Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Lödde Öppna | Utskriftsdatum | 09 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 22:39 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 mars 2015 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Oskar Strömberg | 1994 | 508 | 26.94 | 56.31 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
2 | Erik Nilsson | 1996 | 436 | 28.61 | 59.23 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Dragomir Petrov | 1996 | 393 | 29.57 | 1:01.31 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | 563 | 1:06.72 | 2:19.92 | 3:34.54 | 4:49.29 | 9:46.76 | ||
Simklubben Hajen | 6:03.42 | 7:18.20 | 8:33.71 | |||||||
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Kartguiden AB |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | 549 | 28.68 | 1:01.65 | 1:36.71 | 2:13.19 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: KKB Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Moa Ståhl | 1995 | 512 | 32.74 | 1:08.77 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Elin Lundgren | 1995 | 511 | 32.48 | 1:08.82 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Michelle Lövdahl | 1995 | 467 | 32.92 | 1:10.93 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Kävlinge Zoo AB |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | 498 | 30.16 | 1:01.71 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Dragomir Petrov | 1996 | 283 | 36.37 | 1:14.53 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Moa Ståhl | 1995 | 662 | 29.85 | 1:02.57 | 1:35.19 | 2:07.51 | |||
Simklubben Triton | ||||||||||
- | Johanna Nilsson | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | 570 | 28.38 | 1:02.65 | 1:41.96 | 2:12.71 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Hofterups Glasmästeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | 564 | 1:13.41 | 2:37.97 | 4:06.47 | 5:15.88 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Moa Ståhl | 1995 | 549 | 1:12.96 | 2:42.17 | 4:07.41 | 5:18.76 | |||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: EDCON Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Moa Ståhl | 1995 | 573 | 35.92 | 1:15.47 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Josefine Hansson | 1992 | 532 | 36.72 | 1:17.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 532 | 34.43 | 1:11.92 | 1:50.46 | 2:28.87 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Furulunds Måleri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | 568 | 1:05.73 | 2:18.07 | 3:31.34 | 4:43.63 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Moa Ståhl | 1995 | 545 | 1:08.20 | 2:22.58 | 3:35.71 | 4:47.58 | |||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | 290 | 38.11 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
2 | Filip Salbrink | 2002 | 275 | 38.82 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
3 | Linus Forsgren | 2003 | 224 | 41.53 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | 214 | 42.20 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Pontus Larsson | 2002 | 209 | 42.51 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
6 | Lukas Miderbäck | 2003 | 205 | 42.80 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
7 | Linus Hiltonsson | 2002 | 199 | 43.19 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | 196 | 43.41 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Alexander Kulagowski | 2002 | 195 | 43.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Philip Primetta | 2002 | 191 | 43.79 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Oscar Klittbo | 2002 | 184 | 44.34 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
12 | Ludvig Romare | 2004 | 164 | 46.08 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
13 | Viktor Hansson | 2003 | 160 | 46.49 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Jonathan Fröjd | 2004 | 141 | 48.40 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
15 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 107 | 53.16 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
16 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 94 | 55.35 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
17 | Love Offrell | 2004 | 90 | 56.33 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
18 | Philip Petresi | 2002 | 53 | 1:07.05 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Andrén | 2001 | 338 | 36.23 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
2 | Gustav Englund | 2001 | 337 | 36.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | 321 | 36.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Emil Bergman | 2001 | 284 | 38.41 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
5 | Filip Hinderup | 2001 | 280 | 38.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Elliot Jönsson | 2001 | 261 | 39.48 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
7 | Behar Luani | 2001 | 212 | 42.29 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
8 | Douglas Romare | 2001 | 205 | 42.78 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
9 | Casper Svärd | 2001 | 199 | 43.21 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Emil Andersson | 2001 | 183 | 44.43 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 541 | 30.98 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | 426 | 33.55 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 371 | 35.13 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Samuel Kvist | 2000 | 368 | 35.23 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Lucas Lindblom | 2000 | 346 | 35.96 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | 343 | 36.04 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Georg Emmanouilidis | 2000 | 329 | 36.54 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Primus Olsson | 2000 | 293 | 37.99 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
9 | Melvin Sihlén | 2000 | 234 | 40.95 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | 467 | 32.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Tim Petersson | 1999 | 447 | 33.01 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Axel Lloyd | 1999 | 444 | 33.09 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Cebastian Christensen | 1998 | 430 | 33.43 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Erik Boos | 1999 | 424 | 33.61 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Filip Henriksson | 1998 | 415 | 33.85 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Jimmy Lu | 1997 | 402 | 34.21 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | 386 | 34.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Ali Raeisi | 1998 | 384 | 34.71 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Salim Celikovic | 1998 | 380 | 34.83 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Johan Persson | 1998 | 346 | 35.96 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Dennis Jarnberg | 1999 | 315 | 37.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Eddie Halilovic | 1999 | 290 | 38.14 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Persson | 1994 | 527 | 31.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jakob Helman | 1996 | 435 | 33.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Oskar Strömberg | 1994 | 389 | 34.58 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Larsson | 2002 | 389 | 39.43 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 387 | 39.52 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | 337 | 41.37 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Ella Jeppsson | 2003 | 321 | 42.06 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 301 | 42.94 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Olivia Skog | 2002 | 280 | 43.98 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
7 | Linnea Liljenfors | 2004 | 267 | 44.68 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
8 | Julia Stenström | 2002 | 260 | 45.11 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Tova Kjellberg | 2004 | 256 | 45.30 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
10 | Klara Rödin | 2003 | 247 | 45.90 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Hanna Paulsson | 2002 | 245 | 46.02 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Embla Luani | 2002 | 240 | 46.34 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
13 | Erma Duratovic | 2005 | 231 | 46.88 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
14 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 224 | 47.39 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Anna Twedberg | 2003 | 223 | 47.45 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Erika Sjögren | 2002 | 212 | 48.24 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
17 | Elin Svensson | 2002 | 211 | 48.36 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Felicia Sjöström | 2002 | 197 | 49.42 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Hanna Johansson | 2004 | 182 | 50.76 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Linnéa Landgren | 2003 | 179 | 51.09 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
21 | Matilda Schmidt | 2002 | 159 | 53.07 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
22 | Kay Skarp | 2002 | 156 | 53.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Zelia Andersson | 2002 | 152 | 53.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Felicia Meyer | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Hanna Ström | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Naja Lagerlund | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | 469 | 37.05 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Vileus | 2001 | 426 | 38.27 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Kristina Kulcsar | 2001 | 406 | 38.89 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Isabella Wivsätter | 2001 | 391 | 39.37 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Kajsa Berglind | 2001 | 379 | 39.79 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Hanna Lundius | 2001 | 370 | 40.11 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Felicia Jartelius | 2001 | 369 | 40.12 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Natalie Almasi | 2001 | 352 | 40.78 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Laura Dorenda | 2001 | 350 | 40.86 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 308 | 42.60 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
11 | Ella Laurén | 2001 | 304 | 42.82 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 290 | 43.49 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
13 | Emely Nilsson | 2001 | 270 | 44.53 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
14 | Elsa Assarsson | 2001 | 260 | 45.09 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Ellinor Forsgren | 2001 | 248 | 45.82 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
16 | Elin Sjö | 2001 | 245 | 45.98 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
17 | Ebba Löfgren | 2001 | 201 | 49.12 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Annie Runesson | 2001 | 177 | 51.25 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Isabelle Moreau | 2001 | DSQ | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nicola Parfitt | 2000 | 425 | 38.28 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 417 | 38.53 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Emilia Frederiksen | 2000 | 407 | 38.84 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Saga Miderbäck | 2000 | 369 | 40.15 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | 358 | 40.53 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Alicia Virgili | 2000 | 342 | 41.15 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | 333 | 41.53 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Cornelia Forsgren | 2000 | 301 | 42.97 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Melinda Andersson | 2000 | 244 | 46.06 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | 549 | 35.16 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
2 | Fanny Andersson | 1997 | 522 | 35.75 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Julia Brinkhagen | 1999 | 518 | 35.85 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
4 | My Rydgren | 1999 | 497 | 36.35 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Vilma Rodman | 1999 | 396 | 39.20 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | 392 | 39.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Julia Karlsson | 1997 | 385 | 39.58 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Ninwa Somi | 1998 | 376 | 39.90 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Amanda Karlsson | 1998 | 371 | 40.05 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Philippa Revstedt | 1999 | 304 | 42.80 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Maja Karlsson | 1999 | 298 | 43.11 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Olivia Torres | 1999 | 288 | 43.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | 614 | 33.88 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Moa Ståhl | 1995 | 593 | 34.28 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Sara Edenfelt | 1992 | 460 | 37.29 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 372 | 31.41 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Dennie Halilovic | 2002 | 293 | 34.01 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Thor Grandin | 2002 | 289 | 34.18 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Filip Salbrink | 2002 | 260 | 35.39 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
5 | Oscar Klittbo | 2002 | 246 | 36.08 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Emil Svensson | 2002 | 240 | 36.35 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Lukas Miderbäck | 2003 | 231 | 36.81 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
8 | Gustav Conradsen | 2003 | 226 | 37.07 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Linus Forsgren | 2003 | 226 | 37.11 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Fredrik Nilsson | 2002 | 211 | 37.94 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
11 | Joel Dahlgren | 2002 | 201 | 38.58 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
12 | Felix Rosenkvist | 2004 | 198 | 38.78 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | 181 | 39.94 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Gabriel Olsson | 2004 | 169 | 40.85 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
15 | Linus Hiltonsson | 2002 | 164 | 41.25 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Jesper Franzén | 2002 | 153 | 42.26 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Noel Ahlbin | 2004 | 150 | 42.50 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Noel Persson | 2002 | 150 | 42.55 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
19 | Mohamad Hariri | 2002 | 149 | 42.61 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
20 | Jonathan Fröjd | 2004 | 144 | 43.08 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
21 | Philip Primetta | 2002 | 143 | 43.16 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
22 | Jonatan Holmquist | 2003 | 139 | 43.57 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
23 | Viktor Hansson | 2003 | 136 | 43.87 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
24 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 122 | 45.53 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
25 | Alexander Kulagowski | 2002 | 85 | 51.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Philip Petresi | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 327 | 32.81 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | 302 | 33.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anton Jönsson | 2001 | 300 | 33.75 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | 246 | 36.06 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Dzevad Celikovic | 2001 | 214 | 37.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Casper Svärd | 2001 | 181 | 39.94 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Elliot Jönsson | 2001 | 150 | 42.52 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 455 | 29.39 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Andreas Aminoff | 2000 | 344 | 32.24 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Elliot Larsson | 2000 | 317 | 33.14 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | 316 | 33.19 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Leonardo Nilsson | 2000 | 302 | 33.69 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | 286 | 34.30 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
7 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 268 | 35.06 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Lucas Lindblom | 2000 | 260 | 35.38 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Axel Ståhl | 2000 | 260 | 35.40 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Melvin Sihlén | 2000 | 236 | 36.54 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | 552 | 27.55 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Filip Wejfeldt | 1997 | 475 | 28.96 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Oskar Hoff | 1998 | 456 | 29.37 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | 421 | 30.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | 386 | 31.03 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Dennis Jarnberg | 1999 | 335 | 32.54 | enl TL | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Filip Henriksson | 1998 | 316 | 33.16 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Tim Hagerström | 1999 | 310 | 33.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elias Mårtensson | 1997 | 297 | 33.86 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
10 | Roy Hangård | 1999 | 281 | 34.48 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
11 | Tobias Ranevi | 1999 | 267 | 35.08 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
12 | Johan Persson | 1998 | 260 | 35.38 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Axel Lloyd | 1999 | DSQ | |||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 369 | 35.81 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 355 | 36.28 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Felicia Lejox | 2002 | 314 | 37.78 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | 307 | 38.06 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 305 | 38.17 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Anna Twedberg | 2003 | 249 | 40.84 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Klara Rödin | 2003 | 234 | 41.65 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Ella Gutenwik | 2004 | 231 | 41.87 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Embla Luani | 2002 | 221 | 42.48 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
10 | Erma Duratovic | 2005 | 209 | 43.24 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
11 | Isabell Tretinjak | 2003 | 203 | 43.68 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Siri Gunnarsson | 2002 | 202 | 43.78 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Tova Kjellberg | 2004 | 200 | 43.94 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
14 | Matilda Schmidt | 2002 | 191 | 44.60 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
15 | Erika Sjögren | 2002 | 190 | 44.63 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
16 | Jennie Christiansen | 2004 | 183 | 45.22 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 183 | 45.25 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Julia Stenström | 2002 | 178 | 45.66 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
19 | Zelia Andersson | 2002 | 176 | 45.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Elin Svensson | 2002 | 174 | 45.98 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Linnéa Landgren | 2003 | 159 | 47.35 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Kay Skarp | 2002 | 158 | 47.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Filippa Andersson | 2002 | 122 | 51.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Naja Lagerlund | 2002 | 84 | 58.63 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Felicia Meyer | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Hanna Ström | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | 483 | 32.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Vileus | 2001 | 469 | 33.06 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Natalie Almasi | 2001 | 428 | 34.08 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Sara Sällberg | 2001 | 406 | 34.69 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
5 | Klara Johansson | 2001 | 382 | 35.40 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Kristina Kulcsar | 2001 | 339 | 36.83 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Isabella Revstedt | 2001 | 338 | 36.89 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
8 | Isabelle Moreau | 2001 | 319 | 37.58 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Isabella Wivsätter | 2001 | 317 | 37.67 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Hanna Lundius | 2001 | 274 | 39.53 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Elsa Assarsson | 2001 | 270 | 39.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Sjö | 2001 | 250 | 40.75 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Laura Dorenda | 2001 | 248 | 40.88 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Ebba Löfgren | 2001 | 230 | 41.91 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Annie Runesson | 2001 | 213 | 43.03 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Ellinor Forsgren | 2001 | 181 | 45.40 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | 537 | 31.60 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
2 | Tove Lennartsson | 2000 | 439 | 33.81 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 425 | 34.18 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Frida Rödin | 2000 | 404 | 34.74 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | 403 | 34.77 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Frida Nordefell | 2000 | 353 | 36.33 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Cornelia Forsgren | 2000 | 341 | 36.76 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 332 | 37.10 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Alicia Virgili | 2000 | 308 | 38.04 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Melinda Andersson | 2000 | 276 | 39.47 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | 572 | 30.96 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | My Grewell | 1998 | 518 | 31.99 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | My Rydgren | 1999 | 489 | 32.62 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Ida Borg | 1997 | 486 | 32.68 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Emma Persson | 1999 | 478 | 32.85 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
6 | Li Björner Oh | 1998 | 448 | 33.58 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | 441 | 33.74 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
8 | Anna Grahovac | 1999 | 440 | 33.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Josefin Nilsson | 1999 | 316 | 37.73 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
10 | Maja Karlsson | 1999 | 308 | 38.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Philippa Revstedt | 1999 | 294 | 38.63 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
12 | Lovisa Sjögren | 1999 | 280 | 39.24 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
13 | Olivia Torres | 1999 | 244 | 41.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | 551 | 31.34 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Linnéa Månsson | 1996 | 544 | 31.48 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Alexandra Volkova | 1996 | 447 | 33.60 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Larsson | 2002 | 442 | 30.51 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Emma Cerutti | 2002 | 430 | 30.78 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Sara Nobrell | 2002 | 430 | 30.79 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Felicia Lejox | 2002 | 429 | 30.81 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 428 | 30.84 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 410 | 31.28 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Linn Olsson | 2002 | 409 | 31.31 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
8 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 373 | 32.28 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
9 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 358 | 32.73 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
10 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | 316 | 34.12 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Antonia Sandblom | 2003 | 314 | 34.19 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
12 | Lina Ostreus | 2002 | 313 | 34.22 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Julia Szekely | 2002 | 306 | 34.47 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Thea Dahlqvist | 2003 | 306 | 34.49 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
15 | Klara Rödin | 2003 | 305 | 34.52 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Carolina Åsberg | 2002 | 304 | 34.55 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
17 | Nina Nolén | 2002 | 300 | 34.70 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
18 | Freja Werker | 2003 | 296 | 34.88 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
19 | Ella Gutenwik | 2004 | 294 | 34.93 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
20 | Embla Luani | 2002 | 294 | 34.94 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
21 | Mia Lang | 2002 | 293 | 34.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Erma Duratovic | 2005 | 293 | 34.99 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
23 | Julia Osterman | 2004 | 289 | 35.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Hanna Paulsson | 2002 | 283 | 35.40 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Isabel Smideberg | 2004 | 280 | 35.53 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
26 | Ellen Johansson | 2002 | 276 | 35.70 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
27 | Erika Sjögren | 2002 | 259 | 36.46 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
28 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 257 | 36.56 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
29 | Anna Stenberg | 2005 | 249 | 36.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Hanne Husby | 2004 | 235 | 37.67 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
31 | Julia Stenström | 2002 | 229 | 37.98 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
32 | Matilda Schmidt | 2002 | 217 | 38.67 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
33 | Milla Andersson | 2003 | 216 | 38.75 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
34 | Jennie Christiansen | 2004 | 215 | 38.76 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
35 | Sanna Westerberg | 2004 | 202 | 39.61 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
36 | Alva Bensby | 2003 | 199 | 39.80 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
37 | Linnéa Landgren | 2003 | 193 | 40.19 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
38 | Hanna Johansson | 2004 | 190 | 40.39 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | DNS | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Filippa Andersson | 2002 | DSQ | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Kristina Orban | 2004 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Lovisa Bjurnemark | 2003 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | 593 | 27.66 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | 581 | 27.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Natalie Almasi | 2001 | 472 | 29.86 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Klara Johansson | 2001 | 433 | 30.72 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Isabelle Moreau | 2001 | 428 | 30.83 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Amalia Degler | 2001 | 415 | 31.16 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
6 | Kristina Kulcsar | 2001 | 415 | 31.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Isabella Wivsätter | 2001 | 397 | 31.62 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Sara Sällberg | 2001 | 396 | 31.64 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
10 | Kajsa Berglind | 2001 | 381 | 32.06 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Hanna Lundius | 2001 | 376 | 32.20 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Ellinor Ahlgren | 2001 | 374 | 32.26 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Emilia Eek | 2001 | 374 | 32.26 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | 371 | 32.35 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
15 | Laura Dorenda | 2001 | 367 | 32.45 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Elin Sjö | 2001 | 365 | 32.52 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
17 | Ebba Löfgren | 2001 | 360 | 32.67 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Felicia Jartelius | 2001 | 356 | 32.80 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
19 | Francesca Nord | 2001 | 324 | 33.85 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
20 | Sonja Boos | 2001 | 320 | 33.98 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
21 | Amanda Önnestam | 2001 | 316 | 34.13 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
22 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 309 | 34.39 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
23 | Elsa Assarsson | 2001 | 308 | 34.42 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Annie Runesson | 2001 | 258 | 36.50 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Emely Nilsson | 2001 | 251 | 36.83 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
26 | Ellinor Forsgren | 2001 | 214 | 38.84 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
- | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | 577 | 27.92 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
2 | Olivia Ülger | 2000 | 549 | 28.38 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
3 | Tove Lennartsson | 2000 | 475 | 29.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Frida Nordefell | 2000 | 469 | 29.92 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Elin Lackegård | 2000 | 451 | 30.31 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | 422 | 30.98 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Cornelia Forsgren | 2000 | 412 | 31.23 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Matilda Johansdotter | 2000 | 387 | 31.90 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
9 | Saga Miderbäck | 2000 | 384 | 31.96 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
10 | Josefine Franzén | 2000 | 359 | 32.69 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
11 | Elvira Lundqvist | 2000 | 341 | 33.26 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
12 | Melinda Andersson | 2000 | 297 | 34.81 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | My Rydgren | 1999 | 565 | 28.11 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Li Björner Oh | 1998 | 532 | 28.68 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | My Grewell | 1998 | 528 | 28.75 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Amanda Karlsson | 1998 | 497 | 29.34 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Louise Ranevi | 1999 | 491 | 29.46 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
6 | Elin Johannesson | 1999 | 459 | 30.14 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
7 | Olivia Torres | 1999 | 442 | 30.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Vilma Rodman | 1999 | 402 | 31.48 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
9 | Josefin Nilsson | 1999 | 397 | 31.63 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
10 | Lovisa Sjögren | 1999 | 378 | 32.15 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Saga Palmgren | 1999 | 376 | 32.20 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
12 | Philippa Revstedt | 1999 | 372 | 32.31 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | 595 | 27.63 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | 581 | 27.86 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
3 | Alexandra Volkova | 1996 | 524 | 28.83 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Julia Olsson | 1993 | 524 | 28.83 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Johanna Nilsson | 1996 | 517 | 28.95 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
6 | Sara Edenfelt | 1992 | 466 | 29.98 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filip Salbrink | 2002 | 411 | 27.30 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
2 | Dennie Halilovic | 2002 | 400 | 27.53 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | 388 | 27.81 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Lukas Miderbäck | 2003 | 296 | 30.46 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
5 | Thor Grandin | 2002 | 293 | 30.54 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
6 | Gustav Lidbäck | 2002 | 278 | 31.09 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Fredrik Nilsson | 2002 | 266 | 31.56 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Oscar Klittbo | 2002 | 255 | 32.01 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
9 | Linus Forsgren | 2003 | 252 | 32.12 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Lucas Örmon | 2003 | 249 | 32.23 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Felix Rosenkvist | 2004 | 237 | 32.76 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
12 | Linus Hiltonsson | 2002 | 228 | 33.22 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Petter Jörud | 2003 | 227 | 33.24 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Jonathan Fröjd | 2004 | 219 | 33.67 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
15 | Pontus Larsson | 2002 | 218 | 33.69 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
16 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | 216 | 33.80 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Hugo Lennartsson | 2004 | 211 | 34.07 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Albert Sivtoft | 2004 | 208 | 34.23 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
19 | Gustav Conradsen | 2003 | 204 | 34.45 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Philip Primetta | 2002 | 203 | 34.53 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Gabriel Olsson | 2004 | 201 | 34.63 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Hampus Erdös | 2003 | 199 | 34.77 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
23 | Max Ringström | 2004 | 193 | 35.08 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
24 | Noel Ahlbin | 2004 | 189 | 35.36 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Jasin Bajram | 2003 | 186 | 35.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Ludwig Saurow | 2004 | 182 | 35.79 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
27 | Viktor Hansson | 2003 | 178 | 36.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
28 | Jesper Franzén | 2002 | 168 | 36.74 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
29 | Aron Paulsson | 2006 | 161 | 37.24 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
30 | Johan Sandberg | 2002 | 137 | 39.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 135 | 39.52 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
32 | Oskar Strandqvist | 2004 | 133 | 39.67 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
33 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 106 | 42.81 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
34 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 105 | 43.00 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Mohamad Hariri | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 413 | 27.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | 399 | 27.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Joar Modigh | 2001 | 344 | 28.95 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Anton Jönsson | 2001 | 332 | 29.29 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
5 | Axel Andrén | 2001 | 331 | 29.33 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
6 | Jens Christiansen | 2001 | 330 | 29.35 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Oliver Larsson | 2001 | 309 | 30.01 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Gustav Englund | 2001 | 306 | 30.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Dzevad Celikovic | 2001 | 267 | 31.49 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Behar Luani | 2001 | 263 | 31.66 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Joel Wall | 2001 | 213 | 33.98 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Casper Svärd | 2001 | 206 | 34.36 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 480 | 25.91 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Anders Ludvigsson | 2000 | 420 | 27.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Primus Olsson | 2000 | 401 | 27.52 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
4 | Nicolas Nolén | 2000 | 389 | 27.80 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Leonardo Nilsson | 2000 | 372 | 28.21 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
6 | Samuel Kvist | 2000 | 355 | 28.65 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Andreas Aminoff | 2000 | 355 | 28.66 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Elliot Larsson | 2000 | 335 | 29.22 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
9 | Georg Emmanouilidis | 2000 | 304 | 30.18 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Lucas Lindblom | 2000 | 301 | 30.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Rickard Wemlén | 2000 | 290 | 30.65 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Erik af Klinteberg | 2000 | 287 | 30.74 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
13 | Melvin Sihlén | 2000 | 284 | 30.88 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | 598 | 24.09 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | 467 | 26.15 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Jimmy Lu | 1997 | 456 | 26.37 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Marcus Henriksson | 1997 | 454 | 26.40 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Filip Wejfeldt | 1997 | 452 | 26.45 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Oskar Hoff | 1998 | 452 | 26.45 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Ludwig Wemlén | 1997 | 438 | 26.72 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Tim Petersson | 1999 | 428 | 26.92 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Oskar Skarin | 1999 | 419 | 27.12 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Lucas Hansen | 1999 | 398 | 27.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Lukas Gunnarsson | 1998 | 393 | 27.70 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
12 | Tim Hagerström | 1999 | 393 | 27.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Erik Andrén | 1998 | 382 | 27.96 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
14 | Salim Celikovic | 1998 | 381 | 27.98 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Eddie Halilovic | 1999 | 379 | 28.05 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Ali Raeisi | 1998 | 374 | 28.16 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Elias Mårtensson | 1997 | 368 | 28.31 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
18 | Roy Hangård | 1999 | 350 | 28.78 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
19 | Tobias Ranevi | 1999 | 327 | 29.44 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Adam Ringdahl | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Christoffer Svensson | 1999 | DSQ | |||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | 575 | 24.40 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Oskar Strömberg | 1994 | 532 | 25.04 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
3 | Filip Christensson | 1991 | 518 | 25.27 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Nilsson | 1996 | 414 | 27.22 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | 455 | 31.68 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 427 | 32.36 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Ida Larsson | 2002 | 379 | 33.67 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Emma Cerutti | 2002 | 371 | 33.90 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 329 | 35.29 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 313 | 35.90 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Julia Larsson | 2002 | 308 | 36.08 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Elsa Bitzén | 2003 | 307 | 36.13 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 300 | 36.41 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
10 | Malin Pålsson | 2002 | 299 | 36.42 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
11 | Felicia Lejox | 2002 | 291 | 36.77 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
12 | Mia Lang | 2002 | 252 | 38.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Isabel Smideberg | 2004 | 243 | 39.05 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
14 | Linnea Dolmark | 2002 | 240 | 39.21 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
15 | Carolina Åsberg | 2002 | 230 | 39.76 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
16 | Antonia Sandblom | 2003 | 224 | 40.14 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
17 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | 202 | 41.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Ellen Johansson | 2002 | 201 | 41.58 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Julia Szekely | 2002 | 196 | 41.92 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | 193 | 42.15 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Milla Andersson | 2003 | 192 | 42.21 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
22 | Embla Luani | 2002 | 190 | 42.38 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
23 | Hanna Paulsson | 2002 | 187 | 42.63 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
24 | Julia Osterman | 2004 | 179 | 43.22 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Tilde Thorsson | 2003 | 179 | 43.24 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
26 | Alicia Sjögren | 2005 | 167 | 44.25 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
27 | Erika Sjögren | 2002 | 164 | 44.49 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
28 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | 160 | 44.82 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
29 | Hanne Husby | 2004 | 150 | 45.87 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
30 | Matilda Schmidt | 2002 | 141 | 46.81 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
31 | Kristina Orban | 2004 | 141 | 46.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
32 | Sanna Westerberg | 2004 | 134 | 47.63 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
33 | Alva Bensby | 2003 | 125 | 48.64 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
34 | Isabell Tretinjak | 2003 | 122 | 49.12 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
35 | Jennie Christiansen | 2004 | 116 | 49.91 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
36 | Filippa Andersson | 2002 | 92 | 53.96 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
37 | Hanna Johansson | 2004 | 83 | 55.75 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | DNS | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Linnéa Landgren | 2003 | DSQ | |||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Nina Nolén | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | 562 | 29.53 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | 486 | 31.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Klara Johansson | 2001 | 434 | 32.18 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Natalie Almasi | 2001 | 407 | 32.89 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Elin Sjö | 2001 | 352 | 34.50 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Isabelle Moreau | 2001 | 347 | 34.69 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Felicia Jartelius | 2001 | 338 | 34.99 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
8 | Emilia Eek | 2001 | 305 | 36.21 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Hanna Lundius | 2001 | 303 | 36.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Isabella Revstedt | 2001 | 297 | 36.51 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Kristina Kulcsar | 2001 | 281 | 37.20 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 271 | 37.67 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
13 | Elsa Assarsson | 2001 | 267 | 37.83 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Annie Runesson | 2001 | 263 | 38.01 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Kajsa Berglind | 2001 | 258 | 38.26 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Francesca Nord | 2001 | 249 | 38.73 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
17 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | 242 | 39.09 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
18 | Amanda Önnestam | 2001 | 226 | 40.00 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
19 | Laura Dorenda | 2001 | 223 | 40.19 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Ellinor Forsgren | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
- | Sara Sällberg | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | 532 | 30.07 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
2 | Elin Lackegård | 2000 | 415 | 32.67 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Tove Lennartsson | 2000 | 405 | 32.93 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Frida Nordefell | 2000 | 394 | 33.25 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Saga Miderbäck | 2000 | 348 | 34.66 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
6 | Cornelia Forsgren | 2000 | 344 | 34.77 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Elvira Lundqvist | 2000 | 337 | 35.01 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | 330 | 35.27 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Matilda Johansdotter | 2000 | 285 | 37.01 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Fanny Andersson | 1997 | 513 | 30.45 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | My Rydgren | 1999 | 487 | 30.97 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | 375 | 33.80 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
4 | Vilma Rodman | 1999 | 355 | 34.43 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
5 | Josefin Nilsson | 1999 | 333 | 35.16 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
6 | Saga Palmgren | 1999 | 277 | 37.39 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Li Björner Oh | 1998 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Moa Ståhl | 1995 | 508 | 30.54 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Jenny Christensson | 1996 | 503 | 30.65 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Michelle Lövdahl | 1995 | 497 | 30.76 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
4 | Alexandra Volkova | 1996 | 477 | 31.20 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Julia Olsson | 1993 | 475 | 31.24 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Sara Edenfelt | 1992 | 448 | 31.86 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | 334 | 31.40 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 334 | 31.40 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Filip Salbrink | 2002 | 316 | 32.00 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
4 | Ian Hangård | 2002 | 282 | 33.21 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
5 | Thor Grandin | 2002 | 253 | 34.44 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
6 | Lukas Miderbäck | 2003 | 229 | 35.63 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
7 | Oscar Klittbo | 2002 | 213 | 36.45 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
8 | Linus Forsgren | 2003 | 208 | 36.76 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Noel Ahlbin | 2004 | 187 | 38.10 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Felix Rosenkvist | 2004 | 175 | 38.92 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
11 | Jonathan Fröjd | 2004 | 173 | 39.08 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
12 | Gustav Conradsen | 2003 | 160 | 40.14 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Pontus Larsson | 2002 | 147 | 41.27 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
14 | Viktor Hansson | 2003 | 146 | 41.31 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Hampus Erdös | 2003 | 145 | 41.42 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
16 | Hugo Lennartsson | 2004 | 142 | 41.73 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Philip Primetta | 2002 | 141 | 41.84 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Mohamad Hariri | 2002 | 123 | 43.75 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
19 | Albert Sivtoft | 2004 | 120 | 44.16 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
20 | Aron Paulsson | 2006 | 108 | 45.69 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
21 | Max Ringström | 2004 | 106 | 46.06 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Love Offrell | 2004 | 103 | 46.49 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
23 | Johan Sandberg | 2002 | 79 | 50.72 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 60 | 55.61 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | DSQ | |||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Jasin Bajram | 2003 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 359 | 30.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Joar Modigh | 2001 | 357 | 30.71 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Anton Jönsson | 2001 | 320 | 31.85 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | 294 | 32.78 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | 291 | 32.87 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
6 | Behar Luani | 2001 | 266 | 33.89 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
7 | Douglas Romare | 2001 | 229 | 35.59 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
8 | Oliver Larsson | 2001 | 218 | 36.17 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Dzevad Celikovic | 2001 | 214 | 36.40 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Casper Svärd | 2001 | 152 | 40.84 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nicolas Nolén | 2000 | 385 | 29.95 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Primus Olsson | 2000 | 384 | 29.98 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
3 | Leonardo Nilsson | 2000 | 370 | 30.34 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
4 | Elliot Larsson | 2000 | 315 | 32.03 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
5 | Rickard Wemlén | 2000 | 300 | 32.56 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Erik af Klinteberg | 2000 | 259 | 34.18 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Lucas Lindblom | 2000 | 249 | 34.61 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Melvin Sihlén | 2000 | 218 | 36.21 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | 605 | 25.77 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Oskar Hoff | 1998 | 491 | 27.63 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Jimmy Lu | 1997 | 469 | 28.04 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Marcus Henriksson | 1997 | 455 | 28.34 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Lukas Gunnarsson | 1998 | 434 | 28.78 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
6 | Ali Raeisi | 1998 | 379 | 30.11 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Roy Hangård | 1999 | 338 | 31.29 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
8 | Erik Andrén | 1998 | 335 | 31.36 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
9 | Elias Mårtensson | 1997 | 326 | 31.67 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
10 | Salim Celikovic | 1998 | 323 | 31.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Adam Ringdahl | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | 591 | 25.97 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
2 | Oskar Strömberg | 1994 | 453 | 28.38 | ||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
3 | Erik Nilsson | 1996 | 428 | 28.91 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 mars 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 22:39 |