBY | 8728AB | 50 m | 2:03.53 | |
4 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 2:04.19 | |
5 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 2:04.76 | |
6 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 2:05.00 | |
7 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:05.38 | |
8 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 2:06.41 | |
9 | 46 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 2:06.45 | |
10 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 2:06.91 | |
11 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 2:07.52 | |
12 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:08.37 | |
13 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:08.44 | |
14 | 218 | Madsen Maria | 1995 | HERLEV | 9524AC | 50 m | 2:09.10 | |
15 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 2:09.65 | |
16 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 2:10.15 | |
17 | 191 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 50 m | 2:10.19 | |
18 | 372 | Fixdahl Anna | 1997 | HOVEDSTAD | 9726AW | 50 m | 2:10.64 | |
19 | 42 | Edill Christina Hvid | 1995 | TRITON B | 9546AC | 50 m | 2:10.88 | |
20 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 2:11.19 | |
21 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 2:11.89 | |
22 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:12.83 | |
23 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 2:13.81 | |
24 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 2:13.93 | |
25 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 2:13.99 | |
26 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:14.00 | |
27 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 2:14.21 | |
28 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:14.28 | |
29 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 2:15.00 | |
30 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 2:15.03 | |
31 | 260 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 2:15.21 | |
32 | 69 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 2:15.28 | |
33 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:15.30 | |
34 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 2:15.42 | |
35 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 2:15.57 | |
36 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:15.64 | |
37 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:15.95 | |
38 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 2:16.36 | |
39 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 2:16.40 | |
40 | 141 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 2:16.59 | |
41 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 2:17.58 | |
42 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:18.06 | |
43 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 2:18.62 | |
44 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 2:18.71 | |
45 | 346 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 50 m | 2:18.91 | |
46 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:19.07 | |
47 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 2:19.09 | |
48 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 2:19.19 | |
49 | 295 | Wolsted Isabella | 1998 | FR.SUND | 9862AL | 50 m | 2:19.31 | |
50 | 88 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 2:19.34 | |
51 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:19.55 | |
52 | 401 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 2:19.68 | |
53 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 2:19.97 | |
54 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 2:20.47 | |
55 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:20.48 | |
56 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 2:20.49 | |
57 | 418 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH/MK | 9948AJ | 50 m | 2:23.66 | |
58 | 73 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 2:23.98 | |
59 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 2:27.45 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 1:56.43 | |
2 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:56.53 | |
3 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:57.53 | |
4 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 1:58.50 | |
5 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:59.09 | |
6 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 1:59.12 | |
7 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:01.17 | |
8 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 2:01.23 | |
9 | 345 | Jensen Anders Aaboe | 1997 | ALLERØD | 9779AB | 50 m | 2:01.45 | |
10 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:01.81 | |
11 | 385 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 2:02.01 | |
12 | 388 | Petersen Morten Børre | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 2:02.21 | |
13 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:02.25 | |
14 | 169 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 2:02.67 | |
15 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:02.68 | |
16 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:02.87 | |
17 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 2:02.87 | |
18 | 286 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 2:03.50 | |
19 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 2:03.62 | |
20 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 2:04.41 | |
21 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 2:04.51 | |
22 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:04.88 | |
23 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 2:04.90 | |
24 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:05.13 | |
25 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 2:05.21 | |
26 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:06.17 | |
27 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 2:06.30 | |
28 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 2:06.73 | |
29 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 2:07.02 | |
30 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:07.18 | |
31 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 2:07.27 | |
32 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:07.54 | |
33 | 294 | Larsen Victor | 1998 | FR.SUND | 9889AM | 50 m | 2:07.87 | |
34 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:08.02 | |
35 | 407 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:10.10 | |
36 | 252 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:10.28 | |
37 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 2:10.46 | |
38 | 79 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:11.26 | |
39 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 2:11.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 1:50.63 | |
2 | 94 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 1:50.77 | |
3 | 224 | Steenberg Thomas | 1994 | HERLEV | 9403AE | 50 m | 1:53.14 | |
4 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 1:53.69 | |
5 | 226 | Westermann Magnus | 1995 | HERLEV | 9541AA | 50 m | 1:53.73 | |
6 | 329 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 1:54.88 | |
7 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 1:56.43 | |
8 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:56.53 | |
9 | 193 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 1:56.84 | |
10 | 215 | Johansen Mikkel | 1994 | HERLEV | 9473AB | 50 m | 1:56.92 | |
11 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:57.53 | |
12 | 85 | Willén Ulrik Peter | 1995 | SØLLERØD | 9517AJ | 50 m | 1:57.55 | |
13 | 179 | Mundt Alexander | 1994 | HELSINGØR | 9477AC | 50 m | 1:57.83 | |
14 | 222 | Røssel Christian | 1995 | HERLEV | 9525AN | 50 m | 1:58.24 | |
15 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 1:58.50 | |
16 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:59.09 | |
17 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 1:59.10 | |
18 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 1:59.12 | |
19 | 4 | Sandbirk Andreas | 1995 | VORDINGB | 9547AN | 50 m | 1:59.65 | |
20 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 2:00.30 | |
21 | 32 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 2:00.64 | |
22 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:01.17 | |
23 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 2:01.23 | |
24 | 345 | Jensen Anders Aaboe | 1997 | ALLERØD | 9779AB | 50 m | 2:01.45 | |
25 | 280 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 2:01.47 | |
26 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:01.81 | |
27 | 385 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 2:02.01 | |
28 | 178 | Mouritsen Andreas | 1992 | HELSINGØR | 9201AC | 50 m | 2:02.20 | |
29 | 388 | Petersen Morten Børre | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 2:02.21 | |
30 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:02.25 | |
31 | 169 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 2:02.67 | |
32 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:02.68 | |
33 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:02.87 | |
34 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 2:02.87 | |
35 | 5 | Edvardsen Tobias | 1995 | NAKSKOV | 9581AA | 50 m | 2:03.26 | |
36 | 286 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 2:03.50 | |
37 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 2:03.62 | |
38 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 2:04.41 | |
39 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 2:04.51 | |
40 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:04.88 | |
41 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 2:04.90 | |
42 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:05.13 | |
43 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 2:05.21 | |
44 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:06.17 | |
45 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 2:06.30 | |
46 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 2:06.73 | |
47 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 2:07.02 | |
48 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:07.18 | |
49 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 2:07.27 | |
50 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:07.54 | |
51 | 294 | Larsen Victor | 1998 | FR.SUND | 9889AM | 50 m | 2:07.87 | |
52 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:08.02 | |
53 | 407 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:10.10 | |
54 | 252 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:10.28 | |
55 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 2:10.46 | |
56 | 79 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:11.26 | |
57 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 2:11.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 15, 400m Medley Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:53.11 | |
2 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 5:03.48 | |
3 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:11.33 | |
4 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 5:15.05 | |
5 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 5:16.46 | |
6 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 5:17.26 | |
7 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 5:21.42 | |
8 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 5:22.72 | |
9 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:24.58 | |
10 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 5:24.84 | |
11 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 5:25.57 | |
12 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 5:26.24 | |
13 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 5:27.84 | |
14 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:28.73 | |
15 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 5:29.00 | |
16 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 5:29.05 | |
17 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 5:29.90 | |
18 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 5:30.77 | |
19 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 5:31.33 | |
20 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 5:32.03 | |
21 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 5:32.72 | |
22 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 5:32.99 | |
23 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 5:35.19 | |
24 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 5:37.13 | |
25 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:37.59 | |
26 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 5:38.03 | |
27 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 5:38.46 | |
28 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 5:39.95 | |
29 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 5:40.34 | |
30 | 107 | Olsen Julie Brosbøl | 1999 | HVIDOVRE | 9962AB | 50 m | 5:41.57 | |
31 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 5:44.13 | |
32 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 5:46.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 15, 400m Medley Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 4:46.10 | |
2 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:53.11 | |
3 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 4:56.96 | |
4 | 369 | Huss-Hansen Mathilde | 1994 | HOVEDSTAD | 9488AF | 50 m | 4:57.39 | |
5 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 5:03.48 | |
6 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 5:06.44 | |
7 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 5:07.28 | |
8 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:11.33 | |
9 | 353 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 5:13.26 | |
10 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 5:15.05 | |
11 | 60 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 5:16.33 | |
12 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 5:16.46 | |
13 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 5:17.26 | |
14 | 89 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 5:17.61 | |
15 | 151 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 5:19.69 | |
16 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 5:21.42 | |
17 | 111 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 5:21.49 | |
18 | 140 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | GLADSAXE | 9674AA | 50 m | 5:22.72 | |
19 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 5:22.72 | |
20 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:24.58 | |
21 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 5:24.84 | |
22 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 5:25.57 | |
23 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 5:26.24 | |
24 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 5:27.84 | |
25 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:28.73 | |
26 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 5:29.00 | |
27 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 5:29.05 | |
28 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 5:29.90 | |
29 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 5:30.77 | |
30 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 5:31.33 | |
31 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 5:32.03 | |
32 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 5:32.72 | |
33 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 5:32.99 | |
34 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 5:35.19 | |
35 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 5:37.13 | |
36 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:37.59 | |
37 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 5:38.03 | |
38 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 5:38.46 | |
39 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 5:39.95 | |
40 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 5:40.34 | |
41 | 107 | Olsen Julie Brosbøl | 1999 | HVIDOVRE | 9962AB | 50 m | 5:41.57 | |
42 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 5:44.13 | |
43 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 5:46.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 15, 400m Medley Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:53.11 | |
2 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 5:03.48 | |
3 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:11.33 | |
4 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 5:15.05 | |
5 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 5:16.46 | |
6 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 5:17.26 | |
7 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 5:21.42 | |
8 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 5:22.72 | |
9 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:24.58 | |
10 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 5:24.84 | |
11 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 5:25.57 | |
12 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 5:26.24 | |
13 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 5:27.84 | |
14 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:28.73 | |
15 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 5:29.00 | |
16 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 5:29.05 | |
17 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 5:29.90 | |
18 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 5:30.77 | |
19 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 5:31.33 | |
20 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 5:32.03 | |
21 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 5:32.72 | |
22 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 5:32.99 | |
23 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 5:35.19 | |
24 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 5:37.13 | |
25 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:37.59 | |
26 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 5:38.03 | |
27 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 5:38.46 | |
28 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 5:39.95 | |
29 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 5:40.34 | |
30 | 107 | Olsen Julie Brosbøl | 1999 | HVIDOVRE | 9962AB | 50 m | 5:41.57 | |
31 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 5:44.13 | |
32 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 5:46.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 15, 400m Medley Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 4:46.10 | |
2 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:53.11 | |
3 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 4:56.96 | |
4 | 369 | Huss-Hansen Mathilde | 1994 | HOVEDSTAD | 9488AF | 50 m | 4:57.39 | |
5 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 5:03.48 | |
6 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 5:06.44 | |
7 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 5:07.28 | |
8 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:11.33 | |
9 | 353 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 5:13.26 | |
10 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 5:15.05 | |
11 | 60 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 5:16.33 | |
12 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 5:16.46 | |
13 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 5:17.26 | |
14 | 89 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 5:17.61 | |
15 | 151 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 5:19.69 | |
16 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 5:21.42 | |
17 | 111 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 5:21.49 | |
18 | 140 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | GLADSAXE | 9674AA | 50 m | 5:22.72 | |
19 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 5:22.72 | |
20 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 5:24.58 | |
21 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 5:24.84 | |
22 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 5:25.57 | |
23 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 5:26.24 | |
24 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 5:27.84 | |
25 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:28.73 | |
26 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 5:29.00 | |
27 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 5:29.05 | |
28 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 5:29.90 | |
29 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 5:30.77 | |
30 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 5:31.33 | |
31 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 5:32.03 | |
32 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 5:32.72 | |
33 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 5:32.99 | |
34 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 5:35.19 | |
35 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 5:37.13 | |
36 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:37.59 | |
37 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 5:38.03 | |
38 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 5:38.46 | |
39 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 5:39.95 | |
40 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 5:40.34 | |
41 | 107 | Olsen Julie Brosbøl | 1999 | HVIDOVRE | 9962AB | 50 m | 5:41.57 | |
42 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 5:44.13 | |
43 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 5:46.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 16, 400m Medley Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:37.06 | |
2 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 4:42.40 | |
3 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 4:44.69 | |
4 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:46.03 | |
5 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:48.39 | |
6 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:51.99 | |
7 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:52.18 | |
8 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:55.93 | |
9 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 4:56.64 | |
10 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 4:56.67 | |
11 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 5:00.51 | |
12 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 5:02.93 | |
13 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 5:03.17 | |
14 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 5:03.92 | |
15 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 5:08.75 | |
16 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 5:09.21 | |
17 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 5:10.20 | |
18 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 5:13.32 | |
19 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 5:14.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 16, 400m Medley Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 4:21.99 | |
2 | 206 | Austmann Mikkel | 1991 | HERLEV | 9163AD | 50 m | 4:36.83 | |
3 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:37.06 | |
4 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:37.12 | |
5 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 4:42.40 | |
6 | 387 | Mathiesen Martin | 1994 | HOVEDSTAD | 9439AE | 50 m | 4:44.01 | |
7 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 4:44.69 | |
8 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:46.03 | |
9 | 383 | Vitten Kasper | 1995 | HOVEDSTAD | 9529AA | 50 m | 4:47.94 | |
10 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:48.39 | |
11 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:51.99 | |
12 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:52.18 | |
13 | 7 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 4:52.95 | |
14 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:55.93 | |
15 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 4:56.64 | |
16 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 4:56.67 | |
17 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 5:00.51 | |
18 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 5:02.93 | |
19 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 5:03.17 | |
20 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 5:03.92 | |
21 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 5:08.75 | |
22 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 5:09.21 | |
23 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 5:10.20 | |
24 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 5:13.32 | |
25 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 5:14.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 16, 400m Medley Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:37.06 | |
2 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 4:42.40 | |
3 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 4:44.69 | |
4 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:46.03 | |
5 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:48.39 | |
6 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:51.99 | |
7 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:52.18 | |
8 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:55.93 | |
9 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 4:56.64 | |
10 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 4:56.67 | |
11 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 5:00.51 | |
12 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 5:02.93 | |
13 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 5:03.17 | |
14 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 5:03.92 | |
15 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 5:08.75 | |
16 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 5:09.21 | |
17 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 5:10.20 | |
18 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 5:13.32 | |
19 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 5:14.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 16, 400m Medley Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 4:21.99 | |
2 | 206 | Austmann Mikkel | 1991 | HERLEV | 9163AD | 50 m | 4:36.83 | |
3 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 4:37.06 | |
4 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:37.12 | |
5 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 4:42.40 | |
6 | 387 | Mathiesen Martin | 1994 | HOVEDSTAD | 9439AE | 50 m | 4:44.01 | |
7 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 4:44.69 | |
8 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:46.03 | |
9 | 383 | Vitten Kasper | 1995 | HOVEDSTAD | 9529AA | 50 m | 4:47.94 | |
10 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 4:48.39 | |
11 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:51.99 | |
12 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:52.18 | |
13 | 7 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 4:52.95 | |
14 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:55.93 | |
15 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 4:56.64 | |
16 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 4:56.67 | |
17 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 5:00.51 | |
18 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 5:02.93 | |
19 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 5:03.17 | |
20 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 5:03.92 | |
21 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 5:08.75 | |
22 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 5:09.21 | |
23 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 5:10.20 | |
24 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 5:13.32 | |
25 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 5:14.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 2:22.10 | |
2 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 2:23.06 | |
3 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:28.16 | |
4 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 2:30.35 | |
5 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:30.86 | |
6 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:32.34 | |
7 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:33.69 | |
8 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 2:34.15 | |
9 | 165 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:34.82 | |
10 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:34.87 | |
11 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:34.97 | |
12 | 401 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 2:35.23 | |
13 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 2:39.77 | |
14 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 2:41.31 | |
15 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 2:42.83 | |
16 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 2:42.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 350 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 2:20.27 | |
2 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:20.60 | |
3 | 216 | Juel Pernille | 1994 | HERLEV | 9418AF | 50 m | 2:20.64 | |
4 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 2:22.10 | |
5 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 2:23.06 | |
6 | 307 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:24.47 | |
7 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:26.86 | |
8 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:28.16 | |
9 | 308 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 50 m | 2:29.95 | ||
10 | 140 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | GLADSAXE | 9674AA | 50 m | 2:30.32 | |
11 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 2:30.35 | |
12 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:30.86 | |
13 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:32.34 | |
14 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:33.69 | |
15 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 2:34.15 | |
16 | 165 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:34.82 | |
17 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:34.87 | |
18 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:34.97 | |
19 | 401 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 2:35.23 | |
20 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 2:39.77 | |
21 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 2:41.31 | |
22 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 2:42.83 | |
23 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 2:42.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:07.87 | |
2 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 2:10.36 | |
3 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:10.48 | |
4 | 333 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 2:12.47 | |
5 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:17.91 | |
6 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:19.77 | |
7 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:20.51 | |
8 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:23.94 | |
9 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:24.59 | |
10 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.46 | |
11 | 62 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:28.75 | |
12 | 79 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:30.03 | |
13 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:31.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 222 | Røssel Christian | 1995 | HERLEV | 9525AN | 50 m | 2:07.13 | |
2 | 54 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 2:07.43 | |
3 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:07.87 | |
4 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 2:08.14 | |
5 | 100 | Bjerregaard Mark | 1994 | HVIDOVRE | 9495AD | 50 m | 2:09.26 | |
6 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 2:09.63 | |
7 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 2:10.36 | |
8 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:10.48 | |
9 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 2:11.19 | |
10 | 283 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 2:12.41 | |
11 | 333 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 2:12.47 | |
12 | 332 | Sagrista Joel Subirana | 1993 | BIRKERØD | 9345AO | 50 m | 2:13.10 | |
13 | 215 | Johansen Mikkel | 1994 | HERLEV | 9473AB | 50 m | 2:13.67 | |
14 | 24 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 2:14.56 | |
15 | 342 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 50 m | 2:15.12 | |
16 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:17.91 | |
17 | 250 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 2:18.59 | |
18 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:19.77 | |
19 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:20.51 | |
20 | 221 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | HERLEV | 9591AA | 50 m | 2:22.53 | |
21 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:23.94 | |
22 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:24.59 | |
23 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.46 | |
24 | 62 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:28.75 | |
25 | 79 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:30.03 | |
26 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:31.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:04.54 | |
2 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:05.12 | |
3 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:06.50 | |
4 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:07.19 | |
5 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 1:07.30 | |
6 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:07.88 | |
7 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 1:08.15 | |
8 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 1:08.44 | |
9 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:08.51 | |
10 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:08.65 | |
11 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 1:08.80 | |
12 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 1:09.25 | |
13 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 1:09.42 | |
14 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 1:09.60 | |
15 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:09.65 | |
16 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:09.81 | |
17 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 1:09.99 | |
18 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 1:10.11 | |
19 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:10.50 | |
20 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 1:11.05 | |
21 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:11.30 | |
22 | 375 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 1:11.42 | |
23 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:11.46 | |
24 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:11.63 | |
25 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 1:11.64 | |
26 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 1:12.13 | |
27 | 175 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 1:12.21 | |
28 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 1:12.27 | |
29 | 201 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 1:12.71 | |
30 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:13.22 | |
31 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:13.35 | |
32 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 1:13.77 | |
33 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 1:13.81 | |
34 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:14.05 | |
35 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:14.32 | |
36 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 1:14.37 | |
37 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:14.78 | |
38 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 1:14.84 | |
39 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 1:14.87 | |
40 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 1:15.51 | |
41 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 1:16.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 1:03.87 | |
2 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 1:03.98 | |
3 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:04.54 | |
4 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 1:04.70 | |
5 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:05.12 | |
6 | 205 | Abdulkadir Yasmin Saud | 1994 | HERLEV | 9476AE | 50 m | 1:05.30 | |
7 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 1:05.71 | |
8 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 1:06.13 | |
9 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:06.50 | |
10 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 1:07.06 | |
11 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:07.19 | |
12 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 1:07.30 | |
13 | 157 | Øhrstrøm Caroline | 1995 | GLADSAXE | 9598AG | 50 m | 1:07.64 | |
14 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:07.88 | |
15 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 1:08.15 | |
16 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 1:08.37 | |
17 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 1:08.44 | |
18 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:08.51 | |
19 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:08.65 | |
20 | 210 | Christensen Michelle Icka | 1995 | HERLEV | 9594AK | 50 m | 1:08.73 | |
21 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 1:08.80 | |
22 | 302 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 1:08.98 | |
23 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 1:09.25 | |
24 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 1:09.42 | |
25 | 349 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 50 m | 1:09.47 | |
26 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 1:09.60 | |
27 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 1:09.65 | |
28 | 403 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:09.65 | |
29 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:09.81 | |
30 | 151 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 1:09.95 | |
31 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 1:09.99 | |
32 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 1:10.11 | |
33 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:10.50 | |
34 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 1:10.51 | |
35 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 1:11.05 | |
36 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:11.30 | |
37 | 375 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 1:11.42 | |
38 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:11.46 | |
39 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:11.63 | |
40 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 1:11.64 | |
41 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 1:12.13 | |
42 | 175 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 1:12.21 | |
43 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 1:12.27 | |
44 | 201 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 1:12.71 | |
45 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:13.22 | |
46 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:13.35 | |
47 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 1:13.77 | |
48 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 1:13.81 | |
49 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:14.05 | |
50 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:14.32 | |
51 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 1:14.37 | |
52 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:14.78 | |
53 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 1:14.84 | |
54 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 1:14.87 | |
55 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 1:15.51 | |
56 | 396 | Doni Sofia Cathrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9982AL | 50 m | 1:16.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 59.15 | |
2 | 388 | Petersen Morten Børre | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 1:01.31 | |
3 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 1:01.71 | |
4 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:02.28 | |
5 | 83 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 1:02.35 | |
6 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:02.62 | |
7 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 1:03.21 | |
8 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 1:03.51 | |
9 | 44 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:04.10 | |
10 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 1:04.57 | |
11 | 198 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:04.60 | |
12 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 1:04.63 | |
13 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 1:04.84 | |
14 | 348 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 1:04.95 | |
15 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 1:05.50 | |
16 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:05.54 | |
17 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 1:05.61 | |
18 | 204 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:05.97 | |
19 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 1:06.01 | |
20 | 174 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | HELSINGØR | 9971AL | 50 m | 1:06.09 | |
21 | 6 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 1:07.11 | |
22 | 294 | Larsen Victor | 1998 | FR.SUND | 9889AM | 50 m | 1:07.38 | |
23 | 146 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:12.61 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 344 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 54.75 | |
2 | 420 | Jensen Anders | 1987 | VI39 | 8709AA | 50 m | 57.04 | |
3 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 57.40 | |
4 | 182 | Vestergaard Lasse | 1991 | HELSINGØR | 9133AG | 50 m | 58.41 | |
5 | 193 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 58.62 | |
6 | 94 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 59.05 | |
7 | 225 | Sørensen Jonas | 1990 | HERLEV | 9023AA | 50 m | 59.10 | |
8 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 59.15 | |
9 | 334 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 1:00.50 | |
10 | 220 | Olesen Marcus | 1995 | HERLEV | 9531AC | 50 m | 1:00.95 | |
11 | 221 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | HERLEV | 9591AA | 50 m | 1:01.08 | |
12 | 388 | Petersen Morten Børre | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 1:01.31 | |
13 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 1:01.71 | |
14 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 1:02.13 | |
15 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:02.28 | |
16 | 83 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 1:02.35 | |
17 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:02.62 | |
18 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 1:03.21 | |
19 | 3 | Jensen Jacob | 1995 | VORDINGB | 9599AE | 50 m | 1:03.33 | |
20 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 1:03.36 | |
21 | 66 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 1:03.44 | |
22 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 1:03.51 | |
23 | 187 | Vang Sebastian | 1991 | NÆSTVED | 9163AA | 50 m | 1:03.56 | |
24 | 44 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:04.10 | |
25 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 1:04.57 | |
26 | 198 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:04.60 | |
27 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 1:04.63 | |
28 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 1:04.84 | |
29 | 348 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 1:04.95 | |
30 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 1:05.50 | |
31 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:05.54 | |
32 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 1:05.61 | |
33 | 106 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 1:05.89 | |
34 | 204 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:05.97 | |
35 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 1:06.01 | |
36 | 174 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | HELSINGØR | 9971AL | 50 m | 1:06.09 | |
37 | 6 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 1:07.11 | |
38 | 294 | Larsen Victor | 1998 | FR.SUND | 9889AM | 50 m | 1:07.38 | |
39 | 146 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:12.61 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 1:12.68 | |
2 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 1:15.66 | |
3 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:15.75 | |
4 | 395 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 1:16.12 | |
5 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:16.39 | |
6 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 1:16.45 | |
7 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 1:16.58 | |
8 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 1:17.02 | |
9 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 1:17.25 | |
10 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 1:17.48 | |
11 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:18.91 | |
12 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 1:19.07 | |
13 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:19.19 | |
14 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:19.43 | |
15 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 1:19.60 | |
16 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:19.67 | |
17 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 1:19.78 | |
18 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 1:20.00 | |
19 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 1:20.39 | |
20 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:21.11 | |
21 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 1:21.14 | |
22 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 1:21.34 | |
23 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 1:21.40 | |
24 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 1:22.41 | |
25 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 1:22.82 | |
26 | 172 | Eriksen Helena Højsted | 2000 | HELSINGØR | 0004AM | 50 m | 1:23.44 | |
27 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 1:23.64 | |
28 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 1:25.17 | |
29 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 1:25.18 | |
30 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 1:27.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 1:05.93 | |
2 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 1:10.72 | |
3 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 1:12.68 | |
4 | 60 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 1:12.93 | |
5 | 212 | Holten Cecilie | 1996 | HERLEV | 9608AF | 50 m | 1:13.09 | |
6 | 323 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 1:13.60 | |
7 | 89 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 1:15.35 | |
8 | 421 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 1:15.58 | |
9 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 1:15.66 | |
10 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:15.75 | |
11 | 395 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 1:16.12 | |
12 | 374 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 1:16.16 | |
13 | 284 | Marker-Pedersen Nikoline | 1996 | VEST | 9686AC | 50 m | 1:16.18 | |
14 | 117 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 50 m | 1:16.34 | |
15 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:16.39 | |
16 | 90 | Hansen Maria Tanderup | 1998 | SLAGELSE | 9836AJ | 50 m | 1:16.45 | |
17 | 122 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 1:16.50 | |
18 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 1:16.58 | |
19 | 61 | Riget Louise G. | 1995 | TRITON B | 9584AB | 50 m | 1:16.65 | |
20 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 1:17.02 | |
21 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 1:17.25 | |
22 | 99 | Bak Julie | 1997 | HVIDOVRE | 9782AJ | 50 m | 1:17.37 | |
23 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 1:17.48 | |
24 | 123 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 1:17.89 | |
25 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:18.91 | |
26 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 1:18.96 | |
27 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 1:19.07 | |
28 | 287 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 1:19.10 | |
29 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:19.19 | |
30 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:19.43 | |
31 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 1:19.60 | |
32 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:19.67 | |
33 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 1:19.78 | |
34 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 1:20.00 | |
35 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 1:20.39 | |
36 | 291 | Bankowska Adriana Natalia | 1997 | FR.SUND | 9738AY | 50 m | 1:21.07 | |
37 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:21.11 | |
38 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 1:21.14 | |
39 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 1:21.34 | |
40 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 1:21.40 | |
41 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 1:22.41 | |
42 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 1:22.82 | |
43 | 172 | Eriksen Helena Højsted | 2000 | HELSINGØR | 0004AM | 50 m | 1:23.44 | |
44 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 1:23.64 | |
45 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 1:25.17 | |
46 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 1:25.18 | |
47 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 1:27.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:03.76 2012-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:05.10 | |
2 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:06.98 | |
3 | 208 | Brændholt Mathias | 1996 | HERLEV | 9683AN | 50 m | 1:07.43 | |
4 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 1:08.61 | |
5 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 1:08.75 | |
6 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 1:09.83 | |
7 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:10.67 | |
8 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 1:11.08 | |
9 | 288 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 1:11.42 | |
10 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 1:11.88 | |
11 | 416 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH/MK | 9653AR | 50 m | 1:12.00 | |
12 | 281 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 1:12.14 | |
13 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 1:12.41 | |
14 | 393 | Højme Daniel | 1997 | HOVEDSTAD | 9775AM | 50 m | 1:13.44 | |
15 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 1:13.65 | |
16 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:13.70 | |
17 | 246 | Weiss Frederik | 1999 | GENTOFTE | 9913AB | 50 m | 1:14.56 | |
18 | 75 | Schiøtz Philip | 1999 | HØRSHOLM | 9965AF | 50 m | 1:15.22 | |
19 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 1:15.37 | |
20 | 146 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:16.08 | |
21 | 202 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 1:16.18 | |
22 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 1:20.40 | |
23 | 407 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 1:29.10 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:03.76 2012-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 197 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 1:02.37 | |
2 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:05.10 | |
3 | 312 | Träff Jens Peter | 1988 | LYNGBY | 8877AC | 50 m | 1:05.40 | |
4 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:06.98 | |
5 | 347 | Olczyk Jonas | 1994 | ALLERØD | 9457AA | 50 m | 1:07.34 | |
6 | 208 | Brændholt Mathias | 1996 | HERLEV | 9683AN | 50 m | 1:07.43 | |
7 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 1:08.61 | |
8 | 408 | Christensen Christian | 1991 | U.S.G | 9181AB | 50 m | 1:08.73 | |
9 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 1:08.75 | |
10 | 206 | Austmann Mikkel | 1991 | HERLEV | 9163AD | 50 m | 1:09.25 | |
11 | 280 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 1:09.37 | |
12 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 1:09.83 | |
13 | 7 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 1:10.38 | |
14 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:10.67 | |
15 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 1:11.08 | |
16 | 288 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 1:11.42 | |
17 | 38 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 1:11.56 | |
18 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 1:11.88 | |
19 | 416 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH/MK | 9653AR | 50 m | 1:12.00 | |
20 | 281 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 1:12.14 | |
21 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 1:12.41 | |
22 | 393 | Højme Daniel | 1997 | HOVEDSTAD | 9775AM | 50 m | 1:13.44 | |
23 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 1:13.65 | |
24 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:13.70 | |
25 | 246 | Weiss Frederik | 1999 | GENTOFTE | 9913AB | 50 m | 1:14.56 | |
26 | 75 | Schiøtz Philip | 1999 | HØRSHOLM | 9965AF | 50 m | 1:15.22 | |
27 | 179 | Mundt Alexander | 1994 | HELSINGØR | 9477AC | 50 m | 1:15.27 | |
28 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 1:15.37 | |
29 | 146 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:16.08 | |
30 | 202 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 1:16.18 | |
31 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 1:20.40 | |
32 | 407 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 1:29.10 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 18:32.76 | |
2 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 18:40.45 | |
3 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 19:17.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 17:27.25 | |
2 | 340 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 17:37.54 | |
3 | 50 | Jessen Louise Møller | 1997 | TRITON B | 9704AE | 50 m | 18:07.83 | |
4 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 18:10.95 | |
5 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 18:32.76 | |
6 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 18:40.45 | |
7 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 19:17.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 18:32.76 | |
2 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 18:40.45 | |
3 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 19:17.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 17:27.25 | |
2 | 340 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 17:37.54 | |
3 | 50 | Jessen Louise Møller | 1997 | TRITON B | 9704AE | 50 m | 18:07.83 | |
4 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 18:10.95 | |
5 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 18:32.76 | |
6 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 18:40.45 | |
7 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 19:17.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 8:34.72 | |
2 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 8:34.79 | |
3 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:38.09 | |
4 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 8:40.15 | |
5 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 9:02.96 | |
6 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 9:07.30 | |
7 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 9:11.81 | |
8 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 9:16.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 7:50.81 | |
2 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 8:09.36 | |
3 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 8:34.72 | |
4 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 8:34.79 | |
5 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:38.09 | |
6 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 8:40.15 | |
7 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 8:43.35 | |
8 | 10 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 8:45.50 | |
9 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 8:45.56 | |
10 | 383 | Vitten Kasper | 1995 | HOVEDSTAD | 9529AA | 50 m | 8:51.52 | |
11 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 9:02.96 | |
12 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 9:07.30 | |
13 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 9:11.81 | |
14 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 9:16.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 8:34.72 | |
2 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 8:34.79 | |
3 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:38.09 | |
4 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 8:40.15 | |
5 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 9:02.96 | |
6 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 9:07.30 | |
7 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 9:11.81 | |
8 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 9:16.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 7:50.81 | |
2 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 8:09.36 | |
3 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 8:34.72 | |
4 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 8:34.79 | |
5 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:38.09 | |
6 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 8:40.15 | |
7 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 8:43.35 | |
8 | 10 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 8:45.50 | |
9 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 8:45.56 | |
10 | 383 | Vitten Kasper | 1995 | HOVEDSTAD | 9529AA | 50 m | 8:51.52 | |
11 | 384 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 9:02.96 | |
12 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 9:07.30 | |
13 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 9:11.81 | |
14 | 26 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 9:16.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 297 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 3:56.00 | ||
2 | 355 | Sigma Damer A | 0 | SIGMA | 50 m | 3:56.00 | ||
3 | 231 | Herlev Supergirls | 1994 | HERLEV | 50 m | 3:56.69 | ||
4 | 35 | Triton Damer | 1995 | TRITON B | 50 m | 4:00.79 | ||
5 | 132 | Gladsaxe Damer | 1999 | GLADSAXE | 50 m | 4:01.32 | ||
6 | 68 | Hørsholm Damer | 0 | HØRSHOLM | 50 m | 4:01.65 | ||
7 | 356 | Sigma Damer B | 0 | SIGMA | 50 m | 4:02.00 | ||
8 | 305 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:04.00 | ||
9 | 373 | Hovedstad Damer 1 | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:04.60 | ||
10 | 232 | Gentofte Piger 1 | 1998 | GENTOFTE | 50 m | 4:05.00 | ||
11 | 37 | Triton Piger | 1997 | TRITON B | 50 m | 4:10.79 | ||
12 | 97 | Stv-1 Damer | 0 | STV | 50 m | 4:13.00 | ||
13 | 423 | Vat Damer | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:15.00 | ||
14 | 102 | Hvidovre Damer | 1997 | HVIDOVRE | 50 m | 4:15.81 | ||
15 | 133 | Gladsaxe Damer 2 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:17.21 | ||
16 | 158 | A6 Piger | 1998 | A6 | 50 m | 4:20.00 | ||
17 | 228 | Charlies Angels | 1994 | HERLEV | 50 m | 4:20.69 | ||
18 | 289 | Frederikssund Piger | 1999 | FR.SUND | 50 m | 4:21.69 | ||
19 | 359 | Gti | 0 | GTI | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 230 | Herlev Piranhas | 1995 | HERLEV | 50 m | 3:26.69 | ||
2 | 357 | Sigma Herrer A | 0 | SIGMA | 50 m | 3:31.50 | ||
3 | 386 | Hovedstad Herrer 1 | 1994 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:37.40 | ||
4 | 309 | Lyngby Herrer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 3:40.00 | ||
5 | 189 | Farum Miniguns | 1998 | FARUM | 50 m | 3:42.00 | ||
6 | 358 | Sigma Herrer B | 0 | SIGMA | 50 m | 3:45.00 | ||
7 | 229 | Herlev Fitnisser | 0 | HERLEV | 50 m | 3:45.69 | ||
8 | 136 | Gladsaxe Herrer 1 | 1995 | GLADSAXE | 50 m | 3:46.10 | ||
9 | 36 | Triton Herrer | 1994 | TRITON B | 50 m | 3:46.79 | ||
10 | 138 | Gladsaxe Herrer 2 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:51.30 | ||
11 | 104 | Hvidovre Herrer | 1995 | HVIDOVRE | 50 m | 3:53.22 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 58.20 | |
2 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 59.20 | |
3 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 59.29 | |
4 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 59.45 | |
5 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:00.72 | |
6 | 371 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 1:00.77 | |
7 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 1:00.85 | |
8 | 69 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:00.91 | |
9 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:00.95 | |
10 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:00.99 | |
11 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:01.09 | |
12 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:01.11 | |
13 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:01.14 | |
14 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 1:01.26 | |
15 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 1:01.80 | |
16 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 1:02.15 | |
17 | 254 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 1:02.35 | |
18 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:02.46 | |
19 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:02.52 | |
20 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 1:02.58 | |
21 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:02.66 | |
22 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 1:02.71 | |
23 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 1:02.98 | |
24 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 1:03.03 | |
25 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:03.06 | |
26 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 1:03.10 | |
27 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 1:03.13 | |
28 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:03.16 | |
29 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:03.18 | |
30 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 1:03.23 | |
31 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 1:03.27 | |
32 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 1:03.42 | |
33 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:03.69 | |
34 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:04.30 | |
35 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:04.41 | |
36 | 295 | Wolsted Isabella | 1998 | FR.SUND | 9862AL | 50 m | 1:04.79 | |
37 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:04.81 | |
38 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:04.96 | |
39 | 145 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:05.06 | |
40 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 1:05.12 | |
41 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 1:05.35 | |
42 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 1:06.60 | |
43 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 1:10.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | LYNGBY | 8728AB | 50 m | 53.41 | |
2 | 15 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 54.68 | |
3 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 56.75 | |
4 | 216 | Juel Pernille | 1994 | HERLEV | 9418AF | 50 m | 57.18 | |
5 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 57.38 | |
6 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 58.15 | |
7 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 58.20 | |
8 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 58.32 | |
9 | 46 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 58.81 | |
10 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 59.00 | |
11 | 218 | Madsen Maria | 1995 | HERLEV | 9524AC | 50 m | 59.08 | |
12 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 59.14 | |
13 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 59.20 | |
14 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 59.29 | |
15 | 302 | Frølund-Grangaard Anne | 1996 | LYNGBY | 9632AB | 50 m | 59.35 | |
16 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 59.45 | |
17 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 59.67 | |
18 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 59.72 | |
19 | 350 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 59.93 | |
20 | 155 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 1:00.01 | |
21 | 142 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 1:00.21 | |
22 | 377 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 1:00.59 | |
23 | 42 | Edill Christina Hvid | 1995 | TRITON B | 9546AC | 50 m | 1:00.69 | |
24 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:00.72 | |
25 | 371 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 1:00.77 | |
26 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 1:00.85 | |
27 | 69 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:00.91 | |
28 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:00.95 | |
29 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:00.99 | |
30 | 212 | Holten Cecilie | 1996 | HERLEV | 9608AF | 50 m | 1:01.07 | |
31 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:01.09 | |
32 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:01.11 | |
33 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:01.14 | |
34 | 324 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 1:01.15 | |
35 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 1:01.26 | |
36 | 258 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 50 m | 1:01.38 | |
37 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 1:01.80 | |
38 | 291 | Bankowska Adriana Natalia | 1997 | FR.SUND | 9738AY | 50 m | 1:01.93 | |
39 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 1:02.15 | |
40 | 253 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 50 m | 1:02.34 | |
41 | 254 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 1:02.35 | |
42 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:02.46 | |
43 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:02.52 | |
44 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 1:02.58 | |
45 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:02.66 | |
46 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 1:02.71 | |
47 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 1:02.98 | |
48 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 1:03.03 | |
49 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:03.06 | |
50 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 1:03.10 | |
51 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 1:03.13 | |
52 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:03.16 | |
53 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:03.18 | |
54 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 1:03.23 | |
55 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 1:03.27 | |
56 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 1:03.42 | |
57 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:03.69 | |
58 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:04.30 | |
59 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:04.41 | |
60 | 295 | Wolsted Isabella | 1998 | FR.SUND | 9862AL | 50 m | 1:04.79 | |
61 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:04.81 | |
62 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:04.96 | |
63 | 145 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:05.06 | |
64 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 1:05.12 | |
65 | 318 | Halck Irene | 1999 | LYNGBY | 9998AN | 50 m | 1:05.35 | |
66 | 124 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 1:06.60 | |
67 | 159 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 1:10.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 50.54 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 52.31 | |
2 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 53.83 | |
3 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 54.11 | |
4 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 54.64 | |
5 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 54.86 | |
6 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 54.92 | |
7 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 55.00 | |
8 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 55.19 | |
9 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 55.30 | |
10 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 55.32 | |
11 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 55.37 | |
12 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 55.57 | |
13 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 55.65 | |
14 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 55.70 | |
15 | 169 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 55.80 | |
16 | 120 | Kempff-Andersen Sebastian | 1996 | HILLERØD | 9647AB | 50 m | 55.95 | |
17 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 56.01 | |
18 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 56.17 | |
19 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 56.38 | |
20 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 56.50 | |
21 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 56.60 | |
22 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 56.60 | |
23 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 56.74 | |
24 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 56.80 | |
25 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 56.84 | |
26 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 57.04 | |
27 | 365 | Jensen Victor Hardenberg | 1997 | TUNE | 9741AE | 50 m | 57.32 | |
28 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 57.36 | |
29 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 57.60 | |
30 | 345 | Jensen Anders Aaboe | 1997 | ALLERØD | 9779AB | 50 m | 57.71 | |
31 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 57.73 | |
32 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 57.78 | |
33 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 58.04 | |
34 | 286 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 58.56 | |
35 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 58.87 | |
36 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 59.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 50.54 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 200 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 51.15 | |
2 | 226 | Westermann Magnus | 1995 | HERLEV | 9541AA | 50 m | 51.33 | |
3 | 224 | Steenberg Thomas | 1994 | HERLEV | 9403AE | 50 m | 51.93 | |
4 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 52.31 | |
5 | 329 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 52.78 | |
6 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 53.31 | |
7 | 193 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 53.40 | |
8 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 53.74 | |
9 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 53.83 | |
10 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 54.11 | |
11 | 334 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 54.11 | |
12 | 91 | Kristensen Joachim Blach | 1995 | SLAGELSE | 9589AJ | 50 m | 54.57 | |
13 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 54.64 | |
14 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 54.86 | |
15 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 54.92 | |
16 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 55.00 | |
17 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 55.19 | |
18 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 55.27 | |
19 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 55.30 | |
20 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 55.32 | |
21 | 220 | Olesen Marcus | 1995 | HERLEV | 9531AC | 50 m | 55.34 | |
22 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 55.37 | |
23 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 55.46 | |
24 | 215 | Johansen Mikkel | 1994 | HERLEV | 9473AB | 50 m | 55.55 | |
25 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 55.57 | |
26 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 55.65 | |
27 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 55.70 | |
28 | 32 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 55.75 | |
29 | 387 | Mathiesen Martin | 1994 | HOVEDSTAD | 9439AE | 50 m | 55.79 | |
30 | 169 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 55.80 | |
31 | 120 | Kempff-Andersen Sebastian | 1996 | HILLERØD | 9647AB | 50 m | 55.95 | |
32 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 56.01 | |
33 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 56.17 | |
34 | 106 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 56.24 | |
35 | 237 | Garne Asbjørn | 1995 | GENTOFTE | 9563AD | 50 m | 56.37 | |
36 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 56.38 | |
37 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 56.50 | |
38 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 56.60 | |
39 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 56.60 | |
40 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 56.74 | |
41 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 56.80 | |
42 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 56.84 | |
43 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 57.04 | |
44 | 5 | Edvardsen Tobias | 1995 | NAKSKOV | 9581AA | 50 m | 57.20 | |
45 | 365 | Jensen Victor Hardenberg | 1997 | TUNE | 9741AE | 50 m | 57.32 | |
46 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 57.36 | |
47 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 57.60 | |
48 | 345 | Jensen Anders Aaboe | 1997 | ALLERØD | 9779AB | 50 m | 57.71 | |
49 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 57.73 | |
50 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 57.78 | |
51 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 58.04 | |
52 | 286 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 58.56 | |
53 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 58.87 | |
54 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 59.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:21.20 | |
2 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 2:21.93 | |
3 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 2:24.54 | |
4 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:24.92 | |
5 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 2:25.03 | |
6 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 2:25.19 | |
7 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:25.58 | |
8 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 2:25.77 | |
9 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:26.06 | |
10 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 2:27.28 | |
11 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 2:27.85 | |
12 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 2:28.02 | |
13 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 2:29.04 | |
14 | 165 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:29.45 | |
15 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 2:30.53 | |
16 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 2:31.33 | |
17 | 399 | Hansen Laura Rimmer | 1998 | HOVEDSTAD | 9858AK | 50 m | 2:31.63 | |
18 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 2:32.87 | |
19 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 2:34.41 | |
20 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 2:35.23 | |
21 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 2:35.88 | |
22 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 2:36.21 | |
23 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 2:36.65 | |
24 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:37.09 | |
25 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 2:37.63 | |
26 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 2:37.86 | |
27 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 2:38.55 | |
28 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 2:38.70 | |
29 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:39.08 | |
30 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:39.29 | |
31 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 2:41.23 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 16 | Bro Sarah | 1996 | LYNGBY | 9686AE | 50 m | 2:16.83 | |
2 | 205 | Abdulkadir Yasmin Saud | 1994 | HERLEV | 9476AE | 50 m | 2:20.07 | |
3 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 2:20.91 | |
4 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:21.20 | |
5 | 160 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 2:21.93 | |
6 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:22.45 | |
7 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 2:22.98 | |
8 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 2:24.54 | |
9 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:24.92 | |
10 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 2:25.03 | |
11 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 2:25.19 | |
12 | 157 | Øhrstrøm Caroline | 1995 | GLADSAXE | 9598AG | 50 m | 2:25.33 | |
13 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:25.58 | |
14 | 415 | Mariner Sarah | 1998 | VAT CPH/MK | 9882AI | 50 m | 2:25.77 | |
15 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:26.06 | |
16 | 167 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 2:27.28 | |
17 | 349 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 50 m | 2:27.84 | |
18 | 112 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 2:27.85 | |
19 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 2:28.02 | |
20 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:28.18 | |
21 | 210 | Christensen Michelle Icka | 1995 | HERLEV | 9594AK | 50 m | 2:28.46 | |
22 | 89 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 2:28.96 | |
23 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 2:29.04 | |
24 | 165 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:29.45 | |
25 | 108 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 2:30.53 | |
26 | 140 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | GLADSAXE | 9674AA | 50 m | 2:30.76 | |
27 | 142 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 2:30.92 | |
28 | 419 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 2:31.33 | |
29 | 399 | Hansen Laura Rimmer | 1998 | HOVEDSTAD | 9858AK | 50 m | 2:31.63 | |
30 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 2:32.87 | |
31 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 2:34.41 | |
32 | 413 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | VAT CPH/MK | 9954AF | 50 m | 2:35.23 | |
33 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 2:35.88 | |
34 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 2:36.21 | |
35 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 2:36.65 | |
36 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:37.09 | |
37 | 191 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 50 m | 2:37.60 | |
38 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 2:37.63 | |
39 | 195 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 2:37.86 | |
40 | 109 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 2:38.55 | |
41 | 129 | Weitling My | 2000 | HILLERØD | 0032AA | 50 m | 2:38.70 | |
42 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:39.08 | |
43 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:39.29 | |
44 | 70 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 2:41.23 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 2:07.87 | |
2 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:11.56 | |
3 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:11.84 | |
4 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:13.74 | |
5 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:16.25 | |
6 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:16.52 | |
7 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:17.90 | |
8 | 333 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 2:18.40 | |
9 | 389 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 2:18.57 | |
10 | 44 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:18.95 | |
11 | 348 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 2:19.91 | |
12 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:20.14 | |
13 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 2:20.31 | |
14 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 2:21.16 | |
15 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 2:21.21 | |
16 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 2:22.14 | |
17 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:22.23 | |
18 | 294 | Larsen Victor | 1998 | FR.SUND | 9889AM | 50 m | 2:22.78 | |
19 | 6 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 2:23.07 | |
20 | 92 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:23.51 | |
21 | 407 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:25.99 | |
22 | 95 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 2:26.58 | |
23 | 75 | Schiøtz Philip | 1999 | HØRSHOLM | 9965AF | 50 m | 2:45.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 344 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 2:00.90 | |
2 | 420 | Jensen Anders | 1987 | VI39 | 8709AA | 50 m | 2:02.87 | |
3 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 2:05.90 | |
4 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 2:07.87 | |
5 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 2:11.34 | |
6 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:11.56 | |
7 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:11.84 | |
8 | 221 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | HERLEV | 9591AA | 50 m | 2:13.27 | |
9 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:13.74 | |
10 | 66 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 2:14.27 | |
11 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:16.25 | |
12 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:16.52 | |
13 | 194 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:17.90 | |
14 | 333 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 2:18.40 | |
15 | 389 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 2:18.57 | |
16 | 44 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:18.95 | |
17 | 348 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 2:19.91 | |
18 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 2:20.14 | |
19 | 214 | Johansen Chris | 1996 | HERLEV | 9651AB | 50 m | 2:20.31 | |
20 | 74 | Rahe Rasmus Birkelund | 1994 | HØRSHOLM | 9443AO | 50 m | 2:20.89 | |
21 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 2:21.16 | |
22 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 2:21.21 | |
23 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 2:22.14 | |
24 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:22.23 | |
25 | 294 | Larsen Victor | 1998 | FR.SUND | 9889AM | 50 m | 2:22.78 | |
26 | 6 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 2:23.07 | |
27 | 92 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:23.51 | |
28 | 407 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:25.99 | |
29 | 95 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 2:26.58 | |
30 | 75 | Schiøtz Philip | 1999 | HØRSHOLM | 9965AF | 50 m | 2:45.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:21.65 2012-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 2:34.43 | |
2 | 371 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 2:37.98 | |
3 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 2:39.03 | |
4 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 2:41.80 | |
5 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 2:43.31 | |
6 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:44.68 | |
7 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:45.33 | |
8 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 2:45.56 | |
9 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 2:45.72 | |
10 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:46.85 | |
11 | 80 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 2:47.09 | |
12 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 2:47.33 | |
13 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 2:48.67 | |
14 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:48.77 | |
15 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:50.20 | |
16 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 2:51.65 | |
17 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 2:51.90 | |
18 | 254 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 2:52.26 | |
19 | 115 | Blomsterberg Thea | 2002 | HILLERØD | 0272AC | 50 m | 2:53.09 | |
20 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:53.56 | |
21 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:55.44 | |
22 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 2:55.88 | |
23 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 2:56.88 | |
24 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 2:57.96 | |
25 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 3:01.62 | |
26 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 3:02.08 | |
27 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 3:02.41 | |
28 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 3:02.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:21.65 2012-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 2:19.11 | |
2 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 2:34.43 | |
3 | 60 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 2:37.40 | |
4 | 371 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 2:37.98 | |
5 | 421 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 2:38.95 | |
6 | 93 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 2:39.03 | |
7 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 2:41.80 | |
8 | 123 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 2:42.69 | |
9 | 77 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 2:43.31 | |
10 | 122 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 2:43.59 | |
11 | 284 | Marker-Pedersen Nikoline | 1996 | VEST | 9686AC | 50 m | 2:43.99 | |
12 | 323 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 2:44.42 | |
13 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:44.68 | |
14 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:45.33 | |
15 | 402 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 2:45.56 | |
16 | 166 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 2:45.72 | |
17 | 99 | Bak Julie | 1997 | HVIDOVRE | 9782AJ | 50 m | 2:46.65 | |
18 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:46.85 | |
19 | 80 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 2:47.09 | |
20 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 2:47.30 | |
21 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 2:47.33 | |
22 | 117 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 50 m | 2:47.74 | |
23 | 307 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:48.56 | |
24 | 51 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 2:48.67 | |
25 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:48.77 | |
26 | 353 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 2:48.94 | |
27 | 121 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 2:49.06 | |
28 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:50.20 | |
29 | 61 | Riget Louise G. | 1995 | TRITON B | 9584AB | 50 m | 2:50.37 | |
30 | 141 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 2:51.14 | |
31 | 287 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 2:51.60 | |
32 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 2:51.65 | |
33 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 2:51.90 | |
34 | 254 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 2:52.26 | |
35 | 115 | Blomsterberg Thea | 2002 | HILLERØD | 0272AC | 50 m | 2:53.09 | |
36 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:53.56 | |
37 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:55.44 | |
38 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 2:55.88 | |
39 | 64 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 2:56.88 | |
40 | 161 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 2:57.96 | |
41 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 3:01.62 | |
42 | 71 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 3:02.08 | |
43 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 3:02.41 | |
44 | 184 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 3:02.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:21.12 | |
2 | 390 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 2:23.15 | |
3 | 208 | Brændholt Mathias | 1996 | HERLEV | 9683AN | 50 m | 2:27.63 | |
4 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 2:27.91 | |
5 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:29.22 | |
6 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:33.40 | |
7 | 416 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH/MK | 9653AR | 50 m | 2:35.75 | |
8 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:35.90 | |
9 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:36.14 | |
10 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 2:36.80 | |
11 | 288 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 2:39.69 | |
12 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 2:41.00 | |
13 | 246 | Weiss Frederik | 1999 | GENTOFTE | 9913AB | 50 m | 2:42.18 | |
14 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 2:42.45 | |
15 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 2:48.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:21.12 | |
2 | 197 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 2:21.18 | |
3 | 390 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 2:23.15 | |
4 | 206 | Austmann Mikkel | 1991 | HERLEV | 9163AD | 50 m | 2:24.97 | |
5 | 208 | Brændholt Mathias | 1996 | HERLEV | 9683AN | 50 m | 2:27.63 | |
6 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 2:27.91 | |
7 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:29.22 | |
8 | 7 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 2:32.62 | |
9 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:33.40 | |
10 | 416 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH/MK | 9653AR | 50 m | 2:35.75 | |
11 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:35.90 | |
12 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:36.14 | |
13 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 2:36.80 | |
14 | 288 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 2:39.69 | |
15 | 38 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 2:39.95 | |
16 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 2:41.00 | |
17 | 246 | Weiss Frederik | 1999 | GENTOFTE | 9913AB | 50 m | 2:42.18 | |
18 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 2:42.45 | |
19 | 406 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 2:48.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 33, 200m Medley Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:22.24 | |
2 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 2:23.26 | |
3 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 2:23.79 | |
4 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 2:25.14 | |
5 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:26.18 | |
6 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 2:28.42 | |
7 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:29.50 | |
8 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 2:30.47 | |
9 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 2:31.27 | |
10 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:31.42 | |
11 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:31.89 | |
12 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 2:32.69 | |
13 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:32.70 | |
14 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 2:33.06 | |
15 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:33.27 | |
16 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 2:33.32 | |
17 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 2:33.66 | |
18 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:33.75 | |
19 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:34.01 | |
20 | 165 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:34.10 | |
21 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 2:34.35 | |
22 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:34.55 | |
23 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 2:34.68 | |
24 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 2:34.84 | |
25 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 2:34.87 | |
26 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:35.41 | |
27 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 2:36.05 | |
28 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:36.06 | |
29 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:36.18 | |
30 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:36.43 | |
31 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:36.98 | |
32 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 2:38.07 | |
33 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:38.32 | |
34 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 2:39.38 | |
35 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 2:39.50 | |
36 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:40.63 | |
37 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 2:40.91 | |
38 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:41.11 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 33, 200m Medley Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 2:16.48 | |
2 | 21 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | HERNING | 8996AB | 50 m | 2:16.90 | |
3 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 2:20.77 | |
4 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 2:21.23 | |
5 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:21.39 | |
6 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:22.24 | |
7 | 45 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 2:23.26 | |
8 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 2:23.79 | |
9 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 2:25.14 | |
10 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:25.60 | |
11 | 377 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 2:25.84 | |
12 | 299 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:26.07 | |
13 | 135 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:26.18 | |
14 | 218 | Madsen Maria | 1995 | HERLEV | 9524AC | 50 m | 2:27.19 | |
15 | 278 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 2:28.42 | |
16 | 42 | Edill Christina Hvid | 1995 | TRITON B | 9546AC | 50 m | 2:29.21 | |
17 | 303 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:29.50 | |
18 | 205 | Abdulkadir Yasmin Saud | 1994 | HERLEV | 9476AE | 50 m | 2:29.78 | |
19 | 349 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 50 m | 2:30.16 | |
20 | 111 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 2:30.36 | |
21 | 207 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 50 m | 2:30.47 | |
22 | 89 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 2:30.51 | |
23 | 307 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:31.04 | |
24 | 43 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 2:31.27 | |
25 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:31.42 | |
26 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:31.89 | |
27 | 296 | Wolsted Victoria | 2000 | FR.SUND | 0054AH | 50 m | 2:32.69 | |
28 | 298 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:32.70 | |
29 | 417 | Pedersen Josefine | 1999 | VAT CPH/MK | 9928AB | 50 m | 2:33.06 | |
30 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:33.27 | |
31 | 244 | Norby Nikoline Nilsson | 2000 | GENTOFTE | 0064AN | 50 m | 2:33.32 | |
32 | 153 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 2:33.66 | |
33 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 2:33.75 | |
34 | 58 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:34.01 | |
35 | 165 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:34.10 | |
36 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 2:34.35 | |
37 | 304 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:34.55 | |
38 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 2:34.68 | |
39 | 41 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 2:34.84 | |
40 | 398 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 2:34.87 | |
41 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 2:35.41 | |
42 | 411 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH/MK | 0096AO | 50 m | 2:36.05 | |
43 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:36.06 | |
44 | 52 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:36.18 | |
45 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:36.43 | |
46 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:36.98 | |
47 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 2:38.07 | |
48 | 245 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:38.32 | |
49 | 397 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 2:39.38 | |
50 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 2:39.50 | |
51 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:40.63 | |
52 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 2:40.91 | |
53 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:41.11 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 34, 200m Medley Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:11.39 | |
2 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 2:13.48 | |
3 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:14.28 | |
4 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:15.24 | |
5 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:15.66 | |
6 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 2:15.91 | |
7 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 2:17.07 | |
8 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:17.34 | |
9 | 390 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 2:17.40 | |
10 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 2:17.80 | |
11 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 2:18.29 | |
12 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 2:18.38 | |
13 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 2:18.89 | |
14 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:19.15 | |
15 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:19.23 | |
16 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:19.45 | |
17 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:19.47 | |
18 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 2:19.50 | |
19 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:20.31 | |
20 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 2:21.09 | |
21 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 2:21.41 | |
22 | 389 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 2:21.72 | |
23 | 202 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:22.02 | |
24 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:22.85 | |
25 | 92 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:23.30 | |
26 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:23.31 | |
27 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 2:23.45 | |
28 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:24.33 | |
29 | 95 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 2:24.48 | |
30 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 2:24.50 | |
31 | 252 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:24.97 | |
32 | 281 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 2:25.20 | |
33 | 6 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 2:26.29 | |
34 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 2:26.71 | |
35 | 62 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:27.03 | |
36 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.43 | |
37 | 79 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:32.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 34, 200m Medley Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 2:10.34 | |
2 | 25 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 2:11.39 | |
3 | 387 | Mathiesen Martin | 1994 | HOVEDSTAD | 9439AE | 50 m | 2:11.87 | |
4 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 2:11.91 | |
5 | 57 | Møller Karim | 1994 | TRITON B | 9451AA | 50 m | 2:12.51 | |
6 | 206 | Austmann Mikkel | 1991 | HERLEV | 9163AD | 50 m | 2:12.98 | |
7 | 341 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 2:13.48 | |
8 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:14.28 | |
9 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:15.24 | |
10 | 183 | Wich Christian | 1993 | HELSINGØR | 9347AI | 50 m | 2:15.51 | |
11 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:15.66 | |
12 | 222 | Røssel Christian | 1995 | HERLEV | 9525AN | 50 m | 2:15.83 | |
13 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 2:15.91 | |
14 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 2:16.31 | |
15 | 32 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 2:16.88 | |
16 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 2:17.07 | |
17 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:17.34 | |
18 | 390 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 2:17.40 | |
19 | 7 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 2:17.63 | |
20 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 2:17.80 | |
21 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 2:18.29 | |
22 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 2:18.38 | |
23 | 178 | Mouritsen Andreas | 1992 | HELSINGØR | 9201AC | 50 m | 2:18.75 | |
24 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 2:18.89 | |
25 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:19.15 | |
26 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:19.23 | |
27 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:19.45 | |
28 | 354 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:19.47 | |
29 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 2:19.50 | |
30 | 100 | Bjerregaard Mark | 1994 | HVIDOVRE | 9495AD | 50 m | 2:19.63 | |
31 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:20.31 | |
32 | 24 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 2:20.54 | |
33 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 2:21.09 | |
34 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 2:21.41 | |
35 | 389 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 2:21.72 | |
36 | 202 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:22.02 | |
37 | 139 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:22.85 | |
38 | 92 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:23.30 | |
39 | 39 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:23.31 | |
40 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 2:23.45 | |
41 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:24.33 | |
42 | 95 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 2:24.48 | |
43 | 352 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 50 m | 2:24.50 | |
44 | 252 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:24.97 | |
45 | 281 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 2:25.20 | |
46 | 6 | Hansen Alexander Piihl | 1997 | NAKSKOV | 9705AK | 50 m | 2:26.29 | |
47 | 116 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 2:26.71 | |
48 | 62 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:27.03 | |
49 | 29 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:27.43 | |
50 | 79 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:32.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:03.03 | |
2 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 1:04.45 | |
3 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 1:05.79 | |
4 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 1:06.07 | |
5 | 80 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 1:06.14 | |
6 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 1:06.17 | |
7 | 378 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 1:06.86 | |
8 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:07.68 | |
9 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 1:07.71 | |
10 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:08.38 | |
11 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:08.63 | |
12 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:08.83 | |
13 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:09.28 | |
14 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:09.47 | |
15 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 1:09.57 | |
16 | 181 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 1:09.64 | |
17 | 254 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 1:09.83 | |
18 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 1:09.94 | |
19 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:10.09 | |
20 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:10.25 | |
21 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 1:10.32 | |
22 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:10.32 | |
23 | 125 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 1:10.45 | |
24 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 1:10.55 | |
25 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:10.56 | |
26 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:10.97 | |
27 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:11.06 | |
28 | 1 | Hansen Nana | 2000 | VORDINGB | 0048AJ | 50 m | 1:11.11 | |
29 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 1:11.36 | |
30 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 1:11.91 | |
31 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 1:12.20 | |
32 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:13.71 | |
33 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:13.81 | |
34 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 1:13.95 | |
35 | 73 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 1:13.99 | |
36 | 107 | Olsen Julie Brosbøl | 1999 | HVIDOVRE | 9962AB | 50 m | 1:14.90 | |
37 | 418 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH/MK | 9948AJ | 50 m | 1:17.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | LYNGBY | 8728AB | 50 m | 57.19 | |
2 | 216 | Juel Pernille | 1994 | HERLEV | 9418AF | 50 m | 1:01.38 | |
3 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 1:02.12 | |
4 | 377 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 1:02.42 | |
5 | 15 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 1:02.56 | |
6 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 1:02.57 | |
7 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:03.03 | |
8 | 350 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 1:03.46 | |
9 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 1:04.45 | |
10 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 1:05.31 | |
11 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 1:05.70 | |
12 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 1:05.70 | |
13 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 1:05.79 | |
14 | 307 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 1:05.90 | |
15 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 1:06.07 | |
16 | 80 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 1:06.14 | |
17 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 1:06.17 | |
18 | 308 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 50 m | 1:06.35 | ||
19 | 378 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 1:06.86 | |
20 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:07.68 | |
21 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 1:07.71 | |
22 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:08.38 | |
23 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 1:08.63 | |
24 | 48 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 1:08.83 | |
25 | 251 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:09.28 | |
26 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:09.47 | |
27 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 1:09.57 | |
28 | 181 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 1:09.64 | |
29 | 254 | Andersen Freja | 1998 | HERLUFSHOL | 9838AL | 50 m | 1:09.83 | |
30 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 1:09.94 | |
31 | 319 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 1:10.09 | |
32 | 143 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:10.25 | |
33 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 1:10.32 | |
34 | 236 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:10.32 | |
35 | 125 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 1:10.45 | |
36 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 1:10.55 | |
37 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:10.56 | |
38 | 337 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:10.97 | |
39 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:11.06 | |
40 | 1 | Hansen Nana | 2000 | VORDINGB | 0048AJ | 50 m | 1:11.11 | |
41 | 227 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 1:11.36 | |
42 | 366 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 1:11.91 | |
43 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 1:12.20 | |
44 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:13.71 | |
45 | 238 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:13.81 | |
46 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 1:13.95 | |
47 | 73 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 1:13.99 | |
48 | 107 | Olsen Julie Brosbøl | 1999 | HVIDOVRE | 9962AB | 50 m | 1:14.90 | |
49 | 418 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH/MK | 9948AJ | 50 m | 1:17.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 56.64 | |
2 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 58.05 | |
3 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 58.82 | |
4 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 59.09 | |
5 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 59.91 | |
6 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 1:00.48 | |
7 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 1:00.71 | |
8 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 1:00.83 | |
9 | 391 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 1:01.17 | |
10 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 1:01.78 | |
11 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:02.17 | |
12 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 1:02.62 | |
13 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:02.63 | |
14 | 198 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:02.64 | |
15 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:02.64 | |
16 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 1:02.73 | |
17 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 1:02.86 | |
18 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 1:03.66 | |
19 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 1:03.83 | |
20 | 204 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:04.25 | |
21 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 1:04.64 | |
22 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 1:04.85 | |
23 | 171 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 1:04.87 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 344 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 54.47 | |
2 | 225 | Sørensen Jonas | 1990 | HERLEV | 9023AA | 50 m | 55.91 | |
3 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 56.64 | |
4 | 54 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 56.65 | |
5 | 329 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 56.89 | |
6 | 220 | Olesen Marcus | 1995 | HERLEV | 9531AC | 50 m | 57.66 | |
7 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 58.05 | |
8 | 387 | Mathiesen Martin | 1994 | HOVEDSTAD | 9439AE | 50 m | 58.49 | |
9 | 55 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 58.82 | |
10 | 332 | Sagrista Joel Subirana | 1993 | BIRKERØD | 9345AO | 50 m | 58.86 | |
11 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 59.04 | |
12 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 59.05 | |
13 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 59.09 | |
14 | 193 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 59.09 | |
15 | 312 | Träff Jens Peter | 1988 | LYNGBY | 8877AC | 50 m | 59.46 | |
16 | 221 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | HERLEV | 9591AA | 50 m | 59.56 | |
17 | 250 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 59.57 | |
18 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 59.86 | |
19 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 59.91 | |
20 | 283 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 1:00.05 | |
21 | 183 | Wich Christian | 1993 | HELSINGØR | 9347AI | 50 m | 1:00.14 | |
22 | 211 | Hansen Bjørn H. Bremholm | 1996 | HERLEV | 9651AA | 50 m | 1:00.48 | |
23 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 1:00.71 | |
24 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 1:00.83 | |
25 | 391 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 1:01.17 | |
26 | 130 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 1:01.78 | |
27 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:02.17 | |
28 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 1:02.62 | |
29 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:02.63 | |
30 | 198 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:02.64 | |
31 | 247 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:02.64 | |
32 | 242 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 1:02.73 | |
33 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 1:02.86 | |
34 | 34 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 1:03.66 | |
35 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 1:03.83 | |
36 | 91 | Kristensen Joachim Blach | 1995 | SLAGELSE | 9589AJ | 50 m | 1:04.00 | |
37 | 204 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:04.25 | |
38 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 1:04.64 | |
39 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 1:04.85 | |
40 | 171 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 1:04.87 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 8:56.90 | |
2 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 9:00.34 | |
3 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 9:12.99 | |
4 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 9:18.85 | |
5 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 9:22.07 | |
6 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 9:29.96 | |
7 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 9:33.61 | |
8 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 9:41.04 | |
9 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 9:44.19 | |
10 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 9:44.60 | |
11 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 9:46.17 | |
12 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 9:46.62 | |
13 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 9:47.08 | |
14 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 9:51.21 | |
15 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 9:53.69 | |
16 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 10:00.29 | |
17 | 360 | Irgang-Dahlin Amalie | 1999 | ISHØJ | 9914AJ | 50 m | 10:05.13 | |
18 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 10:06.22 | |
19 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 10:06.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 8:49.69 | |
2 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 8:56.90 | |
3 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 9:00.10 | |
4 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 9:00.34 | |
5 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 9:08.07 | |
6 | 340 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 9:12.09 | |
7 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 9:12.99 | |
8 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 9:18.85 | |
9 | 46 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 9:20.25 | |
10 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 9:22.07 | |
11 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 9:25.57 | |
12 | 50 | Jessen Louise Møller | 1997 | TRITON B | 9704AE | 50 m | 9:26.88 | |
13 | 324 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 9:28.68 | |
14 | 330 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 9:28.93 | |
15 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 9:29.96 | |
16 | 380 | Delani Louise | 1984 | HOVEDSTAD | 8414AA | 50 m | 9:31.73 | |
17 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 9:33.61 | |
18 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 9:41.04 | |
19 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 9:44.19 | |
20 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 9:44.60 | |
21 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 9:46.17 | |
22 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 9:46.62 | |
23 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 9:47.08 | |
24 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 9:51.21 | |
25 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 9:53.69 | |
26 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 10:00.29 | |
27 | 360 | Irgang-Dahlin Amalie | 1999 | ISHØJ | 9914AJ | 50 m | 10:05.13 | |
28 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 10:06.22 | |
29 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 10:06.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 8:56.90 | |
2 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 9:00.34 | |
3 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 9:12.99 | |
4 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 9:18.85 | |
5 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 9:22.07 | |
6 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 9:29.96 | |
7 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 9:33.61 | |
8 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 9:41.04 | |
9 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 9:44.19 | |
10 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 9:44.60 | |
11 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 9:46.17 | |
12 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 9:46.62 | |
13 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 9:47.08 | |
14 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 9:51.21 | |
15 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 9:53.69 | |
16 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 10:00.29 | |
17 | 360 | Irgang-Dahlin Amalie | 1999 | ISHØJ | 9914AJ | 50 m | 10:05.13 | |
18 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 10:06.22 | |
19 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 10:06.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 8:49.69 | |
2 | 235 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 8:56.90 | |
3 | 343 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 9:00.10 | |
4 | 322 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 9:00.34 | |
5 | 78 | Thomsen Amalie Emma | 1994 | HØRSHOLM | 9468AG | 50 m | 9:08.07 | |
6 | 340 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 9:12.09 | |
7 | 370 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 9:12.99 | |
8 | 327 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 9:18.85 | |
9 | 46 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 9:20.25 | |
10 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 9:22.07 | |
11 | 126 | Riis Simone Kronborg | 1997 | BIRKERØD | 9786AN | 50 m | 9:25.57 | |
12 | 50 | Jessen Louise Møller | 1997 | TRITON B | 9704AE | 50 m | 9:26.88 | |
13 | 324 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 9:28.68 | |
14 | 330 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 9:28.93 | |
15 | 422 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 9:29.96 | |
16 | 380 | Delani Louise | 1984 | HOVEDSTAD | 8414AA | 50 m | 9:31.73 | |
17 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 9:33.61 | |
18 | 315 | Christjansen Mathilde | 1999 | LYNGBY | 9964AU | 50 m | 9:41.04 | |
19 | 33 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 9:44.19 | |
20 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 9:44.60 | |
21 | 164 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 9:46.17 | |
22 | 30 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 9:46.62 | |
23 | 405 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 9:47.08 | |
24 | 65 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 9:51.21 | |
25 | 404 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 9:53.69 | |
26 | 394 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 10:00.29 | |
27 | 360 | Irgang-Dahlin Amalie | 1999 | ISHØJ | 9914AJ | 50 m | 10:05.13 | |
28 | 81 | Kepp Natasja | 2000 | SØLLERØD | 0088AH | 50 m | 10:06.22 | |
29 | 84 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 10:06.42 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:11.45 | |
2 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 16:21.19 | |
3 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 16:22.48 | |
4 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 16:23.81 | |
5 | 162 | Mårtensson Andreas | 1997 | JYLLINGE | 9751AE | 50 m | 16:28.18 | |
6 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 16:46.46 | |
7 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:48.39 | |
8 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 16:54.83 | |
9 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 17:09.24 | |
10 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 17:10.28 | |
11 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 17:13.63 | |
12 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 17:28.72 | |
13 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 17:32.01 | |
14 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 17:35.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 14:57.76 | |
2 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 15:17.52 | |
3 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:11.45 | |
4 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 16:21.19 | |
5 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 16:21.39 | |
6 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 16:22.48 | |
7 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 16:23.81 | |
8 | 162 | Mårtensson Andreas | 1997 | JYLLINGE | 9751AE | 50 m | 16:28.18 | |
9 | 10 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 16:39.97 | |
10 | 342 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 50 m | 16:46.14 | |
11 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 16:46.46 | |
12 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:48.39 | |
13 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 16:54.83 | |
14 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 17:09.24 | |
15 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 17:10.28 | |
16 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 17:13.63 | |
17 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 17:28.72 | |
18 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 17:32.01 | |
19 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 17:35.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:11.45 | |
2 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 16:21.19 | |
3 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 16:22.48 | |
4 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 16:23.81 | |
5 | 162 | Mårtensson Andreas | 1997 | JYLLINGE | 9751AE | 50 m | 16:28.18 | |
6 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 16:46.46 | |
7 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:48.39 | |
8 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 16:54.83 | |
9 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 17:09.24 | |
10 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 17:10.28 | |
11 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 17:13.63 | |
12 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 17:28.72 | |
13 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 17:32.01 | |
14 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 17:35.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 14:57.76 | |
2 | 328 | Ipsen Anton Ørskov | 1994 | BIRKERØD | 9485AE | 50 m | 15:17.52 | |
3 | 8 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:11.45 | |
4 | 9 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 16:21.19 | |
5 | 335 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 16:21.39 | |
6 | 412 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH/MK | 9631AE | 50 m | 16:22.48 | |
7 | 27 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 50 m | 16:23.81 | |
8 | 162 | Mårtensson Andreas | 1997 | JYLLINGE | 9751AE | 50 m | 16:28.18 | |
9 | 10 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 16:39.97 | |
10 | 342 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 50 m | 16:46.14 | |
11 | 23 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 16:46.46 | |
12 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:48.39 | |
13 | 331 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 16:54.83 | |
14 | 47 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 17:09.24 | |
15 | 382 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 17:10.28 | |
16 | 163 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 17:13.63 | |
17 | 351 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 17:28.72 | |
18 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 17:32.01 | |
19 | 82 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 17:35.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 297 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:16.00 | ||
2 | 355 | Sigma Damer A | 0 | SIGMA | 50 m | 4:18.00 | ||
3 | 356 | Sigma Damer B | 0 | SIGMA | 50 m | 4:22.00 | ||
4 | 231 | Herlev Supergirls | 1994 | HERLEV | 50 m | 4:23.69 | ||
5 | 305 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:30.00 | ||
6 | 232 | Gentofte Piger 1 | 1998 | GENTOFTE | 50 m | 4:31.00 | ||
7 | 376 | Hovedstad Damer 1 | 1997 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:31.00 | ||
8 | 35 | Triton Damer | 1995 | TRITON B | 50 m | 4:32.79 | ||
9 | 68 | Hørsholm Damer | 0 | HØRSHOLM | 50 m | 4:35.69 | ||
10 | 132 | Gladsaxe Damer | 1999 | GLADSAXE | 50 m | 4:38.05 | ||
11 | 102 | Hvidovre Damer | 1997 | HVIDOVRE | 50 m | 4:39.81 | ||
12 | 423 | Vat Damer | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:41.00 | ||
13 | 37 | Triton Piger | 1997 | TRITON B | 50 m | 4:42.79 | ||
14 | 228 | Charlies Angels | 1994 | HERLEV | 50 m | 4:44.69 | ||
15 | 158 | A6 Piger | 1998 | A6 | 50 m | 4:45.00 | ||
16 | 293 | Piger Frederikssund | 0 | FR.SUND | 50 m | 4:45.00 | ||
17 | 133 | Gladsaxe Damer 2 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:52.04 | ||
18 | 190 | Farum Piger | 1999 | FARUM | 50 m | 5:11.90 | ||
19 | 359 | Gti | 0 | GTI | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 357 | Sigma Herrer A | 0 | SIGMA | 50 m | 3:56.00 | ||
2 | 230 | Herlev Piranhas | 1995 | HERLEV | 50 m | 3:56.69 | ||
3 | 309 | Lyngby Herrer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:00.00 | ||
4 | 358 | Sigma Herrer B | 0 | SIGMA | 50 m | 4:02.00 | ||
5 | 36 | Triton Herrer | 1994 | TRITON B | 50 m | 4:04.79 | ||
6 | 188 | Farum Guns | 1990 | FARUM | 50 m | 4:06.70 | ||
7 | 279 | Vest Herrer | 0 | VEST | 50 m | 4:07.50 | ||
8 | 425 | Vat Herrer | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:08.00 | ||
9 | 137 | Gladsaxe Herrer 1 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:08.13 | ||
10 | 386 | Hovedstad Herrer 1 | 1994 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:12.30 | ||
11 | 138 | Gladsaxe Herrer 2 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:12.46 | ||
12 | 229 | Herlev Fitnisser | 0 | HERLEV | 50 m | 4:13.69 | ||
13 | 104 | Hvidovre Herrer | 1995 | HVIDOVRE | 50 m | 4:25.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |