Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften
Resultat Løb 9 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 03 marts 2012 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 02:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2012 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.72 | ||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.78 | ||||||
3 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | ||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.18 | ||||||
5 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.20 | ||||||
6 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.45 | ||||||
7 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.49 | ||||||
8 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.13 | ||||||
9 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | JGI Svømning | 36.19 | ||||||
10 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.26 | ||||||
11 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.29 | ||||||
12 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.39 | ||||||
13 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.40 | ||||||
14 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.77 | ||||||
15 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.91 | ||||||
16 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.13 | ||||||
17 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.21 | ||||||
18 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.22 | ||||||
19 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.25 | ||||||
20 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 37.27 | ||||||
21 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.54 | ||||||
22 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.62 | ||||||
23 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.66 | ||||||
24 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 37.67 | ||||||
25 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.74 | ||||||
26 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.75 | ||||||
27 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.92 | ||||||
28 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.99 | ||||||
29 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.15 | ||||||
29 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 38.15 | ||||||
31 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.22 | ||||||
32 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.25 | ||||||
32 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 38.25 | ||||||
34 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.27 | ||||||
35 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.34 | ||||||
35 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.34 | ||||||
37 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.35 | ||||||
38 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.75 | ||||||
39 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 38.78 | ||||||
40 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.82 | ||||||
41 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 38.84 | ||||||
42 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.90 | ||||||
43 | Laura Andersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.91 | ||||||
44 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.92 | ||||||
45 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 38.95 | ||||||
46 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.03 | ||||||
47 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.19 | ||||||
48 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.28 | ||||||
49 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 39.43 | ||||||
50 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 39.58 | ||||||
51 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.80 | ||||||
52 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.97 | ||||||
53 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.01 | ||||||
54 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.14 | ||||||
55 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.17 | ||||||
56 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.64 | ||||||
57 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 40.89 | ||||||
58 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 42.41 | ||||||
59 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 42.66 | ||||||
- | Kerstin Sletten | 1996 | Hamar IL | 38.30 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2012 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 02:05 |