Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | DM-JDM (25M) 2014 Gävle | Utskriftsdatum | 26 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Gävle SS/Harnäs-Skutskärs SS/MSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 oktober 2014 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Strängnäs Damer | 0 | Strängnäs Simklubb | 1:51.88 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Anna Eriksson | 1999 | 27.06 | 56.03 | |||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 29.48 | 1:25.51 | |||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 26.37 | 1:51.88 | |||||||
2 | Västerås Damer Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 1:52.59 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 28.50 | 28.50 | |||||||
Victoria Åberg | 2001 | 28.62 | 57.12 | |||||||
Clara Wiman | 1996 | 27.85 | 1:24.97 | |||||||
Lina Berggren | 1998 | 27.62 | 1:52.59 | |||||||
3 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 1:52.86 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Vera Rohlin Johansson | 1995 | 27.25 | 56.26 | |||||||
Clara Momats | 2000 | 29.20 | 1:25.46 | |||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 27.40 | 1:52.86 | |||||||
4 | Eskilstuna Damer | 0 | Eskilstuna Simklubb | 1:54.66 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Ebba Engström | 1995 | 28.13 | 57.04 | |||||||
Nelly Neuman | 1996 | 29.16 | 1:26.20 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 28.46 | 1:54.66 | |||||||
5 | Ludvika Ss Damer | 0 | Ludvika Simsällskap | 1:56.44 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 29.04 | 57.55 | |||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 30.29 | 1:27.84 | |||||||
Rebecka Östh | 1999 | 28.60 | 1:56.44 | |||||||
6 | Karlskoga Sf Damer A | 0 | Karlskoga Simförening | 1:58.49 | ||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 29.00 | 58.85 | |||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 30.81 | 1:29.66 | |||||||
Elin Håkansson | 1997 | 28.83 | 1:58.49 | |||||||
7 | Karlstad Damer [lag1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 1:58.75 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Linnéa Englund | 2003 | 28.60 | 57.86 | |||||||
Lina Watz | 1996 | 29.59 | 1:27.45 | |||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 31.30 | 1:58.75 | |||||||
8 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 1:59.43 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Malin Eklund | 2001 | 29.31 | 58.88 | |||||||
Julia Faleke-Novy | 2000 | 30.24 | 1:29.12 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 30.31 | 1:59.43 | |||||||
9 | Filipstad Damer [1994] | 1994 | Filipstads Simklubb | 1:59.65 | ||||||
Ive Johansson | 1998 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Ajla Omic | 1999 | 29.89 | 59.30 | |||||||
Amanda Persson | 1996 | 27.06 | 1:26.36 | |||||||
Nellie Höök | 2001 | 33.29 | 1:59.65 | |||||||
10 | Säffle Ss Damer | 0 | Säffle Simsällskap | 2:00.29 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Petra Johansson | 1997 | 28.75 | 1:00.59 | |||||||
Julia Mulikova | 1998 | 30.22 | 1:30.81 | |||||||
Elin Thörner | 1998 | 29.48 | 2:00.29 | |||||||
11 | Upsala S Damer Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:04.24 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 31.33 | 1:01.65 | |||||||
Julia Norlin | 1998 | 31.44 | 1:33.09 | |||||||
Saga Söderberg | 1997 | 31.15 | 2:04.24 | |||||||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.24 | 59.59 | 1:36.85 | 2:07.38 | |||
2 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 28.78 | 1:02.06 | 1:39.06 | 2:10.21 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.02 | 1:01.48 | 1:41.45 | 2:12.24 | |||
4 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.49 | 1:02.54 | 1:42.50 | 2:13.15 | |||
5 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.10 | 1:02.51 | 1:43.16 | 2:15.69 | |||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.56 | 1:03.85 | 1:44.62 | 2:16.50 | |||
7 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.00 | 1:03.91 | 1:44.57 | 2:17.26 | |||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.91 | 1:04.37 | 1:45.66 | 2:17.53 | |||
9 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.24 | 1:04.12 | 1:46.22 | 2:17.86 | |||
10 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.80 | 1:10.51 | 1:49.66 | 2:23.22 | |||
11 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 29.44 | 1:08.07 | 1:49.08 | 2:23.92 | |||
12 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.02 | 1:09.50 | 1:50.42 | 2:25.40 | |||
13 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.25 | 1:08.36 | 1:51.93 | 2:25.77 | |||
14 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.18 | 1:07.88 | 1:52.31 | 2:26.86 | |||
15 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.61 | 1:11.48 | 1:53.93 | 2:27.84 | |||
16 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.86 | 1:09.25 | 1:54.83 | 2:28.40 | |||
17 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.53 | 1:08.92 | 1:53.58 | 2:28.47 | |||
18 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 32.44 | 1:10.54 | 1:54.67 | 2:29.08 | |||
19 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.42 | 1:10.96 | 1:56.07 | 2:32.43 | |||
20 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.64 | 1:13.84 | 1:58.74 | 2:34.31 | |||
21 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.55 | 1:16.06 | 2:02.37 | 2:37.63 | |||
22 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.39 | 1:15.96 | 2:02.20 | 2:38.27 | |||
23 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.34 | 1:23.48 | 2:08.98 | 2:50.48 | |||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.02 | 1:01.48 | 1:41.45 | 2:12.24 | |||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.49 | 1:02.54 | 1:42.50 | 2:13.15 | |||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.10 | 1:02.51 | 1:43.16 | 2:15.69 | |||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.56 | 1:03.85 | 1:44.62 | 2:16.50 | |||
5 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.00 | 1:03.91 | 1:44.57 | 2:17.26 | |||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.91 | 1:04.37 | 1:45.66 | 2:17.53 | |||
7 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.24 | 1:04.12 | 1:46.22 | 2:17.86 | |||
8 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.80 | 1:10.51 | 1:49.66 | 2:23.22 | |||
9 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 29.44 | 1:08.07 | 1:49.08 | 2:23.92 | |||
10 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.02 | 1:09.50 | 1:50.42 | 2:25.40 | |||
11 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.25 | 1:08.36 | 1:51.93 | 2:25.77 | |||
12 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.18 | 1:07.88 | 1:52.31 | 2:26.86 | |||
13 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.61 | 1:11.48 | 1:53.93 | 2:27.84 | |||
14 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.86 | 1:09.25 | 1:54.83 | 2:28.40 | |||
15 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.53 | 1:08.92 | 1:53.58 | 2:28.47 | |||
16 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 32.44 | 1:10.54 | 1:54.67 | 2:29.08 | |||
17 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.42 | 1:10.96 | 1:56.07 | 2:32.43 | |||
18 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.64 | 1:13.84 | 1:58.74 | 2:34.31 | |||
19 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.55 | 1:16.06 | 2:02.37 | 2:37.63 | |||
20 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.39 | 1:15.96 | 2:02.20 | 2:38.27 | |||
21 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.34 | 1:23.48 | 2:08.98 | 2:50.48 | |||
Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:07.32 | 2:17.24 | 3:27.87 | 4:38.95 | 9:21.61 | ||
5:49.95 | 7:00.22 | 8:10.48 | ||||||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.35 | 2:18.63 | 3:31.52 | 4:44.45 | 9:34.94 | ||
5:57.73 | 7:11.07 | 8:24.13 | ||||||||
3 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:08.01 | 2:19.97 | 3:32.71 | 4:45.10 | 9:35.07 | ||
5:57.66 | 7:11.05 | 8:24.71 | ||||||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:06.67 | 2:19.39 | 3:33.47 | 4:48.67 | 9:44.87 | ||
6:04.23 | 7:19.90 | 8:34.67 | ||||||||
5 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:08.13 | 2:19.93 | 3:33.58 | 4:48.06 | 9:46.48 | ||
6:03.60 | 7:18.40 | 8:33.46 | ||||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:10.35 | 2:25.15 | 3:40.87 | 4:56.65 | 9:55.55 | ||
6:12.57 | 7:27.65 | 8:42.56 | ||||||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:08.51 | 2:23.86 | 3:40.37 | 4:56.66 | 10:00.68 | ||
6:12.83 | 7:29.35 | 8:45.98 | ||||||||
8 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.39 | 2:24.22 | 3:40.95 | 4:57.81 | 10:07.13 | ||
6:17.13 | 7:35.64 | 8:53.03 | ||||||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:08.64 | 2:24.24 | 3:40.65 | 4:58.46 | 10:11.30 | ||
6:16.31 | 7:34.89 | 8:54.43 | ||||||||
10 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.29 | 2:25.39 | 3:43.51 | 5:01.70 | 10:16.46 | ||
6:21.40 | 7:41.09 | 9:00.18 | ||||||||
11 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:10.32 | 2:26.44 | 3:43.56 | 5:02.35 | 10:24.97 | ||
6:23.03 | 7:45.85 | 9:07.52 | ||||||||
12 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:14.31 | 2:34.01 | 3:53.63 | 5:12.49 | 10:25.01 | ||
6:31.61 | 7:50.21 | 9:09.77 | ||||||||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:13.03 | 2:31.43 | 3:51.07 | 5:11.29 | 10:26.72 | ||
6:31.52 | 7:51.94 | 9:11.13 | ||||||||
14 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:14.45 | 2:34.46 | 3:54.96 | 5:16.05 | 10:31.99 | ||
6:34.63 | 7:54.95 | 9:15.22 | ||||||||
15 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:12.20 | 2:35.09 | 4:00.28 | 5:26.48 | 11:01.91 | ||
6:51.94 | 8:16.31 | 9:39.59 | ||||||||
16 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:16.43 | 2:42.32 | 4:07.32 | 5:32.82 | 11:12.03 | ||
6:57.78 | 8:23.77 | 9:48.53 | ||||||||
17 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:21.18 | 2:48.96 | 4:17.71 | 5:47.68 | 11:36.60 | ||
7:16.48 | 8:46.08 | 10:13.48 | ||||||||
18 | Nellie Höök | 2001 | Filipstads Simklubb | 1:20.24 | 2:48.12 | 4:15.90 | 5:45.50 | 11:41.89 | ||
7:16.12 | 8:46.36 | 10:15.93 | ||||||||
19 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 1:20.24 | 2:49.01 | 4:20.91 | 5:54.77 | 12:14.50 | ||
7:29.49 | 9:06.01 | 10:41.67 | ||||||||
Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:07.32 | 2:17.24 | 3:27.87 | 4:38.95 | 9:21.61 | ||
5:49.95 | 7:00.22 | 8:10.48 | ||||||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.35 | 2:18.63 | 3:31.52 | 4:44.45 | 9:34.94 | ||
5:57.73 | 7:11.07 | 8:24.13 | ||||||||
3 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:08.01 | 2:19.97 | 3:32.71 | 4:45.10 | 9:35.07 | ||
5:57.66 | 7:11.05 | 8:24.71 | ||||||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:06.67 | 2:19.39 | 3:33.47 | 4:48.67 | 9:44.87 | ||
6:04.23 | 7:19.90 | 8:34.67 | ||||||||
5 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:08.13 | 2:19.93 | 3:33.58 | 4:48.06 | 9:46.48 | ||
6:03.60 | 7:18.40 | 8:33.46 | ||||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:10.35 | 2:25.15 | 3:40.87 | 4:56.65 | 9:55.55 | ||
6:12.57 | 7:27.65 | 8:42.56 | ||||||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:08.51 | 2:23.86 | 3:40.37 | 4:56.66 | 10:00.68 | ||
6:12.83 | 7:29.35 | 8:45.98 | ||||||||
8 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.39 | 2:24.22 | 3:40.95 | 4:57.81 | 10:07.13 | ||
6:17.13 | 7:35.64 | 8:53.03 | ||||||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:08.64 | 2:24.24 | 3:40.65 | 4:58.46 | 10:11.30 | ||
6:16.31 | 7:34.89 | 8:54.43 | ||||||||
10 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.29 | 2:25.39 | 3:43.51 | 5:01.70 | 10:16.46 | ||
6:21.40 | 7:41.09 | 9:00.18 | ||||||||
11 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:10.32 | 2:26.44 | 3:43.56 | 5:02.35 | 10:24.97 | ||
6:23.03 | 7:45.85 | 9:07.52 | ||||||||
12 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:14.31 | 2:34.01 | 3:53.63 | 5:12.49 | 10:25.01 | ||
6:31.61 | 7:50.21 | 9:09.77 | ||||||||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:13.03 | 2:31.43 | 3:51.07 | 5:11.29 | 10:26.72 | ||
6:31.52 | 7:51.94 | 9:11.13 | ||||||||
14 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:14.45 | 2:34.46 | 3:54.96 | 5:16.05 | 10:31.99 | ||
6:34.63 | 7:54.95 | 9:15.22 | ||||||||
15 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:12.20 | 2:35.09 | 4:00.28 | 5:26.48 | 11:01.91 | ||
6:51.94 | 8:16.31 | 9:39.59 | ||||||||
16 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:16.43 | 2:42.32 | 4:07.32 | 5:32.82 | 11:12.03 | ||
6:57.78 | 8:23.77 | 9:48.53 | ||||||||
17 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:21.18 | 2:48.96 | 4:17.71 | 5:47.68 | 11:36.60 | ||
7:16.48 | 8:46.08 | 10:13.48 | ||||||||
18 | Nellie Höök | 2001 | Filipstads Simklubb | 1:20.24 | 2:48.12 | 4:15.90 | 5:45.50 | 11:41.89 | ||
7:16.12 | 8:46.36 | 10:15.93 | ||||||||
19 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 1:20.24 | 2:49.01 | 4:20.91 | 5:54.77 | 12:14.50 | ||
7:29.49 | 9:06.01 | 10:41.67 | ||||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 22.74 2013-01-20 |
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 22.74 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 24.19 | ||||||
2 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 24.21 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 24.73 | ||||||
4 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 24.74 | ||||||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 24.83 | ||||||
6 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 24.85 | ||||||
7 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 25.07 | ||||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 25.17 | ||||||
9 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 25.20 | ||||||
10 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 25.21 | ||||||
11 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 25.39 | ||||||
12 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 25.53 | ||||||
12 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 25.53 | ||||||
14 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 25.62 | ||||||
15 | Mustafa Aljamal | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 25.67 | ||||||
16 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 25.84 | ||||||
17 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 25.88 | ||||||
18 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 25.94 | ||||||
19 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 26.43 | ||||||
20 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 26.56 | ||||||
21 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 26.67 | ||||||
22 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.72 | ||||||
23 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 27.02 | ||||||
24 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.39 | ||||||
25 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.71 | ||||||
26 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 27.81 | ||||||
27 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 28.00 | ||||||
28 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.12 | ||||||
29 | Armin Azadeh | 1996 | Upsala Simsällskap | 28.17 | ||||||
30 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 28.40 | ||||||
31 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.84 | ||||||
32 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 28.85 | ||||||
33 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.87 | ||||||
34 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 29.09 | ||||||
35 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 29.69 | ||||||
36 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 29.90 | ||||||
37 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.05 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 22.74 2013-01-20 |
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 22.74 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 24.21 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 24.73 | ||||||
3 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 24.83 | ||||||
4 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 24.85 | ||||||
5 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 25.17 | ||||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 25.20 | ||||||
7 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 25.21 | ||||||
8 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 25.39 | ||||||
9 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 25.53 | ||||||
9 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 25.53 | ||||||
11 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 25.62 | ||||||
12 | Mustafa Aljamal | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 25.67 | ||||||
13 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 25.84 | ||||||
14 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 25.88 | ||||||
15 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 25.94 | ||||||
16 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 26.43 | ||||||
17 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 26.56 | ||||||
18 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 26.67 | ||||||
19 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.72 | ||||||
20 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 27.02 | ||||||
21 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.39 | ||||||
22 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.71 | ||||||
23 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 27.81 | ||||||
24 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 28.00 | ||||||
25 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.12 | ||||||
26 | Armin Azadeh | 1996 | Upsala Simsällskap | 28.17 | ||||||
27 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 28.40 | ||||||
28 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.84 | ||||||
29 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 28.85 | ||||||
30 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.87 | ||||||
31 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 29.09 | ||||||
32 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 29.69 | ||||||
33 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 29.90 | ||||||
34 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.05 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.15 | ||||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 27.15 | ||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 27.33 | ||||||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 27.50 | ||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 27.66 | ||||||
6 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 27.70 | ||||||
7 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 27.75 | ||||||
8 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 28.37 | ||||||
9 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.59 | ||||||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.77 | ||||||
11 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 28.93 | ||||||
12 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | ||||||
13 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.04 | ||||||
14 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.09 | ||||||
15 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.12 | ||||||
16 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 29.14 | ||||||
17 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.26 | ||||||
18 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.27 | ||||||
19 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 29.41 | ||||||
20 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 29.43 | ||||||
21 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 29.48 | ||||||
22 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.58 | ||||||
23 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.76 | ||||||
24 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 29.78 | ||||||
25 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 29.85 | ||||||
26 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.89 | ||||||
27 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 29.94 | ||||||
28 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.11 | ||||||
29 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 30.16 | ||||||
30 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.21 | ||||||
31 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 30.26 | ||||||
32 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.28 | ||||||
33 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.31 | ||||||
34 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.51 | ||||||
35 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.55 | ||||||
36 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.56 | ||||||
37 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.76 | ||||||
38 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 30.82 | ||||||
39 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.95 | ||||||
40 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.23 | ||||||
41 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.29 | ||||||
42 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.36 | ||||||
43 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.59 | ||||||
44 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.12 | ||||||
45 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.29 | ||||||
46 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.65 | ||||||
47 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.55 | ||||||
48 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 33.77 | ||||||
49 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.38 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.15 | ||||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 27.15 | ||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 27.33 | ||||||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 27.50 | ||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 27.66 | ||||||
6 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 27.75 | ||||||
7 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 28.37 | ||||||
8 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.59 | ||||||
9 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.77 | ||||||
10 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 28.93 | ||||||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | ||||||
12 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.04 | ||||||
13 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.12 | ||||||
14 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 29.14 | ||||||
15 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.26 | ||||||
16 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.27 | ||||||
17 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 29.41 | ||||||
18 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 29.43 | ||||||
19 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 29.48 | ||||||
20 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.58 | ||||||
21 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.76 | ||||||
22 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 29.78 | ||||||
23 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 29.85 | ||||||
24 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.89 | ||||||
25 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 29.94 | ||||||
26 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.11 | ||||||
27 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 30.16 | ||||||
28 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.21 | ||||||
29 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 30.26 | ||||||
30 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.28 | ||||||
31 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.31 | ||||||
32 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.51 | ||||||
33 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.55 | ||||||
34 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.56 | ||||||
35 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.76 | ||||||
36 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 30.82 | ||||||
37 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.95 | ||||||
38 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.23 | ||||||
39 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.29 | ||||||
40 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.36 | ||||||
41 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.59 | ||||||
42 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.12 | ||||||
43 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.29 | ||||||
44 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.65 | ||||||
45 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.55 | ||||||
46 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 33.77 | ||||||
47 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.38 | ||||||
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:16.75 2012-12-01 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:16.89 2001-12-09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.30 | 1:11.06 | 1:49.79 | 2:27.37 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.27 | 1:12.42 | 1:51.98 | 2:31.26 | |||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.35 | 1:13.77 | 1:54.43 | 2:34.62 | |||
4 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.53 | 1:14.21 | 1:54.50 | 2:35.93 | |||
5 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.51 | 1:10.16 | 1:51.74 | 2:36.50 | |||
6 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.16 | 1:15.73 | 1:57.92 | 2:41.24 | |||
7 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.16 | 1:18.49 | 2:01.32 | 2:42.55 | |||
8 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 35.35 | 1:16.65 | 1:59.82 | 2:42.65 | |||
9 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.00 | 1:19.02 | 2:02.71 | 2:45.20 | |||
10 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 37.46 | 1:20.43 | 2:05.78 | 2:50.74 | |||
11 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.18 | 1:23.74 | 2:08.23 | 2:52.03 | |||
12 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.67 | 1:27.01 | 2:13.88 | 2:58.47 | |||
13 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.95 | 1:28.54 | 2:15.61 | 3:01.61 | |||
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:16.75 2012-12-01 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:16.89 2001-12-09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.30 | 1:11.06 | 1:49.79 | 2:27.37 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.27 | 1:12.42 | 1:51.98 | 2:31.26 | |||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.35 | 1:13.77 | 1:54.43 | 2:34.62 | |||
4 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.53 | 1:14.21 | 1:54.50 | 2:35.93 | |||
5 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.51 | 1:10.16 | 1:51.74 | 2:36.50 | |||
6 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.16 | 1:15.73 | 1:57.92 | 2:41.24 | |||
7 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.16 | 1:18.49 | 2:01.32 | 2:42.55 | |||
8 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 35.35 | 1:16.65 | 1:59.82 | 2:42.65 | |||
9 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.00 | 1:19.02 | 2:02.71 | 2:45.20 | |||
10 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.18 | 1:23.74 | 2:08.23 | 2:52.03 | |||
11 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.67 | 1:27.01 | 2:13.88 | 2:58.47 | |||
12 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.95 | 1:28.54 | 2:15.61 | 3:01.61 | |||
Gren 7, 200m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:25.07 2011-11-24 |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:25.07 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:33.01 2014-10-19 |
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:33.01 2014-10-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.84 | 1:14.71 | 1:54.59 | 2:34.45 | |||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.64 | 1:17.40 | 1:58.71 | 2:40.56 | |||
3 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.80 | 1:16.84 | 1:59.18 | 2:42.02 | |||
4 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 35.93 | 1:17.03 | 1:59.64 | 2:44.84 | |||
5 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.35 | 1:21.19 | 2:04.17 | 2:47.67 | |||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.71 | 1:20.58 | 2:04.16 | 2:48.19 | |||
7 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 40.27 | 1:24.18 | 2:06.30 | 2:49.92 | |||
8 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 38.09 | 1:21.89 | 2:06.23 | 2:51.34 | |||
9 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 38.30 | 1:21.95 | 2:07.79 | 2:52.40 | |||
10 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.94 | 1:20.93 | 2:05.91 | 2:52.90 | |||
11 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.28 | 1:23.74 | 2:10.00 | 2:53.15 | |||
12 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 39.43 | 1:23.61 | 2:08.81 | 2:53.34 | |||
13 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.42 | 1:24.48 | 2:10.41 | 2:55.87 | |||
14 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.50 | 1:24.45 | 2:10.84 | 2:56.47 | |||
15 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.30 | 1:24.40 | 2:11.24 | 2:56.85 | |||
16 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.90 | 1:23.55 | 2:11.27 | 2:58.49 | |||
17 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.26 | 1:26.35 | 2:13.79 | 3:00.69 | |||
18 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 40.76 | 1:27.53 | 2:14.80 | 3:01.70 | |||
19 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.51 | 1:26.81 | 2:15.54 | 3:01.72 | |||
20 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.63 | 1:26.62 | 2:14.50 | 3:02.28 | |||
21 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.46 | 1:27.07 | 2:14.49 | 3:02.74 | |||
22 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.95 | 1:27.59 | 2:15.52 | 3:03.15 | |||
23 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.73 | 1:29.63 | 2:18.07 | 3:05.84 | |||
Gren 7, 200m Bröstsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:25.07 2011-11-24 |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:25.07 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:33.01 2014-10-19 |
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:33.01 2014-10-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.84 | 1:14.71 | 1:54.59 | 2:34.45 | |||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.64 | 1:17.40 | 1:58.71 | 2:40.56 | |||
3 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.80 | 1:16.84 | 1:59.18 | 2:42.02 | |||
4 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 35.93 | 1:17.03 | 1:59.64 | 2:44.84 | |||
5 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.35 | 1:21.19 | 2:04.17 | 2:47.67 | |||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.71 | 1:20.58 | 2:04.16 | 2:48.19 | |||
7 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 40.27 | 1:24.18 | 2:06.30 | 2:49.92 | |||
8 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 38.09 | 1:21.89 | 2:06.23 | 2:51.34 | |||
9 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 38.30 | 1:21.95 | 2:07.79 | 2:52.40 | |||
10 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.94 | 1:20.93 | 2:05.91 | 2:52.90 | |||
11 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.28 | 1:23.74 | 2:10.00 | 2:53.15 | |||
12 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 39.43 | 1:23.61 | 2:08.81 | 2:53.34 | |||
13 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.42 | 1:24.48 | 2:10.41 | 2:55.87 | |||
14 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.50 | 1:24.45 | 2:10.84 | 2:56.47 | |||
15 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.30 | 1:24.40 | 2:11.24 | 2:56.85 | |||
16 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.90 | 1:23.55 | 2:11.27 | 2:58.49 | |||
17 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.26 | 1:26.35 | 2:13.79 | 3:00.69 | |||
18 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 40.76 | 1:27.53 | 2:14.80 | 3:01.70 | |||
19 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.51 | 1:26.81 | 2:15.54 | 3:01.72 | |||
20 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.63 | 1:26.62 | 2:14.50 | 3:02.28 | |||
21 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.46 | 1:27.07 | 2:14.49 | 3:02.74 | |||
22 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.95 | 1:27.59 | 2:15.52 | 3:03.15 | |||
23 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.73 | 1:29.63 | 2:18.07 | 3:05.84 | |||
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.12 | 57.18 | |||||
2 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.36 | 57.40 | |||||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.98 | 58.09 | |||||
4 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 26.84 | 59.11 | |||||
5 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.68 | 59.29 | |||||
6 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.11 | 59.57 | |||||
7 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.97 | 59.65 | |||||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.71 | 59.74 | |||||
9 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.58 | 59.78 | |||||
10 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.45 | 59.92 | |||||
11 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.63 | 1:00.04 | |||||
12 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.45 | 1:01.12 | |||||
13 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.23 | 1:01.13 | |||||
14 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.17 | 1:01.44 | |||||
15 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.70 | 1:04.44 | |||||
16 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 30.22 | 1:05.77 | |||||
17 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 29.92 | 1:05.83 | |||||
18 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.32 | 1:06.67 | |||||
19 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.97 | 1:07.92 | |||||
20 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.44 | 1:08.00 | |||||
21 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.34 | 1:11.28 | |||||
22 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 32.60 | 1:11.32 | |||||
23 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.37 | 1:14.03 | |||||
24 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.80 | 1:15.13 | |||||
25 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.20 | 1:15.47 | |||||
26 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.08 | 1:17.61 | |||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.36 | 57.40 | |||||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.68 | 59.29 | |||||
3 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.11 | 59.57 | |||||
4 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.97 | 59.65 | |||||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.71 | 59.74 | |||||
6 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.58 | 59.78 | |||||
7 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.45 | 59.92 | |||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.63 | 1:00.04 | |||||
9 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.45 | 1:01.12 | |||||
10 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.23 | 1:01.13 | |||||
11 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.17 | 1:01.44 | |||||
12 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.70 | 1:04.44 | |||||
13 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 30.22 | 1:05.77 | |||||
14 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 29.92 | 1:05.83 | |||||
15 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.32 | 1:06.67 | |||||
16 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.97 | 1:07.92 | |||||
17 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.44 | 1:08.00 | |||||
18 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.34 | 1:11.28 | |||||
19 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 32.60 | 1:11.32 | |||||
20 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.37 | 1:14.03 | |||||
21 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.80 | 1:15.13 | |||||
22 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.20 | 1:15.47 | |||||
23 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.08 | 1:17.61 | |||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.91 | 1:04.24 | |||||
2 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 29.80 | 1:04.46 | |||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.26 | 1:05.53 | |||||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.08 | 1:05.57 | |||||
5 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.71 | 1:06.17 | |||||
6 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.78 | 1:07.30 | |||||
7 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.48 | 1:07.47 | |||||
8 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.88 | 1:08.80 | |||||
9 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.23 | 1:09.06 | |||||
10 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.34 | 1:10.17 | |||||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.45 | 1:10.91 | |||||
12 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.73 | 1:11.38 | |||||
13 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.48 | 1:12.50 | |||||
14 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.11 | 1:14.67 | |||||
15 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.73 | 1:15.01 | |||||
16 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.02 | 1:15.09 | |||||
17 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 33.74 | 1:15.20 | |||||
18 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.78 | 1:15.51 | |||||
19 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.86 | 1:15.59 | |||||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.02 | 1:16.74 | |||||
21 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.13 | 1:16.93 | |||||
22 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.39 | 1:17.14 | |||||
23 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.44 | 1:17.20 | |||||
24 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.51 | 1:18.14 | |||||
25 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 35.04 | 1:18.17 | |||||
26 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.00 | 1:19.52 | |||||
27 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.57 | 1:19.58 | |||||
28 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.40 | 1:20.68 | |||||
29 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.20 | 1:21.74 | |||||
30 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.66 | 1:22.07 | |||||
31 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.26 | 1:23.53 | |||||
32 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.72 | 1:25.59 | |||||
33 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.76 | 1:25.93 | |||||
34 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.89 | 1:33.89 | |||||
- | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.91 | 1:04.24 | |||||
2 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 29.80 | 1:04.46 | |||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.26 | 1:05.53 | |||||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.08 | 1:05.57 | |||||
5 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.71 | 1:06.17 | |||||
6 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.78 | 1:07.30 | |||||
7 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.48 | 1:07.47 | |||||
8 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.88 | 1:08.80 | |||||
9 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.23 | 1:09.06 | |||||
10 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.34 | 1:10.17 | |||||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.45 | 1:10.91 | |||||
12 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.73 | 1:11.38 | |||||
13 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.48 | 1:12.50 | |||||
14 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.11 | 1:14.67 | |||||
15 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.73 | 1:15.01 | |||||
16 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.02 | 1:15.09 | |||||
17 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 33.74 | 1:15.20 | |||||
18 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.78 | 1:15.51 | |||||
19 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.86 | 1:15.59 | |||||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.02 | 1:16.74 | |||||
21 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.13 | 1:16.93 | |||||
22 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.39 | 1:17.14 | |||||
23 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.44 | 1:17.20 | |||||
24 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.51 | 1:18.14 | |||||
25 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 35.04 | 1:18.17 | |||||
26 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.00 | 1:19.52 | |||||
27 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.57 | 1:19.58 | |||||
28 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.40 | 1:20.68 | |||||
29 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.20 | 1:21.74 | |||||
30 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.66 | 1:22.07 | |||||
31 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.26 | 1:23.53 | |||||
32 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.72 | 1:25.59 | |||||
33 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.76 | 1:25.93 | |||||
34 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 41.89 | 1:33.89 | |||||
- | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 3:52.21 2012-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 3:53.50 2010-12-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 58.34 | 1:58.80 | 2:57.79 | 3:55.70 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 58.52 | 1:59.92 | 3:00.63 | 4:00.22 | |||
3 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 59.02 | 2:00.51 | 3:03.33 | 4:06.30 | |||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 59.76 | 2:04.48 | 3:11.39 | 4:17.62 | |||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 1:00.60 | 2:07.39 | 3:16.71 | 4:23.60 | |||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:02.92 | 2:11.68 | 3:19.13 | 4:26.53 | |||
7 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:02.09 | 2:09.74 | 3:19.36 | 4:27.52 | |||
8 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:03.23 | 2:10.76 | 3:18.03 | 4:27.89 | |||
9 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:04.26 | 2:14.24 | 3:24.66 | 4:34.21 | |||
10 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:03.82 | 2:13.37 | 3:24.51 | 4:34.60 | |||
11 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:04.15 | 2:13.07 | 3:24.61 | 4:35.33 | |||
12 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:05.91 | 2:17.10 | 3:28.29 | 4:36.54 | |||
13 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:05.26 | 2:16.20 | 3:28.26 | 4:36.78 | |||
14 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:06.69 | 2:18.21 | 3:29.38 | 4:39.38 | |||
15 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:05.62 | 2:17.66 | 3:29.59 | 4:40.43 | |||
16 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:04.36 | 2:17.09 | 3:30.03 | 4:43.24 | |||
17 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:06.55 | 2:19.89 | 3:33.14 | 4:47.22 | |||
18 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:04.92 | 2:18.45 | 3:34.25 | 4:47.81 | |||
19 | Armin Azadeh | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:03.57 | 2:18.06 | 3:34.74 | 4:50.50 | |||
20 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.64 | 2:21.72 | 3:37.11 | 4:52.70 | |||
21 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:12.37 | 2:30.27 | 3:47.99 | 5:04.65 | |||
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 3:52.21 2012-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 3:53.50 2010-12-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 58.34 | 1:58.80 | 2:57.79 | 3:55.70 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 58.52 | 1:59.92 | 3:00.63 | 4:00.22 | |||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 59.76 | 2:04.48 | 3:11.39 | 4:17.62 | |||
4 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 1:00.60 | 2:07.39 | 3:16.71 | 4:23.60 | |||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:02.92 | 2:11.68 | 3:19.13 | 4:26.53 | |||
6 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:02.09 | 2:09.74 | 3:19.36 | 4:27.52 | |||
7 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:03.23 | 2:10.76 | 3:18.03 | 4:27.89 | |||
8 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:04.26 | 2:14.24 | 3:24.66 | 4:34.21 | |||
9 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:03.82 | 2:13.37 | 3:24.51 | 4:34.60 | |||
10 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:04.15 | 2:13.07 | 3:24.61 | 4:35.33 | |||
11 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:05.91 | 2:17.10 | 3:28.29 | 4:36.54 | |||
12 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:05.26 | 2:16.20 | 3:28.26 | 4:36.78 | |||
13 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:06.69 | 2:18.21 | 3:29.38 | 4:39.38 | |||
14 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:05.62 | 2:17.66 | 3:29.59 | 4:40.43 | |||
15 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:04.36 | 2:17.09 | 3:30.03 | 4:43.24 | |||
16 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:06.55 | 2:19.89 | 3:33.14 | 4:47.22 | |||
17 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:04.92 | 2:18.45 | 3:34.25 | 4:47.81 | |||
18 | Armin Azadeh | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:03.57 | 2:18.06 | 3:34.74 | 4:50.50 | |||
19 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.64 | 2:21.72 | 3:37.11 | 4:52.70 | |||
20 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:12.37 | 2:30.27 | 3:47.99 | 5:04.65 | |||
Gren 11, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 8:48.47 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 1:04.64 | 2:14.85 | 2:14.85 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 1:04.69 | 2:12.33 | 4:27.18 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 1:02.74 | 2:09.46 | 6:36.64 | ||||||
Lina Berggren | 1998 | 1:03.06 | 2:11.83 | 8:48.47 | ||||||
2 | Strängnäs Damer | 0 | Strängnäs Simklubb | 8:54.43 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 1:03.90 | 2:10.82 | 2:10.82 | ||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 1:08.09 | 2:23.74 | 4:34.56 | ||||||
Anna Eriksson | 1999 | 1:03.33 | 2:11.51 | 6:46.07 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 1:01.89 | 2:08.36 | 8:54.43 | ||||||
3 | Eskilstuna Damer | 0 | Eskilstuna Simklubb | 9:09.41 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 1:05.00 | 2:15.41 | 2:15.41 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 1:05.19 | 2:17.63 | 4:33.04 | ||||||
Nelly Neuman | 1996 | 1:05.32 | 2:16.92 | 6:49.96 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 1:07.32 | 2:19.45 | 9:09.41 | ||||||
4 | Ludvika Ss Damer | 0 | Ludvika Simsällskap | 9:14.18 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 1:05.03 | 2:15.01 | 2:15.01 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 1:05.73 | 2:15.12 | 4:30.13 | ||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 1:08.38 | 2:21.23 | 6:51.36 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 1:07.61 | 2:22.82 | 9:14.18 | ||||||
5 | Säffle Ss Damer | 0 | Säffle Simsällskap | 9:27.10 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 1:09.38 | 2:23.51 | 2:23.51 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 1:14.43 | 2:33.77 | 4:57.28 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 1:05.03 | 2:17.88 | 7:15.16 | ||||||
Petra Johansson | 1997 | 1:04.20 | 2:11.94 | 9:27.10 | ||||||
6 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 9:28.90 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 1:07.34 | 2:18.06 | 2:18.06 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 1:07.83 | 2:21.47 | 4:39.53 | ||||||
Filippa Sterling | 2002 | 1:09.37 | 2:24.48 | 7:04.01 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 1:10.27 | 2:24.89 | 9:28.90 | ||||||
7 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 9:32.32 | ||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 1:09.03 | 2:20.97 | 2:20.97 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 1:11.66 | 2:21.99 | 4:42.96 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 1:09.50 | 2:25.36 | 7:08.32 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 1:10.37 | 2:24.00 | 9:32.32 | ||||||
8 | Karlstad Damer [lag1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 9:45.06 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 1:09.24 | 2:20.94 | 2:20.94 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 1:08.36 | 2:21.80 | 4:42.74 | ||||||
Lina Watz | 1996 | 1:08.26 | 2:23.47 | 7:06.21 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 1:15.22 | 2:38.85 | 9:45.06 | ||||||
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 1:47.59 | ||||||
Joachim Wiking | 1987 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 29.61 | 57.71 | |||||||
André Gradin | 1994 | 25.63 | 1:23.34 | |||||||
Dennis Finnström | 1995 | 24.25 | 1:47.59 | |||||||
2 | Eskilstuna Herrar | 0 | Eskilstuna Simklubb | 1:50.06 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 30.86 | 58.78 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 25.89 | 1:24.67 | |||||||
William Brand | 1998 | 25.39 | 1:50.06 | |||||||
3 | Karlstad Herrar [lag 1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 1:50.34 | ||||||
Oskar Olsson | 1995 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Elias Haglund | 1996 | 30.90 | 58.75 | |||||||
Johan Rydahl | 2001 | 25.97 | 1:24.72 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 25.62 | 1:50.34 | |||||||
4 | Säffle Ss Herrar | 0 | Säffle Simsällskap | 1:58.69 | ||||||
Anton Klasson | 1998 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Simon Wanna | 1996 | 32.63 | 1:03.65 | |||||||
Carl Rogne | 1996 | 27.06 | 1:30.71 | |||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 27.98 | 1:58.69 | |||||||
5 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:01.86 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Marko Biscevic | 1998 | 35.29 | 1:06.12 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 30.57 | 1:36.69 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 25.17 | 2:01.86 | |||||||
6 | Upsala S Herrar | 0 | Upsala Simsällskap | 2:02.11 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 36.35 | 1:07.09 | |||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 27.15 | 1:34.24 | |||||||
Armin Azadeh | 1996 | 27.87 | 2:02.11 | |||||||
7 | Karlstad Herrar [lag 2] | 0 | Karlstads Simsällskap | 2:03.10 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 29.14 | 29.14 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 37.49 | 1:06.63 | |||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 25.82 | 1:32.45 | |||||||
Ludwig Larsson | 2000 | 30.65 | 2:03.10 | |||||||
8 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:03.53 | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Jesper Eklund | 1998 | 32.60 | 1:05.36 | |||||||
Harald Brobacke | 1999 | 30.59 | 1:35.95 | |||||||
Anton Johansson | 1999 | 27.58 | 2:03.53 | |||||||
9 | Ludvika Ss Herrar [1994] | 0 | Ludvika Simsällskap | 2:08.09 | ||||||
Erik Krysén | 2000 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 37.13 | 1:11.18 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 30.16 | 1:41.34 | |||||||
Henrik Bransell | 1999 | 26.75 | 2:08.09 | |||||||
- | Harnäs Sku Herrar Lag 2 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Marcus Ålenius | 2001 | 35.47 | 1:06.87 | |||||||
- | Västerås Herrar Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 26.49 | 26.49 | |||||||
Lukas Steiner | 1998 | 31.49 | 57.98 | |||||||
Filip Björkholm | 1998 | 27.59 | 1:25.57 | |||||||
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:48.04 2012-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:48.04 2012-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 1:07.34 | 2:26.59 | 3:55.50 | 5:09.33 | |||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:12.55 | 2:30.52 | 4:01.17 | 5:10.05 | |||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:13.42 | 2:35.77 | 3:59.94 | 5:10.80 | |||
4 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:14.55 | 2:40.51 | 4:06.23 | 5:18.77 | |||
5 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:18.72 | 2:43.25 | 4:16.21 | 5:30.58 | |||
6 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:17.09 | 2:43.27 | 4:13.85 | 5:31.38 | |||
7 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.48 | 2:48.26 | 4:25.52 | 5:37.59 | |||
8 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:19.83 | 2:48.97 | 4:28.36 | 5:46.59 | |||
9 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.42 | 2:51.02 | 4:36.86 | 5:50.73 | |||
10 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:25.47 | 2:56.36 | 4:29.90 | 5:51.34 | |||
11 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:20.52 | 2:51.67 | 4:37.28 | 5:58.05 | |||
12 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:24.02 | 3:00.66 | 4:47.27 | 5:59.87 | |||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:28.06 | 2:59.37 | 4:44.42 | 6:00.08 | |||
14 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:23.42 | 3:04.07 | 4:47.23 | 6:10.87 | |||
15 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:32.56 | 3:07.03 | 4:57.09 | 6:22.98 | |||
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:48.04 2012-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:48.04 2012-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 1:07.34 | 2:26.59 | 3:55.50 | 5:09.33 | |||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:12.55 | 2:30.52 | 4:01.17 | 5:10.05 | |||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:13.42 | 2:35.77 | 3:59.94 | 5:10.80 | |||
4 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:14.55 | 2:40.51 | 4:06.23 | 5:18.77 | |||
5 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:18.72 | 2:43.25 | 4:16.21 | 5:30.58 | |||
6 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:17.09 | 2:43.27 | 4:13.85 | 5:31.38 | |||
7 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.48 | 2:48.26 | 4:25.52 | 5:37.59 | |||
8 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:19.83 | 2:48.97 | 4:28.36 | 5:46.59 | |||
9 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.42 | 2:51.02 | 4:36.86 | 5:50.73 | |||
10 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:25.47 | 2:56.36 | 4:29.90 | 5:51.34 | |||
11 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:20.52 | 2:51.67 | 4:37.28 | 5:58.05 | |||
12 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:24.02 | 3:00.66 | 4:47.27 | 5:59.87 | |||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:28.06 | 2:59.37 | 4:44.42 | 6:00.08 | |||
14 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:23.42 | 3:04.07 | 4:47.23 | 6:10.87 | |||
15 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:32.56 | 3:07.03 | 4:57.09 | 6:22.98 | |||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 |
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-01-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.84 | ||||||
2 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.02 | ||||||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.28 | ||||||
4 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 26.33 | ||||||
5 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.78 | ||||||
6 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 26.83 | ||||||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.86 | ||||||
8 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.06 | ||||||
9 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.09 | ||||||
10 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.10 | ||||||
11 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.25 | ||||||
12 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 27.42 | ||||||
13 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.72 | ||||||
14 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.89 | ||||||
15 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.91 | ||||||
16 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.00 | ||||||
17 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 29.60 | ||||||
18 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 29.67 | ||||||
19 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 29.93 | ||||||
20 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.00 | ||||||
21 | Armin Azadeh | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.35 | ||||||
22 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.50 | ||||||
22 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 30.50 | ||||||
24 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 30.64 | ||||||
25 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 30.70 | ||||||
26 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.78 | ||||||
27 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.86 | ||||||
28 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.29 | ||||||
29 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.31 | ||||||
30 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 32.42 | ||||||
31 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.59 | ||||||
32 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.60 | ||||||
33 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.80 | ||||||
34 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 36.04 | ||||||
- | Mustafa Aljamal | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 |
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-01-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.02 | ||||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.78 | ||||||
3 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 26.83 | ||||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.86 | ||||||
5 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.06 | ||||||
6 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.09 | ||||||
7 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.10 | ||||||
8 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.25 | ||||||
9 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 27.42 | ||||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.72 | ||||||
11 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.89 | ||||||
12 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.91 | ||||||
13 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.00 | ||||||
14 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 29.60 | ||||||
15 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 29.67 | ||||||
16 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 29.93 | ||||||
17 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.00 | ||||||
18 | Armin Azadeh | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.35 | ||||||
19 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.50 | ||||||
19 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 30.50 | ||||||
21 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 30.64 | ||||||
22 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 30.70 | ||||||
23 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.78 | ||||||
24 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.86 | ||||||
25 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.29 | ||||||
26 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.31 | ||||||
27 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 32.42 | ||||||
28 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.59 | ||||||
29 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.60 | ||||||
30 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.80 | ||||||
31 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 36.04 | ||||||
- | Mustafa Aljamal | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 26.63 2011-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 26.63 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.89 | ||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 28.95 | ||||||
3 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.09 | ||||||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 29.13 | ||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.68 | ||||||
6 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.06 | ||||||
7 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.30 | ||||||
8 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.44 | ||||||
9 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.45 | ||||||
10 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.47 | ||||||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.72 | ||||||
12 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.03 | ||||||
13 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.49 | ||||||
14 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.74 | ||||||
14 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.74 | ||||||
16 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.93 | ||||||
17 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.25 | ||||||
18 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.37 | ||||||
19 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.01 | ||||||
20 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 33.08 | ||||||
21 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.23 | ||||||
22 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 33.41 | ||||||
23 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.43 | ||||||
24 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.50 | ||||||
25 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.63 | ||||||
26 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.77 | ||||||
27 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.91 | ||||||
28 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.96 | ||||||
29 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.05 | ||||||
30 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.10 | ||||||
31 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.15 | ||||||
32 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.24 | ||||||
33 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.26 | ||||||
34 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.39 | ||||||
35 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.58 | ||||||
36 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.59 | ||||||
37 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.71 | ||||||
38 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.76 | ||||||
39 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.79 | ||||||
40 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.05 | ||||||
41 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.39 | ||||||
42 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.69 | ||||||
43 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.88 | ||||||
44 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.09 | ||||||
45 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.10 | ||||||
46 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 47.48 | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 26.63 2011-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 26.63 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.89 | ||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 28.95 | ||||||
3 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.09 | ||||||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 29.13 | ||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.68 | ||||||
6 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.06 | ||||||
7 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.30 | ||||||
8 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.44 | ||||||
9 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.45 | ||||||
10 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.47 | ||||||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.72 | ||||||
12 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.03 | ||||||
13 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.49 | ||||||
14 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.74 | ||||||
14 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.74 | ||||||
16 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.93 | ||||||
17 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.25 | ||||||
18 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.37 | ||||||
19 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.01 | ||||||
20 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 33.08 | ||||||
21 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.23 | ||||||
22 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 33.41 | ||||||
23 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.43 | ||||||
24 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.50 | ||||||
25 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.63 | ||||||
26 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.77 | ||||||
27 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.91 | ||||||
28 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.96 | ||||||
29 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.05 | ||||||
30 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.10 | ||||||
31 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.15 | ||||||
32 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.26 | ||||||
33 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.39 | ||||||
34 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.58 | ||||||
35 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.59 | ||||||
36 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.71 | ||||||
37 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.76 | ||||||
38 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.79 | ||||||
39 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.05 | ||||||
40 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.39 | ||||||
41 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.69 | ||||||
42 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.88 | ||||||
43 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.09 | ||||||
44 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.10 | ||||||
45 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 47.48 | ||||||
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.87 | 1:03.67 | 1:37.11 | 2:10.53 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.07 | 1:05.47 | 1:39.79 | 2:12.70 | |||
3 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.97 | 1:05.55 | 1:40.75 | 2:14.53 | |||
4 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.06 | 1:05.69 | 1:40.83 | 2:15.24 | |||
5 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 32.41 | 1:08.13 | 1:44.20 | 2:18.35 | |||
6 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.49 | 1:09.18 | 1:44.86 | 2:20.18 | |||
7 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.34 | 1:08.41 | 1:45.35 | 2:21.19 | |||
8 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.40 | 1:09.12 | 1:46.05 | 2:21.53 | |||
9 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.47 | 1:10.03 | 1:47.67 | 2:23.79 | |||
10 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.30 | 1:09.94 | 1:46.55 | 2:24.42 | |||
11 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.03 | 1:11.21 | 1:48.59 | 2:26.25 | |||
12 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.36 | 1:10.18 | 1:48.32 | 2:26.36 | |||
13 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.95 | 1:11.27 | 1:50.19 | 2:28.00 | |||
14 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.10 | 1:12.71 | 1:53.05 | 2:31.28 | |||
15 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.60 | 1:15.01 | 1:54.04 | 2:32.53 | |||
16 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.91 | 1:12.88 | 1:53.62 | 2:32.82 | |||
17 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.58 | 1:15.87 | 1:54.47 | 2:33.17 | |||
18 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.28 | 1:16.62 | 1:55.84 | 2:33.82 | |||
19 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 35.54 | 1:15.21 | 1:56.93 | 2:35.91 | |||
20 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.97 | 1:15.58 | 1:57.07 | 2:35.99 | |||
21 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.61 | 1:16.89 | 1:57.19 | 2:37.22 | |||
22 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.72 | 1:16.95 | 1:58.89 | 2:37.97 | |||
23 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.67 | 1:17.80 | 1:59.93 | 2:40.63 | |||
24 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.25 | 1:18.06 | 1:59.99 | 2:41.40 | |||
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.07 | 1:05.47 | 1:39.79 | 2:12.70 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.97 | 1:05.55 | 1:40.75 | 2:14.53 | |||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.06 | 1:05.69 | 1:40.83 | 2:15.24 | |||
4 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 32.41 | 1:08.13 | 1:44.20 | 2:18.35 | |||
5 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.49 | 1:09.18 | 1:44.86 | 2:20.18 | |||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.34 | 1:08.41 | 1:45.35 | 2:21.19 | |||
7 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.40 | 1:09.12 | 1:46.05 | 2:21.53 | |||
8 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.47 | 1:10.03 | 1:47.67 | 2:23.79 | |||
9 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.30 | 1:09.94 | 1:46.55 | 2:24.42 | |||
10 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.03 | 1:11.21 | 1:48.59 | 2:26.25 | |||
11 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.36 | 1:10.18 | 1:48.32 | 2:26.36 | |||
12 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.95 | 1:11.27 | 1:50.19 | 2:28.00 | |||
13 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.10 | 1:12.71 | 1:53.05 | 2:31.28 | |||
14 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.60 | 1:15.01 | 1:54.04 | 2:32.53 | |||
15 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.91 | 1:12.88 | 1:53.62 | 2:32.82 | |||
16 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.58 | 1:15.87 | 1:54.47 | 2:33.17 | |||
17 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.28 | 1:16.62 | 1:55.84 | 2:33.82 | |||
18 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 35.54 | 1:15.21 | 1:56.93 | 2:35.91 | |||
19 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.97 | 1:15.58 | 1:57.07 | 2:35.99 | |||
20 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.61 | 1:16.89 | 1:57.19 | 2:37.22 | |||
21 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.72 | 1:16.95 | 1:58.89 | 2:37.97 | |||
22 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.67 | 1:17.80 | 1:59.93 | 2:40.63 | |||
23 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.25 | 1:18.06 | 1:59.99 | 2:41.40 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 2:19.42 2011-02-12 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:19.42 2012-10-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.38 | 1:09.01 | 1:45.18 | 2:20.37 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.38 | 1:10.48 | 1:46.25 | 2:21.50 | |||
3 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.73 | 1:09.78 | 1:47.25 | 2:24.23 | |||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.85 | 1:15.55 | 1:55.00 | 2:33.59 | |||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 36.30 | 1:15.71 | 1:56.49 | 2:36.22 | |||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.93 | 1:17.14 | 1:58.19 | 2:37.21 | |||
7 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.46 | 1:16.64 | 1:57.26 | 2:37.83 | |||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 36.25 | 1:16.24 | 1:58.00 | 2:37.95 | |||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.84 | 1:19.60 | 2:00.66 | 2:39.08 | |||
10 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.77 | 1:16.22 | 1:57.74 | 2:39.76 | |||
11 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.43 | 1:18.25 | 2:00.24 | 2:41.04 | |||
12 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.32 | 1:18.45 | 2:01.01 | 2:42.19 | |||
13 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.31 | 1:20.57 | 2:02.03 | 2:42.44 | |||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.25 | 1:20.55 | 2:02.74 | 2:43.31 | |||
15 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.85 | 1:19.75 | 2:02.33 | 2:44.28 | |||
16 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.48 | 1:22.22 | 2:06.11 | 2:48.90 | |||
17 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.42 | 1:23.50 | 2:07.39 | 2:50.85 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 2:19.42 2011-02-12 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:19.42 2012-10-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.38 | 1:09.01 | 1:45.18 | 2:20.37 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.38 | 1:10.48 | 1:46.25 | 2:21.50 | |||
3 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.73 | 1:09.78 | 1:47.25 | 2:24.23 | |||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.85 | 1:15.55 | 1:55.00 | 2:33.59 | |||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 36.30 | 1:15.71 | 1:56.49 | 2:36.22 | |||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.93 | 1:17.14 | 1:58.19 | 2:37.21 | |||
7 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.46 | 1:16.64 | 1:57.26 | 2:37.83 | |||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 36.25 | 1:16.24 | 1:58.00 | 2:37.95 | |||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.84 | 1:19.60 | 2:00.66 | 2:39.08 | |||
10 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.77 | 1:16.22 | 1:57.74 | 2:39.76 | |||
11 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.43 | 1:18.25 | 2:00.24 | 2:41.04 | |||
12 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.32 | 1:18.45 | 2:01.01 | 2:42.19 | |||
13 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.31 | 1:20.57 | 2:02.03 | 2:42.44 | |||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.25 | 1:20.55 | 2:02.74 | 2:43.31 | |||
15 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.85 | 1:19.75 | 2:02.33 | 2:44.28 | |||
16 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.48 | 1:22.22 | 2:06.11 | 2:48.90 | |||
17 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.42 | 1:23.50 | 2:07.39 | 2:50.85 | |||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 50.67 2012-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 50.67 2012-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 25.70 | 52.55 | |||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.39 | 53.73 | |||||
3 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.14 | 53.84 | |||||
4 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 25.89 | 54.52 | |||||
5 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.25 | 54.70 | |||||
6 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 26.39 | 54.81 | |||||
7 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.27 | 54.98 | |||||
8 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.30 | 55.45 | |||||
9 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.63 | 55.56 | |||||
10 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.61 | 55.60 | |||||
11 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.60 | 56.37 | |||||
12 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.43 | 56.69 | |||||
13 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.04 | 56.72 | |||||
14 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.22 | 57.65 | |||||
15 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.02 | 58.41 | |||||
16 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.99 | 58.51 | |||||
17 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.03 | 58.58 | |||||
18 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 28.58 | 59.60 | |||||
19 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.67 | 59.62 | |||||
20 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.90 | 59.70 | |||||
21 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.28 | 1:00.10 | |||||
22 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.10 | 1:00.47 | |||||
23 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.87 | 1:00.59 | |||||
24 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.17 | 1:00.62 | |||||
25 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.74 | 1:00.64 | |||||
26 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 29.11 | 1:01.36 | |||||
27 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 29.58 | 1:02.17 | |||||
28 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.52 | 1:02.20 | |||||
29 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.76 | 1:03.92 | |||||
30 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.71 | 1:04.27 | |||||
31 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 30.45 | 1:04.34 | |||||
32 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.14 | 1:04.43 | |||||
33 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.27 | 1:05.18 | |||||
34 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.18 | 1:08.41 | |||||
35 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.99 | 1:12.66 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 50.67 2012-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 50.67 2012-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 25.70 | 52.55 | |||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.39 | 53.73 | |||||
3 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.14 | 53.84 | |||||
4 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 25.89 | 54.52 | |||||
5 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.25 | 54.70 | |||||
6 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.30 | 55.45 | |||||
7 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.63 | 55.56 | |||||
8 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.61 | 55.60 | |||||
9 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.60 | 56.37 | |||||
10 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.43 | 56.69 | |||||
11 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.04 | 56.72 | |||||
12 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.22 | 57.65 | |||||
13 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.02 | 58.41 | |||||
14 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.99 | 58.51 | |||||
15 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.03 | 58.58 | |||||
16 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 28.58 | 59.60 | |||||
17 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.67 | 59.62 | |||||
18 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.90 | 59.70 | |||||
19 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.28 | 1:00.10 | |||||
20 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.10 | 1:00.47 | |||||
21 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.87 | 1:00.59 | |||||
22 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.17 | 1:00.62 | |||||
23 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.74 | 1:00.64 | |||||
24 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 29.11 | 1:01.36 | |||||
25 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 29.58 | 1:02.17 | |||||
26 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.52 | 1:02.20 | |||||
27 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.76 | 1:03.92 | |||||
28 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.71 | 1:04.27 | |||||
29 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 30.45 | 1:04.34 | |||||
30 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.14 | 1:04.43 | |||||
31 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.27 | 1:05.18 | |||||
32 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.18 | 1:08.41 | |||||
33 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.99 | 1:12.66 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 54.87 2011-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 54.87 2011-11-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 28.91 | 59.24 | |||||
2 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 28.91 | 59.90 | |||||
3 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 28.94 | 1:00.61 | |||||
4 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.21 | 1:01.14 | |||||
5 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.69 | 1:01.60 | |||||
6 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.07 | 1:01.69 | |||||
7 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.15 | 1:01.75 | |||||
8 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 29.49 | 1:01.76 | |||||
9 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.72 | 1:01.85 | |||||
10 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 29.16 | 1:02.37 | |||||
11 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.51 | 1:02.44 | |||||
12 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.09 | 1:02.53 | |||||
12 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 29.63 | 1:02.53 | |||||
14 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.32 | 1:02.57 | |||||
15 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 30.26 | 1:02.75 | |||||
16 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.62 | 1:03.74 | |||||
17 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 31.37 | 1:03.80 | |||||
18 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.44 | 1:03.83 | |||||
19 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.61 | 1:03.84 | |||||
20 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 30.67 | 1:04.20 | |||||
21 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.99 | 1:04.25 | |||||
22 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.07 | 1:04.29 | |||||
23 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 30.79 | 1:04.38 | |||||
24 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.32 | 1:04.64 | |||||
25 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.01 | 1:04.85 | |||||
26 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.84 | 1:04.86 | |||||
27 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.14 | 1:04.95 | |||||
28 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.11 | 1:05.11 | |||||
29 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.34 | 1:05.57 | |||||
30 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.28 | 1:05.93 | |||||
31 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.29 | 1:06.13 | |||||
32 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.43 | 1:06.17 | |||||
33 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.95 | 1:06.46 | |||||
34 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.63 | 1:06.52 | |||||
35 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.07 | 1:07.36 | |||||
36 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.70 | 1:07.57 | |||||
37 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.95 | 1:07.69 | |||||
38 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.56 | 1:07.74 | |||||
39 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.33 | 1:07.78 | |||||
40 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.55 | 1:08.27 | |||||
41 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.63 | 1:09.13 | |||||
42 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 32.97 | 1:10.05 | |||||
43 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.37 | 1:10.34 | |||||
44 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.75 | 1:10.57 | |||||
45 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.63 | 1:10.71 | |||||
46 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.50 | 1:10.76 | |||||
47 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.44 | 1:11.48 | |||||
48 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.52 | 1:12.87 | |||||
- | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 54.87 2011-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 54.87 2011-11-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 28.91 | 59.24 | |||||
2 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 28.91 | 59.90 | |||||
3 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 28.94 | 1:00.61 | |||||
4 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.21 | 1:01.14 | |||||
5 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.69 | 1:01.60 | |||||
6 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.07 | 1:01.69 | |||||
7 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.15 | 1:01.75 | |||||
8 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 29.49 | 1:01.76 | |||||
9 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.72 | 1:01.85 | |||||
10 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.51 | 1:02.44 | |||||
11 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.09 | 1:02.53 | |||||
11 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 29.63 | 1:02.53 | |||||
13 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.32 | 1:02.57 | |||||
14 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 30.26 | 1:02.75 | |||||
15 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.62 | 1:03.74 | |||||
16 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 31.37 | 1:03.80 | |||||
17 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.44 | 1:03.83 | |||||
18 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.61 | 1:03.84 | |||||
19 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 30.67 | 1:04.20 | |||||
20 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.99 | 1:04.25 | |||||
21 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.07 | 1:04.29 | |||||
22 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 30.79 | 1:04.38 | |||||
23 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.32 | 1:04.64 | |||||
24 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.01 | 1:04.85 | |||||
25 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.14 | 1:04.95 | |||||
26 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.11 | 1:05.11 | |||||
27 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.34 | 1:05.57 | |||||
28 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.28 | 1:05.93 | |||||
29 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.29 | 1:06.13 | |||||
30 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.43 | 1:06.17 | |||||
31 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.95 | 1:06.46 | |||||
32 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.63 | 1:06.52 | |||||
33 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.07 | 1:07.36 | |||||
34 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.70 | 1:07.57 | |||||
35 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.95 | 1:07.69 | |||||
36 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.56 | 1:07.74 | |||||
37 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.33 | 1:07.78 | |||||
38 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.55 | 1:08.27 | |||||
39 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.63 | 1:09.13 | |||||
40 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 32.97 | 1:10.05 | |||||
41 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.37 | 1:10.34 | |||||
42 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.75 | 1:10.57 | |||||
43 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.63 | 1:10.71 | |||||
44 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.50 | 1:10.76 | |||||
45 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.44 | 1:11.48 | |||||
46 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.52 | 1:12.87 | |||||
- | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 |
Distriktrekord Juniorer: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:00.98 | 2:05.70 | 3:10.70 | 4:15.71 | 16:10.58 | ||
5:20.45 | 6:25.10 | 7:30.24 | 8:34.82 | |||||||
9:40.27 | 10:46.26 | 11:51.61 | 12:57.79 | |||||||
14:03.20 | 15:08.21 | |||||||||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 59.79 | 2:03.07 | 3:08.05 | 4:13.74 | 16:27.12 | ||
5:19.47 | 6:25.45 | 7:31.28 | 8:38.53 | |||||||
9:47.58 | 10:53.34 | 12:00.08 | 13:06.69 | |||||||
14:14.57 | 15:21.65 | |||||||||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.38 | 2:11.28 | 3:21.00 | 4:31.16 | 17:21.23 | ||
5:42.00 | 6:52.42 | 8:02.00 | 9:11.31 | |||||||
10:21.29 | 11:33.09 | 12:43.87 | 13:54.78 | |||||||
15:05.16 | 16:15.10 | |||||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.24 | 2:18.09 | 3:31.36 | 4:44.71 | 17:56.84 | ||
5:58.40 | 7:11.73 | 8:25.75 | 9:39.13 | |||||||
10:52.42 | 12:06.04 | 13:16.90 | 14:27.71 | |||||||
15:37.89 | 16:48.15 | |||||||||
5 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:07.87 | 2:24.29 | 3:41.47 | 5:00.34 | 19:26.98 | ||
6:19.51 | 7:40.23 | 9:00.31 | 10:19.90 | |||||||
11:39.42 | 12:58.17 | 14:17.37 | 15:36.28 | |||||||
16:55.60 | 18:13.70 | |||||||||
6 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:11.76 | 2:30.49 | 3:49.57 | 5:09.52 | 19:38.97 | ||
6:28.25 | 7:46.99 | 9:07.28 | 10:26.78 | |||||||
11:46.71 | 13:06.35 | 14:24.68 | 15:43.86 | |||||||
17:02.93 | 18:21.38 | |||||||||
7 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:14.83 | 2:36.55 | 3:58.01 | 5:19.23 | 20:01.50 | ||
6:41.00 | 8:02.70 | 9:23.63 | 10:43.92 | |||||||
12:04.59 | 13:25.17 | 14:45.69 | 16:05.89 | |||||||
17:25.63 | 18:45.25 | |||||||||
8 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:13.36 | 2:34.84 | 3:57.09 | 5:19.20 | 21:14.14 | ||
6:41.09 | 8:04.73 | 9:28.96 | 10:55.88 | |||||||
12:26.09 | 13:57.41 | 15:28.16 | 16:57.51 | |||||||
18:25.78 | 19:56.42 | |||||||||
Gren 20, 1500m Frisim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 |
Distriktrekord Juniorer: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.38 | 2:11.28 | 3:21.00 | 4:31.16 | 17:21.23 | ||
5:42.00 | 6:52.42 | 8:02.00 | 9:11.31 | |||||||
10:21.29 | 11:33.09 | 12:43.87 | 13:54.78 | |||||||
15:05.16 | 16:15.10 | |||||||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.24 | 2:18.09 | 3:31.36 | 4:44.71 | 17:56.84 | ||
5:58.40 | 7:11.73 | 8:25.75 | 9:39.13 | |||||||
10:52.42 | 12:06.04 | 13:16.90 | 14:27.71 | |||||||
15:37.89 | 16:48.15 | |||||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:07.87 | 2:24.29 | 3:41.47 | 5:00.34 | 19:26.98 | ||
6:19.51 | 7:40.23 | 9:00.31 | 10:19.90 | |||||||
11:39.42 | 12:58.17 | 14:17.37 | 15:36.28 | |||||||
16:55.60 | 18:13.70 | |||||||||
4 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:11.76 | 2:30.49 | 3:49.57 | 5:09.52 | 19:38.97 | ||
6:28.25 | 7:46.99 | 9:07.28 | 10:26.78 | |||||||
11:46.71 | 13:06.35 | 14:24.68 | 15:43.86 | |||||||
17:02.93 | 18:21.38 | |||||||||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:14.83 | 2:36.55 | 3:58.01 | 5:19.23 | 20:01.50 | ||
6:41.00 | 8:02.70 | 9:23.63 | 10:43.92 | |||||||
12:04.59 | 13:25.17 | 14:45.69 | 16:05.89 | |||||||
17:25.63 | 18:45.25 | |||||||||
6 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:13.36 | 2:34.84 | 3:57.09 | 5:19.20 | 21:14.14 | ||
6:41.09 | 8:04.73 | 9:28.96 | 10:55.88 | |||||||
12:26.09 | 13:57.41 | 15:28.16 | 16:57.51 | |||||||
18:25.78 | 19:56.42 | |||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:04.39 2012-12-01 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:04.39 2012-12-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.72 | 1:06.66 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.59 | 1:06.98 | |||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.58 | 1:07.67 | |||||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.63 | 1:08.12 | |||||
5 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 31.33 | 1:09.05 | |||||
6 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 31.52 | 1:09.19 | |||||
7 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.36 | 1:10.05 | |||||
8 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.63 | 1:10.22 | |||||
9 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.36 | 1:12.13 | |||||
10 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.56 | 1:12.75 | |||||
11 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 34.73 | 1:12.98 | |||||
12 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.56 | 1:13.29 | |||||
13 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.40 | 1:13.50 | |||||
14 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.35 | 1:14.14 | |||||
15 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 33.52 | 1:14.22 | |||||
16 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.24 | 1:14.57 | |||||
17 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.16 | 1:15.63 | |||||
18 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.06 | 1:16.02 | |||||
19 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.71 | 1:16.57 | |||||
20 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.35 | 1:16.90 | |||||
21 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.83 | 1:19.30 | |||||
22 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.50 | 1:22.27 | |||||
23 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.25 | 1:25.06 | |||||
24 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.05 | 1:25.21 | |||||
25 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.53 | 1:25.65 | |||||
26 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.33 | 1:25.68 | |||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:04.39 2012-12-01 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:04.39 2012-12-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.72 | 1:06.66 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.59 | 1:06.98 | |||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.58 | 1:07.67 | |||||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.63 | 1:08.12 | |||||
5 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 31.33 | 1:09.05 | |||||
6 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 31.52 | 1:09.19 | |||||
7 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.36 | 1:10.05 | |||||
8 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.63 | 1:10.22 | |||||
9 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.36 | 1:12.13 | |||||
10 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.56 | 1:12.75 | |||||
11 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 34.73 | 1:12.98 | |||||
12 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.56 | 1:13.29 | |||||
13 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.40 | 1:13.50 | |||||
14 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.35 | 1:14.14 | |||||
15 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.24 | 1:14.57 | |||||
16 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.16 | 1:15.63 | |||||
17 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.06 | 1:16.02 | |||||
18 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.71 | 1:16.57 | |||||
19 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.35 | 1:16.90 | |||||
20 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.83 | 1:19.30 | |||||
21 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.50 | 1:22.27 | |||||
22 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.25 | 1:25.06 | |||||
23 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.05 | 1:25.21 | |||||
24 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.53 | 1:25.65 | |||||
25 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.33 | 1:25.68 | |||||
Gren 22, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 3:57.77 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 30.13 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 30.58 | 1:04.69 | 2:06.31 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 27.66 | 59.81 | 3:06.12 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 24.95 | 51.65 | 3:57.77 | ||||||
2 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 4:00.80 | ||||||
Joachim Wiking | 1987 | 29.68 | 1:00.38 | 1:00.38 | ||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 31.28 | 1:08.33 | 2:08.71 | ||||||
André Gradin | 1994 | 25.82 | 57.57 | 3:06.28 | ||||||
Dennis Finnström | 1995 | 25.39 | 54.52 | 4:00.80 | ||||||
3 | Eskilstuna Herrar | 0 | Eskilstuna Simklubb | 4:03.32 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 29.27 | 1:00.18 | 1:00.18 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 31.57 | 1:09.18 | 2:09.36 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 26.75 | 58.82 | 3:08.18 | ||||||
William Brand | 1998 | 26.59 | 55.14 | 4:03.32 | ||||||
4 | Karlstad Herrar [lag 1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:07.98 | ||||||
Oskar Olsson | 1995 | 29.61 | 1:01.18 | 1:01.18 | ||||||
Elias Haglund | 1996 | 32.38 | 1:10.50 | 2:11.68 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 26.90 | 59.76 | 3:11.44 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 27.01 | 56.54 | 4:07.98 | ||||||
5 | Harnäs Sku Herrar Lag 1 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:13.54 | ||||||
William Borg | 2000 | 32.21 | 1:08.66 | 1:08.66 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 29.36 | 1:05.31 | 2:13.97 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 27.75 | 1:01.50 | 3:15.47 | ||||||
Mustafa Aljamal | 1994 | 26.69 | 58.07 | 4:13.54 | ||||||
6 | Säffle Ss Herrar | 0 | Säffle Simsällskap | 4:22.93 | ||||||
Anton Klasson | 1998 | 32.40 | 1:06.95 | 1:06.95 | ||||||
Carl Rogne | 1996 | 33.54 | 1:13.24 | 2:20.19 | ||||||
Simon Wanna | 1996 | 28.76 | 1:02.12 | 3:22.31 | ||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 28.88 | 1:00.62 | 4:22.93 | ||||||
7 | Upsala S Herrar | 0 | Upsala Simsällskap | 4:27.68 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 33.22 | 1:07.92 | 1:07.92 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 36.51 | 1:18.52 | 2:26.44 | ||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 28.23 | 1:00.48 | 3:26.92 | ||||||
Armin Azadeh | 1996 | 28.43 | 1:00.76 | 4:27.68 | ||||||
8 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:31.94 | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 33.62 | 1:09.35 | 1:09.35 | ||||||
Jesper Eklund | 1998 | 32.97 | 1:12.00 | 2:21.35 | ||||||
Harald Brobacke | 1999 | 31.72 | 1:08.99 | 3:30.34 | ||||||
Anton Johansson | 1999 | 28.62 | 1:01.60 | 4:31.94 | ||||||
9 | Karlstad Herrar [lag 2] | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:35.14 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 31.51 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 39.53 | 1:22.85 | 2:27.73 | ||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 27.09 | 58.93 | 3:26.66 | ||||||
Ludwig Larsson | 2000 | 31.86 | 1:08.48 | 4:35.14 | ||||||
10 | Harnäs Sku Herrar Lag 2 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:47.14 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 32.88 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Marcus Ålenius | 2001 | 36.36 | 1:17.97 | 2:25.12 | ||||||
Samuel Hillman | 1997 | 31.18 | 1:10.78 | 3:35.90 | ||||||
Adam Carlsson | 2001 | 33.10 | 1:11.24 | 4:47.14 | ||||||
11 | Ludvika Ss Herrar | 0 | Ludvika Simsällskap | 4:57.08 | ||||||
Erik Krysén | 2000 | 36.90 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 39.87 | 1:25.38 | 2:42.26 | ||||||
Anton Campalto | 1998 | 32.19 | 1:10.34 | 3:52.60 | ||||||
Henrik Bransell | 1999 | 30.36 | 1:04.48 | 4:57.08 | ||||||
- | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 32.64 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 35.92 | 2:26.63 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 3:36.61 | ||||||||
Gren 23, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:26.56 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 33.17 | 1:07.97 | 1:07.97 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 32.85 | 1:10.68 | 2:18.65 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 30.88 | 1:07.33 | 3:25.98 | ||||||
Lina Berggren | 1998 | 29.24 | 1:00.58 | 4:26.56 | ||||||
2 | Strängnäs Damer | 0 | Strängnäs Simklubb | 4:28.09 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 33.19 | 1:08.15 | 1:08.15 | ||||||
Adina Nyström | 1999 | 36.15 | 1:17.94 | 2:26.09 | ||||||
Anna Eriksson | 1999 | 29.32 | 1:03.30 | 3:29.39 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 28.38 | 58.70 | 4:28.09 | ||||||
3 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 4:35.29 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 34.89 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 34.22 | 1:13.84 | 2:26.97 | ||||||
Vera Rohlin Johansson | 1995 | 29.20 | 1:04.00 | 3:30.97 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 30.03 | 1:04.32 | 4:35.29 | ||||||
4 | Eskilstuna Damer | 0 | Eskilstuna Simklubb | 4:44.60 | ||||||
Nelly Neuman | 1996 | 33.60 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 39.03 | 1:23.41 | 2:33.07 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 32.10 | 1:09.10 | 3:42.17 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 29.55 | 1:02.43 | 4:44.60 | ||||||
5 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:47.67 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 35.08 | 1:13.26 | 1:13.26 | ||||||
Emelie Ångström | 2001 | 37.30 | 1:20.41 | 2:33.67 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 31.84 | 1:09.13 | 3:42.80 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 31.15 | 1:04.87 | 4:47.67 | ||||||
6 | Ludvika Ss Damer | 0 | Ludvika Simsällskap | 4:47.79 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 32.98 | 1:08.29 | 1:08.29 | ||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 36.10 | 1:19.50 | 2:27.79 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 35.03 | 1:15.18 | 3:42.97 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 30.23 | 1:04.82 | 4:47.79 | ||||||
7 | Filipstad Damer [1994] | 1994 | Filipstads Simklubb | 4:54.00 | ||||||
Ajla Omic | 1999 | 35.51 | 1:13.44 | 1:13.44 | ||||||
Amanda Persson | 1996 | 34.24 | 1:13.01 | 2:26.45 | ||||||
Ive Johansson | 1998 | 32.51 | 1:15.51 | 3:41.96 | ||||||
Nellie Höök | 2001 | 34.42 | 1:12.04 | 4:54.00 | ||||||
8 | Säffle Ss Damer | 0 | Säffle Simsällskap | 4:55.36 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 35.83 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 40.47 | 1:26.70 | 2:41.58 | ||||||
Petra Johansson | 1997 | 31.56 | 1:08.19 | 3:49.77 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 1:05.59 | 4:55.36 | |||||||
9 | Karlskoga Sf Damer A | 0 | Karlskoga Simförening | 5:00.93 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 35.27 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Elin Waara | 1997 | 37.73 | 1:23.21 | 2:36.81 | ||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 33.26 | 1:18.63 | 3:55.44 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 30.29 | 1:05.49 | 5:00.93 | ||||||
10 | Upsala S Damer Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:09.40 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 34.68 | 1:14.92 | 1:14.92 | ||||||
Miranda Söderberg | 1999 | 41.79 | 1:29.19 | 2:44.11 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 35.58 | 1:18.20 | 4:02.31 | ||||||
Saga Söderberg | 1997 | 31.88 | 1:07.09 | 5:09.40 | ||||||
11 | Karlskoga Sf Damer B | 0 | Karlskoga Simförening | 5:22.66 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 38.71 | 1:19.84 | 1:19.84 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 41.36 | 1:28.78 | 2:48.62 | ||||||
Emilia Eerola | 1999 | 38.09 | 1:23.04 | 4:11.66 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 33.21 | 1:11.00 | 5:22.66 | ||||||
- | Falun Damer Lag 1 | 0 | Falu Simsällskap | 4:42.33 | EXTRA | |||||
Elin Svärd | 1998 | 33.06 | 1:08.21 | 1:08.21 | ||||||
0 | 37.06 | 1:19.51 | 2:27.72 | |||||||
Sandra Lundqvist | 1998 | 31.96 | 1:11.16 | 3:38.88 | ||||||
Emmy Östling | 2001 | 30.54 | 1:03.45 | 4:42.33 | ||||||
- | Karlstad Damer [lag1] | 0 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Lina Watz | 1996 | 35.75 | 1:13.18 | 1:13.18 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 36.27 | 2:30.19 | |||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 3:50.17 | ||||||||
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 1:37.42 | ||||||
Dennis Finnström | 1995 | 24.88 | 24.88 | |||||||
André Gradin | 1994 | 25.11 | 49.99 | |||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 23.15 | 1:13.14 | |||||||
Joachim Wiking | 1987 | 24.28 | 1:37.42 | |||||||
2 | Karlstad Herrar [lag 1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 1:38.40 | ||||||
Oskar Olsson | 1995 | 25.30 | 25.30 | |||||||
Elias Haglund | 1996 | 23.93 | 49.23 | |||||||
Johan Rydahl | 2001 | 24.02 | 1:13.25 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 25.15 | 1:38.40 | |||||||
3 | Västerås Herrar Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 1:39.00 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 24.03 | 24.03 | |||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 23.61 | 47.64 | |||||||
Lukas Steiner | 1998 | 25.43 | 1:13.07 | |||||||
Filip Björkholm | 1998 | 25.93 | 1:39.00 | |||||||
4 | Eskilstuna Herrar | 0 | Eskilstuna Simklubb | 1:39.21 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 24.43 | 24.43 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 24.68 | 49.11 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 25.16 | 1:14.27 | |||||||
William Brand | 1998 | 24.94 | 1:39.21 | |||||||
5 | Harnäs Sku Herrar Lag 1 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:43.21 | ||||||
William Borg | 2000 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Petter Cyrén | 1996 | 25.05 | 52.92 | |||||||
Mustafa Aljamal | 1994 | 25.34 | 1:18.26 | |||||||
Robert Lindblom | 1995 | 24.95 | 1:43.21 | |||||||
6 | Säffle Ss Herrar | 0 | Säffle Simsällskap | 1:45.14 | ||||||
Simon Wanna | 1996 | 25.75 | 25.75 | |||||||
Carl Rogne | 1996 | 25.23 | 50.98 | |||||||
Anton Klasson | 1998 | 26.65 | 1:17.63 | |||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 27.51 | 1:45.14 | |||||||
7 | Upsala S Herrar | 0 | Upsala Simsällskap | 1:45.43 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Armin Azadeh | 1996 | 27.71 | 55.37 | |||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 25.57 | 1:20.94 | |||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 24.49 | 1:45.43 | |||||||
8 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 1:48.37 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Marko Biscevic | 1998 | 26.31 | 53.44 | |||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 27.36 | 1:20.80 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 27.57 | 1:48.37 | |||||||
9 | Karlstad Herrar [lag 2] | 0 | Karlstads Simsällskap | 1:50.24 | ||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 24.56 | 24.56 | |||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 24.94 | 49.50 | |||||||
Ludwig Larsson | 2000 | 30.87 | 1:20.37 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 29.87 | 1:50.24 | |||||||
10 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 1:54.83 | ||||||
Anton Johansson | 1999 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Anton Laxbäck | 2001 | 27.98 | 56.19 | |||||||
Johan Brewitz | 2001 | 29.98 | 1:26.17 | |||||||
Jesper Eklund | 1998 | 28.66 | 1:54.83 | |||||||
11 | Harnäs Sku Herrar Lag 2 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:57.83 | ||||||
Samuel Hillman | 1997 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Adam Carlsson | 2001 | 32.23 | 59.17 | |||||||
Marcus Ålenius | 2001 | 31.07 | 1:30.24 | |||||||
Erik Forsström | 1999 | 27.59 | 1:57.83 | |||||||
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:17.04 2012-11-23 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:17.04 2012-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.43 | 1:08.25 | 1:51.06 | 2:23.58 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.56 | 1:08.33 | 1:50.21 | 2:23.99 | |||
3 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.96 | 1:09.05 | 1:52.03 | 2:25.82 | |||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 31.34 | 1:09.35 | 1:52.98 | 2:26.20 | |||
5 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.47 | 1:13.47 | 1:54.85 | 2:29.98 | |||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 32.38 | 1:09.77 | 1:55.09 | 2:30.68 | |||
7 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.05 | 1:15.66 | 1:56.86 | 2:32.67 | |||
8 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.36 | 1:10.58 | 1:57.73 | 2:32.95 | |||
9 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 33.87 | 1:13.42 | 1:58.61 | 2:34.35 | |||
10 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.34 | 1:14.36 | 1:59.93 | 2:34.86 | |||
11 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.01 | 1:15.40 | 1:57.64 | 2:34.90 | |||
12 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.50 | 1:16.13 | 1:58.78 | 2:35.21 | |||
13 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.71 | 1:15.00 | 2:00.14 | 2:35.50 | |||
14 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.64 | 1:13.64 | 2:02.89 | 2:38.27 | |||
15 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.05 | 1:14.54 | 2:00.21 | 2:38.95 | |||
16 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.22 | 1:18.68 | 2:03.02 | 2:39.44 | |||
17 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.01 | 1:18.66 | 2:06.42 | 2:41.97 | |||
18 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.81 | 1:15.37 | 2:04.65 | 2:42.50 | |||
19 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.33 | 1:15.27 | 2:04.09 | 2:43.05 | |||
19 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.77 | 1:14.92 | 2:04.22 | 2:43.05 | |||
21 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.53 | 1:19.44 | 2:05.37 | 2:43.44 | |||
22 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.62 | 1:19.34 | 2:08.69 | 2:44.95 | |||
23 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.40 | 1:19.85 | 2:09.66 | 2:47.50 | |||
24 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.63 | 1:19.20 | 2:08.52 | 2:48.41 | |||
25 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.13 | 1:18.42 | 2:11.94 | 2:48.82 | |||
26 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.55 | 1:15.12 | 2:11.29 | 2:49.57 | |||
27 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.34 | 1:20.59 | 2:12.07 | 2:52.36 | |||
28 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:22.54 | 2:13.23 | 2:53.78 | |||
29 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.19 | 1:26.26 | 2:17.40 | 2:58.46 | |||
30 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.70 | 1:28.44 | 2:22.95 | 3:05.23 | |||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:17.04 2012-11-23 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:17.04 2012-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.43 | 1:08.25 | 1:51.06 | 2:23.58 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.56 | 1:08.33 | 1:50.21 | 2:23.99 | |||
3 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.96 | 1:09.05 | 1:52.03 | 2:25.82 | |||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 31.34 | 1:09.35 | 1:52.98 | 2:26.20 | |||
5 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.47 | 1:13.47 | 1:54.85 | 2:29.98 | |||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 32.38 | 1:09.77 | 1:55.09 | 2:30.68 | |||
7 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.05 | 1:15.66 | 1:56.86 | 2:32.67 | |||
8 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.36 | 1:10.58 | 1:57.73 | 2:32.95 | |||
9 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 33.87 | 1:13.42 | 1:58.61 | 2:34.35 | |||
10 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.34 | 1:14.36 | 1:59.93 | 2:34.86 | |||
11 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.01 | 1:15.40 | 1:57.64 | 2:34.90 | |||
12 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.50 | 1:16.13 | 1:58.78 | 2:35.21 | |||
13 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.71 | 1:15.00 | 2:00.14 | 2:35.50 | |||
14 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.64 | 1:13.64 | 2:02.89 | 2:38.27 | |||
15 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.05 | 1:14.54 | 2:00.21 | 2:38.95 | |||
16 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.22 | 1:18.68 | 2:03.02 | 2:39.44 | |||
17 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.01 | 1:18.66 | 2:06.42 | 2:41.97 | |||
18 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.81 | 1:15.37 | 2:04.65 | 2:42.50 | |||
19 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.33 | 1:15.27 | 2:04.09 | 2:43.05 | |||
19 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.77 | 1:14.92 | 2:04.22 | 2:43.05 | |||
21 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.53 | 1:19.44 | 2:05.37 | 2:43.44 | |||
22 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.62 | 1:19.34 | 2:08.69 | 2:44.95 | |||
23 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.40 | 1:19.85 | 2:09.66 | 2:47.50 | |||
24 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.63 | 1:19.20 | 2:08.52 | 2:48.41 | |||
25 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.13 | 1:18.42 | 2:11.94 | 2:48.82 | |||
26 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.55 | 1:15.12 | 2:11.29 | 2:49.57 | |||
27 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.34 | 1:20.59 | 2:12.07 | 2:52.36 | |||
28 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:22.54 | 2:13.23 | 2:53.78 | |||
29 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.19 | 1:26.26 | 2:17.40 | 2:58.46 | |||
30 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.70 | 1:28.44 | 2:22.95 | 3:05.23 | |||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 8:20.31 2010-03-13 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 8:20.31 2010-03-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 59.30 | 2:02.55 | 3:05.97 | 4:09.84 | 8:20.62 | ||
5:13.53 | 6:16.74 | 7:19.89 | ||||||||
2 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 59.55 | 2:03.21 | 3:07.29 | 4:11.88 | 8:25.73 | ||
5:16.32 | 6:20.13 | 7:24.71 | ||||||||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:00.50 | 2:05.00 | 3:10.16 | 4:15.64 | 8:35.90 | ||
5:20.95 | 6:26.96 | 7:32.78 | ||||||||
4 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 59.88 | 2:07.05 | 3:16.66 | 4:25.92 | 8:57.11 | ||
5:35.43 | 6:44.35 | 7:52.12 | ||||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.82 | 2:06.67 | 3:14.61 | 4:23.01 | 8:59.93 | ||
5:33.42 | 6:43.79 | 7:53.44 | ||||||||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.09 | 2:09.82 | 3:19.52 | 4:28.80 | 9:11.02 | ||
5:39.11 | 6:50.08 | 8:01.31 | ||||||||
7 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:04.03 | 2:13.84 | 3:25.25 | 4:36.24 | 9:19.19 | ||
5:47.99 | 6:59.26 | 8:10.54 | ||||||||
8 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:05.43 | 2:14.49 | 3:24.92 | 4:36.30 | 9:20.65 | ||
5:48.12 | 7:00.61 | 8:12.13 | ||||||||
9 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:06.57 | 2:17.18 | 3:29.50 | 4:40.46 | 9:32.89 | ||
5:51.79 | 7:06.11 | 8:19.30 | ||||||||
10 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 1:04.42 | 2:15.94 | 3:26.80 | 4:38.86 | 9:43.33 | ||
5:54.62 | 7:11.02 | 8:27.07 | ||||||||
11 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:07.35 | 2:20.03 | 3:34.53 | 4:49.54 | 9:45.12 | ||
6:03.61 | 7:17.88 | 8:31.64 | ||||||||
12 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:08.08 | 2:21.96 | 3:35.95 | 4:51.48 | 9:48.94 | ||
6:06.80 | 7:23.19 | 8:38.74 | ||||||||
13 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.53 | 2:25.71 | 3:41.20 | 4:56.98 | 9:56.60 | ||
6:11.62 | 7:27.58 | 8:43.68 | ||||||||
14 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 1:08.88 | 2:23.21 | 3:38.26 | 4:55.02 | 10:00.08 | ||
6:11.78 | 7:29.89 | 8:47.00 | ||||||||
15 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.48 | 2:36.18 | 3:55.83 | 5:15.36 | 10:30.72 | ||
6:34.02 | 7:53.11 | 9:12.89 | ||||||||
16 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.03 | 2:24.60 | 3:42.57 | 5:03.01 | 10:34.60 | ||
6:26.16 | 7:49.65 | 9:12.62 | ||||||||
17 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:13.69 | 2:33.46 | 3:54.43 | 5:15.46 | 10:37.64 | ||
6:38.04 | 7:59.38 | 9:20.13 | ||||||||
18 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.61 | 2:26.95 | 3:47.10 | 5:09.12 | 10:38.32 | ||
6:30.71 | 7:53.28 | 9:16.90 | ||||||||
19 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.36 | 2:35.55 | 3:56.18 | 5:18.58 | 10:45.65 | ||
6:41.01 | 8:02.91 | 9:25.78 | ||||||||
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 8:20.31 2010-03-13 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 8:20.31 2010-03-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 59.30 | 2:02.55 | 3:05.97 | 4:09.84 | 8:20.62 | ||
5:13.53 | 6:16.74 | 7:19.89 | ||||||||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:00.50 | 2:05.00 | 3:10.16 | 4:15.64 | 8:35.90 | ||
5:20.95 | 6:26.96 | 7:32.78 | ||||||||
3 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 59.88 | 2:07.05 | 3:16.66 | 4:25.92 | 8:57.11 | ||
5:35.43 | 6:44.35 | 7:52.12 | ||||||||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.82 | 2:06.67 | 3:14.61 | 4:23.01 | 8:59.93 | ||
5:33.42 | 6:43.79 | 7:53.44 | ||||||||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.09 | 2:09.82 | 3:19.52 | 4:28.80 | 9:11.02 | ||
5:39.11 | 6:50.08 | 8:01.31 | ||||||||
6 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:04.03 | 2:13.84 | 3:25.25 | 4:36.24 | 9:19.19 | ||
5:47.99 | 6:59.26 | 8:10.54 | ||||||||
7 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:05.43 | 2:14.49 | 3:24.92 | 4:36.30 | 9:20.65 | ||
5:48.12 | 7:00.61 | 8:12.13 | ||||||||
8 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:06.57 | 2:17.18 | 3:29.50 | 4:40.46 | 9:32.89 | ||
5:51.79 | 7:06.11 | 8:19.30 | ||||||||
9 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 1:04.42 | 2:15.94 | 3:26.80 | 4:38.86 | 9:43.33 | ||
5:54.62 | 7:11.02 | 8:27.07 | ||||||||
10 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:07.35 | 2:20.03 | 3:34.53 | 4:49.54 | 9:45.12 | ||
6:03.61 | 7:17.88 | 8:31.64 | ||||||||
11 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:08.08 | 2:21.96 | 3:35.95 | 4:51.48 | 9:48.94 | ||
6:06.80 | 7:23.19 | 8:38.74 | ||||||||
12 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.53 | 2:25.71 | 3:41.20 | 4:56.98 | 9:56.60 | ||
6:11.62 | 7:27.58 | 8:43.68 | ||||||||
13 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 1:08.88 | 2:23.21 | 3:38.26 | 4:55.02 | 10:00.08 | ||
6:11.78 | 7:29.89 | 8:47.00 | ||||||||
14 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.48 | 2:36.18 | 3:55.83 | 5:15.36 | 10:30.72 | ||
6:34.02 | 7:53.11 | 9:12.89 | ||||||||
15 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.03 | 2:24.60 | 3:42.57 | 5:03.01 | 10:34.60 | ||
6:26.16 | 7:49.65 | 9:12.62 | ||||||||
16 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:13.69 | 2:33.46 | 3:54.43 | 5:15.46 | 10:37.64 | ||
6:38.04 | 7:59.38 | 9:20.13 | ||||||||
17 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.61 | 2:26.95 | 3:47.10 | 5:09.12 | 10:38.32 | ||
6:30.71 | 7:53.28 | 9:16.90 | ||||||||
18 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.36 | 2:35.55 | 3:56.18 | 5:18.58 | 10:45.65 | ||
6:41.01 | 8:02.91 | 9:25.78 | ||||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 27.97 2010-11-02 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 27.97 2010-11-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.04 | ||||||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.07 | ||||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.74 | ||||||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 31.95 | ||||||
5 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.07 | ||||||
6 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 32.67 | ||||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.44 | ||||||
8 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.68 | ||||||
9 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 33.74 | ||||||
10 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.14 | ||||||
11 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.23 | ||||||
12 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.24 | ||||||
12 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.24 | ||||||
14 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.26 | ||||||
14 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.26 | ||||||
14 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.26 | ||||||
17 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.50 | ||||||
18 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.59 | ||||||
19 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.63 | ||||||
20 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.88 | ||||||
21 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.90 | ||||||
22 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.96 | ||||||
22 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.96 | ||||||
24 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 35.42 | ||||||
25 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.50 | ||||||
26 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.96 | ||||||
27 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.13 | ||||||
28 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.14 | ||||||
29 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.21 | ||||||
30 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.11 | ||||||
31 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.25 | ||||||
32 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.86 | ||||||
33 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.08 | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 27.97 2010-11-02 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 27.97 2010-11-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.04 | ||||||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.07 | ||||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.74 | ||||||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 31.95 | ||||||
5 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.07 | ||||||
6 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 32.67 | ||||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.44 | ||||||
8 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.68 | ||||||
9 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.14 | ||||||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.23 | ||||||
11 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.24 | ||||||
11 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.24 | ||||||
13 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.26 | ||||||
13 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.26 | ||||||
13 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.26 | ||||||
16 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.50 | ||||||
17 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.59 | ||||||
18 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.63 | ||||||
19 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.88 | ||||||
20 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.90 | ||||||
21 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.96 | ||||||
21 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.96 | ||||||
23 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 35.42 | ||||||
24 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.50 | ||||||
25 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.96 | ||||||
26 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.13 | ||||||
27 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.14 | ||||||
28 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.21 | ||||||
29 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.11 | ||||||
30 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.25 | ||||||
31 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.86 | ||||||
32 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.08 | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Joachim Wiking (1987) 26.36 2013-03-15 |
Distriktrekord Juniorer: Viktor Doder (1994) 27.00 2012-11-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.50 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 28.28 | ||||||
3 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 28.31 | ||||||
4 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.47 | ||||||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.37 | ||||||
6 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.65 | ||||||
7 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.02 | ||||||
8 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 30.29 | ||||||
9 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.33 | ||||||
10 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.55 | ||||||
11 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.77 | ||||||
12 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.83 | ||||||
13 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.04 | ||||||
14 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.22 | ||||||
15 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 31.23 | ||||||
16 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.39 | ||||||
17 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.50 | ||||||
18 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.60 | ||||||
19 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.62 | ||||||
20 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 31.77 | ||||||
21 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.92 | ||||||
22 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 32.00 | ||||||
23 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.58 | ||||||
24 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.84 | ||||||
25 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 33.36 | ||||||
26 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.04 | ||||||
27 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 34.37 | ||||||
28 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.88 | ||||||
29 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.86 | ||||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Joachim Wiking (1987) 26.36 2013-03-15 |
Distriktrekord Juniorer: Viktor Doder (1994) 27.00 2012-11-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 28.31 | ||||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.47 | ||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.37 | ||||||
4 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.65 | ||||||
5 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.02 | ||||||
6 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 30.29 | ||||||
7 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.33 | ||||||
8 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.55 | ||||||
9 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.77 | ||||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.83 | ||||||
11 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.04 | ||||||
12 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.22 | ||||||
13 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 31.23 | ||||||
14 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.39 | ||||||
15 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.50 | ||||||
16 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.60 | ||||||
17 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.62 | ||||||
18 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 31.77 | ||||||
19 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.92 | ||||||
20 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 32.00 | ||||||
21 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.58 | ||||||
22 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.84 | ||||||
23 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 33.36 | ||||||
24 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.04 | ||||||
25 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 34.37 | ||||||
26 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.88 | ||||||
27 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.86 | ||||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:01.68 2012-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:01.68 2012-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.07 | 1:03.01 | 1:36.29 | 2:08.96 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.21 | 1:03.08 | 1:36.73 | 2:09.16 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.00 | 1:04.68 | 1:39.24 | 2:13.00 | |||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 30.82 | 1:04.55 | 1:38.88 | 2:13.13 | |||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.16 | 1:04.84 | 1:39.51 | 2:13.86 | |||
6 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.21 | 1:04.86 | 1:40.06 | 2:14.58 | |||
7 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.75 | 1:04.48 | 1:40.11 | 2:15.66 | |||
8 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.45 | 1:06.45 | 1:42.34 | 2:15.90 | |||
9 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.79 | 1:06.87 | 1:42.82 | 2:15.97 | |||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | 1:05.79 | 1:41.72 | 2:16.35 | |||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.17 | 1:07.81 | 1:42.62 | 2:16.85 | |||
12 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.67 | 1:06.47 | 1:41.94 | 2:16.90 | |||
13 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.22 | 1:05.46 | 1:40.88 | 2:17.15 | |||
14 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.97 | 1:07.31 | 1:43.41 | 2:18.56 | |||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 31.94 | 1:07.55 | 1:44.32 | 2:19.74 | |||
16 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.03 | 1:08.83 | 1:45.35 | 2:20.79 | |||
17 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.09 | 1:07.66 | 1:44.39 | 2:20.82 | |||
18 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.69 | 1:07.72 | 1:45.39 | 2:21.07 | |||
19 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.51 | 1:08.10 | 1:45.11 | 2:21.09 | |||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.99 | 1:07.46 | 1:44.96 | 2:21.43 | |||
21 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 33.95 | 1:10.83 | 1:49.24 | 2:23.86 | |||
22 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.57 | 1:09.38 | 1:48.16 | 2:23.88 | |||
23 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.73 | 1:10.89 | 1:48.15 | 2:24.20 | |||
24 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.28 | 1:08.22 | 1:46.77 | 2:25.17 | |||
25 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.40 | 1:10.14 | 1:48.76 | 2:26.38 | |||
26 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.90 | 1:10.11 | 1:48.81 | 2:26.80 | |||
27 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.18 | 1:11.85 | 1:51.78 | 2:30.28 | |||
28 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.17 | 1:10.97 | 1:51.01 | 2:31.66 | |||
29 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.67 | 1:14.46 | 1:54.68 | 2:34.15 | |||
30 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.92 | 1:13.48 | 1:54.10 | 2:34.57 | |||
31 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.32 | 1:17.19 | 1:58.27 | 2:37.62 | |||
32 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.19 | 1:16.82 | 1:58.10 | 2:38.45 | |||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:01.68 2012-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:01.68 2012-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.07 | 1:03.01 | 1:36.29 | 2:08.96 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.21 | 1:03.08 | 1:36.73 | 2:09.16 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.00 | 1:04.68 | 1:39.24 | 2:13.00 | |||
4 | Vera Rohlin Johansson | 1995 | Örebro Simallians | 30.82 | 1:04.55 | 1:38.88 | 2:13.13 | |||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.16 | 1:04.84 | 1:39.51 | 2:13.86 | |||
6 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.21 | 1:04.86 | 1:40.06 | 2:14.58 | |||
7 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.75 | 1:04.48 | 1:40.11 | 2:15.66 | |||
8 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 31.45 | 1:06.45 | 1:42.34 | 2:15.90 | |||
9 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.79 | 1:06.87 | 1:42.82 | 2:15.97 | |||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | 1:05.79 | 1:41.72 | 2:16.35 | |||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.17 | 1:07.81 | 1:42.62 | 2:16.85 | |||
12 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.67 | 1:06.47 | 1:41.94 | 2:16.90 | |||
13 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.22 | 1:05.46 | 1:40.88 | 2:17.15 | |||
14 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.97 | 1:07.31 | 1:43.41 | 2:18.56 | |||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 31.94 | 1:07.55 | 1:44.32 | 2:19.74 | |||
16 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.03 | 1:08.83 | 1:45.35 | 2:20.79 | |||
17 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.09 | 1:07.66 | 1:44.39 | 2:20.82 | |||
18 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.69 | 1:07.72 | 1:45.39 | 2:21.07 | |||
19 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.51 | 1:08.10 | 1:45.11 | 2:21.09 | |||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.99 | 1:07.46 | 1:44.96 | 2:21.43 | |||
21 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 33.95 | 1:10.83 | 1:49.24 | 2:23.86 | |||
22 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.57 | 1:09.38 | 1:48.16 | 2:23.88 | |||
23 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.73 | 1:10.89 | 1:48.15 | 2:24.20 | |||
24 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.40 | 1:10.14 | 1:48.76 | 2:26.38 | |||
25 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.90 | 1:10.11 | 1:48.81 | 2:26.80 | |||
26 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.18 | 1:11.85 | 1:51.78 | 2:30.28 | |||
27 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.17 | 1:10.97 | 1:51.01 | 2:31.66 | |||
28 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.67 | 1:14.46 | 1:54.68 | 2:34.15 | |||
29 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.92 | 1:13.48 | 1:54.10 | 2:34.57 | |||
30 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.32 | 1:17.19 | 1:58.27 | 2:37.62 | |||
31 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.19 | 1:16.82 | 1:58.10 | 2:38.45 | |||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 1:53.04 2011-12-17 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 1:53.04 2001-12-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 25.80 | 53.11 | 1:20.84 | 1:49.41 | Distrikt Rekord - Senior | ||
2 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.34 | 57.28 | 1:28.17 | 1:58.43 | |||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.78 | 58.09 | 1:29.22 | 1:59.50 | |||
4 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.78 | 58.16 | 1:29.12 | 1:59.73 | |||
5 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.02 | 57.63 | 1:29.36 | 2:00.43 | |||
6 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 26.97 | 57.19 | 1:28.95 | 2:00.89 | |||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.56 | 58.51 | 1:30.30 | 2:01.75 | |||
8 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.51 | 58.06 | 1:30.93 | 2:04.60 | |||
9 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.16 | 59.43 | 1:32.99 | 2:05.01 | |||
10 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 28.60 | 1:00.28 | 1:33.64 | 2:06.02 | |||
11 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 27.20 | 58.73 | 1:32.33 | 2:06.05 | |||
12 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.47 | 1:01.57 | 1:33.33 | 2:06.49 | |||
13 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.37 | 1:00.65 | 1:33.83 | 2:06.53 | |||
14 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.36 | 1:00.13 | 1:33.35 | 2:07.34 | |||
15 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.02 | 1:03.19 | 1:36.31 | 2:08.47 | |||
16 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.55 | 1:01.90 | 1:36.29 | 2:09.26 | |||
17 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.27 | 1:03.08 | 1:36.56 | 2:09.71 | |||
18 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.31 | 1:03.33 | 1:37.24 | 2:10.27 | |||
19 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.84 | 1:01.85 | 1:36.52 | 2:10.60 | |||
20 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.20 | 1:01.38 | 1:36.20 | 2:11.32 | |||
21 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.31 | 1:03.63 | 1:38.26 | 2:12.00 | |||
22 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 31.31 | 1:05.82 | 1:39.39 | 2:12.11 | |||
23 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.42 | 1:04.79 | 1:40.64 | 2:12.27 | |||
24 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 31.72 | 1:06.36 | 1:42.24 | 2:16.62 | |||
25 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.17 | 1:03.67 | 1:40.72 | 2:16.91 | |||
26 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.15 | 1:05.86 | 1:42.03 | 2:17.03 | |||
27 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.26 | 1:04.93 | 1:42.03 | 2:17.86 | |||
28 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.09 | 1:07.53 | 1:43.38 | 2:18.62 | |||
29 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.32 | 1:07.51 | 1:44.12 | 2:19.52 | |||
30 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.73 | 1:07.48 | 1:44.96 | 2:21.61 | |||
31 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.74 | 1:10.89 | 1:51.33 | 2:31.40 | |||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 1:53.04 2011-12-17 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 1:53.04 2001-12-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 25.80 | 53.11 | 1:20.84 | 1:49.41 | Distrikt Rekord - Senior | ||
2 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.34 | 57.28 | 1:28.17 | 1:58.43 | |||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.78 | 58.09 | 1:29.22 | 1:59.50 | |||
4 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.78 | 58.16 | 1:29.12 | 1:59.73 | |||
5 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.02 | 57.63 | 1:29.36 | 2:00.43 | |||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.56 | 58.51 | 1:30.30 | 2:01.75 | |||
7 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.51 | 58.06 | 1:30.93 | 2:04.60 | |||
8 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.16 | 59.43 | 1:32.99 | 2:05.01 | |||
9 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 28.60 | 1:00.28 | 1:33.64 | 2:06.02 | |||
10 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 27.20 | 58.73 | 1:32.33 | 2:06.05 | |||
11 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.47 | 1:01.57 | 1:33.33 | 2:06.49 | |||
12 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.37 | 1:00.65 | 1:33.83 | 2:06.53 | |||
13 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.36 | 1:00.13 | 1:33.35 | 2:07.34 | |||
14 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.02 | 1:03.19 | 1:36.31 | 2:08.47 | |||
15 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.55 | 1:01.90 | 1:36.29 | 2:09.26 | |||
16 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.27 | 1:03.08 | 1:36.56 | 2:09.71 | |||
17 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.31 | 1:03.33 | 1:37.24 | 2:10.27 | |||
18 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.84 | 1:01.85 | 1:36.52 | 2:10.60 | |||
19 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.20 | 1:01.38 | 1:36.20 | 2:11.32 | |||
20 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.31 | 1:03.63 | 1:38.26 | 2:12.00 | |||
21 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 31.31 | 1:05.82 | 1:39.39 | 2:12.11 | |||
22 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.42 | 1:04.79 | 1:40.64 | 2:12.27 | |||
23 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 31.72 | 1:06.36 | 1:42.24 | 2:16.62 | |||
24 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.17 | 1:03.67 | 1:40.72 | 2:16.91 | |||
25 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.15 | 1:05.86 | 1:42.03 | 2:17.03 | |||
26 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.26 | 1:04.93 | 1:42.03 | 2:17.86 | |||
27 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.09 | 1:07.53 | 1:43.38 | 2:18.62 | |||
28 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.32 | 1:07.51 | 1:44.12 | 2:19.52 | |||
29 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.73 | 1:07.48 | 1:44.96 | 2:21.61 | |||
30 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.74 | 1:10.89 | 1:51.33 | 2:31.40 | |||
Gren 31, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 1:05.27 2011-10-15 |
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 1:09.84 2010-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.52 | 1:11.27 | |||||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 34.21 | 1:12.76 | |||||
3 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 34.60 | 1:13.76 | |||||
4 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.38 | 1:15.66 | |||||
5 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.29 | 1:16.42 | |||||
6 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.60 | 1:17.28 | |||||
7 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.03 | 1:17.58 | |||||
8 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 36.32 | 1:18.02 | |||||
9 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.78 | 1:18.22 | |||||
10 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:18.28 | |||||
11 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.96 | 1:18.74 | |||||
12 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.02 | 1:19.99 | |||||
13 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.99 | 1:20.72 | |||||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.20 | 1:21.57 | |||||
15 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.83 | 1:21.68 | |||||
16 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.31 | 1:22.46 | |||||
17 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.48 | 1:24.10 | |||||
18 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.72 | 1:24.40 | |||||
19 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.49 | 1:24.48 | |||||
20 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.52 | 1:24.69 | |||||
21 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.33 | 1:25.92 | |||||
22 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.23 | 1:27.61 | |||||
23 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 41.88 | 1:28.96 | |||||
Gren 31, 100m Bröstsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 1:05.27 2011-10-15 |
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 1:09.84 2010-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.52 | 1:11.27 | |||||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 34.21 | 1:12.76 | |||||
3 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 34.60 | 1:13.76 | |||||
4 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.38 | 1:15.66 | |||||
5 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.29 | 1:16.42 | |||||
6 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.60 | 1:17.28 | |||||
7 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.03 | 1:17.58 | |||||
8 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 36.32 | 1:18.02 | |||||
9 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.78 | 1:18.22 | |||||
10 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:18.28 | |||||
11 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.96 | 1:18.74 | |||||
12 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.02 | 1:19.99 | |||||
13 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.99 | 1:20.72 | |||||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.20 | 1:21.57 | |||||
15 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.83 | 1:21.68 | |||||
16 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.31 | 1:22.46 | |||||
17 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.48 | 1:24.10 | |||||
18 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.72 | 1:24.40 | |||||
19 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.49 | 1:24.48 | |||||
20 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.52 | 1:24.69 | |||||
21 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.33 | 1:25.92 | |||||
22 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.23 | 1:27.61 | |||||
23 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 41.88 | 1:28.96 | |||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Pierre Zarebski (1992) 1:04.82 2010-12-03 |
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1992) 1:04.82 2010-12-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.77 | 1:05.37 | |||||
2 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.65 | 1:06.86 | |||||
3 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.69 | 1:06.97 | |||||
4 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 31.49 | 1:07.89 | |||||
5 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.62 | 1:10.16 | |||||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.34 | 1:10.23 | |||||
7 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 32.25 | 1:10.40 | |||||
8 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.51 | 1:11.49 | |||||
9 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.12 | 1:11.52 | |||||
10 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.92 | 1:12.28 | |||||
11 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 33.75 | 1:13.09 | |||||
12 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.18 | 1:13.36 | |||||
13 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.38 | 1:13.80 | |||||
14 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.27 | 1:14.21 | |||||
15 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 34.93 | 1:14.84 | |||||
16 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.97 | 1:16.01 | |||||
17 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 35.12 | 1:16.06 | |||||
18 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 34.80 | 1:16.24 | |||||
19 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.15 | 1:16.47 | |||||
20 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 36.31 | 1:16.56 | |||||
21 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.84 | 1:16.94 | |||||
22 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 37.19 | 1:19.58 | |||||
23 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.56 | 1:19.89 | |||||
24 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.86 | 1:20.08 | |||||
25 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.61 | 1:22.33 | |||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Pierre Zarebski (1992) 1:04.82 2010-12-03 |
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1992) 1:04.82 2010-12-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.65 | 1:06.86 | |||||
2 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.69 | 1:06.97 | |||||
3 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.62 | 1:10.16 | |||||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.34 | 1:10.23 | |||||
5 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 32.25 | 1:10.40 | |||||
6 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.51 | 1:11.49 | |||||
7 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.12 | 1:11.52 | |||||
8 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.92 | 1:12.28 | |||||
9 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 33.75 | 1:13.09 | |||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.18 | 1:13.36 | |||||
11 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.38 | 1:13.80 | |||||
12 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.27 | 1:14.21 | |||||
13 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 34.93 | 1:14.84 | |||||
14 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.97 | 1:16.01 | |||||
15 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 35.12 | 1:16.06 | |||||
16 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.15 | 1:16.47 | |||||
17 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 36.31 | 1:16.56 | |||||
18 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.84 | 1:16.94 | |||||
19 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 37.19 | 1:19.58 | |||||
20 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.56 | 1:19.89 | |||||
21 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.86 | 1:20.08 | |||||
22 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.61 | 1:22.33 | |||||
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:17.50 2012-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:17.50 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:05.56 | 2:14.47 | 3:24.02 | 4:33.13 | |||
2 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:05.87 | 2:15.39 | 3:25.31 | 4:34.35 | |||
3 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:06.27 | 2:16.41 | 3:26.89 | 4:34.74 | |||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.47 | 2:17.01 | 3:27.98 | 4:37.27 | |||
5 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.13 | 2:17.97 | 3:28.62 | 4:37.52 | |||
6 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:06.49 | 2:17.41 | 3:28.71 | 4:37.96 | |||
7 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.39 | 2:22.96 | 3:37.43 | 4:47.75 | |||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:11.96 | 2:27.52 | 3:40.95 | 4:52.63 | |||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:08.60 | 2:23.91 | 3:40.02 | 4:53.21 | |||
10 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.97 | 2:24.55 | 3:40.57 | 4:55.47 | |||
11 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:08.53 | 2:24.07 | 3:40.75 | 4:55.73 | |||
12 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:09.22 | 2:25.41 | 3:42.04 | 4:56.42 | |||
13 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.89 | 2:27.41 | 3:44.54 | 4:57.79 | |||
14 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.32 | 2:24.32 | 3:42.40 | 4:58.76 | |||
15 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:10.20 | 2:26.20 | 3:44.05 | 4:59.78 | |||
16 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 1:08.77 | 2:24.66 | 3:42.73 | 5:00.76 | |||
17 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:12.07 | 2:30.34 | 3:48.55 | 5:04.49 | |||
18 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 1:10.07 | 2:27.40 | 3:47.55 | 5:07.10 | |||
19 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:12.20 | 2:32.59 | 3:55.46 | 5:17.58 | |||
20 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:16.96 | 2:41.24 | 4:05.84 | 5:28.15 | |||
21 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:20.30 | 2:46.95 | 4:14.49 | 5:37.51 | |||
22 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:18.57 | 2:49.15 | 4:19.35 | 5:44.59 | |||
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:17.50 2012-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:17.50 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:05.56 | 2:14.47 | 3:24.02 | 4:33.13 | |||
2 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:05.87 | 2:15.39 | 3:25.31 | 4:34.35 | |||
3 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 1:06.27 | 2:16.41 | 3:26.89 | 4:34.74 | |||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.47 | 2:17.01 | 3:27.98 | 4:37.27 | |||
5 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:07.13 | 2:17.97 | 3:28.62 | 4:37.52 | |||
6 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:06.49 | 2:17.41 | 3:28.71 | 4:37.96 | |||
7 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.39 | 2:22.96 | 3:37.43 | 4:47.75 | |||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:11.96 | 2:27.52 | 3:40.95 | 4:52.63 | |||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:08.60 | 2:23.91 | 3:40.02 | 4:53.21 | |||
10 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.97 | 2:24.55 | 3:40.57 | 4:55.47 | |||
11 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:08.53 | 2:24.07 | 3:40.75 | 4:55.73 | |||
12 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:09.22 | 2:25.41 | 3:42.04 | 4:56.42 | |||
13 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.89 | 2:27.41 | 3:44.54 | 4:57.79 | |||
14 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.32 | 2:24.32 | 3:42.40 | 4:58.76 | |||
15 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:10.20 | 2:26.20 | 3:44.05 | 4:59.78 | |||
16 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 1:08.77 | 2:24.66 | 3:42.73 | 5:00.76 | |||
17 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:12.07 | 2:30.34 | 3:48.55 | 5:04.49 | |||
18 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 1:10.07 | 2:27.40 | 3:47.55 | 5:07.10 | |||
19 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:12.20 | 2:32.59 | 3:55.46 | 5:17.58 | |||
20 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:16.96 | 2:41.24 | 4:05.84 | 5:28.15 | |||
21 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:20.30 | 2:46.95 | 4:14.49 | 5:37.51 | |||
22 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:18.57 | 2:49.15 | 4:19.35 | 5:44.59 | |||
Gren 34, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 7:44.56 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 56.97 | 1:57.93 | 1:57.93 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 57.93 | 1:59.97 | 3:57.90 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 53.59 | 1:51.59 | 5:49.49 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 54.17 | 1:55.07 | 7:44.56 | ||||||
2 | Eskilstuna Herrar | 0 | Eskilstuna Simklubb | 8:03.26 | ||||||
William Brand | 1998 | 57.90 | 2:01.25 | 2:01.25 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 57.74 | 2:00.30 | 4:01.55 | ||||||
Erik Skogfors | 1996 | 58.73 | 1:59.92 | 6:01.47 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 57.13 | 2:01.79 | 8:03.26 | ||||||
3 | Karlstad Herrar [lag 1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 8:11.83 | ||||||
Oskar Olsson | 1995 | 56.99 | 2:00.02 | 2:00.02 | ||||||
Elias Haglund | 1996 | 56.67 | 1:57.78 | 3:57.80 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 57.17 | 2:06.27 | 6:04.07 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 1:01.74 | 2:07.76 | 8:11.83 | ||||||
4 | Säffle Ss Herrar | 0 | Säffle Simsällskap | 8:15.40 | ||||||
Simon Wanna | 1996 | 56.71 | 1:59.53 | 1:59.53 | ||||||
Anton Klasson | 1998 | 59.43 | 2:05.62 | 4:05.15 | ||||||
Carl Rogne | 1996 | 59.04 | 2:03.53 | 6:08.68 | ||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 1:02.17 | 2:06.72 | 8:15.40 | ||||||
5 | Karlstad Herrar [lag 2] | 0 | Karlstads Simsällskap | 8:53.73 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 56.81 | 1:57.41 | 1:57.41 | ||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 55.61 | 1:57.42 | 3:54.83 | ||||||
Ludwig Larsson | 2000 | 1:08.96 | 2:28.37 | 6:23.20 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 1:14.14 | 2:30.53 | 8:53.73 | ||||||
6 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 8:57.86 | ||||||
Anton Johansson | 1999 | 1:04.01 | 2:14.72 | 2:14.72 | ||||||
Emil Skytt | 1999 | 1:04.38 | 2:14.59 | 4:29.31 | ||||||
Jesper Eklund | 1998 | 1:05.05 | 2:16.41 | 6:45.72 | ||||||
Harald Brobacke | 1999 | 1:03.38 | 2:12.14 | 8:57.86 | ||||||
7 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 9:04.00 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 1:01.33 | 2:08.22 | 2:08.22 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 1:06.48 | 2:16.57 | 4:24.79 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 1:09.26 | 2:23.47 | 6:48.26 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 1:04.58 | 2:15.74 | 9:04.00 | ||||||
Gren 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Damer Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:01.19 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 32.80 | 1:04.69 | |||||||
Elin Berggren | 1996 | 29.22 | 1:33.91 | |||||||
Clara Wiman | 1996 | 27.28 | 2:01.19 | |||||||
2 | Strängnäs Damer | 0 | Strängnäs Simklubb | 2:02.83 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Adina Nyström | 1999 | 35.65 | 1:08.13 | |||||||
Anna Eriksson | 1999 | 28.25 | 1:36.38 | |||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 26.45 | 2:02.83 | |||||||
3 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 2:04.24 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 33.45 | 1:07.44 | |||||||
Vera Rohlin Johansson | 1995 | 28.10 | 1:35.54 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 28.70 | 2:04.24 | |||||||
4 | Eskilstuna Damer | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:09.26 | ||||||
Nelly Neuman | 1996 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 37.83 | 1:10.82 | |||||||
Ebba Engström | 1995 | 30.17 | 1:40.99 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 28.27 | 2:09.26 | |||||||
5 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:09.84 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Lina Berggren | 1998 | 34.15 | 1:08.46 | |||||||
Andréa Persson | 1999 | 31.03 | 1:39.49 | |||||||
Emelie Ångström | 2001 | 30.35 | 2:09.84 | |||||||
6 | Ludvika Ss Damer | 0 | Ludvika Simsällskap | 2:10.02 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 36.16 | 1:08.01 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 33.08 | 1:41.09 | |||||||
Rebecka Östh | 1999 | 28.93 | 2:10.02 | |||||||
7 | Karlstad Damer [lag1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 2:11.97 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 37.11 | 1:10.89 | |||||||
Linnéa Englund | 2003 | 31.44 | 1:42.33 | |||||||
Lina Watz | 1996 | 29.64 | 2:11.97 | |||||||
8 | Filipstad Damer [1994] | 1994 | Filipstads Simklubb | 2:12.01 | ||||||
Ajla Omic | 1999 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Amanda Persson | 1996 | 33.47 | 1:07.56 | |||||||
Ive Johansson | 1998 | 31.62 | 1:39.18 | |||||||
Nellie Höök | 2001 | 32.83 | 2:12.01 | |||||||
9 | Karlskoga Sf Damer A | 0 | Karlskoga Simförening | 2:12.17 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Elin Waara | 1997 | 38.34 | 1:11.90 | |||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 31.67 | 1:43.57 | |||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 28.60 | 2:12.17 | |||||||
10 | Säffle Ss Damer | 0 | Säffle Simsällskap | 2:18.68 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Elin Thörner | 1998 | 41.06 | 1:15.84 | |||||||
Petra Johansson | 1997 | 31.02 | 1:46.86 | |||||||
Therese Johansson | 1999 | 31.82 | 2:18.68 | |||||||
11 | Upsala S Damer Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:19.64 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Saga Söderberg | 1997 | 40.11 | 1:15.13 | |||||||
Miranda Söderberg | 1999 | 34.17 | 1:49.30 | |||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 30.34 | 2:19.64 | |||||||
12 | Karlskoga Sf Damer B | 0 | Karlskoga Simförening | 2:26.05 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Saga Grandelius | 2001 | 39.93 | 1:16.59 | |||||||
Emilia Eerola | 1999 | 37.37 | 1:53.96 | |||||||
Linn Granlund | 2001 | 32.09 | 2:26.05 | |||||||
Gren 36, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:16.91 2012-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth, (1991) 4:18.17 2011-12-09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:03.72 | 2:15.69 | 3:34.38 | 4:35.57 | |||
2 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:04.15 | 2:16.03 | 3:35.19 | 4:39.31 | |||
3 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 1:06.89 | 2:19.21 | 3:44.27 | 4:50.71 | |||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.65 | 2:23.68 | 3:46.72 | 4:52.57 | |||
5 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:06.10 | 2:23.82 | 3:44.51 | 4:53.21 | |||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.14 | 2:20.79 | 3:49.27 | 4:56.50 | |||
7 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.81 | 2:34.51 | 3:57.98 | 5:09.24 | |||
8 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:10.79 | 2:29.73 | 3:56.48 | 5:11.03 | |||
9 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:16.68 | 2:32.03 | 4:02.46 | 5:11.98 | |||
10 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:14.79 | 2:33.55 | 4:05.64 | 5:14.71 | |||
11 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:11.17 | 2:35.11 | 4:07.28 | 5:19.88 | |||
12 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.56 | 2:41.72 | 4:20.59 | 5:35.12 | |||
13 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:25.68 | 2:51.60 | 4:20.86 | 5:35.84 | |||
14 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.30 | 2:42.01 | 4:23.57 | 5:37.92 | |||
15 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:18.79 | 2:43.39 | 4:23.10 | 5:39.09 | |||
Gren 36, 400m Medley Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:16.91 2012-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth, (1991) 4:18.17 2011-12-09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:03.72 | 2:15.69 | 3:34.38 | 4:35.57 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 1:06.89 | 2:19.21 | 3:44.27 | 4:50.71 | |||
3 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.65 | 2:23.68 | 3:46.72 | 4:52.57 | |||
4 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:06.10 | 2:23.82 | 3:44.51 | 4:53.21 | |||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.14 | 2:20.79 | 3:49.27 | 4:56.50 | |||
6 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.81 | 2:34.51 | 3:57.98 | 5:09.24 | |||
7 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:10.79 | 2:29.73 | 3:56.48 | 5:11.03 | |||
8 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:16.68 | 2:32.03 | 4:02.46 | 5:11.98 | |||
9 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:14.79 | 2:33.55 | 4:05.64 | 5:14.71 | |||
10 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:11.17 | 2:35.11 | 4:07.28 | 5:19.88 | |||
11 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.56 | 2:41.72 | 4:20.59 | 5:35.12 | |||
12 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:25.68 | 2:51.60 | 4:20.86 | 5:35.84 | |||
13 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.30 | 2:42.01 | 4:23.57 | 5:37.92 | |||
14 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:18.79 | 2:43.39 | 4:23.10 | 5:39.09 | |||
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 30.05 2011-10-16 |
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 32.27 2012-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.25 | ||||||
2 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 33.55 | ||||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.58 | ||||||
4 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.37 | ||||||
5 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.59 | ||||||
6 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.94 | ||||||
7 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 34.97 | ||||||
8 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.39 | ||||||
9 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.93 | ||||||
10 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 36.33 | ||||||
11 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.39 | ||||||
12 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.44 | ||||||
13 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.51 | ||||||
14 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.66 | ||||||
15 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.99 | ||||||
16 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.14 | ||||||
17 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.43 | ||||||
18 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.60 | ||||||
19 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.62 | ||||||
20 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.53 | ||||||
21 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.78 | ||||||
22 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.81 | ||||||
23 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.88 | ||||||
24 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.00 | ||||||
25 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.09 | ||||||
26 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 39.19 | ||||||
27 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 39.21 | ||||||
28 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 39.30 | ||||||
29 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.33 | ||||||
30 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.64 | ||||||
31 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.39 | ||||||
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 30.05 2011-10-16 |
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 32.27 2012-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.25 | ||||||
2 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 33.55 | ||||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.58 | ||||||
4 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.37 | ||||||
5 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.59 | ||||||
6 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.94 | ||||||
7 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 34.97 | ||||||
8 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.39 | ||||||
9 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.93 | ||||||
10 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 36.33 | ||||||
11 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.39 | ||||||
12 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.44 | ||||||
13 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.51 | ||||||
14 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.66 | ||||||
15 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.99 | ||||||
16 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.14 | ||||||
17 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.43 | ||||||
18 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.60 | ||||||
19 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.62 | ||||||
20 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.53 | ||||||
21 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.78 | ||||||
22 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.81 | ||||||
23 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.88 | ||||||
24 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.00 | ||||||
25 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.09 | ||||||
26 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 39.19 | ||||||
27 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 39.21 | ||||||
28 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 39.30 | ||||||
29 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.33 | ||||||
30 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.64 | ||||||
31 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.39 | ||||||
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Björn C-G Calleberg (1981) 28.66 2011-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Robert Lindblom (1995) 29.64 2013-03-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 29.76 | ||||||
2 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.90 | ||||||
3 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 30.16 | ||||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.71 | ||||||
5 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 31.23 | ||||||
6 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 31.72 | ||||||
7 | Mustafa Aljamal | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.75 | ||||||
8 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 31.91 | ||||||
9 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.07 | ||||||
10 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.26 | ||||||
11 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.27 | ||||||
12 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.76 | ||||||
13 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.16 | ||||||
14 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 33.21 | ||||||
15 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.28 | ||||||
16 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.30 | ||||||
17 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.12 | ||||||
18 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 34.19 | ||||||
19 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.38 | ||||||
20 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 34.56 | ||||||
21 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 35.12 | ||||||
22 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 35.18 | ||||||
23 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 35.33 | ||||||
24 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.03 | ||||||
25 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 36.40 | ||||||
26 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.58 | ||||||
27 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.30 | ||||||
28 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.60 | ||||||
29 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.66 | ||||||
- | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Björn C-G Calleberg (1981) 28.66 2011-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Robert Lindblom (1995) 29.64 2013-03-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.90 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 31.23 | ||||||
3 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 31.72 | ||||||
4 | Mustafa Aljamal | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.75 | ||||||
5 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 31.91 | ||||||
6 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.26 | ||||||
7 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.27 | ||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.76 | ||||||
9 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.16 | ||||||
10 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 33.21 | ||||||
11 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.28 | ||||||
12 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.30 | ||||||
13 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.12 | ||||||
14 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 34.19 | ||||||
15 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.38 | ||||||
16 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 34.56 | ||||||
17 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 35.12 | ||||||
18 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 35.18 | ||||||
19 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.03 | ||||||
20 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 36.40 | ||||||
21 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.58 | ||||||
22 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.30 | ||||||
23 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.60 | ||||||
24 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.66 | ||||||
- | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:16.56 2011-02-03 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:16.56 2011-02-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.40 | 1:09.40 | 1:47.71 | 2:24.93 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.02 | 1:09.49 | 1:48.53 | 2:24.98 | |||
3 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.14 | 1:11.39 | 1:50.02 | 2:29.62 | |||
4 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 32.86 | 1:11.33 | 1:51.86 | 2:33.20 | |||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.37 | 1:13.17 | 1:52.68 | 2:33.61 | |||
6 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.16 | 1:14.72 | 1:56.33 | 2:38.21 | |||
7 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.06 | 1:16.84 | 1:58.97 | 2:40.12 | |||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.20 | 1:16.36 | 1:58.76 | 2:42.35 | |||
9 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.84 | 1:16.80 | 2:00.65 | 2:43.52 | |||
10 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.90 | 1:16.54 | 2:00.12 | 2:43.85 | |||
11 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 36.51 | 1:18.25 | 2:01.62 | 2:44.47 | |||
12 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.32 | 1:18.24 | 2:01.77 | 2:45.16 | |||
13 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.31 | 1:19.71 | 2:04.86 | 2:50.63 | |||
14 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.68 | 1:20.53 | 2:07.01 | 2:51.47 | |||
15 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.27 | 1:19.93 | 2:06.50 | 2:51.75 | |||
16 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.28 | 1:22.44 | 2:09.03 | 2:54.68 | |||
17 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.84 | 1:22.25 | 2:09.83 | 2:56.06 | |||
18 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.72 | 1:26.40 | 2:13.24 | 2:58.30 | |||
19 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:24.38 | 2:12.75 | 2:58.79 | |||
20 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.55 | 1:20.26 | 2:10.30 | 2:59.38 | |||
21 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 38.09 | 1:23.95 | 2:13.37 | 3:02.32 | |||
22 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.31 | 1:25.17 | 2:14.39 | 3:02.92 | |||
23 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:24.88 | 2:15.79 | 3:04.25 | |||
24 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 37.70 | 1:26.14 | 2:18.27 | 3:08.54 | |||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:16.56 2011-02-03 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:16.56 2011-02-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.40 | 1:09.40 | 1:47.71 | 2:24.93 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.02 | 1:09.49 | 1:48.53 | 2:24.98 | |||
3 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.14 | 1:11.39 | 1:50.02 | 2:29.62 | |||
4 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 32.86 | 1:11.33 | 1:51.86 | 2:33.20 | |||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.37 | 1:13.17 | 1:52.68 | 2:33.61 | |||
6 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.16 | 1:14.72 | 1:56.33 | 2:38.21 | |||
7 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.06 | 1:16.84 | 1:58.97 | 2:40.12 | |||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.20 | 1:16.36 | 1:58.76 | 2:42.35 | |||
9 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.84 | 1:16.80 | 2:00.65 | 2:43.52 | |||
10 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.90 | 1:16.54 | 2:00.12 | 2:43.85 | |||
11 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 36.51 | 1:18.25 | 2:01.62 | 2:44.47 | |||
12 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.32 | 1:18.24 | 2:01.77 | 2:45.16 | |||
13 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.31 | 1:19.71 | 2:04.86 | 2:50.63 | |||
14 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.68 | 1:20.53 | 2:07.01 | 2:51.47 | |||
15 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.27 | 1:19.93 | 2:06.50 | 2:51.75 | |||
16 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.28 | 1:22.44 | 2:09.03 | 2:54.68 | |||
17 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.84 | 1:22.25 | 2:09.83 | 2:56.06 | |||
18 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.72 | 1:26.40 | 2:13.24 | 2:58.30 | |||
19 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:24.38 | 2:12.75 | 2:58.79 | |||
20 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.55 | 1:20.26 | 2:10.30 | 2:59.38 | |||
21 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 38.09 | 1:23.95 | 2:13.37 | 3:02.32 | |||
22 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.31 | 1:25.17 | 2:14.39 | 3:02.92 | |||
23 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:24.88 | 2:15.79 | 3:04.25 | |||
24 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 37.70 | 1:26.14 | 2:18.27 | 3:08.54 | |||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 2:00.00 2011-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 2:00.00 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.03 | 1:02.11 | 1:35.43 | 2:09.69 | |||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.73 | 1:02.41 | 1:37.04 | 2:13.23 | |||
3 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.19 | 1:02.50 | 1:36.86 | 2:13.24 | |||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.19 | 1:03.22 | 1:40.98 | 2:16.83 | |||
5 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 30.00 | 1:04.67 | 1:40.28 | 2:17.43 | |||
6 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.91 | 1:03.68 | 1:41.20 | 2:17.84 | |||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.83 | 1:06.48 | 1:45.28 | 2:24.10 | |||
8 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.61 | 1:13.49 | 1:53.74 | 2:33.91 | |||
9 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.98 | 1:12.87 | 1:53.68 | 2:33.97 | |||
10 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.47 | 1:11.71 | 1:53.47 | 2:35.94 | |||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.49 | 1:20.71 | 2:06.27 | 2:53.27 | |||
12 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.71 | 1:19.67 | 2:07.49 | 2:55.72 | |||
13 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 36.86 | 1:22.73 | 2:10.77 | 2:59.41 | |||
14 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.47 | 1:18.89 | 2:11.46 | 3:01.80 | |||
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 2:00.00 2011-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 2:00.00 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.03 | 1:02.11 | 1:35.43 | 2:09.69 | |||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.73 | 1:02.41 | 1:37.04 | 2:13.23 | |||
3 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.19 | 1:02.50 | 1:36.86 | 2:13.24 | |||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.19 | 1:03.22 | 1:40.98 | 2:16.83 | |||
5 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 30.00 | 1:04.67 | 1:40.28 | 2:17.43 | |||
6 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.91 | 1:03.68 | 1:41.20 | 2:17.84 | |||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.83 | 1:06.48 | 1:45.28 | 2:24.10 | |||
8 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.61 | 1:13.49 | 1:53.74 | 2:33.91 | |||
9 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.98 | 1:12.87 | 1:53.68 | 2:33.97 | |||
10 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.47 | 1:11.71 | 1:53.47 | 2:35.94 | |||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.49 | 1:20.71 | 2:06.27 | 2:53.27 | |||
12 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.71 | 1:19.67 | 2:07.49 | 2:55.72 | |||
13 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 36.86 | 1:22.73 | 2:10.77 | 2:59.41 | |||
14 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.47 | 1:18.89 | 2:11.46 | 3:01.80 | |||
Gren 41, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.51 | 1:05.98 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.07 | 1:07.36 | |||||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.07 | 1:07.54 | |||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.92 | 1:08.05 | |||||
5 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.24 | 1:08.48 | |||||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 33.52 | 1:08.62 | |||||
7 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 33.31 | 1:09.36 | |||||
8 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.87 | 1:09.52 | |||||
9 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 35.79 | 1:11.99 | |||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.35 | 1:12.58 | |||||
11 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.01 | 1:12.77 | |||||
12 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.78 | 1:13.16 | |||||
13 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.27 | 1:13.23 | |||||
14 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.68 | 1:13.54 | |||||
15 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.40 | 1:13.57 | |||||
16 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.96 | 1:13.65 | |||||
17 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.21 | 1:13.72 | |||||
18 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.66 | 1:13.76 | |||||
19 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.09 | 1:13.84 | |||||
20 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.26 | 1:14.22 | |||||
21 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.08 | 1:14.87 | |||||
22 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.65 | 1:14.91 | |||||
23 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.11 | 1:15.20 | |||||
24 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.09 | 1:15.22 | |||||
25 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.80 | 1:16.48 | |||||
26 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.62 | 1:16.51 | |||||
27 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:16.87 | |||||
28 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.52 | 1:16.97 | |||||
29 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.73 | 1:17.03 | |||||
29 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.62 | 1:17.03 | |||||
31 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.75 | 1:17.17 | |||||
32 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.33 | 1:17.53 | |||||
33 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:17.62 | |||||
34 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.84 | 1:18.04 | |||||
35 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.33 | 1:19.36 | |||||
36 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.60 | 1:19.50 | |||||
37 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.72 | 1:25.23 | |||||
38 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.16 | 1:25.30 | |||||
39 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.58 | 1:26.58 | |||||
Gren 41, 100m Ryggsim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.51 | 1:05.98 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.07 | 1:07.36 | |||||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.07 | 1:07.54 | |||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.92 | 1:08.05 | |||||
5 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.24 | 1:08.48 | |||||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 33.52 | 1:08.62 | |||||
7 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 33.31 | 1:09.36 | |||||
8 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.87 | 1:09.52 | |||||
9 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 35.79 | 1:11.99 | |||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.35 | 1:12.58 | |||||
11 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.01 | 1:12.77 | |||||
12 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.78 | 1:13.16 | |||||
13 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.68 | 1:13.54 | |||||
14 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.40 | 1:13.57 | |||||
15 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.96 | 1:13.65 | |||||
16 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.21 | 1:13.72 | |||||
17 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.66 | 1:13.76 | |||||
18 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.09 | 1:13.84 | |||||
19 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.26 | 1:14.22 | |||||
20 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.08 | 1:14.87 | |||||
21 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.65 | 1:14.91 | |||||
22 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.11 | 1:15.20 | |||||
23 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.09 | 1:15.22 | |||||
24 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.80 | 1:16.48 | |||||
25 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.62 | 1:16.51 | |||||
26 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:16.87 | |||||
27 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.52 | 1:16.97 | |||||
28 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.73 | 1:17.03 | |||||
28 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.62 | 1:17.03 | |||||
30 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.75 | 1:17.17 | |||||
31 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.33 | 1:17.53 | |||||
32 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:17.62 | |||||
33 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.84 | 1:18.04 | |||||
34 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.33 | 1:19.36 | |||||
35 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.60 | 1:19.50 | |||||
36 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.72 | 1:25.23 | |||||
37 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.16 | 1:25.30 | |||||
38 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.58 | 1:26.58 | |||||
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 56.05 2012-12-01 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 57.46 2011-12-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.74 | 57.77 | |||||
2 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 28.64 | 58.44 | |||||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.83 | 1:01.37 | |||||
4 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.89 | 1:03.01 | |||||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.88 | 1:05.00 | |||||
6 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.81 | 1:05.15 | |||||
7 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.96 | 1:06.35 | |||||
8 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.14 | 1:06.75 | |||||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.91 | 1:06.79 | |||||
10 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.84 | 1:07.26 | |||||
11 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | 1:07.38 | |||||
12 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 33.39 | 1:08.40 | |||||
13 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.95 | 1:09.03 | |||||
14 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.45 | 1:09.05 | |||||
15 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.96 | 1:09.37 | |||||
16 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.37 | 1:10.13 | |||||
17 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 33.83 | 1:10.14 | |||||
18 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 34.93 | 1:10.90 | |||||
19 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.69 | 1:11.19 | |||||
20 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.05 | 1:11.32 | |||||
21 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 36.75 | 1:13.61 | |||||
22 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.25 | 1:14.00 | |||||
23 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:17.25 | |||||
24 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 37.70 | 1:17.79 | |||||
25 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.30 | 1:18.63 | |||||
26 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.61 | 1:23.56 | |||||
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 56.05 2012-12-01 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 57.46 2011-12-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 28.64 | 58.44 | |||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.83 | 1:01.37 | |||||
3 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.89 | 1:03.01 | |||||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.88 | 1:05.00 | |||||
5 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.81 | 1:05.15 | |||||
6 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.96 | 1:06.35 | |||||
7 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.14 | 1:06.75 | |||||
8 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.91 | 1:06.79 | |||||
9 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.84 | 1:07.26 | |||||
10 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | 1:07.38 | |||||
11 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 33.39 | 1:08.40 | |||||
12 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.95 | 1:09.03 | |||||
13 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.45 | 1:09.05 | |||||
14 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.96 | 1:09.37 | |||||
15 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.37 | 1:10.13 | |||||
16 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 33.83 | 1:10.14 | |||||
17 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 34.93 | 1:10.90 | |||||
18 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.69 | 1:11.19 | |||||
19 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.05 | 1:11.32 | |||||
20 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 36.75 | 1:13.61 | |||||
21 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.25 | 1:14.00 | |||||
22 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.55 | 1:17.25 | |||||
23 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 37.70 | 1:17.79 | |||||
24 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.30 | 1:18.63 | |||||
25 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.61 | 1:23.56 | |||||
Gren 43, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 17:26.45 2010-03-13 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 17:26.45 2010-03-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:07.76 | 2:19.39 | 3:31.54 | 4:43.70 | 17:56.70 | ||
5:56.72 | 7:09.28 | 8:21.81 | 9:35.00 | |||||||
10:48.06 | 12:00.69 | 13:13.22 | 14:25.07 | |||||||
15:37.11 | 16:47.97 | |||||||||
2 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:09.39 | 2:23.40 | 3:38.53 | 4:54.07 | 18:45.75 | ||
6:09.65 | 7:25.23 | 8:40.81 | 9:56.71 | |||||||
11:12.29 | 12:28.63 | 13:44.57 | 15:00.09 | |||||||
16:16.29 | 17:32.10 | |||||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:09.07 | 2:23.62 | 3:38.91 | 4:54.44 | 19:05.60 | ||
6:10.57 | 7:27.10 | 8:43.90 | 10:01.77 | |||||||
11:19.88 | 12:37.43 | 13:55.94 | 15:14.28 | |||||||
16:32.39 | 17:50.07 | |||||||||
4 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.59 | 2:27.84 | 3:44.66 | 5:02.24 | 19:22.44 | ||
6:20.64 | 7:40.11 | 8:58.54 | 10:17.34 | |||||||
11:36.41 | 12:55.65 | 14:13.83 | 15:32.35 | |||||||
16:50.11 | 18:08.03 | |||||||||
5 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:09.72 | 2:25.78 | 3:43.83 | 5:02.38 | 19:44.60 | ||
6:21.31 | 7:41.21 | 9:01.08 | 10:21.32 | |||||||
11:42.48 | 13:02.22 | 14:22.66 | 15:43.84 | |||||||
17:04.40 | 18:24.39 | |||||||||
6 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:15.54 | 2:36.70 | 3:58.90 | 5:21.02 | 20:06.15 | ||
6:41.78 | 8:02.80 | 9:24.27 | 10:45.60 | |||||||
12:06.73 | 13:28.58 | 14:48.86 | 16:09.25 | |||||||
17:29.35 | 18:50.59 | |||||||||
7 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 1:23.39 | 2:53.40 | 4:25.15 | 5:57.65 | 23:09.09 | ||
7:31.05 | 9:05.39 | 10:38.94 | 12:12.39 | |||||||
13:45.99 | 15:19.94 | 16:55.34 | 18:30.74 | |||||||
20:04.57 | 21:38.63 | |||||||||
Gren 43, 1500m Frisim Damer, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 17:26.45 2010-03-13 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 17:26.45 2010-03-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:07.76 | 2:19.39 | 3:31.54 | 4:43.70 | 17:56.70 | ||
5:56.72 | 7:09.28 | 8:21.81 | 9:35.00 | |||||||
10:48.06 | 12:00.69 | 13:13.22 | 14:25.07 | |||||||
15:37.11 | 16:47.97 | |||||||||
2 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:09.39 | 2:23.40 | 3:38.53 | 4:54.07 | 18:45.75 | ||
6:09.65 | 7:25.23 | 8:40.81 | 9:56.71 | |||||||
11:12.29 | 12:28.63 | 13:44.57 | 15:00.09 | |||||||
16:16.29 | 17:32.10 | |||||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:09.07 | 2:23.62 | 3:38.91 | 4:54.44 | 19:05.60 | ||
6:10.57 | 7:27.10 | 8:43.90 | 10:01.77 | |||||||
11:19.88 | 12:37.43 | 13:55.94 | 15:14.28 | |||||||
16:32.39 | 17:50.07 | |||||||||
4 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.59 | 2:27.84 | 3:44.66 | 5:02.24 | 19:22.44 | ||
6:20.64 | 7:40.11 | 8:58.54 | 10:17.34 | |||||||
11:36.41 | 12:55.65 | 14:13.83 | 15:32.35 | |||||||
16:50.11 | 18:08.03 | |||||||||
5 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:09.72 | 2:25.78 | 3:43.83 | 5:02.38 | 19:44.60 | ||
6:21.31 | 7:41.21 | 9:01.08 | 10:21.32 | |||||||
11:42.48 | 13:02.22 | 14:22.66 | 15:43.84 | |||||||
17:04.40 | 18:24.39 | |||||||||
6 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 1:15.54 | 2:36.70 | 3:58.90 | 5:21.02 | 20:06.15 | ||
6:41.78 | 8:02.80 | 9:24.27 | 10:45.60 | |||||||
12:06.73 | 13:28.58 | 14:48.86 | 16:09.25 | |||||||
17:29.35 | 18:50.59 | |||||||||
7 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 1:23.39 | 2:53.40 | 4:25.15 | 5:57.65 | 23:09.09 | ||
7:31.05 | 9:05.39 | 10:38.94 | 12:12.39 | |||||||
13:45.99 | 15:19.94 | 16:55.34 | 18:30.74 | |||||||
20:04.57 | 21:38.63 | |||||||||
Gren 44, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 58.40 2012-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.60 | 57.51 | |||||
2 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simklubb | 27.58 | 59.29 | |||||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 27.17 | 1:00.19 | |||||
4 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.13 | 1:01.26 | |||||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.26 | 1:01.28 | |||||
6 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.31 | 1:03.48 | |||||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.53 | 1:03.77 | |||||
8 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 30.80 | 1:04.18 | |||||
9 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 30.18 | 1:04.71 | |||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.23 | 1:04.78 | |||||
11 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.92 | 1:05.48 | |||||
12 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.42 | 1:05.55 | |||||
13 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.43 | 1:05.94 | |||||
14 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.93 | 1:06.94 | |||||
15 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.87 | 1:07.91 | |||||
16 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.92 | 1:08.34 | |||||
17 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 32.39 | 1:08.85 | |||||
18 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.65 | 1:09.63 | |||||
19 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.01 | 1:10.39 | |||||
20 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.90 | 1:11.29 | |||||
21 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.71 | 1:21.28 | |||||
Gren 44, 100m Medley Herrar, Finaler 20 år och yngre |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 58.40 2012-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.13 | 1:01.26 | |||||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.26 | 1:01.28 | |||||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.31 | 1:03.48 | |||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.53 | 1:03.77 | |||||
5 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simklubb | 30.80 | 1:04.18 | |||||
6 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 30.18 | 1:04.71 | |||||
7 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.23 | 1:04.78 | |||||
8 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.92 | 1:05.48 | |||||
9 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.42 | 1:05.55 | |||||
10 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.43 | 1:05.94 | |||||
11 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.93 | 1:06.94 | |||||
12 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.87 | 1:07.91 | |||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.92 | 1:08.34 | |||||
14 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 32.39 | 1:08.85 | |||||
15 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.65 | 1:09.63 | |||||
16 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.01 | 1:10.39 | |||||
17 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.90 | 1:11.29 | |||||
18 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.71 | 1:21.28 | |||||
Gren 45, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:02.74 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 29.70 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 28.94 | 59.69 | 2:01.58 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 29.56 | 1:01.00 | 3:02.58 | ||||||
Lina Berggren | 1998 | 28.80 | 1:00.16 | 4:02.74 | ||||||
2 | Strängnäs Damer | 0 | Strängnäs Simklubb | 4:04.76 | ||||||
Anna Eriksson | 1999 | 29.21 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 30.73 | 1:05.15 | 2:05.44 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 29.45 | 1:01.19 | 3:06.63 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 28.08 | 58.13 | 4:04.76 | ||||||
3 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 4:09.66 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 30.48 | 1:04.69 | 1:04.69 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 30.32 | 1:04.58 | 2:09.27 | ||||||
Vera Rohlin Johansson | 1995 | 27.95 | 59.40 | 3:08.67 | ||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 29.22 | 1:00.99 | 4:09.66 | ||||||
4 | Eskilstuna Damer | 0 | Eskilstuna Simklubb | 4:10.57 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 29.85 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 29.36 | 1:01.71 | 2:03.05 | ||||||
Nelly Neuman | 1996 | 30.11 | 1:02.73 | 3:05.78 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 31.11 | 1:04.79 | 4:10.57 | ||||||
5 | Ludvika Ss Damer | 0 | Ludvika Simsällskap | 4:17.46 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 29.95 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 32.07 | 1:06.46 | 2:09.16 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 30.16 | 1:04.60 | 3:13.76 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 30.48 | 1:03.70 | 4:17.46 | ||||||
6 | Säffle Ss Damer | 0 | Säffle Simsällskap | 4:17.57 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 30.02 | 1:02.36 | 1:02.36 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 31.51 | 1:05.47 | 2:07.83 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 31.13 | 1:04.89 | 3:12.72 | ||||||
Petra Johansson | 1997 | 30.04 | 1:04.85 | 4:17.57 | ||||||
7 | Karlskoga Sf Damer A | 0 | Karlskoga Simförening | 4:17.79 | ||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 30.73 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 30.09 | 1:03.31 | 2:08.07 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 31.79 | 1:06.73 | 3:14.80 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 30.00 | 1:02.99 | 4:17.79 | ||||||
8 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:17.81 | ||||||
Elin Berggren | 1996 | 29.84 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 31.56 | 1:05.43 | 2:06.88 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 30.10 | 1:03.36 | 3:10.24 | ||||||
Emelie Ångström | 2001 | 31.59 | 1:07.57 | 4:17.81 | ||||||
9 | Filipstad Damer [1994] | 1994 | Filipstads Simklubb | 4:21.77 | ||||||
Ive Johansson | 1998 | 30.35 | 1:03.98 | 1:03.98 | ||||||
Ajla Omic | 1999 | 31.47 | 1:05.71 | 2:09.69 | ||||||
Amanda Persson | 1996 | 27.90 | 59.71 | 3:09.40 | ||||||
Nellie Höök | 2001 | 34.37 | 1:12.37 | 4:21.77 | ||||||
10 | Karlstad Damer [lag1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:22.98 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 30.88 | 1:04.63 | 1:04.63 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 30.38 | 1:03.30 | 2:07.93 | ||||||
Lina Watz | 1996 | 31.67 | 1:05.87 | 3:13.80 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 31.78 | 1:09.18 | 4:22.98 | ||||||
11 | Upsala S Damer Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:36.16 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 32.15 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 33.32 | 1:10.24 | 2:18.70 | ||||||
Miranda Söderberg | 1999 | 32.87 | 1:10.51 | 3:29.21 | ||||||
Saga Söderberg | 1997 | 31.82 | 1:06.95 | 4:36.16 | ||||||
Gren 46, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Herrar [lag 1] | 0 | Karlstads Simsällskap | 3:33.43 | ||||||
Oskar Olsson | 1995 | 26.01 | 54.19 | 54.19 | ||||||
Elias Haglund | 1996 | 24.76 | 51.94 | 1:46.13 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 24.43 | 52.10 | 2:38.23 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 26.37 | 55.20 | 3:33.43 | ||||||
2 | Västerås Herrar Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 3:33.48 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 25.41 | 52.59 | 52.59 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 24.62 | 51.69 | 1:44.28 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 25.63 | 53.57 | 2:37.85 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 26.92 | 55.63 | 3:33.48 | ||||||
3 | Eskilstuna Herrar | 0 | Eskilstuna Simklubb | 3:38.52 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 25.75 | 53.18 | 53.18 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 26.42 | 55.40 | 1:48.58 | ||||||
Erik Skogfors | 1996 | 26.40 | 54.70 | 2:43.28 | ||||||
William Brand | 1998 | 26.46 | 55.24 | 3:38.52 | ||||||
4 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 3:41.69 | ||||||
Dennis Finnström | 1995 | 25.85 | 55.09 | 55.09 | ||||||
André Gradin | 1994 | 25.81 | 56.72 | 1:51.81 | ||||||
Joachim Wiking | 1987 | 26.39 | 55.81 | 2:47.62 | ||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 25.03 | 54.07 | 3:41.69 | ||||||
5 | Säffle Ss Herrar | 0 | Säffle Simsällskap | 3:51.41 | ||||||
Simon Wanna | 1996 | 26.67 | 55.58 | 55.58 | ||||||
Carl Rogne | 1996 | 26.84 | 56.66 | 1:52.24 | ||||||
Anton Klasson | 1998 | 27.81 | 59.31 | 2:51.55 | ||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 28.89 | 59.86 | 3:51.41 | ||||||
6 | Harnäs Sku Herrar Lag 1 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:51.61 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 26.34 | 56.72 | 56.72 | ||||||
Mustafa Aljamal | 1994 | 26.71 | 57.61 | 1:54.33 | ||||||
William Borg | 2000 | 28.71 | 1:01.03 | 2:55.36 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 26.66 | 56.25 | 3:51.61 | ||||||
7 | Upsala S Herrar | 0 | Upsala Simsällskap | 3:52.86 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 29.06 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Armin Azadeh | 1996 | 28.20 | 1:00.15 | 2:01.26 | ||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 26.77 | 56.93 | 2:58.19 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 25.94 | 54.67 | 3:52.86 | ||||||
8 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:02.01 | ||||||
Emil Skytt | 1999 | 30.18 | 1:03.10 | 1:03.10 | ||||||
Jesper Eklund | 1998 | 28.95 | 1:00.52 | 2:03.62 | ||||||
Anton Johansson | 1999 | 27.65 | 58.73 | 3:02.35 | ||||||
Harald Brobacke | 1999 | 28.28 | 59.66 | 4:02.01 | ||||||
9 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 4:03.88 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 28.20 | 59.09 | 59.09 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 27.51 | 59.32 | 1:58.41 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 29.86 | 1:03.00 | 3:01.41 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 29.14 | 1:02.47 | 4:03.88 | ||||||
10 | Harnäs Sku Herrar Lag 2 | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:04.14 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 29.15 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Patrik Florén | 1976 | 26.69 | 57.60 | 1:58.69 | ||||||
Marcus Ålenius | 2001 | 32.04 | 1:07.63 | 3:06.32 | ||||||
Samuel Hillman | 1997 | 27.41 | 57.82 | 4:04.14 | ||||||
- | Karlstad Herrar [lag 2] | 0 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 25.96 | 54.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:09 |